Aretusest ja värvustest

Kus, kuidas, milleks ja kellega?

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Aretusest ja värvustest

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 28. juuni 2005, 15:32

Sain sellised kirjad ühest soome foormist:
1.
I have to ask.
Why an albino female?
I don't have a male, but I whis that you could tell. It isn't recommend to use albino if it's family have colours : blaze, panda, mitt, silver..
Jenni
2.
Well..
If your ferret's mother, father, brothers, sisters or other relatives have a coat that is any of these colours : blaze, panda, mitt, silver... 'fancy colored', you should _not_ mate it.
It is a big risk that kits will born dead. Especially if you mate ferret's that both have relatives whose coats colour is 'fancy colored'.
Kits will not develop fully.
http://ferret.biography.ms/
Vaatasin seda linki aga ei saanud päris kõigest täpselt aru. On see siis tõesti nii, et pojad võivad sündida surnult? Või olen mina millestki valesti aru saanud? (Kuna mu inglise keel pole just kõige parem)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aretusest ja värvustest

PostitusPostitas Heleri » 28. juuni 2005, 17:23

Neid värvikombinatsioone, mis seal oli mainitud, ei soovitata aretada. Nad on suurepärased lemmikuteks, kuid aretuseks ei sobi, sest neil on nn pahad geenid (võib-olla siis sünnib neil tõesti rohkem surnud poegi kui teistel nn tervetel toonidel. Nii palju, kui mina aru sain, siis öeldi nendes kirjades, et albiinot ei ole soovitatav siis paaritada, kui nimetatud värvid esinevad tema suguvõsas, aga Sinu tuhkru vanematest ja vanavanematest ei ole ükski panda, sokiline ega hall. Need värvused/mustrid ei ole eriti levinud ja keegi neid spetsiaalselt ei areta.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 28. juuni 2005, 18:03

ahnii ... sain jällegi targemaks :D saan päris palju asju teada mida ennem tuhkrute kohta ei teadnud ... aga jah, mõtlesin ise ka, et vist ei ole mu tuhkrul sellisest värvusest sugulasi :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline