Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

Kus, kuidas, milleks ja kellega?

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 13. aprill 2012, 15:05

Tere!
Miks meie emane tuhkur ei jäänud tiineks ja ka jooksuaeg ei lõppenud kui ta oli isasega korduvalt paaritunud? Mida me tegema peaksime?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Ailen » 13. aprill 2012, 15:49

Kas te kontrollisite, kas emane ja isane olid "lukus" paaritumise ajal?
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas postituvi » 13. aprill 2012, 18:53

Kui kaua olid isane ja emane koos? Kas on kindel, et isasel ka jooksukas oli? Ja kas emase jooksukas oli ikka haripunktis? Millised jooksuka sümptomid tal olemas olid? Kui palju aega on möödunud sellest ebaõnnestunud paaritamisest? Kui vana see emane tuhkur on(st kas see on tema esimene jooksukas)?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 14. aprill 2012, 11:53

Kui emasel jooksukas ei lõppenud, siis on enamasti 2 varianti: kas oli kehv või ebapiisav paaritus või on emasel hoopiski mõni terviseprobleem, millega peaks tegelema.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 12:05

Ilmselt see ei meeldi teile kuid - nad on meil pidevalt koos. Seega kehvas või ebapiisavas paarituses asi olla ei saa. Jooksukas on mõlemil täies hoos ja esimest korda.
Kuid isane on meil sellist kahtlast päritolu (metsikute juurtega), kas asi võib olla selles et isane lihtsalt nö. ei saa oma tööga hakkama?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 14. aprill 2012, 12:29

Kui isane ja emane on pidevalt koos, siis võibki asi selles olla, et isase jaoks ei ole see emane enam piisavalt huvitav. Lisaks hakkab isane emast liiga varases staadiumis kiusama juba ja emane peab kogu aeg vastu võitlema, sest tema organism ei ole veel paarituseks valmis. Nad peaks eraldi olema. Kokku pannakse ainult siis kui emasel on juba tipp-aeg. Ja siis ka ei tähenda see seda, et nad on koos kogu aeg, hoitakse koos 1-2 päeva ja korras, rohkem neid kokku ei panda.
Juhul, kui kutsikad sünnivad, siis peab emane KINDLASTI olema oma lastega eraldi.

Ma küsin siia juurde vb rumalana näiva küsimuse, aga millest järeldate, et nii emasel kui isasel on jooksukas täies hoos???

Lisan siia juurde, et üldiselt metsiku verega tuhkrud kõpsevad hiljem ja nad ei ole võimelised nii varases vanuses väga hästi paarituma.
Ma ise küll loodan siirast südamest, et algajad inimesed ei saaks metsikute juurtega kutsikaid... Kutsikad ei saa piisavat ettevalmistust uutesse kodudesse minekuks ja uued potensiaalsed omanikud on väga oskamatud ja teadmatud, kuidas taoliste kutsikatega toime tulla.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 12:45

Küsimus pole rumal vaid väga asjakohane. Ilmselt tean seda, sest ma ikka jälgin neid iga päev ja olen märganud toimunud muutusi. Ning kuigi mul pole varem tuhkrutega kogemusi olnud, olen siiski palju asja uurinud ja usun et ei eksi;)

Tiinuse korral eraldaksin nad kindlasti isasega. Olin valmis neid juba ka varem eraldama(et kui isane hakkab hullult ahistama) kuid isase jooksuka märgid ilmusid üsna hilja ning ta ei ahistanud emast ka enne, kui emasel tekkis tugevam lõhn, millest järeldasingi et algas jooksukas.
Kas on siis reaalne, et isane ei suudagi enam selle emase jooksukat lõpetada/teda tiineks teha?



Me oleme hoolega kaalunud seda metsiku tuhkru järglaste asja. Algul mõtlesime ka et ei saa äkki hakkama.
Kuid ka uusi omanikke saab valida ja ilmselgelt ma ei anna ju kutsikat inimesele, kui arvan et ta ei saa temaga hakkama.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 14. aprill 2012, 12:57

Emase jooksuka üheks ja kõige olulisemaks tunnuseks on suurenenud väline suguelund. Kui see on selline munajas ja paisunud, võib-olla ka näpuotsa suurune, siis see on jooksukas, pelgalt lõhn ei tähenda suurt midagi.
Isasel peavad paarituseks olema laskunud munandid ja need peaksid ka olema suuremad kui näpuots :) vastasel juhul on jooksukas väga algusjärgus ja isane peale ahistamise muud ei teegi ja isegi kui teeb, siis ei ole tekkinud spermakogus piisav selleks, et kedagi tiineks teha.
Lisan siia juurde ka veel seda, et kui emane ja isane on koos kogu jooksuka (emase jooksukat mõtlen eelkõige), siis võib ka nii juhtuda, et isane toob oma ahistamisega emase jooksukast liiga vara välja ja isane ei jõuagi õigete tegudeni, emase jooksuks lõppeb ja kutsikaid ei tule
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 13:01

Jah emasel on see suurenenud, ka isase munandid on suurenenud.

Praegu meie mure ongi pigem see, et kui emane pole tiineks jäänud, kas võib juhtuda et ta ei jäägi ja tuleb ehk hoopis operatsioon ära teha?
Ja kuigi teist sobivat isast ehk enam ei leia, kas teisest võiks abi olla?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 14. aprill 2012, 13:06

Pane oma loomad mõneks päevaks eraldi. Ja vaata mis pärast seda saab. Üldiselt koos elavatel loomadel võib olla üksteise suhtes vähene paaritushuvi, eriti kui nad ka jooksuka ajal koos on.
Kui isane on nö noor ja roheline, siis võibki tal päris kaua aega võtta, et asjale pihta saada. Kõik oleneb sellest, kas ta üldse püüab, kui püüab, kuidas tal see välja tuleb jne.
Minul 1 poiss on selline, kes nt ei paaritagi kõiki, tal on mingid omad lemmikud, kellega tegutseb ja igaüks üldse ei kõlbagi. Huvi tunneb küll, aga tegudeni asi ei jõua.

Mis värvi Su loomad on? Millise tüdrukuga on tegemist?
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 13:23

Albiino emane. Isane on selline...tavaline soobel, tüüpilise metsiku tuhkru värvi.

Isane nagu tunneb huvi küll, vahetevahel nad asjatavad ka ikka. Kuid samas sellist eriti vägivaldset asja millest lugenud olen, et isane konkreetselt lohistab emast mööda maad ning kisendamine käib, on vaid paar korda olnud.

Eraldi elukese korraldamisega algus tehtud. Kas oleks parem nad üksteisest täiesti lahus hoida st. et ei näe, kuule ega haista, või piisab vaid eraldavast puurivõrest?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas taanka » 14. aprill 2012, 14:06

Kas olete jälginud kuidas neil suguakt toimub ja kui kaua kestab ? Ei märganud vastust eelnevalt juba küsitud küsimusele - kas loomad on olnud " lukus " ?
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Ailen » 14. aprill 2012, 14:18

Taanka, ma eeldan, et kui nad olid 24/7 koos, siis omanik ei vaadanud, kas olid lukus või mitte.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 14:31

Jah, ma tõesti ei ole osanud seda vaadata.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas taanka » 14. aprill 2012, 14:33

Ma arvan,et kui on pererahvas kodus ja on ka kuulnud ,et emane on teinud häält,väidetakse,et lohistamist kui sellist pole olnud, siis on ikka nähtud mis ja kuidas . Mina, kes on samuti omanud isast tundsin huvi toimuvast, kuidas ma siis muidu tean kas oli või mitte .Olen laus istunud terve protsessi kõrval ja pannud ka kella tiksuma .

jõudsite küll juba vastata,aga siiski postitan.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 14:46

Ma olen küll kõrval olnud kui miskit on toimunud - isane emase otsas, emane häälitseb, ka turjast on sakutatud veidi, kuid ma ei ole sinna nagu nende vahele piilunud, et kas on ''lukus'' või ei. Ei saa välistada võimalust ei ei olegi ''lukus'' olnud aga ma ei ole seda ju nii täpselt näinud.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 14. aprill 2012, 14:50

Kogenematu isane võib emase seljas ka niimoodi olla, et tegelikult suguühet ei olegi. Isane sõksutab niisama selja peal või kus teab. Kui oma silmaga ei veendu ja ise varem ei ole reaalselt õiget tegevust näinud, siis isane võib väga hästi õiget akti simuleerida :D Aga tegelikult midagi ei toimu. Emane võib häälutseda ka sellest et turjalt on lihtsalt valus.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 14:56

Aga oletame et isane ongi koba ja ei saa hakkama, hoian neid siiski mõned päevad lahus, lasen kokku, ega ta ju selle ajaga ei õpi kuidagi või...?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 14. aprill 2012, 16:45

Kui tuhkrud on lahus, on isasel huvi suurem ja püüab rohkem, aga samas vb ongi koba ja vajab lihtsalt aega.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas taanka » 14. aprill 2012, 17:11

niii...aga mind sel juhul huvitab,kui isane niisama ratsutab emase seljas,kas see võtab sama palju aega kui toimiv protsess.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 14. aprill 2012, 17:17

See nn. niisama ratsutamine kestab tavaliselt maksimum 10 minutit minumeelest, pole ju aega võtnud. Pererahvast pole kodus hetkel, kui nad jõuavad konsulteerin veidi nendega ja kirjutan täpsemalt.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 14. aprill 2012, 18:11

Niisama ratsutamine võib ka kesta tunde. See kestabki nii kaua kuni isane ükskord pihta saab, või ära väsib ja uuele katsele läheb.

Siia ka veel 1 tähelepanek, et kui emane ja isane on kogu aeg koos ja paarituvad oma suva järgi, mismoodi siis on võimalik kindlaks teha millal emane tiineks jääb ja millal kutsikad peaksid sündima? See võiks ikka väga täpselt teada olla. Kutsikate ellujäämise huvides peab seda päeva ikka väga kindlalt teadma.
Emase paistes suguelund väheneb märgatavalt umbes 1 nädal pärast paaritust.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas garfield » 14. aprill 2012, 22:42

Kui on plaan oma loomi paaritada ja sinu loomade paaritamise jutt eelnevalt foorumis olnud, siis võiks kasutaja krokudill oma enda konto alt postitada.
Tuhkrukasvatus Quicksilver
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Kissu » 15. aprill 2012, 10:29

Tegu oli topeltkontoga, seega said postitused ümber tõstetud õige konto alla ja uus konto blokeeritud.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 15. aprill 2012, 16:34

Vabandused segaduse tekitamise pärast teise kontoga! :-)

Kuna meil on pidevalt keegi kodus, siis ei pidanud poegimise täpse päeva teadmist niivõrd tähtsaks.
Isaga arutasime selle nn. ratsutamise kestvust ning jah see oleneb vist päevast vms, et kui kaua, vahel rohkem vahel vähem.
Öösel suutis praegu siis puurivaba elu nautiv emane tuhkur mind korraks ikka täiesti endast välja viia, kui temal und polnud aga mul oli :lol:
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru jooksukas ei lõppenud paaritumisega

PostitusPostitas Heleri » 15. aprill 2012, 19:25

Kutsikate sündimise päeva ei ole vaja selleks teada, et keegi kodus oleks, vaid selleks, et kui sünnitus ei alga õigel ajal, siis tuleb emane viia arsti juurde ja lasta keisrilõige teha, sest 1 päev ema kõhus liiga kaua ja kutsikad surevad. Tuhkur ei ole nagu iga teine loom!
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist