Appi!!! Hammustab kõvasti

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kitu222 » 09. juuni 2009, 10:02

Meil on selline seis, et Käpik on meie pere koer. Oma pere ta ei puutu, kui siis teki all nats varvast näksib, aga niipea kui keegi meile külla tuleb, siis on Käpik kohe jaol ja varbad ja näpud lähevad loosi. Nüüd ongi nii, et kui keegi külla tuleb, siis tuhkrud vaatavad neid läbi puuri võrede. Pisike Delia üritab ka ikka kutsikale omasest huvist meid näksata kuid tema reageerib "EI" peale suht hästi ja kui see ei aita, siis nips vastu nina ja rahu on majas.
Viimati muutis Kitu222 10. juuni 2009, 15:12, kokku muudetud 1 kord.
Käpik, Vorst (RIP 29.05) ja Delia a´ka Mõmmik
Kasutaja avatar
Kitu222
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kellykaazz » 09. juuni 2009, 15:10

Meie võib olla kurdame liiga vara, sest Diablo alles titt ikkagi ( 10 nädalane ), aga no see on ikka hullumaja, kus näksib. Koguaeg kikud irevil. Ja kõige hullem on varbad- eriti, kui need on valge soki sees peidus :-D ei aita, nips vastu nina, ei aita "EI", ei aita sõrmenuki suhu lükkamine. Pätt koguaeg nii pöördes, et hoia mütsi kinni!!!
Ootame ja vaatame, et ehk aeg teeb oma töö ja kasvab välja sellest näksamise kombest.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Marilin » 09. juuni 2009, 17:21

Mu plikal aitab näiteks see, kui ma võtan tal turjast kinni ja saputan natuke (samamoodi ju ka tuhkruemad teevad kutsikatele) Aga kindasti järjekindlalt karistama ja õpetama, küll siis varsti aru hakkab saama. :-)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Lizard » 13. juuni 2009, 20:13

Diablo on küll ilmselgelt titahammustamisega. Kui nad pisikesed on siis näksivad ikka korralikult, aga järjepidev "EI-tamine" peaks ikka tulemusi andma.
Minu oma pole nüüd aastaseks saanunagi hammustamist lõpetanud ja ei lõpeta vist ka. Ja kui ta on veel väsinud, siis ta hakkab täiega ema kallal vägivallatsema. Voodisse ei saa teda üldse lasta, siis võib kindel olla, et olete augulised, verised jne :D
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kellykaazz » 13. juuni 2009, 20:42

Vähesel määral mõjub ninanips. Seda eriti siis, kui ta on puuris ja streigib selle vastu, et ta puuris peab olema. Siis ta järab puuriust kõrvulukustavalt. Aga siis kui ma istun puuri ees ja sõrmed valmis nipsu andma vastu nina siis tõmbub tagasi. Ronib pessa ja teeb nägu: kohe jään tuttu!! Piisab mul ära minna puuri juurest, kui ta kohe jälle hambad irevil puuri ust järab! Nalja saab!
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Marilin » 13. juuni 2009, 20:59

Sellest puuriukse/võrede kangutamisest ja laamendamisest ei tohiks lihtsalt välja teha ma arvan. Mul ka mõlemad hommikuti, kui ma magan, siis mingi hetk nõuavad välja saamist ja hakkavad laamendama. Ja ega ma enne ei lase ka, kui nad korraikult ei käitu.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas kertu0208 » 13. juuni 2009, 21:37

Kas nad selle EI-ga ära ei harju vms? Mul on küll jänes, kuid Tema küll enam eriti ei reageeri, kui ma plaksutan, ära on harjunud.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas väike kuradike » 14. juuni 2009, 17:33

Puuri nad kangutavad jah, aga see on nende hammastele kahjulik. Mul Arnold murdiski ühe oma kihva transpordipuuri lahti kangutades. Aga minuarust ei jäta nad järele ka seda kolistamist, enne kui välja saavad. Kunagi ammu jooksuajal hoidsin enda omasid puuris, ja siis käis see kolistamine niikaua kuni välja saadi :happy: Siis ma lihtsalt loobusin puurist.

EI-ga kui õigesti teha, siis ei harju ära. Ma plaksutasin hästi kõvasti, kui nad väiksena midagi halvasti tegid. Siiamaani on see neil sisse kodeeritud, et kui ma plaksutan või kõva häält teen, siis peab käsil oleva pahanduse lõpetama. Samuti, kui mänguhoos liiga kõvasti varbast kinni võetakse(neil on kombeks mul kõndimise ajal järjest sokist kinni võtta ja kaasa lohiseda), siis tavaliselt üks kõvem hääl aitab siiamaani. Kui ikka pidevalt ühte ja sama meetodit kasutada, siis harjuvad nad sellega ära nii, et kui seda meetodit kasutada, siis teavad, et valesti teevad.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas triinabelle » 15. juuni 2009, 13:08

Hammustamise probleemi pole meil kunagi olnud. Vahel, kui ise ei taipa õigel ajal või kui mõni arvab, et nüüd oleks õige aeg südamed ette anda, siis näksatakse sokist või kui sokke jalas pole, satub ka jalg hammaste vahele kuid see on rohkem tähelepanu nõudmiseks.
Meil toimusid harfiharjutused puurivarbade kallal eriti algul, vanas korteris, kui kõik ühes toas elasime. Et seda vähem kuulda, tassisime vahel puuri kööki ja panime ukse vahepealt kinni. Vanemad loomad enam nii palju ei laamenda. Vähemalt nii järjekindlalt mitte. Ja Harri oskab raudselt vähemalt kaheni lugeda. Kuna ilma lisalukkudeta puuriuks lammutatakse pikema jututa lahti, siis on meil Harri puur kinni kahe väikese tabalukuga. Kui üks neist lahti jätta, siis teab Harri, et ukse saab ühest servast lahti painutada ja siis ta enne ei jäta kui on välja saanud. Ja kui lukke üldse pole, lüüakse jalaga lihtsalt puuriuks ülbelt lahti. Aga meil see ignoreerimise variant on küll töötanud - kui ikka välja ei tee, solvutakse küll aga jäetakse lõhkumine järele. Tavaliselt me ei ootagi väljanõudmist ära vaid laseme enne lõhkumahakkamist tüübi välja. Ta teab ka, et enne välja ei saa, kui rahulikuks jääb - lõhkumise pealt keegi välja ei saa. Kui me tema arvates liiga kaua magame, siis ta ikka proovib, et äkki me ärkame ja hakkame tegutsema ja siis saab tema ka seltskonda ja oma südamliku hommikusöögi. Kui me ei reageeri, siis krõmpsutatakse demonstratiivselt oma krõbuskeid eriti kõvasti - muul ajal neid ei puututa.
Sorry, enamus juttu tuli off topic...
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kellykaazz » 24. august 2009, 17:18

Seoses sellega, et tuttavad ostsid ka endale tuhkru, tõusis see hammustamise teema päevakorda.
Kui meie siiani arvasime, et oi Diablo hammustab ikka liiga palju ja liiga kõvasti, siis peale selle tuhkru nägemist on meie Potsu INNNNGEL :-D
Teine tuhkur ründas koguaeg hambad irevil ja hammustas ikka luuni välja. Kole kole kole.
Meie oma naksab aeg-ajalt mänguhoos ja seda ka õrnalt nii,et ei jää jälgegi käe peale. Nüüd juba lausa patt keelata teda, olles näinud/tundnud , mida tähendab tõeline hammustamine...:-D
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas elery » 22. detsember 2009, 23:37

Mina olen nüüd teist päeva tuhkru omanik, ostsin loomapoest...aga noh...peaks ütlema et me meie oma hammustab päris korralikult :D murrab täiega:D aga eks me hakkame nüüd õpetame ja karistma. Kahjuks on see et hetkel on ta natuke pisikeses puuris 4 päeva veel...et sab oma koju viia, seal saab vaalt olla. Sülle võtame ja mängime päeva aeg ikka temaga.
Oleksin huvitatud väga infost, et kuidas hammustamisest kergelt...kiirelt lahti saaks:)
elery
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kellykaazz » 23. detsember 2009, 13:49

Elery loe seesama teema läbi, siin on 70 postitust. Kindlasti saad soovitusi, kuidas hammustamist taltsutada.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas nuuu » 29. aprill 2010, 14:55

Jackyl on ka veel ikka väike hammustamise komme . Alati hommikuti tuleb hammustama ja siis kui temaga mürada või õues ära käia siis on rahulik jälle päev läbi ja kui õhtul ärkab siis proovib ka naksata . Lugesin selle teema läbi ja eks tuleb ka hakata õpetama , et hammustada ei tohi . Hommikul proovis ta mind hullu moodi varbast näksata, aga siis ma võtsingi ta kätte ja ütlesin , et ei tohi . Nina vastu nipsu ma ei andnud . Aga alati peale riidlemist tuleb tuhkur jalge , ette ja viskab ennast vaibaks ära . :A: Ja siis palub andeks , et paha poiss on olnud . :D
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Liia814 » 06. august 2010, 10:23

MInu tuhkrupoiss on 10 nädalane... Minujuures on ta olnud veidi üle nädala! Hammustamine kui selline probleemiks konkreetselt ei ole! Kuigi ka seda tuleb ette, kuid siis keelan teda "Ei"-ga ja siiani on see toiminud. Probleem siis selles, et teda ei huvita MITTE ÜKSKI mänguasi mis tal on...Tal on palle, nii suuri kui väikeseid, karvaseid mänguloomi, isegi üks vana suss on tema päralt... ja mitte ükski ei paku huvi. Ja kui ma üritan sis temaga mängida, veeretan talle palli v mässan mänguloomaga- sis temale ei paku huvi mitte see mänguasi- vaid ikka minu käsi- mis sis seda mängulooma liigutab... Ta küll ei tee mulle haiget- kuid ma ei taha et tal olex see komme kätega mängida! Ja ma ei tea mida ma tegema pean....Ainuke asi- no tõesti ainuke asi mis talle huvi on siiani pakkunid on shampuse kork... ülejäänud asjad ei kõlba kusagile... Ja mina ei tea mida teha... ei taha temaga nimodi mängida kah, et ikkagi minu kätt närima tuleb...
Ise mõtlesin seda kah, et vb sellepärast ta ei mängi, et ei ole siin veel päris ära harjunud... Aga samas mul ühetoaline korter... ja ta nagu tunnex ennast siin juba väga kodusena. Saab ise puuri ja puurist välja siis kui ise tahab v vaja on ja kõik tundub nagu ok olevat... Aga no ei saa mina temaga tegeleda kui ta ainult mu käega mängib!!! Siis õpibki ainult käega mängima...
Mida teha?
(loodan et valesse teemasse ei postitanud!)
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sirts » 06. august 2010, 10:30

Kõik on oma loomakestega nii õnnelikud, minul on ka alles 2 kuuseks saav beebi kodus ja eile ta ründas mind nii, et mul täiesti ribadeks sõrm, ei tea mis juhtus, tegelikult hakkasin täitsa kartma teda :sad:
Sirts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Liia814 » 06. august 2010, 10:36

MIna küll ei ütleks et ma praegu õnnelik olex. Mina pigem mures... Sest kardan milliseks ma ta kasvatan...
Üritan anda endast parima aga ei tea mis välja tuleb...
Ja ega ma ei imestaks kui tal se hammustamise komme tagasi tuleks või hullemaks läheks... Paljudel ju nii läinud :S
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas maris2 » 06. august 2010, 10:59

Mängimisega nii et ta lihtsalt ei oskagi veel mängida mänguasjadega, ta ju pisike. Osta talle midagi sellist http://www.lemmikloomamaailm.ee/product ... -/lang/et/ nagu see kassilelu või kassiõng.
Kui ikka julmalt ründab siis tuleb karistada, kartma küll ei tohiks hakata. Tuleb hirmust üle saada ja hammustamise korral karistada.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sirts » 06. august 2010, 11:25

Mulle tundus, et ta karistamisega hakkaski rohkem ründama, vb kujutasin ette. Ta alles teist päeva ka meie peres, ehk see ka natuke traumeeris teda, aga mis on kõige tõhusam karistus? Ma kardan, et kui karistan, siis ta ei tunne, et hoolin temast ja siis muutub kurjaks metsloomaks
Sirts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!!

PostitusPostitas maris2 » 06. august 2010, 11:43

Heleri kirjutas:Mul veel mõned kutsikad kodus kasvamas ja nemad eriti ei hammusta enam. Hammustamisest saab lahti ainult niimoodi, kui sa ei luba tal kunagi ennast hammustada. Iga kord, kui hammustab, siis lased nina pihta nipsu, ütled kõvasti EI või jätad lihtsalt mängu pooleli ja lähed minema.
Minu tited kuulavad ka ainult ei käsklust. Nii kui ma näen, et nüüd hakkab varbast kinni võtma või tahab hammustada, siis ütlen kõva häälega (et tuhkur ehmataks) EI ja ta läheb minema või lihtsalt ei hammusta, vaid lakub.
Sa võid tal kratist kinni ka võtta selle eest, kuid selle võttega on niimoodi, et igakord, kui sa tal turjast kinni võtad, üritab ta sind veel kõvemini hammustada. Siis peadki teda nii mitu korda järjest karistama kuni ta lõpuks aru saab, et see ei ole mäng vid karistus ja see ei lõpe enne kui tema oma hammustamise järgi jätab. Kui sul on piisavalt järjekindlust, siis saab ta sellest aru.


Minu Bindi puhul mõjub käsklus "ei", ja mitte ainult naksamise osas vaid kõikide asjadega mida ta teha ei tohi(ronida mu öökapil, kui keegi sööb siis ei tohi säärt kraapida et anna mulle ka, no ja veel mõned asjad) Kratist tõstmisega saab ta tõesti vaid hoogu juurde, ja laksu pole mõtet ka anda.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sirts » 06. august 2010, 11:50

Üritan siis ka kasutada Ei käsklust, kadedus tuleb sinu kutsikate peale loodan, et saan Mirki sama tubliks kasvatatud, tänan nõuande eest:)
Sirts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas taanka » 06. august 2010, 11:52

Enesekindlus on esmatähtis ,kui ise kardad tunnetab kutsikas selle ära ja siis tuleb muretseda juba rohkem mis sellest loomast kasvab. Minul on ka üks tegelinski siin ,kes meeletult hammustab ,minu enda kutsikad küll pole nii järjekindlalt kunagi rünnanud,aga see putukas vajab järjekindlat karistust,sest teisiti ta aru ei saa :hmmh: ja vaikselt hakkab ka tulemus tulema.
Aastane isane tuhkur hakkas katseid tegema,vahepeal ei hammustanud ,aga nüüd hampsab hästi õrnalt mitu korda ,jälgib inimese reaktsiooni ja kui näeb,et keegi ei karju ega keela ,siis juba tuleb kõvem hammustus :lol: peale seda tuleb kohe ka põgeneda.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas maris2 » 06. august 2010, 11:53

Sinu oma ju alles nii pisikene, see on kutsikate puhul normaalne et nad hammustavad, mina olen enda omadega palju vaeva näinud. Kõigepealt tee nipsti vastu nina ja siis ütle Ei, sest muidu ta ei saa aru mis sa karjud :-D , hiljem kui ta juba kuulab sind siis piisab lihtsalt ei-st
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sissu » 06. august 2010, 11:56

Minu oma on käte hammustamise nüüd peaaegu maha jätnud, varvaste jahtimine on samuti vähemaks jäänud (v.a tuttavaga, kes minu juures ajutiselt elab, see on koguaeg hädas aga eks Suhkur saab aru, et tal on aeg kiiremini välja kolida :-D ). Nüüd avastati et kui ma seelikuga olen ja arvutilaua taga istun, siis on äge kintsu kinni hüpata. Aga ninanipsud jms andis talle samuti hoogu juurde, mõjub hoopis heleda häälega öeldud Ei, käteplaks ja ignoreerimine. Ma marsin teisse tuppa ja panen ukse kinni. Tibin on siis kohe ukse taga nahistamas ja tahab ka sinna saada. Kui ma välja tulen, siis käitutakse ettevaatlikumat tunduvalt. Öösiti olen samuti oma toast välja visanud (ajutise korterinaabri varvastele seltsiks) kui läbi une mind näksatakse. Viimane öö suudeti isegi rahulikult magada, korra käidi aga kui ma ukse juurde minema hakkasin, siis vuditi sahtlisse näoga, et oot rahu nüüd , ma juba magan. Hommikuni oli vaikus majas :-)
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sirts » 06. august 2010, 18:01

Hullumaja, selline tunne, et sellest ei saagi lahti:( nii kui tuleb, nii kohe hammastega kallale:)
Sirts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas bblondie » 06. august 2010, 19:04

Kui meie Durielli võtsime siis tema hammustas lausa verele..
Märksõna : kannatus,kannatus,kannatus. Usu mind, see teeb imesid. Meie Duriell ainult vahel harva näksab. Ja kui Tuhkruke sul suuremaks kasvab siis läheb see kindlasti üle. Aga sa pead olema väga järjepidev ja kannatlik, et tulemusi näha! :wink:
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Marilin » 06. august 2010, 19:15

bblondie ütles väga hästi, et kannatus, kannatus, kannatus. Sest see tõesti teeb imesid. Kõik võtab aega. Päevi..nädalaid.. Aga küll kutsikas varsti aru saab, et kätega ei mängita vaid mängitakse mänguasjadega.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sirts » 07. august 2010, 07:39

aga kas ta mind nagu eirama, võõrastama ei hakka, kui vaid mänguasjaga temaga mängin, mul nagu arvamus, et mida rohkem ma temaga koos olen, seda paremaks ta saab, aga kui ta nii ründaja on, kaob ka isu tegeleda temaga:(
Sirts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas bblondie » 07. august 2010, 07:53

oh ei.. sa muretsed liiga palju. Kartma/pelgama ei tohi sa mitte mingil juhul hakata. Ise olime ka lootusetus seisus aga näe, hakkama saime! :wink: Lihtsalt ole väga kannatlik ja iga kord kui hammustab siis pead järjepidevalt karistama. ( meie tegime näiteks kõva häälega "ei" ja nina vastu nipsu ). Nüüdseks piisab ainult "ei" ütlemisest, sest siis ta teab juba, et nips on tulemas ja jätab järele.
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kassu- » 12. august 2010, 10:36

Tuhkur jätab tegelikult üpris kiiresti oma hammustamis kombe maha, kui aru saab, et see on vale ja nii ei või. Endal õnneks Mozartiga väga vedanud, super loom, ei hammusta egamidagi. :)
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas väike kuradike » 12. august 2010, 11:02

Kui loom peale ninanipsu saamist veel vihasemalt tahab hammustada, siis tuleb talle niikaua neid nipse jagada, kuni ta lõpuks aru saab, et ei tohi hammustada. Samas ei tohi kindlasti jätta tema hammustusulatusse oma käsi, sõrmi varbaid jne. Kui ta hammustab, anna nipsu, ja kui on näha, et ta uuesti valmistub hammustama, võta tal kuskilt niimoodi kinni, et ta ei pääse sind väga lihtsalt hammustama. Selline koht on näiteks esikäppade alt, selja poolt kinni võtmine. Siis on kohe näha, kas ta on peale nipsu agressiivne, ja otsib uut kohta kust hammustada, ja vajadusel saab nipsu korrata.

Teeb südame haledaks küll, sest ei taha ju kunagi väikest loomakest lüüa, aga see on vajalik hammustamise välja söömiseks. Ja kui tuhkruga muul ajal kenasti käituda, siis ta sinu peale väga pikka viha ei pea.

Lisaks soovitan käia aeg-ajalt jalutamas mõne teise, väheke kogenenuma tuhkruomanikuga, kellelt vajadusel nõu küsida.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist