Appi!!! Hammustab kõvasti

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Misty1 » 20. juuli 2011, 21:36

Meie sõjatuju vallatused ja sokiripatsid-ehk vääniku enne tee siis mõtle tujud kadusid alles u aastaseks saamisega. Seni käisin näritud käte-jalgadega tööl, ja kolleegid vaatasid, et mis imelik lööve ei kao ega kao:) Ninanipsu ja turjasakutust lihtsalt ei olnud südant teha. Ja pealegi tundus,et läks pöörasemaks selle peale. Seega proovisin meetodil-head lapsed kasvavad vitsata, ja võtsin ta kas sülle,silitasin ja rahustasin või juhtisin tähelepanu sõjamängult mõne leebema mängu peale. Praeguseks on ta igatahes musimopski-kuigi sokke ei salli endiselt. Aga toimetan nad jalga viimasena-alles enne minekut:)
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas DonRicky2 » 02. september 2011, 14:43

võtsime tuhkru poest siis kui ta juba üle kolme kuu oli, kindlasti võtab nüüd rohkem aega hammustamiskombest lahti saamine. Ise olin ka natuke loll algul, ma ei tulnud selle peale kohe, et hammustamist keelama hakata, kuna enne majas ainult kasse olnud ja nendega kassipojaeas koguaeg nii mängitud, vanemast peast kadus kõigil hammustamine iseenesest. Selle viimase peale ma tuhkruga lootma ei jää, kuigi ei tea enam täpselt kuidas karistadagi...ninanipsud, kõvad eid ja kratist kinni võtmised või minema jalutamised, nina kaka sisse panekud ja poti näitamised..kõik justnagu mõjuksid ühtmoodi - annavad veelsuurema mängu ja hammustamishoo.
Alla võib anda aeg-ajalt igaüks peale loomaomaniku
Kasutaja avatar
DonRicky2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas salchicha » 02. september 2011, 19:03

mul ka kodus yks metslane, kelle hammustamis hood on nyydseks taandunud ainult hommiku ja 6htu peale, kui ta v2ga hoogu satub.... Algul oli p2ris hull, nyydseks juba parem.... meie karistasime ja tegime k6ik mis v6imalik, aga ei midagi.... Kuna meil v2ikseid lapsi kodus pole ja ise me ei karda siis jalutame lihtsalt minema, kui loom "hulluks l2heb" Tegelane on yle nelja kuu, loodame siiski et saab kunagi "t2iskasvanuks"
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sandra » 03. september 2011, 20:44

Sellist asja nagu nina kaka sisse toppimine pole mõtet teha. Pigem tuleks peale passida ja kutsikat peale söömist/mängimist/magamist potile järjepidevalt panna, samuti enne puurist välja laskmist. Ja kui häda on õigesse kohta sattunud siis võiks preemiaks nt nutri plusi anda. Täpsemalt loe liivakasti teemast.

Hammustamise kohta nii palju, et kindlasti tuleb karistada ja seda järjepidevalt. Kui ta karistusest ainult hoogu juurde saab siis tuleb tegelast nii kaua kinni hoida ja karistada, kuni ta selle mõttest aru saab ja maha rahuneb.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Heleri » 04. september 2011, 16:01

Kastist määda laskmise eest ei saa tuhrkut karistada, kui teda ei ole õpetatud liivakastis käima. Mittekäimise eest saab karistada alles siis, kui omanik on raudpolt kindel, et loom oskab kastis käia, aga vahest mingil iks põhjusel lihtsalt ei viitsi. Ei saa karistada asja eest, mida tuhkur ei tea.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kateriin » 02. juuni 2012, 17:37

Kas tõesti on paha iseloomuga tuhkruid kes jäävadki hammustama:( Meil ka Tuustik 3 kuune ja ja paneb ikka täiega hambad sisse :( Küll oleme nina nipsu teinud et teine kord isegi kiunub aga ikka tuleb kohe tagasi ja hammustaks.Ta on ikkagi meie lemmik ja tahaks et temast ka hea tuhkur saaks .Oli teine nii oodatud meie perre ja nüüd nii .Ma ikka loodan et see hammustamine on ikka mööduv vähemalt suuremal viisil.
Kateriin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas spuuki » 02. juuni 2012, 17:52

3 kuune tuhkur on väike alles, ta mängu hoos hammustab ja ei saa aru, et sul valus on. Kui ta hammustab tee kõva kisa nt karju kõvasti "AI" vms ( või jälgi AlbinoFuretsi nõuannet. )
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas AlbinoFurets » 02. juuni 2012, 17:56

Nagu siin eelnevalt kirjas oli, läheb kõik kasvades üle.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas postituvi » 02. juuni 2012, 17:57

AlbinoFuret- ei lähe üle ise midagi, kui ei tegele sellega.
3 kuune Tuustik on alles titt, kes vajabki õpetamist ja treenimist, kuidas inimesega mängida-suhelda. Kas oled läbi lugenud eelnevad postitused hammustamise teemal? Siin on palju erinevaid nippe ja nõuandeid proovimiseks.
Üldjuhul öeldakse, et kui tuhkur hammustab pärast nipsu kohe uuesti, et nips polnud piisavalt tugev/ebameeldiv.
Küsiks vastu mis värvi tõhk on ja kust saadud? Ja kui kaua ta teie juures olnud on?
Üldjuhul saab ka kõige suuremast hammustajast nunnukas, kes vahel pahameelest aint näksab. Ja 3 kuud pole veel mingi vanus :)
Ei ole olemas paha iseloomuga tuhkrut, kes jääks hammustama(kuna ta on paha), on aint kehvade õpetamisoskustega inimesed :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kateriin » 02. juuni 2012, 19:10

Ta on soobel ja meil on ta olnud alates 7 kuuselt,eile (01.06) sai ta siis 3 kuuseks. Me oleme ikka kogu aeg talle ninanipsu annud ,et nii naljalt ikka hammustada ei lase. vahest isegi pepu peale seda suurem viha tal :) Kohe ümber ja uuesti.
Ostsin Tallinnast Lasnamäelt ja ikka lepinu alusel.Mitte kuskil mustalt. Ta on poiss ega see siin midagi määra vist et tüdrukud võivad olla samma sugused.
Kateriin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas postituvi » 02. juuni 2012, 19:16

Ta on soobel ja meil on ta olnud alates 7 kuuselt,eile (01.06) sai ta siis 3 kuuseks.

Mul jooksis juhe kokku...
Alates 7 kuuselt aga ise on aint 3kuune? :) 7 nädalaselt saite?
Ostetud on ta siis eraisikult või loomapoest?
Sa võiksid kirjelda mingit tüüpolukorda mil ta hammmustab.. või teeb ta seda koguaeg, kui inimese läheduses on?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas maris2 » 02. juuni 2012, 19:43

Laks pepule annabgi enamus tuhkrutele hoogu juurde. Lisaks nipsule tee kõva häält, näiteks ütle kõva häälega " Ai" või midagi sellist.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kateriin » 03. juuni 2012, 11:58

väike viga oli jah,7 nädalaselt saime. Eraisikult ostsin kuna see poe ost värk on kahtlane. Aga paistab et siit midagi küsida on halb mõtte lõpuks oled ikka ise halb kasvataja.Hüritan siis hakkama saada.
Kateriin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas postituvi » 03. juuni 2012, 12:36

Ei ole halb mõte :) Ära nüüd valesti aru saa- keegi ei süüdistagi Sind halvaks kasvatajaks olemises( omanik tegelikult, kasvataja on isik, kes tegeleb tuhkruaretusega). See, et titt hammustab on loomulik, kuid see et ta lausa pureda tahab on pigem tolle kasvataja tegemata töö.
Me suurima hea meeleda aitame Sul oma pesamunast korraliku lemmiku kasvatada. See pärast küsisime ka lisaküsimusi, et mõista paremini looma, et millal ja mille peale ta hammustab. Et võiks välja mõelda, missugused nipid töötavad tema puhul.
Laksu puhul pepule on Marisel õigus- see pole karistus millest tuhkur aru saab. Enamasti mõjub korralikult tugev nips ninale ja kindel "ei/ai" või "ei tohi". Mina enda omadele vahel ka susisen vastu kui taban sigaduselt- lihtsalt "sshhhhh" (siuke kurgupõhjast tulnud h-täht). Susisemist kasutavad tuhkrud ka üksteisega suhtlemisel kui neile midagi ei meeldi. Tavaliselt kui ma olen susisenud, siis olen loomal ka turjast kinni võtnud ja ta niiviisi enda näo ette tõstnud.
Mina usun küll, et saad korraliku trenni ja karistusega tast väga armsa lemmiku koolitada.
Kui elad Tallinnas/Tartus/Pärnus, võiksid tulla vahel ühistele jalutuskäikudele. Seal saavad teised omanikud jagada praktilisi nippe mida ja kuidas. Jalutused lepitakse kokku eelnevalt pisis "tuhkruteemalised üritused" alafoorumis. Meie seltskonnas on teisigi tõhke, kes esimestel kuudel oma omanikud ära süüa tahtsid :D Nüüd aga magavad kaisus.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Kateriin » 03. juuni 2012, 13:02

Tuustik tuleb tavaliselt jooksu pealt näksab.Teeme sammuti ninanipsu peale näksmist siis ikka üritab veel. Enamus on ikka kui liigume siis näksab või istume tuleb võtab jalast.Oleme ikka sihikindlalt hüritanud nipsutada kuigi mul ema on külas käinud siis ütleb et ei hammusta nii palju kui algul. Õhtudi kui voodisse juba lähen siis hakkab ikka hull trall siis lõbu kui palju kui veel tekki alla varvaste kallale saab. Seega oleme ööseks ta ikka puuri panud .Aga kuna ma nädala sees hommikuti 5-st pean tõusma.siis ta vahepeal arvas et tema ja nuidugi lõhkus puuris.Hakkasime ka puurile riiet panema et ta puuris ei lõhuks ja saaks aru et enne välja ei saa. Need on praegu kaks kõige suuremat muret millest tahaks lahti saada.Kuigi teema oli hammustamine siis jäin teema juurde esialgu. Ka mina tahaks temast head looma.Kes võiks ka öösel lahti olla ja magaks voodi äärel :) mul noorem laps 6a. ka kardab teda natuge siis juba kiljub kui tuustik tuleb ,oleme talle ka julgust sisendanud et sina oled suurem ja ta ei sa sulle haiget teha kui ei lase. vot nii .
Kateriin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas postituvi » 03. juuni 2012, 13:26

Nipsukatega ongi nii, et kui 1 ei aita ja tuleb kohe uuesti hammustama, tuleb panna uus nips kirja. Ma vahel enda omadel kui nad väiksed olid, tegin nii, et kui hammustas, sai nipsu, kui hammustas uuesti, sai veel ühe nipsu ja siis vahel pakkusin ka ise uuesti seda hammustatud kohta- et kas tahad veel... ja kui üritaski hammustada sai veel nipsu ja alati kurja häälega "ei tohi". (ja kui enam ei hammustanud, tegin pai, või kui tahtis minna oma teed, siis lasin minna)
Praegu mul nt. Deeli on selline, kes käib näksamas sokist kui ma tast välja ei tee. Vahel kui näen, et liigub sihikindlalt jalgade juurde, ütlen kohe ennetavalt et "ei tohi" ja selle peale kõnnib tibin varvastest mööda uhke näoga " kes ütles, et ma su sokke tahan üldse". Ja ei hammustagi...(ja üldjuhul paljad varbad talle ka ei meeldi, aint sokkidega)
Muidu hammustamist kui puremist esines Deelil aint 1 nädal peale koju toomist titena(Deeli kasvatajal oli tubli põhitöö juba tehtud). Vot siis kartsin ma ise ka teda :D Aga piisavalt tugeva nipsu ja järjepideva karistusega sai pihta, et inimesega ei saa suhelda hammastega. Ja samas püüdsin ma teda vahel ka kiita ja nunnudada kui sain ta maast niiviisi sülle võetud, et ei saanud hammustada(süles ta ei hammustanud). Et ta ei hakkaks mu kätt kartma kui aint karistamisobjekti. Et vahel käsi karistab, vahel aga annab maiust :) Ise tuleb tasakaal leida. Praegu on Deeli suurem musuloom, kellel julgen lasta limpsida ka nägu... aint sokkides varbaid ei usalda ma jätkuvalt tema hoolde.. neid ikka aegajalt tahaks ;)
Kui laps kardab, siis peaks järgima, et tuhkur temaga kahekesi ühte ruumi ei jääks. Et ikka järelvalve all. Sest tuhkrud tihti tunnetavad, kes on arglikum, ja selle tahetakse koht kätte näidata(et kes on majas boss). Ja lapsed end üldjuhul kehtestada ei oska.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas maris2 » 03. juuni 2012, 17:01

Minul Bindi ka hammustab sokkides varbaid. Kuid ööseks lahti jätavad küll meil siin vähesed loomi. Eriti veel nii noori. Kui puur ikka olemas siis las ta harjub et puuris tuleb magada. Väikesed on erksa unega ja hakkavadgi kolistama kui keegi liigub, varsti ta harjub ja ei tõsta enam pead ka kui mööda lähed.
Oluline on see ka et keelates kasutaksid alati sama sõna ei,ai, vms, siis ta juba teab et ei tohi. Kui kasutad erinevaid sõnu siis ta ei saagi aru. Meil toimib alati ai-ai, ka varvaste puhul. Bindi igakord just lahti ei lase aga kõvasti ka ei hammusta.
:ot:
Ja rakveres käime ka jalutamas, kui siin kandis elad siis võid ühendust võtta.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Johhike » 04. juuni 2012, 08:51

Eddie oli ka väiksena pisike krokodill. Tema puhul täheldasin seda, et valus nips ajas teda ainult kurjemaks. Avastasin, et kõige paremini aitas see kui ühe käega teda kinni hoida koonust või turjast ja teisega nina nipsutada (üldsegi mitte kõvasti, aga mitu väikest nipsukest järjest, et ebamugav tunne tekiks). Selle ajaga jõudis ta maha rahuneda ja ei tahtnud hiljem kohe uuesti hammustada.

Kui tõhk on taristuse kätte saanud, siis tasub seda sama hammustatud kohta uuesti talle pakkuda. Kui ta üritab uuesti hammustada, siis karistada uuesti. Karistamist korrata nii kaua kuni enam ei taha hampsata sealt.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Ailen » 04. juuni 2012, 15:42

postituvi kirjutas: Ma vahel enda omadel kui nad väiksed olid, tegin nii, et kui hammustas, sai nipsu, kui hammustas uuesti, sai veel ühe nipsu ja siis vahel pakkusin ka ise uuesti seda hammustatud kohta- et kas tahad veel... ja kui üritaski hammustada sai veel nipsu.


Mina oma looma saingi hammustamisest lahti sellega, et peale hammustamist pakkusin alati veel oma sõrmi ja nii kaua pakkusin kuni enam ei hammustanud. Lisaks ajasin hiljem, kui niisama hammustamine oli kontrolli alla saadud, ise ta tuuri ja mänguhoosse ja siis ka nipsutasin kui hammustas.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Johhike » 09. september 2012, 08:44

Eddiel on koguaeg olnud komme hammustada võõraid ja eelkõige neid kellel endal tuhkrut pole. Tartus elades, kui jalutamas käisime lapsed tirisid sülle, solgutasid ja musitasid - Eddie ei teinud kordagi nägu, et näksata tahaks. Nüüd olen juba ca 4 kuud kodus elanud ja Eddie ei ole ikka mu emaga ära harjunud. Teise tuhkru majja tulles läks ta päris palju normaalsemaks ja jupp aega ei hammustanud ema. Ema on mul ka loomainimene, talle meeldivad mu tuhkrud. nt. Ferrerot võtab julgelt ja hea meelega sülle. Eddiet ta natuke siiski kahtlustab, kuna ta on päris palju hammustada saanud.

Täna hommikul juhtus selline lugu, mis mul käib täiesti üle mõistuse :bang: . Ma läksin teise tuppa ja Eddie jäi emaga - ta hiilis salaja ligi ja hüppas konkreetselt emale kallale ning kukkus kätt purema - 6 verist kihvaauku suutis käevarrele teha. Muidugi kui ma kohale jõudsin, siis lidus kiiresti diivani alla. Ma olen teda karistanud sellise käitumise eest ja lasknud emal endal karistada (ninapidi hammustatud koha juurde, kui midagi üritab, siis saab nipsu), aga mulle tundub, et talle ei jõua asi pärale . Imelik ongi see, et ta muidu on nii armas ja pehme loomuga tuhkur. Kui ta mind mänguhoos näksab valusasti ja ma "ai" ütlen, siis kohe lõpetab tegevuse ja hakkab lakkuma. Ometi osasid inimesi ründab nii alatult ja salakavalalt - näib sõbralik ja ootab hetke mil inimene oleks abitus positsioonis ning ei saa ennast kohe kaitsta, siis hiilib ligi ja kukub purema :wacko:

Ma ei saa aru, mis toimub ühe tuhkru peas, kes nii käitub :sad: .
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Adelle » 09. september 2012, 12:09

Meil Arabella on rünnanud samamoodi nooremat poega (20a) :sad: On heast peast hiilinud ja karanud talle jalasse kinni,et veri kohe väljas. Ründab täiesti julmalt, on ka korra käe lõhki tõmmanud. Arabella, kes isegi mänguhoos pole kunagi kõvasti näksanud. Noorem poiss on mul sihuke leebe loomaarmastaja,peaaegu taimetoitlane. Ma ei tea, minu arust on see mingi võimutsemine ja hierarhia näitamine vms.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Sipsuka » 09. september 2012, 12:18

Meil on Joki ühe konkreetse inimesega samasugune. Isegi, kui ta magab magamistoas ja see inimene külla tuleb, jookseb turris Jok välja ja konkreetselt pureb teda. See inimene on teda ise karistanud aga Jok käib ja pureb ikka ning asja juures on kõige hullem see, et Joki meeldib sellele inimesele väga, vaatamata sellest et 3-4 korda Jok talle jalga hüppanud..
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas marii » 30. september 2012, 19:14

Olen siis ka tänasest tuhkruomanik. Ostsin 4 kuuse tuhkrutüdruku. Hammustab nii kõvasti, et isegi siis ei lase lahti kui nina vastu nipsu lasta ja kratist kinni võtta. Omanik ütles, et pole enne kunagi hammustanud. Kas on lootust, et ta saab sellest kombest lahti või jääbki selliseks tigedikuks. Tegelikult on ta sünnipäeva kink tütrele.
marii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Ailen » 30. september 2012, 20:15

Äkki tollene omanik suutis end kehtestada? Järjepideva treeninguga peaks pahast kombest lahti saama...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas marii » 01. oktoober 2012, 13:58

Loodan ka, sest praegu ei julge eriti paljakäsi ligi minna, eriti kui ta puuris, sest kindast võtab küll kohe kinni, kui puuri ust hakkan avama. Kuid täna lasin ta koridori jooksma ja mängisin temaga siis reageeris juba lõpuks ka valjult öeldud ei peale. Nii et loodan, et saame pahast kombest lahti. Üks mure veel, ta teeb oma hädad nurka, kuigi tal on pott ka olemas aga sinna peidab hoopis toitu, mida peaksin tegema, et saada ta ilusti potil käima.
marii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Ailen » 01. oktoober 2012, 14:51

See on juba OT, aga ära lase tal toitu potti viia. Kui toit potis, siis ei käigi tuhkur potil. Ülejäänu kohta loe liivakasti käimise teema alt.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Vesuuv » 11. oktoober 2012, 16:11

Meie saime omale Vesuuvi 5 päeva tagasi ja ikka kipub hammustama. Mind ennast ei ole ta kunagi eriti kõvasti hammustanud aga näiteks isale hakkas kohe suurde varbasse kinni ja verd tuli ikka kõvasti. Kas asi võib olla ka lihtsalt sellest, et ta ei ole veel meiega harjunud? Kas peaks teda kuidagi sülle võtma ja endaga rohkem harjutama? Tahaks väga, et ta enam ei näksaks :D andke nõu mida teha :P
Vesuuv, minu kõige kallim :)
Kasutaja avatar
Vesuuv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Ailen » 11. oktoober 2012, 16:18

Minu arust on see väga OK, et kipub veel hammustama. Kindlasti võiks ta inimesega igapäevaselt lähedalt kokkupuutuda, st et sa hoiad teda käes pikemalt.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas AlbinoFurets » 12. detsember 2012, 22:55

Minu tõhk kipub ka hammustama mänguhoos, nii jalgu kui käsi ja sokke ei salli üldse. Nipsutamine, "EI" ega turjast sakutamine ei aita sel juhul. Näpu kurku lükkamine (mitte sugugi kõvasti ega sügavale) oli tõhus ja ebameeldiv ning jätab hammustamise järgi.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas väike kuradike » 18. detsember 2012, 01:56

Mängimise jooksul kerge näksamise ja hammustamise eest karistamisel on suur vahe. Tuhkrud näksavadki mänguhoos, see on osa nende mängust. Karistada neid selle eest ei tohiks, kui nad just valusalt ei hammusta.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline