Tuhkur hakkas järsku ründama

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkur hakkas järsku ründama

PostitusPostitas Missu (Teema autor) » 04. juuni 2013, 10:29

Tere!
Mul on suur mure oma vanema tuhkruga.. muidugi ma ei tea, kas see siia Topicu alla sobib, aga ma proovin, ehk keegi oskab nõustada..
Mul on kaks tuhkrut - 2,5-aastane Dasha ja tema 1-aastane poeg Bullet. Dasha on alati olnud hästi rahulik tuhkrutüdruk, ei hammustanud kedagi, magas süles jne. Nüüd juhtus selline asi, et olime 2 ööpäeva kodust ära - tuhkrud kahekesi kodus - ja kui tagasi tulime, siis avastaime, et Dasha ripub teisel hammastega turja küljes kogu aeg. Praegu ma ei saa neid enam üldse koos välja lasta, Dasha ainult ründab teist ja üritab kuhugi ära tirida. Ja mis veel hullem, kui ta sülle küsis ja ma ta sülle võtsin ja pai hakkasin tegema, siis ründas ka minu kätt, lõi lihtsalt hambad sisse. Samuti mu mehele.. Just sel hetkel, kui käsi tema näo ees oli, siis ründas, ja ise tegi häält, nagu tal oleks endal ka valus. Täna kui hakkasin teda jälle puuri panema, sest ta ei jätnud teist tuhkrut rahule, siis võttis ka sõrmest kinni, et ma puuri ust kinni ei saaks panna.. varem ei teinud kunagi nii. Mis temaga toimub.. Loodetavasti ei saa see olla seotud sellega, et kevadel tegime süsti jooksuaja ärajäämiseks? (See oli muidugi halb otsus) Pärast seda ta magas palju ja võttis kaalus juurde; praegu ka veel natuke liiga pontsakas. On tal võibolla lihtsalt halb olla..
Missu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 2
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur hakkas järsku ründama

PostitusPostitas Ailen » 04. juuni 2013, 16:57

Tegemist võib olla valetiinusega.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur hakkas järsku ründama

PostitusPostitas ptakopishka » 18. juuli 2013, 17:27

Tere,

Minul analoogne mure, ja kohe päris tõsine. Meie peres on samuti kaks tuhkrut, mõlemad poisid.
Noorem oli varem ka natuke äkilise loomuga, aga ei midagi hullu, eriti pärast kastreerimist oli sõber valmis :)
Nüüd olin pool aastat välismaal (lõpetasin magistrantuuri), poisid olid elukaaslasega kolmekesi. Tagasi tulles aga on Poku hakanud mind ründama, ja seda ülimalt agressiivselt - näiteks istusin diivani peal, ta jooksis (!) diivani peale ja lõi hambad käsivarde, hakkas rappima ja mulle tundus et ta lausa urises. Täna kui ta üles ärkas, hakkas mul järgi käima ja jalgadest väga kõvasti hammustama, võtsin ta siis kätte ja proovisin rahustada (tal süda peksles), mis päädis sellega et ta käppadega JÕUGA lükkas mu sõrmed allapoole ja hakkas kätt hammustama, nagu proovides saaki tappa, ja mu käed on täiesti verised, hammustused sügavad ja kuulda luude krudinat kui ta järas. Panin ta praegu transpordikasti rahustuseks (ka enese rahustuseks), aga ma ei oska midagi ette võtta - mitte midagi sellist pole iialgi juhtunud.
Peko samas on ikka üliarmastav, magab praegugi mu süles ja ronib kogu aeg kaissu, samas nendega midagi erinevat juhtunud pole; ainus elumuutus oli see, et mu elukaaslane kolis kuu aega tagasi välja - samas Peko on täpselt samasugune.

Ma mõtlesin alguses pärast tagasitulemist natuke oodata ja vaadata, et ehk ta harjub, aga see läheb kogu aeg hullemaks, ja hammustused on tõesti sügavad ja väga valusad. Mida ma peaksin tegema, kas keegi oskab midagi soovitada?

Eluviisi kohta nii palju, et mõlemad tuhkrupoisid elavad nagu kuningad :) korteris on vabalt ringi (v.a magamistuba), mänguasju on küllaga, toiduga ei koonerda... Ma ei oska midagi paremaks muuta, äkki keegi oskab aidata..
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur hakkas järsku ründama

PostitusPostitas väike kuradike » 26. juuli 2013, 07:05

Tuhkur ilmselt võtab sind kui võõrast. Sa olid pool aastat ära, ja sind on suure tõenäosusega ära unustatud. Erinevad tuhkrud käituvad võõrastega kodus erinevalt. Tundub et noorem loom on võtnud kodukaitsja rolli, ja püüab nüüd sind "paika panna". Ega siin muu ei aita, kui tuleb jälle sõbraks saada. Arvestama peab, et see võib aega võtta kuid.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist