Lehekülg 1/1

Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohigi?

PostitusPostitatud: 25. august 2011, 20:28
Postitas pedro
Tere,

Olen värske tuhkru omanik ja tegelen ratta leiutamisega.

Tekkis üks küsimus karistamise kohta, mis järgneb agressiivsele hammustamisele ( jah tean, et see on alguses normaalne).
Olen lugenud, et tuleb vastu koonu anda nips aga mulle samas väideti mitte asjatundja poolt, et näiteks koertele terava nipsu või löögi koonu pihta andmine pidi rangelt keelatud olema, kuna pidi piltlikult mingi lõhna tajuva koha lahti põrutama vms. Iseenesest tõsi ta on, et nipsu jõud ühte väiksesse punkti koondatuna on väga suur. On kellegil selle kohta arvamust?

Samas lugesin täna ühelt USA saidilt et füüsiline karistamine pidi üleüldse mõttetu olema:
http://www.cypresskeep.com/Ferretfiles/Bringhome.htm
"Never, ever hit or physically punish your ferret for biting, because that will just make him bite harder and more often."

Mida arvata sinepi määrimisest koonule hetkel, kui loom hammastega kinni on ja lahti ei lase?
Tean, et lahti saab haardest ka, siis kui nina kinni katta ja ta õhku ei saa, aga see ei jäta halba kogemust järgmise korra vältimiseks.

Seega varem või hiljem tuleb hetk, kus on vaja looma reaalselt karistada.
Mis on õigem: nips, sinep või mitte midagi ette võtta?

Tänud ette.

Re: Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohigi?

PostitusPostitatud: 25. august 2011, 20:38
Postitas Sipsuka
Kui meil agressiivselt hammustatakse, anname nipsu, pakume uuesti, anname veel nipsu ja nii teeme nii kaua, kuniks ta enam ei taha hammustada. Tean et ka paljud välismaalased kasutavad seda ning isegi Eestis on seda soovitatud. Samuti kui ei lase hammastega lahti, ürita hambad lahti saada ning anna nipsu. Sinep võib isegi rohkem kahju teha, kui nips.

Re: Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohigi?

PostitusPostitatud: 25. august 2011, 21:55
Postitas maris2
viewtopic.php?f=63&t=2922&start=0 siin teemas peaks olema piisavalt nippe ja nõuandeid. Ega siis nipsud ei pea olema jõuga tehtud. Heleri ütleb et nips peab olema just nii tugev ,et peale nipsu pole tahtmist enam hammustada. Enamasti on nipsust ikka kasu ka. Kuid kutsikad hammustavadgi ja tugevalt.

Re: Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohigi?

PostitusPostitatud: 26. august 2011, 09:44
Postitas karvasuslik
Debbs murdis mul vahepeal ikka korralikult - läbi soki ja verele ning siis tuiskas kohe minema päkkade välkudes. Aga. Tuhkrul tuleb sihuke...kaval nägu pähe, kui hammustamise plaanid on ja käitub ka veidi luuravamalt - siinkohal hoiatav ja kindel EI kannab meil enamasti vilja. Ja nips ning kratist sakutamine ja susisemine on piisavalt tõsine karistus, et lähima 3 päeva jooksul hammustamisele enam ei mõelda. Debbsu 2 poisipõnni on hetkel veel minu juures ja neile on alati piisanud kratist sakutamisest ning samaaegselt sisisemisest. nipsu on vaja läinud üliharva - siis kui on otsustanud mul käsivarre pooleks hammustada ühe ampsuga :)

Re: Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohigi?

PostitusPostitatud: 26. august 2011, 12:57
Postitas Heleri
Internetist võib igasugu s..tta leida. Sorry väljendust, kuid mõte on edasi antud. Kui tuhkur füüsilise karistuse peale tahab uuesti hammustada ja vihasemalt, siis järelikult tuhkur ei saanud aru, et tegemist on karistusega. Võimalik, et mu tuhkrutel on nipsude pärast kehv lõhnataju :D Ei oska kommenteerida, kuid 7-aastase praktika jooksul ei ole täheldanud nipsu ja mõne terviserikke seost. Arvan ka et mu tuhkrud on üle keskmise normaalsed hammustamise koha pealt. Usun et see on tingitud õigeaegsest nipsutamisest. POle täheldanud, et nipsutamise tulemusena mul hullud agressorid kodus oleks.
Aga tuleb lähtuda ka konkreetsest isendist, sest on teatud iseloomutüüp, kelle jaoks ei saagi kasutada füüsilist karistust, kuna see teeb neid ebausaldavaks ja muutuvadki agressiivsemaks. Enamasti on sellised just hübriidid ehk tuhkrud, kellel kuskilt jookseb sisse metsiku tuhkru verd. Neile tuleks läheneda pigem heaga ja pigem tuleks neid siis vaimselt rohkem allutada kui füüsiliselt ja karistamise asemel tegeleda hoopis usalduse kasvatamisega. Need on väga äärmuslikud erandid ja taolisi tuhkruid meil siin küll väga ei liigu.

Re: Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohigi?

PostitusPostitatud: 30. august 2011, 00:14
Postitas väike kuradike
Kusjuures, Karvasuslikul on täitsa õigus, kui tuhkrut natuke jälgida, siis hakkab üsna pea aru saama, millal tal on plaan hammustada. Tõepoolest, ta käitumine muutub teistsuguseks. Ma ei tea kas kõigil, aga minu omad igatahes muutuvad sõbralikust nuuskivast tuhkrust kuidagi ettevaatlikumaks, keha on veidi jäigem, nuhutatakse "saaki" imelikult ja veidi aega enne hammustamist teevad juba selliseid hammustamisliigutusi. Liikuvale inimesele hakkavad agressiivsemalt järele jooksma. Siis ongi õige aeg ta ära krabada või tema peale käratada, ja päris tihti nad saavad sellest väga hästi aru. Kui aga see ei mõju, siis on nips täitsa hea vahend, ja normaalsed tuhkrud õpivad kiiresti et kui nemad kellelegi haiget teevad, siis saavad ise ka haiget.

Ma ei kujuta ette, mida sinep nina peal peaks tuhkrule tegema- kas ta hakkab kipitama? Siis ilmselt kipitab ta päris pikka aega, ja mina oma looma niimoodi ei piinaks. Nips on korraks, ja siis on kõik jälle hea. Pealegi, minuarust on tuhkrute pead kuidagi eksta tugevad, sest tuhkrud jooksevad ju peaga vastu seina, tooli, uksi ja kukuvad pahatihti igalt poolt alla. Mina pole küll veel kuulnud ühestki peavigastusega tuhkrust :rofl:

Re: Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohi

PostitusPostitatud: 30. detsember 2014, 22:14
Postitas greetelll
No mina ei ole ka nende abivahendite abil hammustamisest lahti saand, vahel ta lihtsalt näeb mu varbaid ja suu ammuli jookseb nende poole :-D ja ma ei saa selle vastu mitte midagi teha, nipsutamine ninale, turjast sakutamine ei aita, aga alla ma ei anna ka. Proovin edasi :-)

Re: Hammustamise järgne karistamine: nips, sinep või ei tohi

PostitusPostitatud: 30. detsember 2014, 22:39
Postitas BLackRat
Järjepidevus on tõhkude pidamisel märksõnaks :) Edu!