Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 21. aprill 2011, 15:18

Tere,

minu esimene post siin.
Kui võtta tuhkur üürikorterisse, siis on esimene mõte, et tuhka nendest juhtmetest ja sokkidest, aga millist muud materiaalset pahandust võib tuhkur tekitada, mida peaks pärast korteriomanikule heastama. Omanik mõistlik ja luba on olemas.
Toalilli pole, diivan tavaline, vaipu pole, puitpõrand... Kas nt teritab millegi peale küüsi nagu kass?

Päeval ja öörahu oleks puuris, õhtul jookseks vabalt.

Parimat
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 3 korda
Vanus: 39
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Heleri » 21. aprill 2011, 16:58

Tuhkur ei terita oma küüsi nagu kass, küll aga armastab ta niisama ajaviiteks kraapida. Puitpõrandaga ei juhtu midagi, seda nad ei kraabi. Suurim kahju põrandale võib olla see, kui tuhkur ei viitsi liivakastis käia ja piss korrapäraselt põrandal hakkab olema. See muidugi juba omaniku oma teha, kui usinalt väike pätt kastis käib.
No minu peres ei ole tuhkrud küll mingit märkimisväärset kahju teinud, diivani all käisid aegajalt kraapimas ja spets nende pärast sdai diivani põhjale kaitseks üks riie lasta panna, et tuhkrud porolooni ja vedrude vahele ei saaks. Seda riiet käisid sealt alt siblimas. Minu praktikas pole tuhkrud veel ühtegi juhet närinud, isegi eelmise suve titebuum, 25 väikest ei huvitunud ei radiaatori juhtmest ega ka elektriküünalde juhtmetest, mis neil käepärast olid 24/7. Loomulikult olid need juhtmed vooluvõrgust lahti ühendatud, aga kahjustusi neil ei olnud.

Sellise elukorralduse puhul nagu Teie plaanite, sisi ma usun et ei teki mingeid kahjusid. Ja no eks mõned nädalad või kuud koos tuhkruga tekitavad kodus nagunii mingeid ümberkorraldusi nt mööbli paiknemise osas jne. See tuleb juba kooselu käigus.

Tuhkrud ei ole närilised ja ei katsu kõike hambaga, samuti ei ole neil selliseid küüsi nagu kassil ja neil ei ole sellist pidevat närimistungi nagu koerakutsikatel.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 29 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Kellykaazz » 21. aprill 2011, 17:00

Ei terita.
Parketile võib häda teha algul, kui potitrenn veel käsil on. Aga muidu on minu arust muretu. Kaableid nad ei närigi. Meil retsivad diivanit, sest väiksena nad mahtusid diivanikasti pugema, aga enam mitte. Kuid see ei takista neid üritamast-kraabivad endale sissepääsuteed :-D Seega, kui diivan sinu oma, siis sinu kadu, kui omaniku oma, siis tema kadu :lol:
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 2 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Kellykaazz » 21. aprill 2011, 17:00

No näed kirjutasime Heleriga ühel ajal :-)
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 2 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas karvasuslik » 21. aprill 2011, 17:04

kuhu iganes saab turnida, sinna ka turnitakse ja mida iganes sealt kuskilt saab minema vedada või alla lükata - ka seda tehakse :) Osad tuhkrud kaevavad omale diivani sisse pesa...kipsseinte puhul võib ta seina sisse kriimud kraapida (kui tahab end seina ja mööblitüki vahele mahutada, siis kaabitakse kordamööda seda mööblieset ja seina - oleneb kumb rohkem meeldib või varem järgi andma hakkab). Üldiselt peaks aga tuhkru küüned selleks liiga pehmed olema, et kipsseina kahjustada :) Debbs on mul seda trikki korduvalt kasutanud, kui kapi taha üritab pugeda, siiani on sein tervena püsinud (sama ei saa öelda kapi nurga kohta :D)
ning palju oleneb ka sellest, mida Sa ise pahanduseks pead? reegel on aga ikka üks: mis on lubatud alguses, olgu seda lõpuni. Kui vahepeal ühe EI muudad JAH/NO OLGU SIIS, siis loomale on see JAH ning alati :sneaky:
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 2 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas väike kuradike » 27. aprill 2011, 22:19

Mina olen vist saanud ainukese tuhkru kes juhtmeid närib :rofl: Sylvester ikka aegajalt teritab hambaid minu erinevate peenemate juhtmete kallal, tema ohvriks on langenud läpaka ja mobiili laadijad ning magamistoas oleva seinalambi juhe saab ka vahetevahel näksimist. Päris katki on 4 aasta jooksul küll vaid 3 juhet näritud, niiet väga ma ei kurda.

Mida mul veel näritakse on teravate ninadega kingade ninad - seda teevad mõlemad pätid väga entusiastlikult. Seeõttu on mul kogu kallis kingavarandus esikus seinariiuli peal.

Mis veel - kuna tuhkrud on väga kavalad, siis võib juhtuda et nad suudavad ennast köögis muukida sisse kappidesse.Seega, kui ei taha et tuhkur "kooki küpsetaks", oleks mõttekas sellega arvestada ja igasugu lahtised kuivtoiduained kuskile kõrgemale kolida.

Põranda kohta oli juba juttu. Lisaks veel, et kuna neile meeldivad varjulised kohad häda tegemiseks, siis minu omad võimaluse korral eranditult lähevad voodi alla hädale. Oma praeguses korteris lahendasin asja sellega, et naelutasin laudadega voodi küljed kinni, ja voila, ei mingit voodi alla häda tegemist enam.

Ehk siis, pikk jutt lühidalt, kõike mida tuhkur on võimeline tegema on omanik teatud hetkest alates suuteline ennetama korteri reorganiseerimise abil. Ja usu mind, küll sul tuleb veel üht-teist reorganiseerida, kui pätt juba koju saab :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 36 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Liisukas » 17. mai 2011, 13:22

Minu Ferrily armastab närida juhtme just seda kummist osa, mis läheb seina. Ilmselt on see jube mõnus närimismaterjal, kus sügelevaid hambaid saab teritada.

Puidust põrandaga ei ole minul siiani midagi juhtunud. Vahest ta küll armastab kraapida natukene kuid kuna küüned on lühikeseks lõigatud, siis märki maha ei jää.

Kodu puhul muretse pigem selle pärast, kuidas oma kodust teha tuhkrukindel elamine. Hirmsasti meeldib neile igalepoole pugeda ja ka kõige väiksemadgi augud tuleb kinni katta, et õnnetusi ära hoida. :)
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 8 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Liia814 » 23. september 2011, 19:13

Snoop ei ole ka 1,5 aasta jooksul kordagi juhtmete vastu huvi tundnud. Muidugi roninud on ta IGALEPOOLE kuhu iganes võimalik... Ja kraapimise ohvriks sai üks diivani nurk. Nimelt diivani ja voodi vahel oli selline paras vahe kuhu tema siis oma asju peitis jne- ja kuna voodi ikka puust ja diivan seal kõrval mõnus ja pehme kraapimiseks- siis oli see külg peale 1. aastat suht katki... Samas ta kraapis seal ainult siis kui tal VÄGA igav juhtus olema ja minult tähelepanu oli vaja hirmsasti saada. :nono: Parkettpõrandale ta jah viga ei tee... küll sai meil kannatada üks nurk väheke- kuhu ta väiksena kogusaeg pissima kippus- ja see nurk jäi täpselt 2 ukse vahele nurka ja seega ei olnud sinna võimalik paigutada liivakasti ega ka midagi muud... Et pika peale sai küll selgeks, et sinna häda ei tehta- kuid parkett oli juba parajalt üless pundunud sealt kohast ... Aga samas see oli ikka vähe- et muidu nagu visuaalselt näha ei olnud, kuid kuna vannitoa uks enam kinni minna ei tahtnud sama ilusti kui ennem, siis sai aru, et põrand on ikka natuke tõusnud. (samas selle põranda ja ukse vahel oli juba algselt ainult mõni millimeeter vahet. Et ühesõnaga ei midagi hullu... )
Ja no lisaks kui Snoopy kuhugi külapeale kaasa sai võetud, siis ikka juhtus, et kaevas mõne lille üless või vedas mõne lapse mänguasja kuhugi kapitaha vms... :razz:
Aga jah, ei mingeid trastilisi elumuutusi vms... :-) Ja isegi kui oleks pidanud midagi trastiliselt muutma, siis oleks Snoop neid muutusi väärt olnud! :biglove:
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas marii » 07. aprill 2013, 19:11

Tere, mina võtsin omale tuhkru, kui ta oli 4 kuune, nüüdseks on ta 10 kuune ja steriliseeritud. Täna tundsin, et kannatustekarikas hakkab täis saama. ta hammustab, karistanud oleme nipsu, sakutamise, sinepi, Ei ja AI karjumisega ja isegi vastu hammustamisega, mitte miski ei mõju. Nipsu kardab küll. sest kui näeb juba sõrmi nipsu asendis keerab nina ära, aga hammustab ikkagi. Annan väga kõvasti nipsu kas siis tõesti pole piisav. Nii kui paljast nahka näeb nii hambad välguvad. Teine probleem on kraapimine, ta on diivani ära lõhkunud olen õmmelnud uue põhja tugevamast riidest ja taguse ka et enam auku sisse ei saaks et diivani sisse pugeda. Täna suutis ta kraapida sisse augu voodi madratsile ja püüdsin teda pool tundi voodi seest kätte saada, mis õnneks lõpuks õnnestus. Soovitati kassi peletit kuid talle see ei mõju. Vahel tundub, et olen saanud omale kõige hullema tuhkru.
Armastame teda väga ja ei tahaks temast loobuda ning puuriloomana ka teda pidama ei taha hakata, sest ärkveloleku aeg peaks ka talle lõbu ja rõõmu pakkuma.

Mida küll teha. Äkki on kellelgi soovitada mulle head tuhkru treenerit, tundub et mina ei saa hakkama :(
marii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Fännu » 11. aprill 2013, 20:51

marii- mul on yhe tuhkruga täpselt sama asi :( , avastasin ka kattemadratsit voodilt võttes et kümne sendine auk juba sees ja diivan on ribadeks ja karistusest pole algusest peale välja tulnud , kuigi olen väga järjepidev olnud juba üle 6 kuu . . .
Kasutaja avatar
Fännu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Harjumaa, Kose
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas AlbinoFurets » 11. aprill 2013, 21:42

Seda ei saagi õpetada ega muuta, peitmine ja nö uru kraapimine on juba neil loomuses. Ainus võimalus jalad alt ära võtta või liistud alla panna/riided vahele lükata, minu Tinkerbel on 2 tugitooli omaks võtnud, mõlemal tooli all riie täiesti lahti ja ära kraabitud. Peidab oma kraami sinna. Nüüd tal oma tuba kus peidukaid pole, ainult tema asjad, üks voodi kapp ja puurid. Uks on vahelt kinni pandud ja köögi rätikud ukse vahel et lahti ei saaks, ikka sikutab ja lõhub ning rätid narmasteks kraabitud ning näritud. Tahtis liha peita ja tuli meie tuppa jooksuga, süda suus, õnneks sain kinni võtta ja ta enda tuppa tagasi panna. tuhruomaniku rõõmud siiski. :-)
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 3 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Adelle » 12. aprill 2013, 09:20

Noo, ma ütleks, et me olemegi oma kodus valiku teinud kas diivan-tugitool või tuhkur. Tuhkur ongi ju uruloom. Kahel mu sõbrannal on elus tähtsam diivan ja nad ei võtagi ühtegi kodulooma ei kassi ei koera. Tuhkrute toas on mööbel täiesti tuhkrute oma, tugitoolil me enam ei istugi kuna see on nende maja :) Ütlen, et me segased loomahullud pole ja sellega alguses ei arvestanud aga tuhkrud kaalusid üle.
Tegime voodile uued madratsid tuhkrukindlaks, õmblesin presendist katted ümber, riidekapid müürisime kinni, s.t on lukud ette pandud. Teistes tubades jalutavad ainult kontrolli all, wc ja köök on neile keelatud.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 11 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise hävinguga peab arvestama tuhkrut võttes

PostitusPostitas Heleri » 15. aprill 2013, 09:55

KUi tuhkur on ikkagi nö terrorist ja kodus palju pahandust teeb, siis kõige parem ravim on see, kui tuhkur saab puurist välja ainult siis kui Sul on aega teda 100% jälgida. Üksinda kodus olles ei pea ta olema lahtiselt, kui ta sellel ajal kodu rüüstab. diivanile ja voodile saab panna nt vineerpõhja, samas magamistuba võiks olla ka tuhkru jaoks suletud piirkond.
Mingitele ainetele ei tasu lootma jääda, pigem pöörata loomale tähelepanu ja temaga tegeleda, enamasti tulevad sellised teod ka igavusest.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 29 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist