Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas sipzy » 28. jaanuar 2008, 00:28

Hetkel veel päris plaanis ei ole, mõtlesin, et uuri veidi, kuigi eks ta loogiline tundus, et need kaks asukat kokku ei sobi. Tuleviku perspektiivis võiks tuhkru peale juba mõelda, aga enne peaks ära mõtlema, kas ma ikka päris kindlasti tuhkrut tahan :-) . Aga juhul kui on plaanis kassipoeg võtta, kas siis oliks mõtekas võimalusel mõlemad korraga väiksest peast võtta?
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 28. jaanuar 2008, 08:41

Kassipoeg võiks olla natuke vanem kui tuhkrupoeg, sest tuhrkupoeg kasvab kiiremini ja mängud on jõhkramad, et pisike kiisu ei saaks niiväga hakkama.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega

PostitusPostitas alicekiisu » 20. märts 2008, 14:05

Selle kõige lugemisega tekkis mul küsimus, kas on võimalik võtta koju ka täiskasvanud tuhkur, mitte kutsikas? Oleksin samuti huvitatud tuhkru võtmises, kuigi miski pole veel kindel. Mul on kodus täiskasvanud kass, ja ma kardan et ta teeks tuhkrukutsikale viga. Kas peaksin üldse emaga tuhkruvõtmist kaaluma, või antud olukorras pole see eriti hea?
Kasutaja avatar
alicekiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny » 20. märts 2008, 14:15

Ma igatahes soovitan sul need tuhkruteemad ilusti läbi lugeda ennem kui võtad tuhkrukutsika. Mina olen juba lugenud. Ja olen kuskilt siit lugenud et kass ongi loom kellega saab tuhkur kõige paremini läbi. Ja ikkagi peaksid arvestama et tuhkur pole loom keda nunnutad. Ta on kiskja, esiteks on tal hambad väga teravad ja küüned on ka väga teravad! Ja soovitan lugeda sul läbi Heleri ja Mercari jutt ilusasti läbi.
Tuhkrud on pikaealised loomad ning mõtle kas vanemad on nõus kui sina lähed näit. kõrgkooli ja tuhkur jääb vanemate juurde? On nad nõus?

Tuhkur elab 8-10aastat, mõtle sügavalt enne kui võtad kutsika majja!!
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas helen125 » 20. märts 2008, 14:52

Neid täiskasvanuid tuhkruid liigub ka ringi, nemad on siis niiöelda teiseringi tuhkrud, et mõni võtab omale loomakese ja siis ikkagi avastab, et ei sobi see loom talle, või siis ei viitsi õigel ajal kastreerida ja siis loomake muutub agressiivseks ja hakkab metsikult haisema ja nii satubki loomake kas varjupaika või kusagile tänavale, või siis isegi ajalehte. Meeles tasub pidada, et täiskasvanud tuhkru eest ei ole mõtet palju maksta (500-1000), sest kõik iseloomuomadused jne on juba väljakujunenud, seega on teda raskem ka ümber kasvatada ja kui veel vaktsiinid ja kastreerimised ka tegemata siis üle 500 pole mõtet maksta sest arstile minek sellise loomaga läheb päris suureks väljaminekuks, 1 kuus kastreerimne/steriliseerimine, vaktsiinid, toidukott, pesad jne. Mina ei maksaks 500 ka, eriti veel nende tuhkrute eest kellel pole pabereid kaasas, pärast jooksemööda arste ja uuri mis viga on kui mingi tõbi kallal, omaniku enda viga, et võttis looma ja enne ei uurinud piisavalt, kas loom üldse sobib. Ja eeldatavasti annaks ta looma ka tasuta ära või 100ga, peasi et saaks lahti.

Üldiselt on noort tuhkrut lihtsam harjutada kassiga, sest vanem tuhkrur võib ka kassi hakata vihkama, aga noorem õpib läbi saama ja siis ennast vajadusel kaitsma. Ja omapead ei tasuks mittekunagi neid jätta, vahet pole kas täiskasvanud loom või kutsikas alles, inimese järelvalve on kindlati vajalik.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 20. märts 2008, 16:11

Kui tahad et tuhkur harjuks kassiga koos elama, tuleb kindlasti võtta kutsikas. Täiskasvanud tuhkur ei pruugi teiste loomadega harjuda. Kass reeglina tuhkrule viga ei tee, isegi kutsikale, pigem kardab ja hoiab eemale. Muidugi sõltub kassist ka. Ükski tuhkrukutsikas ei lase kassil endale viga teha. Tal on enda kaitseks nii hambad kui ka hais :-D
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny » 20. märts 2008, 16:32

Mina võtan kutsika endale! :happy:
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas alicekiisu » 20. märts 2008, 17:37

Suur tänu vastuste eest.
Tuleb vist ikkagi välja, et tuhkur meie perre ei sobi. Oleme sageli(mitte pikka aega, vaid tihti) kodust ära ja kindlasti jätaks keegi kogemata toa (tuhkru ja kassivahelise)ukse lahti, või teeksid nad seda ise. Puuri ka ei tahaks ju loomakest nii kauaks jätta.
Eks me vaatame seda asja veel.
Kasutaja avatar
alicekiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 22. märts 2008, 14:38

Minu arust kass ja tuhkur on võrdsed vastased ja mina julgeks ühe pere loomad küll üksi koju jätta, kokku. Koertega oleksin ettevaatlikum, eriti kui neid on mitu, sest jõudude vahekord on lihtsalt nii erinev, et isegi leebem mäng võib vahest vigastusi põhjustada ja seda täiesti kogemata. Seetõttu koertega ei jätaks järelvalveta üksi koju, kassiga aga ei muretseks. Tuhkur nagunii magab enamuse ajast ja kass samamaoodi. Lisaks on kassil alati võimalus tuhkru eest kas kuskile laua peale või aknalauale peitu minna. Samamoodi saab tuhkur vajadusel diivani alla pugeda. Kui loomad omavahel harjunud ja sõbralikud, siis ei näe probleemi.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny » 22. märts 2008, 14:53

Aa, no mina mõtlesin et kui võtan tuhkru ja ise vahest kodust ära olen siis panen kutsika puuri. Aga kui ma su juttu Heleri lugesin siis mõtlesin et neid ju võib ka kahekesi koju jätta ilma et paneksin tuhkru puuri luku taha. Tegelt oleks jah väga hea jätta loom välja siis saab ta ringi joosta. :-)
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Marbeia » 22. märts 2008, 15:37

Alicekiisu.
Meil on koguaeg tuhkur kiisuga ninapidi koos ja neil on lõbu kui palju . Kass ilusti vaatab , et haiget ei teeks tuhkrule ja kui kass tuhkrule kogematta haiget teeb siis jookseb tuhkur diivani alla ,et kass ei saaks teda kätte ning pärast seda maksab kätte ja teeb kiisule ka haiget hammustades :-) Igatahes meil on suur kass ja nemad saavad omavahel hiigavalt hästi läbi. Sellepärast ei ole vaja muretseda , oma kogemustest rääkites.
Aga muidugi kui tuhkur väike on , siis lihtsalt algul vaja neid jälgida , et kass ei teeks kutsikale viga ja siis neid juba omavahel harjutada !
Vaata näiteks Maasikat , kes saab oma kassiga väga hästi läbi , magavad koos , mängivad koos jne.
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Marilin » 22. märts 2008, 20:55

Marbeia kirjutas:Vaata näiteks Maasikat , kes saab oma kassiga väga hästi läbi , magavad koos , mängivad koos jne.

Jah, Maasikas ja kass saavad meil väga hästi läbi. Nad on päris ühe vanused ka (Maasikas on praegu 10-ne kuune ja kass on aastane). Meil on Maasikas see, kes mängides kippus liiga karmiks minema (nt. hammustas kassi väga kõvasti), aga kui kassil villand sai, siis jooksis kuskile minema ja hüppas näiteks kapi otsa istuma. Kui nad üksteisega ei mängi, siis magavad nad üksteise kaisus ja Maasikas lakub ta kõrvu. Et jah Maasikas ja Rosin saavad väga hästi läbi. Aga näiteks kassidega, kes on minu isa juures, ta läbi ei saa, või saaks küll, aga siinsed kassid mõlemad kardavad Maasikat. Noorem kass Kiti, aga väga uudishimulik ja koguaeg jälgib mis Maasikas teeb ning jookseb tal järgi, kui aga Maasikas hakkab tema poole jookma, siis jookseb Kiti eest ära.
Nii, et ma arvan, et kõik oleneb kassist. Ja eks kui neid algusest peale koos olemisega harjutada, siis saavad neist ehk suured sõbrad.

:-)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas totuliia » 02. juuli 2008, 07:11

Terekest
Tekkis selline küsimus, kas kellegil on kogemusi kuidas tõhud suhtuvad väikestesse koertesse(suurtesse ka)?
Kas julgete nad omavahel lahti jätta,kui te peaks juhtumist tööl olema?
Või peaks tuhkrud selleks ajaks ikka kinni jätma?
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marilin » 02. juuli 2008, 09:49

Minu arvamus on selline, et kõik see läbi saamine oleneb täiesti koerast ja tuhkrust endast.
Maasikas on kohtunud vähemalt kahe väikse koeraga. Üks oli alles mingi poole aastane, väikest kasvu krantsiplika. Maasikas suhtus temasse väga ülbelt, ta üldse ülbab kõigi koerte ja kassidega. Näksab ning ajab taga jne. Pisike koer aga oli ise ka nii uudishimulik ning käis ja nuuskis koguaeg Maasikat. Koer üritas vahepeal sabast kinni võtta hammastega, aga siis pidime ise kõrval olema ja keelama koera, kui ta väga hoogu läks.(Samamoodi oli ka tegelikult Maasikaga, kui ta väga hoogu läks :-D )
Ning teine väike koer kellega Maasikal kokkupuuteid on olnud on cavalier, ta oli vist mingi kolme-nelja aastane. Vot see koer hoopis kartis teda ning hoidis eemale.
(Suurte koertega käitud Maasikas samamoodi. (Maasikas vist üldse arvab, et ta on kõigist suurem, vägevam ja uhkem :roll: ) )Kokkuvõtteks ma ütlen jälle seda, et oleneb täiesti koerast ning tõhust endast.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas väike kuradike » 17. juuli 2008, 14:49

Aga minu pätid ei saa kassidega üldse läbi. Meil parasjagu kaks isast kassi, kes paljalt tuhkru nägemise peale turris on. Tavaliselt lõpeb tutvustamine sellega, et üks kassidest paneb liiga innukale tuhkrule käpaga, ning tuhkur lõpetab hädakisaga diivani või voodi all. Viimane kord istus Arnold seal terve õhtu, ning kätte sai ta ainult lihatükiga.

Nüüd on tuhkrud ka juba targemad, kui kassi näevad, susisevad veidi ning lähevad suure kaarega mööda :-)
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas lamanda » 04. august 2008, 18:08

Mul on kodus 2 kassi. Emasel on aastas 2 korda pojad ja ma muretsen, et kui võtan nt. tuhkru, kas siis emakass paneb piirid paika, enne, kui tuhkur pisikesi murdma läheb, või kui ma võtan tuhkru siis, kui kassil on pojad, kohtleb ta tuhkrut kui oma poega. Ja mainiks ka veel, et koeral olid 2 kutsikat, suurte koertega olid kassid sõbrad, emakass lasi neil tuupa tulla ka siis, kui tal olid pojad. Kui aga tahtsid kutsikad tuppa tulla, oli emakass neil küüntega peas kinni.
Ja kas tuhkur trepist oskab käia? Õnneks on trepi all ka voodi, aga äärepidemeid pole, kas ta kukkuda ei või ja üldse kas ta on lühinägelik?
Ja palun, kas keegi kirjutaks, kuidas saan saata posti teisele inimesele?
Viimati muutis Sandra 05. august 2008, 13:04, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Kui teemaks on tuhkrute läbisaamine teiste loomadega, siis ei käi selle teema alla küsimused trepist käimise kohta.
Tuhkru, koera, kassi, küüliku ja hobusearmastaja inimene!
Kasutaja avatar
lamanda
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 11. august 2008, 07:44

Oleneb ju kassi iseloomust, nad võivad läbi saada aga samas ka mitte. Kui kassil on pojad, siis ta ikka proovib neid kaitsta ka ja võib minna kismaks.
Asjale on lihtne lahendus, kass ka ära steriliseerida, siis on rahulikum.

Treppidest on ka juttu olnud, võta vaevaks ja loe see foorum läbi, pole mõtet nendel korduvatel küsimustel :bang:
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas totuliia » 12. august 2008, 22:03

Kas keegi teab kuidas lepitada täiskasvanuid tuhkruid? Kuna minu perega liitusid veel kaks uut tuhkrut aga vana oliatega ei saa läbi. Emane uustulnuk läheb loodetavasti lähiajal steriliseerimisele(äkki rahuneb maha :umm: ) Sest just tema alustab kõiki kismasid!
Kõik 4 tuhkrut on täisealised(1-3a;2-2a;1-1a).Kodu moment täielik sõjaväli :-D , loodetavasti saabub ka meie koju rahu ja õnn :happy:
Ootan teie häid ideid ja soovitusi :lol:
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Sandra » 12. august 2008, 22:21

Kui tegemist on Tinku ja Vernaliga, siis ma olen aru saanud jah, et Tinkerbel on üks paras kakupunn :D Ma arvan, et kõige targem oleks lasta neil lihtsalt kakelda, vähemalt mina enda omadel lasin ja nüüd saavad nad juba enam-vähem normaalselt läbi. Nad kisasid küll väga kõvasti ja läbilõikavalt, kuid tõsiseid kahjusid nad teineteisele teha ei suutnud, st nad kisavad rohkem kui asi väärt on.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas totuliia » 13. august 2008, 07:16

Isegi mu väike Coco alustab kismasid-poleks temast iial uskunud seda :shock: , ennem arvasin et ikka Nässu on see õeluskott aga ei. Praegu tundub asi lootusetu... Kas lasta nad lihtsalt kokku ja kakelgu nii palju kui tahavad??? See tundub jõhker :umm: . Aga igaljuhul olen ma nüüd ka siis lõpuks ära tundnud tuhkru puuksu haisu :razz:
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas väike kuradike » 13. august 2008, 08:56

totuliia kirjutas:Aga igaljuhul olen ma nüüd ka siis lõpuks ära tundnud tuhkru puuksu haisu :razz:


Jess, lõpuks ometi :lol: Kuidas oli, jaga meiega ka muljeid.
Minu omad ikka paar korda nädalas lasevad, see ei ole midagi uut, aga sina polnud ju enne tunda saanud. Ja kes üldse lasi?
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Kitu222 » 13. august 2008, 14:01

Meie käisime eile Käpikuga jalutamas ja Käpsi tuli luurama üks selline väga imeliku väljanägemisega väike koer, äkki mingi "udupeen" tõug, ei tea!
Igal juhul tõmbas see Käpsi vägevalt käima, ta ajas seda koera taga nii kus jõudis ja see muudkui jooksis eest ära ja kiunus. Ühel koeral on ta juba ninast kinni hakaknud, see käib meist nüüd suure kaarega mööda :-)
Selle imeliku koera peale lasi siis Käps ka eile oma meeldivad aurud välja, koeraproua punastas peenelt ja arvas, et neil on aeg nüüd koju minna :-D Mul oli nalja kui palju muidugi :lol:
Käpik, Vorst (RIP 29.05) ja Delia a´ka Mõmmik
Kasutaja avatar
Kitu222
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marbeia » 13. august 2008, 21:21

Minul oli sama jama kui Marbeia ja Zea ei saanud üldse läbi. Algul lasin nad kokku, hakkasid kaklema ja tundus, et Marbeia tahtis võimutseda, Zea jooksis eest ära, aga Marbeia ikka ei lasknud teisel rahus olla! Samas ju ei tahtnud neid rohkem kokku lasta, sest ei tahtnud, et uustulnuk saaks haiget vms.
Aga taspisi hakkasin neid koos välja jalutama viima, seal teine õhkkond ja see ei ole kellegi kindel piirkond.
Hoidsin neid ikka paar nädalat eraldi ja siis nad niimoodi läbi puuri uurisid üksteist.
Eks see ikka võtab aega, et nad lepiksid! Aga siiski hiljem saavad aru, et muudmoodi läbi ei saa, kui peab teised omaks võtta!
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas cosmical » 15. august 2008, 09:27

Ka minu esialgne soovitus Liiale oli lasta neil kakelda kuna siis panevad paika kes on boss ja kellele vastu ei tohi hakata. Usun, et see enamvähem ainus variant rahu tekitada nende vahel.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas totuliia » 19. august 2008, 06:57

Edusammudest niipalju, et juba Nässu, Tinkerbel ja Vernal magavad koos :biglove: . Ettevaatlik veel olen Nässu ja Tinkerbeli suhtes, aga tundub et vaikselt hakkab kõik paika loksuma. Ainuke suur riiukukk on mu Coco. Selline tunne, et ta ei saa kohe üldse sotti mis toimub :mad: . Aga eks ma harjuta ja proovi neid lepitada. Pussu haisust niipalju, et ei olnudki see tegelikult midagi hullu :razz: , esimene moment oli - hüppa või aknast alla - :lol:
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Kristimarkus » 22. veebruar 2009, 15:07

No kui ma võtan endale tuhkru mul on kodus kass ja liivahiired, kas tal hakkab igav kui käin koolis ka ? Mul on praegu maksimum 7h ma käin viiendas klassis.
Viimati muutis samton 22. veebruar 2009, 15:07, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Asendasin põhjendamatult läbiva suurtähega kirjutatud sõnas tähed väikestega.
Liivakad on nunnud eks ?
Kristimarkus
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 53
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 22. veebruar 2009, 19:48

Minu arust on räägitud juba ees pool sellest.

Ja ma lugesin, mingit teemat kus sa kirjutasid, et murrab teisi närilisi. Tuhkur pole näriline vaid kiskja ehk siis lihatoiduline.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 23. veebruar 2009, 09:03

Tuhkrul ei hakka üksi igav, kuna ta nagunii magab sellel ajal. Teistest loomadest nii palju, et kui ta Su liivakad kätte saab või nende puuri murrab, siis on liivakatega ühel pool, sööb ära või kui süüa ei taha, siis maha murrab ikkagi. Soovitus on hiiri ja tuhkrut eraldi tubades hoida. Kui kass on normaalne ja mõistlik, siis kassiga probleeme ei tule.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Steve » 04. märts 2009, 23:46

Nii kas kellegil sellist kogemust on jagada et on tuhkur ja suur vana ülbe kass ?
mul selline ülbe kass hästi suur ja peksab kõiki teisi kasse ulmeline isa enda arust :dry:
Isegi kui tüdrukuga magama lähen tuleb vahel special kahe vahele magama :wacko:
ja teine kass kes õues elab seda ikka kiusab ja koera peksab ka :ups: et ei tea mis ta tuhkruga ette võtaks ?
kas tuhkur suudaks enda eest seista kass ise kaalub 7 kilo ja on veiid väiksem kui toa koer ( pisemad )
ja koer on ka selline hästi mängumeelne tuuseldab rinigi ja tõmbleb palju tühja ei tea kas see kogematta mängu hoos tuhkrule haiget ei tee ?

Steve .
Steve
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Asukoht: Aegviidu / Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 05. märts 2009, 09:14

Niipalju kui ma tuhkruid ja kasse olen koos näinud, siis on igal kassil esimene reaktsioon tuhkrut nähes ruttu peitu minna. Ma ei tea miks, aga kui kass ei ole tuhkruga harjunud, siis reeglina on kass see kes tuhkrut kardab ja hoiab ise aupaklikusse kaugusesse. Eks tuleb jälgida. Kassil o n see eelis et kui tuhkur pinda käib, hüppab kapiotsa või laua peale ja tuhkur ei saa kätte, samas kui tuhkrule kass pinda käib, on elamises nagunii mingeid mööblialuseid ja kohti kuhu jälle kass ei pääse, aga tuhkur pääseb.
Väikest tuhkrupoega ma kohe esimesel päeval tolle kassiga võib-olla väga julgelt kokku ei laseks, aga lubaks läbi puuri uurida ja kassil selle uue tegelasega ohutust kaugusest harjuda. Küll nad omavahel mingi suhte tekitavad ja korra paika panevad:)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron