Tuhkur magab voodis

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Selena (Teema autor) » 19. veebruar 2010, 11:16

Kus Teie loomakesed magavad ? Minu Ruki magab voodis ja tuleb kaissu teki alla, aga ma kardan, et võin ta öösel laiaks magada. Pealegi olen väga sügava unega ja mitu korda olen vaevu ärganud selle peale, et keegi jääb ette kui asendit muudan. Mõnikord magab ta natukene aega puuris ka, aga öösel tuleb ikka teki alla tudule. Puuri ma teda kinni panna ei taha, ta muutub väga kurjaks pärast ja hammustab väga kõvasti, kättemaksuks vist(pealegi ta on kohutavalt memmekas).Spetsiaalne loomade magamisase on ka , aga sinna ta viskab siruli, siis kui tal mängimisest siiber on. On kellegil kogemusi?
Kasutaja avatar
Selena
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas helen125 » 19. veebruar 2010, 17:21

Ma arvan, et ta hammustab sind kui sa talle juba liiga hakkad tegema, kõige ohtlikum on tegelikult neid väikseid kutsikaid laiaks magada, sest nemad on tõesti väikesed:D aga see sügava une ära kaotamine on treenitav, mul juba toimib päris hästi, tunnen/kuulen/tajun kohe kui keegi voodile läheneb :rofl:
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Kellykaazz » 19. veebruar 2010, 19:06

Helen, ma sain aru, et hammustab, kui ta puuri kinni panna, mitte siis kui une pealt laiaks litsud...
Aga Selena. Nüüd oled sa ta nii ära harjutanud ja pole midagi- targem annab järele, seega hangi endale erksam uni ja harjuta ennast mõttega, et sõber kõrval on :-)
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Misty1 » 19. veebruar 2010, 19:24

Meie pole harjutanud voodis magamist, kartes just hommikul leida karvast pannkooki:). Pealegi ta kipub rahuliku magamise asemel hoopis kiusama. Magamise ajaks ikka uksed kinni ja igaüks oma pessa. Vahel öösel kuulen kuidas lastetoa uks käib kinni-lahti, ju ta oli diivani taha magama jäänud ja neid nakitsema läinud. Mistyl on magamis kohti mitu-mis lähim, sinna kukub:)Puuri pole näinud 2,5 aastat.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas postituvi » 20. veebruar 2010, 01:42

Ma olen ka mõelnud just selle magamise kohapealt, et kuna ma olen nii kerge unega, siis pigem on tuhkur see, kes kaisus olles mul magada ei laseks, kui et vastupidi.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas helen125 » 20. veebruar 2010, 11:28

Ma sain aru küll, et konkreetne loom siin puuris hammustab vms, aga ma mõtlesin, et kui tegelikult juba läheb laiaks litsumiseks siis nad üldjuhul hammustavad seega ebatõenäoline on tuhkru laiaks magamine, et seda eriti kartma ei pea.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas maris2 » 20. veebruar 2010, 11:43

Aga samas miks peab loom üldse voodis magama? Tal peaks ikka oma koht olema. Ma näiteks küll ei kujuta ette et ma magaks terve öö Bulliga koos ühes voodis. See on nagu ok, kui ta sul süles tukastab või diivanil su juurde magama jääb, aga ööseks voodisse.!? See muidugi minu arvamus. Minu omad harjunud oma toas, oma pesades magama.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas väike kuradike » 20. veebruar 2010, 12:32

No tegelikult ronivad kassid ja koerad ka voodisse tuttu. Mul vanemate kass magab öösiti neil voodis või lausa ema peal, ja kui keegi liigutada julgeb, siis susiseb ja paneb käpaga :lol:

Aga, mina oleks jumala õnnelik kui mul vahetevahel kaisus magataks. Mul ainult tehakse õhtune ringkäik et näha kas ma olen ikka voodis, tatsatakse natuke ringi, ja siis igaüks oma voodisse. Tahaks ka memmekaid omale.

Kas ta on sul alles võetud? Äkki on see sellepärast, et ta igatseb oma ema, ja see voodis magamine läheb lihtsalt mingi hetk üle.
Ja ei usu et hommikul karvast pannkooki leida võiks, nagu Helen ütles, siis kas hammustataks või tehtaks kõva häält.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas triinabelle » 20. veebruar 2010, 20:31

Mina ei usu ka, et üht korralikku tõhku saaks laiaks magada. Esiteks on nad suhteliselt vastupidavad igasugustele väntsutustele. Teiseks, kui just mitte päris põrandal magada, siis voodipind natuke ikka vetrub või annab järgi ja kui üks tuhkur isegi oma tõelises tuhkruunes põõnab, siis mingi surve peale ta ikka reageeriks ja siis ärkaks ikka vast üles, kui keegi külje all vingerdab.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Selena (Teema autor) » 20. veebruar 2010, 21:05

Ta saab mul mais aastaseks ja see komme on tulnud peale tormiist pubekaiga, seega ema igatsus see küll olla ei saa.Ma pole talle seda kommet harjutanud, ta ise on selle peale tulnud. Minu meelest on see armas, et ta mulle kaissu tuleb ja ma ei näe mingisugust probleemi selles kui loom magab voodis... ma lihtsalt muretsen, et öösel võin talle läbi une haiget teha, nt lüüa käega vms. Mainiks veel, et ta on steriliseeritud ja jooksukat ka selle taga olla ei saa. Oli jutt, et teen talle liiga vms, ei tee ! Kui ta puuri kinni panna(karistuseks), siis ta on peale välja saamist kuidagi kuri ja hammustab, mitte, et teen talle liiga! Mängides hammustab ka, aga ma arvan, et see pole selle pärast, et liiga teen, vaid tema mängib nii ja teisiti ta ei oska. Ennem teeb tema mulle liiga :lol: Keegi mainis pesast ning mõtlesin, et äkki pole tal õiget tuhkrupesa :sad: . Milline see enamvähem olema peaks, et ta sinna tudule läheks ?
Kasutaja avatar
Selena
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas maris2 » 20. veebruar 2010, 21:25

Tuhkrupesa leiab iga tuhkur omale ise, Väiksel Kuradil magatakse aluspesu sees, minu omad lihtsalt sahtlis. Ilmselt sinu tuhkur peab sinu voodit oma pesaks. No ega see öösel puuri panek ju karistus ei ole. Hommikul saab ta ju välja. Iseasi kas ta seal puuris ka magab, kui ta seal harjunud ei ole, siis ta ilmselt laamendab ja magada ikka keegi ei saa. Minu pättidel on terve korteri peale palju kohti kuhu nad põõnama vahel jäävad, kuid enamus ajast kasutavad nad ikka oma tuba.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Marilin » 20. veebruar 2010, 21:29

Tuhkrutele meeldib magada kohtades kuhu saab vahele pugeda, olgu siis selleks riidekapis riided, pesusahtlis pesu jne. Pane oma tuhkrule näiteks oma magamistuppa transpordikast, kuhu sisse rätikuid/pleede/misiganes, kus hea ja pehme magada. Mu omadele nt väga meeldib oma rätikute vahel magada ja neid ise sättida ja sinna vahele pugeda.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas maris2 » 20. veebruar 2010, 21:35

Lisaks siis et, Bindile meeldib magada igalpool kuhu saab sisse pugeda, dressipüksid, kampsun... Bullil aga meeldib olla seal, kus ma teda kätte ei saa, puuris koopas, lahtise sahtli taga asjade sees. Võid ju proovida. Marilini varjanti muidugi lihtsam teostada.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas väike kuradike » 20. veebruar 2010, 22:30

Ma igaks juhuks mainin, et oma aluspesu korjasin ma sealt sahtlist kus pätid magavad ikka ära :rofl: Noh, et valearusaamu ei tekiks :lol:

Rätikute sees meeldib meil ka magada. Selleks omastati suures toas ära rätikutekapp. Kust ma siis taaskord oma rätikud ära korjasin ja nendele magamiseks nende omad panin. Mida me kõike ei tee et oma tõhkudele meele järele olla :happy: Üksvahe magati ka mul voodis tekikoti sees, niiet midagi väga imelikku selles ei ole.

Aga üldiselt soovitatakse kasutada valemit tuhkrute arv x 1,5 ja see ära ümardada järgmise suurema täisarvuni, siis nii palju võiks olla toas magamisvariante - ehk siis ühe tuhkru puhul kaks valikut, kahe tuhkru puhul 3 jne. Proovi leida kohti kus on pimedam (mõni sahtel või isetehtud karp) kuhu paiguta talle temalõhnalisi riidetükke, fliise vms. Ja vaata, kas ta valib mõne nendest magamiskohtadest.

Mina pooldan alati seda, et kui vähegi võimalik, siis las tuhkrud olla ilma puurita. Kui ei ole väikseid lapsi või muid lemmikloomi kelle pärast muretseda, siis võiks nad vabalt ringi joosta vähemalt ühes toas. Puur tundub mulle nii pisike ja ahistav arvestades nende iseloomu. Samas, ööseks puuri panek ei ole tõepoolest karistus, ja kui tõesti on tunne et ta võiks ööd seal veeta, siis võiks teda sellega tasapisi harjutada. Muidugi ei tohi siis südant lasta haledaks minna, et kui ta õhtul peale puuri panekut laamendab seal, siis lõpuks ta ikka välja lasta. Siis ta õpib ära, et laamendamisega saabki välja, ja siis sa enam magada ei saa :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas triinabelle » 21. veebruar 2010, 09:28

Mina oma friikluses arvan, et kui omanikule see probleeme ei valmista, siis pole vaja teda kuskile mujale harjutada. See tuju võib tal samamoodi üle minna nagu ta tekkis. Meil magasid nad voodis ja päevalgi minu öösärgi sees :biglove: siis, kui me kõik koos gripis olime. Nii kallid! Nüüd võidakse küll kaissu magama jääda aga mingil ajal voolatakse sealt ikka minema.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas nuuu » 24. aprill 2010, 12:19

No tuhrkud on uruloomad tegelikult , sellepärast neile meeldibgi igasuguste asjade vahel magada . Minu pätakas näiteks magab mul ühe ämbri sees kuhu rätik sisse pandud ja sinna sisse ta läheb tavaluselt magama . Enne mässib rätiku ümber endale ja vaatab ringi ning siis on nägemist :D Magab nagu nott .
Aga ega jah , meie poiss otsis endale terve päev magamis kohta . Ja ämber sobis kõige paremini . Aga ega ta kappi pääsemisest ja tekialla minekust ka just ära ei ütle . :wink: Meie sellil on mitu erinevat magamis kohta kusjuures . Vahepeal tuleb isegi mulle teki alla ja magab terve öö ilusti . Aga las laps teeb mis tahab . :razz:
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Kassu- » 09. august 2010, 22:58

Mozartit olen ka ikka ööseks lahti jätnud, aga oh sa vaene tuhkrupoiss uni umbes kolme paiku läinud ja siis tuleb varbad ette võtta. Senikaua ikka magatakse ilusti padjapealr, nagu vääga suur lebotaja. :)
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Kitty78 » 01. september 2011, 15:40

Bingo valib ka endale mõnusad kohad, kus tududa:D Enamasti küll voodi või vanni all, aga ka sahtlid ja riietekapid on meelispaigad. Aga tema pesad jäävad ikka enamasti magamistuppa:) Kõige vahvam oli avastada tuhkrukest ühest lillepotist, kuhu oli end rõngasse keeranud(pott oli tyhi). Talvel külmaga oli kombeks ka kaissu pugeda. Et siis neljakesi yhes voodis( mina, elukaaslane, tuhkur ja kass), kuidagi mahtusime ära :D aga nunnud nad on küll:)
Bingo, Kusti & Kugel
Kasutaja avatar
Kitty78
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Misty1 » 05. september 2011, 21:59

Ei tea kas Misty on soliidsesse ikka jõudnud ,aga see suvi esimest korda on loobunud öösiti varvaste näksimisest. Ehk jõudis nelja aastaga kohale, et meid unekotte see voodist ikkagi välja ei aja. Nüüd vahel tuleb, limpsab kareda keelega üle näo, või poeb poja voodi jalutsisse magama. Aga veidiks. Läheb teeb oma ringid söögikausi, liiva -ja pallikasti kallal ja poeb oma lemmik paika magama.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Gunnar » 11. oktoober 2011, 20:06

Alvinil on ka suur muutus toimunud viimase nädalaga, kui varem magas ta pea alati minu voodi all kastis või riidekapi sahtis, siis nüüd äkki leidis, et võib ka ilusti voodil või diivanil magada, täitsa üllatav kohe, hakkab juba kassi meenutama :D Kusjuures hetkel veel on tegu kastreerimata 5,5 kuuse tõhuga.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas salajane14 » 11. oktoober 2011, 22:47

Alvin on siis täitsa tubli ja vabaelamine talle täitsa meeldib, saab öösel kaissu tulla :-D
Quicksilver Ramya[*](v)
Kodulehekülg: http://stardust-ferrets.weebly.com/
Kasutaja avatar
salajane14
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 8
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. detsember 2012, 00:46

Tont on ka vabapidamisel ja aedikus käiakse oma asju ajamas ja söömas. Väike memmekas mul, ronib koguaeg voodisse kuid lasen teda magama ainult koos ja natuke, öösel läheb ta kappi kampsuni sisse magama. Igal loomal on oma soe ja pehme pesa.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Fännu » 02. veebruar 2013, 14:20

Fännu kahjuks voodisse ei meelita , talle küll meeldib seal mürada ja pugeda tekikoti sisse ja seal tuhnida , aga sinna tudile ta ei jää, tema lemmik kohaks on endiselt külmkapi tagune ja sealt ma teda välja ei juuri , nyyd kus tal on ka sõber Riki ,siis tallegi on selgeks tehtud ,et just seal peab tudima :D
Kasutaja avatar
Fännu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Harjumaa, Kose
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Tuhkur magab voodis

PostitusPostitas Liia814 » 15. märts 2013, 21:47

Snoopyle meeldib magada voodis, tekikoti sees. Päeval eelistab ta seal oma uinakuid teha. Seda muidugi juhul kui ma olen oma toa ukse lahti unustanud vms. Ega mulle eriti see varjant ei meeldi, et ta seal magab- sest siis minnakse ärgates voodialla kakale :mad: Muidu on ta väga korralik potil käia. Öösel minu voodis ei magata, sest see on siiski MINU VOODI! :-)

MIna ei tea miks, aga minu Snoopyl on viimasel ajal hakanud meeldima elektripliidi all magamine. Nimelt on sellel pliidil ka sahtel all. Kuhu saab siis ahjuplaadid sisse panna... Magab ta seal- Metalli peal. Ühtegi tekki ega midagi muud seal ei ole ja ta ei vea ka sinna neid... Ja selle sahtli alla pääseb samuti ja sinna on siis tal kõik väiksemad mänguasjad ja söögivarud veetud...
Seal magamisega seoses oleks ta ükskord ära küpsenud :nono: Nimelt magas ta siis jälle seal all sahtlis aga mina seda ei teadnud. Hakkasin siis süüa tegema- ahjuvormi. Mingi hetk kuulsin siis krabistamist sealt pliidi alt ja tõmbasin kiiruga sahtli lahti... sahtli "lagi" oli täiesti kuum.... Snoopy seal sahtlis oli ennast nii madalaks teinud kui vähegi võimalik... ÄRa ta sealt ise tulla ei saanud, sest see vahe kust sinna pääseb on nii väike, et ta oleks pidanud siis vastu ülemist metalli minema- mis oli kuum... :nono: Mu vaene tibu oli täiestu KUUM... Ja mina täiesti shokis. :shock:
Enam ta sinna pliidi alla ei pääse- kuid ta jubedalt tahab sinna kogusaeg minna... MA ei saa aru miks talle seal nii hirmsasti meeldib... Tal on elamises 5 magamiskohta- kõik kusagil varjust ja igalühel oma luksused... Aga kui ta saaks valida, siis ta läheks ikkagi sinna pliidi alla magama :sad:
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline