Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas MinuPliks (Teema autor) » 02. oktoober 2015, 18:03

Minu suureks kurvastuseks on minu tuhkur kuri. Öeldi, et kaks päeva võiks anda rahunemisaega, aga samas kuidagi nii võõras, et loom üldse lähedust ei taha ja kargab kätte kinni kui selle juba puuri lähedusse paned. Seega on mul seda ninanipsu või turjast sakutust ka raske rakendada.:dunno:
Õnnetu olen ja loodan, et ta rahuneb vähe maha ja ma saan ikka oma kallikest silitada ka kunagi. Hetkel saatsin mehe lapsega kodust paariks päevaks minema, sest poja mul kahene ja kipub ikka sõrme puuri panema. Paraku ta ju haarab kinni, pigistab ja lahti ei lase.
Oskab keegi mulle midagi targemat öelda kui seda, et ma olen loll? :bang:
MinuPliks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas Mercar » 03. oktoober 2015, 13:09

Tuhkrukutsika sotsiaalsus ja kasvatatus sõltub väga kohast kus teda võeti (st kui palju kutsikat sotsialiseeriti). Ehk nagu iga looma puhul tuleks loom võtta usaldusväärselt kasvatajalt. Looma on alati lihtsam sotsialiseerida kui seda haka tegema noore loomaga. Loovutusealist on alati raskem kuid mitte võimatu sotsialiseerida.
Aga arvestada tuleb et tuhkrute mängud on kohati üsna karmid ja nt varvastsse kinni hüppamine võtab isegi suure mehe vanduma. Kaheaastase lapse juurde tuhkur võtta ei ole tõesti tark tegu. Ringimüttaval lapsel ja poolagressiivsel loomal silma peal hoida ja mõlemat õpetada ei ole lihtne töö.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas MinuPliks (Teema autor) » 03. oktoober 2015, 16:09

Ma olen murest maha murtud täiesti. Loom ei seltsi üldse ainult hammustab ja pureb. Puurist ka muud tarka teha ei oska kui kaarega vaid mööda kõndida. Mul on hing haige kohe.
Tuhkrutüdruk on 7 kuune, passiga kurjam. Olen tõesti endast välja ega oska midagi pihta hakata. Panin kätte paksud kindad ja püüdsin teda kätte saada. Ainuke mida tunda sain olid hammustused, nips ninale ei lugenud. Tõesti ma palun teie abi, et anda nüüd üks hea soovitus, sest sellist pilti poleks ma oma kodus küll oodanud. Pole veel sellise agressiivse tegelasega kokku puutunud ja kuna sõbrannal on juba teine tuhkur ning mõlemad on suurepärased nunnukad kes saavad lastega läbi ja magavad kaisus, siis hetkel olen ma lihtsalt endast väljas.
Kui keegi suudab nüüd adekvaatset nõu anda ja abikäe ulatada. Hetkel ka pisar silmas kui kirjutan.
MinuPliks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas maris2 » 03. oktoober 2015, 19:12

Kõigepealt peaksgi laskma loomal lihtsalt olla. Siis peaks laskma tal uue koduga harjuda. Las ta tuleb ise sinu juurde. Ole valmis karistama. Kui teda pole kunagi karistatud ,siis ta ei saag aru kas see nips on nüüd karistus või mis sa sellega öelda tahad. Mul naabermajas läks 7 kuud enne kui tuhkrust sai kaisukas. Kui ta on oma eelneva elu pidanud puuris elama ja inimesega on kokkupuude minimaalne, siis ta ilmselt veidi kaitseb ka hammustamisega ennast. Ta ei tea ju et sa talle head tahad. Puur on tema koht ja kodu ta kaitseb seda. Kuidas sa talle vett ja süüa saad anda kui ta ainult hammustab, Kuidas puuri puhastad? Nutri või mõni muu pasta peaks olema see mis aitab usaldust tekitada, sest üldiselt nutri maitseb neile. Kui ta seda alguses ei taga siis tavaliselt määritakse seda väike tilk ninale et ta saaks selle sealt ise ära limpsida ja maitse suhu.Võid pakkuda ka mingi pulga otsas kui talle ninale seda võimatu saada. Ma tean et palusid ka FB abi ja seal palju vastuseid. Aga sellise loomaga peab kannatlik olema, ja järjekindel. Steriliseerimine tuleb ka kasuks.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas Adelle » 06. oktoober 2015, 08:17

Võibolla on teda palju puuris hoitud ja kätega vähe harjutatud-tegeletud, võõras koht ka veel . Meie kolmandat suslikut Blancat kartsin mina ka 2-3 kuud, mehele tõmbas ta alguses kätte sügava 10 sm haava. Ta oli väga kartlik ja ebakindel ja seepärast ründas kõike, ma istusin teises toas kui ta jalutas ja sussutasin ainult läbi rätiku või teki. Aga rohkem aitas ikka rahulik meelitamine ja harjutamine, mingi pool aastat ikka läks kui ta hakkas usaldama ja musitama.
Karistust oli ka aga alguses nendest nipsudest ja sakutamisest ta võib veel rohkem raevu minna.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas MinuPliks (Teema autor) » 10. oktoober 2015, 13:54

Tänan, ma olin tõesti nii mures, sest kokkupuuteid on tuhkrutega olnud, aga kordagi pole hammustada saanud. Nüüd oleks nagu plahvatavat pommi käes hoidnud- igalt poolt narmendab. Nüüd oleme saanud ta nii kaugele, et tigetseb vaid varvaste peal ja sikutab need katki, aga käed on rahule jätnud, liiga karmid vast. :D Kallis loom on meile, aga nii hirmutav, sest kui me võitu ei saa hammustamisest ja meil plaan veel üks laps saada, siis on pahasti.
Kuid ma annan endast kõik ja veel rohkem, et ta kaissu saada. Meie nunnu ju ikkagi, aga tüütab ära kui pead pidevalt oma jalgu valvama või sööma jalad tooli peal. Üldse kardame oma kodus ringi kõndida kui Pliks lahti on.
MinuPliks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas mesimummu » 11. oktoober 2015, 10:46

Kas te sinepit olete proovinud?
Olen kuulnud et kui sellega varbad kokku teha(just kange sinep), siis ta enam hammustada ei taha sest see on talle vastik. Muidugi juhul kui talle sinep EI maitse, Erika tuhkrutele pidi maitsema :D
Edu ja karmi kätt!
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure, tõin täna tuhkru lõpuks koju ja ta on hull!

PostitusPostitas pätu333 » 16. oktoober 2015, 10:27

Mina võtsin oma esimese tuhkru nn teise ringi tuhkruna, kui tüdruk oli 1,11 aastat vana. Tuhkrul oli võtmise ajal jooksuaeg. Nii kui eelmine omanik lahkus, tuhkur kohe ründas. Esimesel õhtul käisin ka toas saabastega, sest oli kohe kallal ja kätte võtsin kinnastega. Kui hammustas panin kohe puuri tagasi. Kui rahunes, sai välja, ehk tegin puuri ukse lahti ja sai välja tulla kui tahtis. Kui ründas, uuesti puuri rahunema, siis vaikselt jälle uks lahti. Külla tulnud sõbrad olid kõik kas aknalaua või laua peal, karjudes, et tigeda looma ära võtaks :) Panin kohe kirja steriliseerimise aja ja jätsin seniks tuhkru rahule ehk ise temaga kontakti ei otsinud. Iga päevaga tigedus järjest vähenes, ehk kui välja tuli, kohe ei rünnanud, vaid uudistas ringi ja alles siis tuli hammustama. Peale kastreerimist muutus märgatavalt sõbralikumaks. Oluline on ka ise mitte tuhkrut kartma hakata. Ehk kinnastest loobusin teisel päeval, kui hammustas, sai raputatud turjast/nips nina pihta. Mõne kuuga oli koge eeskujulikum lemmik, kes mul kunagi olnud on.
Isane tuhkrupoiss, kelle võtsin esimesele loomale seltsiks 4,5 kuuselt, sai kohe kastreeritud. Tema oli ka sõbralik aga kippus hammustama, ei saanud aru, et inimene õrn. Sai selgeks, et talle ei meeldinud kui võõrad oma näo tema lähedusse panid, kohe hammustas julmalt. Kuigi oli paar korda ka mind hammustanu, nt üks juhtum, mina magan, tuhkur hommikul ronis voodisse (tahtis ju mängida) ja hammustas näost, verd jooksis lõua otsast. Sai korraliku tuhkru keretäie. Kuigi ise kartsin, siis edaspidi ikka tõstsin tuhkrut oma näo lähedale ja tulemuseks oli see, et oma elus ta mind rohkem ei hammustanud, minuga oli nii sõbralik ja nunnu ja võis musi teha, aga loomulikult võõrastele sai öeldus, et parem mitte (kes ei kuulanud, nii nunnu loomake, peab ju ikka plüti plüti tegema, lõpetasid verise näoga).
Ehk minu soovitus on, et andke talle aega harjuda teiega, kindlasti steriliseerida, kannatlikkust ja ärge näidake tuhkrule oma hirmu välja, et kardate tema hammustamast.
pätu333
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline