Karvavahetus ja karvapallid

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Jaanus (Teema autor) » 25. august 2008, 11:34

Praegu veel vist karvavahetuse perioodi ei ole aga mõtlesin, et igaks juhuks küsin. Nimelt olen päris mitme välismaise lehe pealt lugenud, et tuhkrule tuleks regulaarselt anda karvapallide vastu mingit pastat. Kas sel väitel on tõepõhi all? Ja kui on, siis milliste intervallidega tuleks seda pastat manustada? Kas seda antakse ainult karvavahetuse perioodil või muul ajal ka?
Kasutaja avatar
Jaanus
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 139
Teemad: 8
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas väike kuradike » 26. august 2008, 14:48

Minu omad vahetasid sellel aastal päris pikalt karva, kõik oli karvane paar kuud ja mitte kevadel, vaid pigem suve alguses.

Igaljuhul, kogu selle aja jooksul ei märganud mina küll mingit karvapalli probleemi, ja keegi ei läkastanud mul ka et midagi kurku oleks kinni jäänud.
Aga meie oleme alles ühe karvavahetuse üle elanud, niiet päris täpselt ei tea öelda :ups:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas triinabelle » 27. august 2008, 13:34

Ma pole eriti kohanud karvapalliprobleemi tuhkrul. Kuna meile on ka pikemakarvalisi ilmunud, siis pigem oleks see nende mure. Kassidel on seda muret päris tihti kuid neil on ka üleni selline pehmem udukarv. Tõhul on selline ainult aluskarv. Meie Villu on küll iseenesest pehmema karvaga kui Harri aga temalgi pole seda muret täheldanud. Mingil määral toimib pallivastaselt ka Nutriplus Cat. Kui aga siiski mingi pallitamisekahtlus on, siis võib anda Removeri nimelist pastat või miskit sellist - neid on mitmete nimedega. Konkreetse probleemi korral antakse seda kord päevas - tõhule siis mingi niru herne suurune kogus. Profülaktikaks paar korda nädalas.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Jaanus (Teema autor) » 27. august 2008, 14:15

Aitäh vastuse eest Triinabelle. Siis tean, et ei muretse niipalju.
Homme näeme ;)
Kasutaja avatar
Jaanus
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 139
Teemad: 8
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Lizard » 09. september 2008, 13:25

Minu on mingid tuhkrumaiustused. Sanal Ferret Bits mis on ka karvapallide vastu. peal on isegi pilt ja kiri selleteemaline.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Diana » 24. oktoober 2008, 23:47

Ma ei usu, et need Sanal maiustused kuidagi karvapalliohtu vähendaksid. Pastal on oma konkreetne mõju. Ta ei omastu peaaegu seedetraktis, vaid seob ja aitab välja viia sisse sattunud karvad.

Seda probleemi ei esine ka minu teada tuhkrutel sugugi palju. Mõni tuhkur ei pese ennast ka nagu kass, seega ohtu veel vähem. Aga olen ikkagi karvapalliprobleemidest omanikelt kuulnud. Ühe juhtumi puhul tuhkur oksendas ning lähimal vaatlusel oli see üsnagi suur moodustis, mis koostes karvadest ja toidu tükkidest. Õnneks läks see oksega täiesti välja. Teine juhtum oli traagilisem. Tuhkrul olid kõik soolesulguse sümptomid ja operatsiooni käigus selgus, et ummistuse põhjustas karvapall.
Igal juhul, kui karvavahetuse perioodil märkate, et tuhkur on loid, apaatne, oksendab, kakal ei käi või väljaheiteid on tavalisest vähem, siis on põhjust otsekohe arstile pöörduda.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas triinabelle » 01. detsember 2008, 20:00

Kui tuhkrul tekkivad karvapallid, siis on see tavaliselt märk mingist muust probleemist - maohädast, ebakvaliteetsest toidust vms.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas bbrenda » 12. jaanuar 2009, 20:32

Kuna siin on karvavahetusest juttu, siis küsiks, et kui tuhkrutel on karvavahetus periood, siis kas nad ajavad hullult karva? Nagu mingi kass vms.? :razz:
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas väike kuradike » 12. jaanuar 2009, 20:44

No, ütleme nii, et karvu on jah keskmisest rohkem. Ja kahjuks ei piirdu karvavahetus tavaliselt nii kuu ajaga, minu omadel oli vist mingi 3 kuud kõik vaibad ja voodid ja muud pinnad karvased :D

Muidu poleks midagi, aga tuhkru talvekarv, mis vahetub on paljuski see pehme aluskarv, mis poeb igale poole vaibakiudude vahele, ja seda on jube raske kätte saada :D
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Misty1 » 10. oktoober 2011, 00:19

Jõudsin just postitada teemasse- viskab karva seljast ja hakkasin ,,fekalisti,, tööga pihta. Teen seda ikka, kui tundub midagi kahtlast. Misty korra justkui matsutas ja viskas nagu röhatist üles peale sööki . Magu tal kehvake peale sooleummistust jäi ja teralist ekskrementi esineb. Pidasin plaani igaks juhuks Maloxit juba varuda. Aga uurides nüüd siis üht ,,vorstikest,, liivakastis- see oli puhas karvapall-väljaveninud kujul muidugi. Seega tuleks teha väike Removeri profülaktika eks? Või piisab selle asemel nt astelpaju õlist? Seda oleks kohe käepärast :happy: .
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas triinabelle » 10. oktoober 2011, 06:44

Proovi astelpajuga - meeldib ka daamile endale :-)
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Misty1 » 10. oktoober 2011, 10:03

Tänan. Proovin. Leidsin ka teisest liivakastist veidi vanema ,,olluse,,. Umbes kurgiseemne sarnased karvakogumid. Paar tükki. Ju uitasid kauem organismis , sest ei olnud enam kena värvusega. Rohelised, pisut kihisev. Ehk ka kõigest sellest kaalulangus? :dunno:
Tagant järgi mõeldes algas kõik sellega et väljaheide oli kahtlaselt kuiv . Ehk imasid need karvapallid kogu niiskuse soolestikust endasse. On see reaalne? Et siis järgmine karvavahetus oskan aimata juba?
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas triinabelle » 10. oktoober 2011, 18:35

Aeg-ajalt on täitsa kasulik kakaloogiaga tegeleda. Olenevalt tõhu menüüst on kaka ka erinev. Lisaks see, mis kellelgi soolestikus sissesöödud materjalist kokku keeratakse. Roheline on seedimata sapp ja tavaliselt siis sellepärast on ka kringel roheline, et ta on kogu selle soole suhteliselt kiiresti läbinud. Kui tuhkur ennast rohkem lakub või nakitseb, satub ka karvu rohkem makku ja soolestikku. Seda ka karvavahetuse ajal. Siis võib natuke karvapallipastat või vaseliin- või parafiinõli anda. Astelpaju pole ka paha - enamus sööb seda ise hea meelega.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Misty1 » 14. oktoober 2011, 10:18

Tänan Triin-sinu kui spetsialisti nõu on alati kõige oodatum olnud ja tänud Karinile, kes teemas ,,viskab karva seljast,, lohutust andis:). Aga annan siis teada,et Misty küljelohud on kenasti sirgu tõmmanud ja lähemal ajal on jälle kenat puusa kaart loodetavasti näha:) Arvatavasti oli see jurakas karvapall (u 2/3 minu väikese sõrme suurune) kurja juur meil. Removerit vet apteegist ei saanud, annan veidi veel CAT MALT-i. Kas sobib tuhkrule?
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas triinabelle » 14. oktoober 2011, 13:22

Eks need pastad ole kõik sama põhimõttega, koostis pisut erinev aga kuna see pole tuhkru põhitoit, siis sobivad vahest andmiseks kõik.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas postituvi » 14. jaanuar 2012, 14:23

Minu Deeli on kuulutanud talve lõppenuks :S Tal on käimas karvavahetus( ja talviselt suvisele, mitte vastupidi). Ma ei saa aru, miks keset jaanuari algab karvavahetus?? Tagajalgade juures on osad karvad juba 0,5-1cm pikad(kohati on sealt nahk veel sinine). Kerel on uued karvad laiguti kasvamas. Pea piirkonnas veel ei ole uusi. Tagant poolt saab juba sõrmedega lahtist karva välja sikutada...
Toas on mul 20-21 kraadi sooja ja köögis, kus on ka nende puur, on 18-19 kraadi sooja. No ei ole ju liiga soe? Ammugi veel liiga valge mitte. Ning Allil pole märkigi karvavahetusest( ega isegi mitte jooksukast).
Kus juures ka eelmisel aastal algas Deelil see jaanuaris, kuid siis "süüdistasin" ma selles steriliseerimisoppi. Kas on midagi või mingi võimalus kuidas tuhkru sisetundele selgeks teha, et jaan. ei ole kevadkuu?
See tähendab siis seda, et veebruari tuhkrunäituseks on Deelist saanud meeletult karvu ajav rääbik :( ( praegugi ei näe ta eriti kena välja- talvekarv teeb natuke paksemaks, kuid siiski on ta oma 770g juures liiga kõhna). Söövad RC babycatiga segatult Orijenit.
Eelmisel "kevadel" kestis Deelil karvavahetus maikuuni. Jaan-veeb. oli esimene "ring" ja siis apr.-mai teine ring.
Mis on ta organismis nii sassis et ta valel ajal ja nii pikalt karvavahetust teeb(ja seda nüüd teist aastat)? :bang:
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas Sipsuka » 14. jaanuar 2012, 14:28

Jok hakkas kakarva vahetama umbes nädal tagasi- toas karvad lendlevad ning nahk sinine. Ma koguaeg räägin talle, et enne näitust ei vaheta aga kus ta saab siis.. Meil tuba selle eest koguaeg valge aga soe ei ole. 17-20 kraadi. Vahel vähem..
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas kulla » 17. august 2012, 22:51

Kui vanalt tuhkrukutsikas oma titekarva ära vahetab? Värske tuhkruomanik.
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas shorq » 18. august 2014, 16:48

Kas see on huvitav ok, kui Toivo praegu karva vahetab. Poolenisti kiilakas.
samas minu teada ta talvekarva korralikult ajanud pole see aasta.
väike mässumeelne Toivo
shorq
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Karvavahetus ja karvapallid

PostitusPostitas postituvi » 19. august 2014, 22:11

Hei!
Vaatasin, et Toivo Sul päris ammu juba.. st et kutt on juba vähemalt 6a-ne... Poolenisti kiilakas on ikka natuke jamasti. Samas on vanus päris korralik ja kui pole tükk aega vet kliinikus käinud, siis ma käiks kontrollis ära. Osad haigused ilmnevad ka karva maha ajamises nii, et laiguti on loom paljas...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist