Sügelised?

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Sügelised?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 19. august 2008, 11:52

Mul mõlemad tuhkrud muudkui naksivad ja kratsivad ennast. Eriti tundub sügelevat turja ja saba pealt, ning lisaks veel ka esimeste käppade nö kaenlaaugust.

Naksivad nad igal ajal, mitte ainult peale ärkamist. Ja nii palju, et turjal on lausa väiksed kärnakesed küüntega kraapimisest.
Samas, iga kord, kui naksirünnak jälle tuleb, ma ikka sasin karva läbi, ja midagi ei ole näha. Siiamaani ei ole aidanud ka parasiiditõrje. Ainult saba peal olen märganud pisikesi pruune ja musti täpikesi.

Kas see on siis normaalne, et sügeleb nii hirmsasti et kratsitakse nahk kärna? Milles võib veel asi olla. Kui kevadel loomaarstilt küsisin, siis tema soovitas ainult seda tavalist parasiiditõrjet teha.

Äkki keegi oskab aidata...
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Kitu222 » 19. august 2008, 14:29

Minu Käpik on ka viimasel ajal end päris palju kratsima hakanud, sama asi, midagi nagu näha pole, kui vaatama hakkan, aga tema muudkui sügab :umm:
Käpik, Vorst (RIP 29.05) ja Delia a´ka Mõmmik
Kasutaja avatar
Kitu222
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Marilin » 19. august 2008, 14:48

Ega te oma tõhke pesnud pole? Mõned shampoonid võivad ka vist naha sügelema ajada?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Kitu222 » 19. august 2008, 14:54

Mina ikka pesen Käpikut aegajalt. Olen proovinud mitut šampooni, vahet pole, kraabib ikkagi end :umm:
Käpik, Vorst (RIP 29.05) ja Delia a´ka Mõmmik
Kasutaja avatar
Kitu222
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 19. august 2008, 16:30

Mina pesen oma tegelasi väga harva, selle aasta jooksul olen vist kokku pesnud neid 2-3 korda + mõned korrad, kui Sylvester duši all sulistades lihtsalt veega märjaks sai. Aga kratsinud on nad rohkem-vähem end koguaeg.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Heleri » 21. august 2008, 12:23

Regulaarselt parasiidtõrjet teha ja vahetevahel tundliku naha shampooniga pesta. Tuhkrud kipuvad kraapima ennast jah. Minu teooria on selline, et kuna tuhkur nagunii igal pool ringi sebib ja igasse vahesse poeb, siis nad saavad lihtsalt nii mustaks ja kogu see mustus koguneb ju nahale. See võibki tekitada sügelust. Selle vastu aitab pesemine. Parasiiditõrjet võib ikka teha, hoolimata kas on parasiite või mitte. Minu arust parandab see nii või naa naha seisukorda.
Tasuks mõelda ka sellele, et äkki on tuhkur allergiline millegi suhtes, nt oma pesa suhtes. Tuleks vahetada materjale ja jälgida, kas midagi muutub või mitte. Söögivahetust võib ka kaaluda, sest söögid on erineva koostisega ja vb mõni aine on selline mida tuhkur ei talu ja see väljendub sügamises.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 21. august 2008, 12:45

Aitäh Helerile nõuannete eest!

Mul on kodus spetsiaalselt tuhkrutele mõeldud šampoon, loodan et see sobib ka õrna nahaga tegelastele. Vähemalt kui ma maal neid pesin enne tuhkrupäevi, siis tundus see küll parem kui see eelmine mis ma kasutasin, ja karva tegi nii pehmeks ja läikivaks ka :happy:

Parasiiditõrjet pean ma jah tegema natuke tihemini, sest millegipärast tekivad neil teatud intervallide tagant lestad kõrva, siis nad kratsivad veel kõrvu ka vaesekesed.

Pesas on mul neile ainult fliis ja mõned vanad voodilinad, see vist ei tohiks neile allergiat tekitada. Üldiselt mul need linad vahetuvad seal ka suhteliselt tihti, ja vahet ei ole küll märganud.
Söögiga seotud kratsimine, hmm... Ma ei oskagi öelda praegu, sest minuarust kratsivad nad ennast koguaeg, olenemata sellest, mis kuivtoitu ma neile annan. Aga eks ma siis hakkan nüüd katsetama. Tahaks ju oma väiksekeste elu natuke kergendada, ega see pidev sügelemine ju väga mõnus just pole.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Heleri » 22. august 2008, 10:27

Millega sa tuhkrute pesamaterjale pesed? Osad pesupulbrid võivad ka allergiaid tekitada.

Minu tuhkrutest on ainult üks krooniline kratsija, Tikker. Teised on suht rahulikud ja eriti ennast ei kratsi.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 22. august 2008, 12:31

Ma just ise ka hakkasin eile mõtlema, et ehk on tegemist pesuvahendiga, mis neid sügelema ajab. Kavatsen nüüd prooviks pesas olevad linad ja fliisi pesumasinast lihtsalt veega läbi lasta, vaatame, kas äkki tõepoolest aitab.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas triinabelle » 23. august 2008, 21:53

Küsi oma arstilt parasiiditõrjeks sellist preparaati nagu Advocate. Selle pakendil pole küll tuhkrut märgitud kuid tootja lubab seda ka tõhkudel kasutada. Eeldan, et seni oled turjale tilgutanud Strongholdi?
Advocate on uuem ja toimib rohkematesse parasiitidesse. Ka sügelistesse. Kuigi neid arvatavasti tuhrul siiski pole. Püsisoojasele selgroogsele nagu tuhkur on Advocate aga veel ohutum kui Stronghold. Hinnaklass on enam- vähem sama-
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Kissu » 24. august 2008, 11:36

Oletan, et selle ravimi kodulehekülg on see siin: http://www.advocate-spot-on.com/index.php
Kusjuures seal lehel on päris head põhjalikud ülevaated parasiitidest.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas triinabelle » 24. august 2008, 15:10

Seesama jah, kusjuures kõrvasügeliste vastu on see seni kõige efektiivsem olnud. Neid on ka tuhkrutel ja päris tihti.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 26. august 2008, 14:45

Aitäh triinabellele. Pean jah küsima oma loomaarstilt seda, sest Stronghold on minu pisikestele liiga tugev, neil tekib turjale alati reaktsioon.

Ja meil ongi plaanis üks kõrvalestade vastane aktsioon lähitulevikus :happy: Proovime lähinädalatel ära, ja anname teada, kuidas mõjub.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Misty1 » 19. aprill 2009, 18:57

Kui on tehtud parasiidi tõrjet ja ikka loom sügeleb,on toidus liiga palju valku,mida tuhkur ei talu ,nt kanafilee,palju on vuti munas. Kana munas on vähem.Ja ainult rebu anda.Meie anname nädalas korra.Loomal piin kui sügeleb.Olen konsulteerinud veterinaariga
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Heleri » 20. aprill 2009, 07:12

vot tuhkur on küll selline loom kellel valgu küllusest väga sügelust ei teki. Esiteks ei ole nt kanafilees nii palju valku kui kuivtoitudes on. Tuhkur on lihatoiduline ja ja tailihas ei ole nii suurt valgukogust, mis probleeme tekitab. Küll aga võib tuhkru olla allergia nt oma pesa suhtes või tolmulesta suhtes jne.
See on õige et muna ei peaks tihti sööma, aga lihast vot sügelust normaalsel tuhkrul küll ei teki,kanalihast küll mitte. Veterinaarides julgen ka kahelda :) Vähemalt kõik neist küll ei tea tuhkrute söögivajadusest ja vajakilust valgu ja rasva % söögis mitte essugi. Kanalihas jääb see valk vist mingi 21 % juurde (võin muidugi natukene eksida, aga toortoitjad väidavad et nõks üle 20 on vist), aga tuhkru täisväärtuslikuks söötmiseks peaks valku olema nii 30-40% ja ka rasva on vaja.

Mõningatel koertel, olenevalt tõust võib küll esineda proteiini allergiat, kui tegemist on tõuga, kes talub väga lahjat sööki, aga tuhkru puhul see ei kehti. Üldjuhul. Muidugi võib olla loomi, kes on ülitundlikud mingi aine suhtes ja allergilised, aga ma räägin tuhkrust üldiselt.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 20. aprill 2009, 16:53

No praegu on mul juba eelmise aastaga võrreldes ka võrdlusmomenti, ja minuarust minu omad kratsivad ennast rohkem siis, kui karvavahetus on, ehk siis kevadel ja sügisel.

Ehk neile tekitab see kasvav karv mingeid natuke ebameeldivaid tundmusi, mis paneb end nakitsema :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas maris2 » 20. aprill 2009, 18:10

Minu oma kratsib ka hetkel vist rohkem kui muidu. Kuid olen tähele pannud ,et kui mängime või muidu rahmeldab siis hakkab sügama ja nakitsema.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas triinabelle » 20. aprill 2009, 21:19

Mingi teooria käib selle kohta ka, et kuna va tõhul on selline aktiivsete näärmetega nahk, siis toimib see ka muus osas suhteliselt aktiivselt - st et ajab kratsima. Keset mängu ja hüppamist kratsihoog näitabki seda, et kogu organism on ärevil - nahanäärmed siis ka ja ju see siis mingitmoodi ka loomale endale tunda annab. Kuigi minu omad kargavad ka magades jubeda kolinaga oma pesast välja ja kratsivad suure hooga - meil nimetatakse seda tuhkruplahvatuseks sest toimub alati väga ootamatult ning häälekalt. Karvavahetuse ajal kratsivad jälle kõik loomad rohkem.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 20. aprill 2009, 21:40

Tuhkruplahvatus - see on sellele tõepoolest hea nimetus :lol: Kõige parem on, kui keset kõige magusamat und mu sülest üles karatakse, põrandale kukutakse ja ennastunustavalt kratsima ja nakitsema hakatakse. See on tavaliselt nii koomiline, et vägisi ajab naerma, aga samas on loomast kahju ka, et sellised sügelusehood käivad, et isegi magada ei saa korralikult :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Heleri » 21. aprill 2009, 09:02

Meie kodus teeb sellist asja enamasti ainult Tikker, teised ei ole kunagi väga kratsinud. Meie ütleme, et Tikker teeb torpeedot :-D Parasiite tal tõesti pole, saab regulaarselt tõrjet, kõik saavad, aga sügeleb ikka vahetevahel.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas tuhkruomanik » 26. detsember 2009, 23:18

minu oma ka kratsib ennast ikka aeg-ajalt :D kuna kappide alused ja voodialused on sellised natuke harvemini puhastatavad kohad, siis tolmu ikka koguneb ja muid asju ja see sattubki naha peale ja tekitab kratsimist..vähemalt minu omal.. sest ma ka ikka kontrollin karva ja nahka et ega kedagi seal ei liiguks.
Tuhkruneiu Lola avastamas maailma
tuhkruomanik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas Mercar » 26. detsember 2009, 23:24

Sügelislest elab naha all, naha peale vaatamine midagi ei anna...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas tuhkruomanik » 26. detsember 2009, 23:37

oih, ma ei mõelnud siinkohal sügelisi.. sügelisi muidugi ei näe!!
Tuhkruneiu Lola avastamas maailma
tuhkruomanik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sügelised?

PostitusPostitas karvasuslik » 06. aprill 2011, 20:28

tuhkur pole küll koer, aga...oma koera näol olen juba viimased 6a kokku puutunud äärmiselt tugeva toiduallergia-immuunpuudulikkusega...ühesõnaga - nimetage seda kuidas tahate, aga niipea, kui mu kuts saab kuskilt kasvõi 5g midagi muud alla neelatud kui veti poolt määratud toit, on seda sügelemist ja malatseesiat (seenhaigus) terve koer täis. siinkohal häbi tunnistada, aga tihti piisab sellest, kui ta pätsab kuskilt võõra krõbina (nt Debbsi oma) või passib õues hetke, mil ma ei vaata ja järgmisel hetkel haiseb ta suu s.... järele. ja algab taas pikk ravikuur...
sellele, mis konkreetselt loomal sügelemist tekitab, on kohati väga raske jälile saada. kui asi on toidus, siis reeglina on seda kas kohe või max 24h jooksul näha - tuleb reaktsiion või ei.
mul oli kunagi rott, kes ei talunud nt saepuru. kui puuris oli aluspanuks saepuru, siis kraapis end üleni kärna (saepuru tolmab, tihtipeale saab loom sealt ka lestad), vahetasime puru graanulite vastu ja kõik oli okei. ehk siis neid asju, mis looma sügelema ajab, võib olla mustmiljon ning pms siin välja käidud teooriad võivad kõik õiged olla :)
aga edu ja jaksu katsetamistes ja anna siin ka siis teada, kuidas see trall lõppes/leevendust leidis :)
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist