Turtsumine

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Turtsumine

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 30. juuni 2005, 17:29

Mu tuhkruke turtsub/aevastab millegipärast ... niimoodi nagu mõni vana uks krigiseks hästi tugevalt ... viga ei paista tal midagi olevat ... turtsund on ta viimase 10-ne minuti jooksul nii umbes 6-7 korda ... kas võib midagi tõsist olla või on see tavaline asi ... ise arvan, et ajas tolmu ninna kuna ronis laua all kus tolmune oli
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Turtsumine

PostitusPostitas Heleri » 30. juuni 2005, 17:42

Nad turtsuvadki tolmust. Muretsemiseks ei ole põhjust, sest nad nuusivad igasuguseid urkaid ja kohti ning armastavad ka liivakastis kaevata. Mul ka kodus vahest tükk aega aevastab ja turtsub järjest, kui on liivakastis sukeldumas käinud. Eriti teevad niimoodi pojad. Vanemast peast nad ei tuusti niimoodi igal pool ringi. tavaliselt turtsuvad niikaua, kuni hingamisteed puhtaks saavad, sest nad tõmbavad seda tolmu endale sisse.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 30. juuni 2005, 17:46

kivi langes kohe südamelt ... ma nii tüütu ja iga pisiasjaga kohe tülitan aga kuna ei ole ju tuhkrutega veel mingisuguseid kogemusi siis iga pisiasi teeb muret ja kardan, et midagi juhtunud
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 30. juuni 2005, 18:56

Minu tuhkur turtsub ka kui ta just liivakastis kaevamast on tulnud või kui kuskil nurkades kolanud kuhu meie oma tolmuimeja ja lapiga ligi ei pääse :P
Eriti naljakas on vaadata kui ta liivakastis on ja siis seal ujumis liigutusi teeb :D
Aga cosmical kui keegi üldse midagi ei küsiks siis ju poleks tuhkrutelgil mõtet selleks see ju on, et me ikka üksteiselt nõu saaks küsida :)
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Turtsumine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. juuli 2005, 16:32

Ma arvan ka,et Sinu tuhkur aevastab tolmu pärast. See neil nii loomulik,kuna nende maailma avastamine käib ikka nuuskimise järgi.
Mina ise haigestusin talvel kolm korda järjestikku nohutõppe ja lõpuks oli korteris viiruste kontsentratsioon nii suur, et minu tuhkur haigestus ka. Haiguspilt meenutas läkaköha,tuhkrul oli seeriaviisiline aevastamine ja sellel ajal ei saanud ta hingata.Haiguse ajal magas ta veel rohkem ja ninast tuli nõret. Õnneks söögiisu oli ikka endine.Tegin talle 5 päevase antibiootikumi kuuri ja peale seda haigustunnused kadusid.
Üks oht varitseb tuhkruid veel,nimelt inimeste gripiviirus on ka neile nakkav.ise olen ennast iga aasta gripi vastu ära vaktsineerinud aga loom on veel kaitsetu.Komplekvaktsiinidest oleks seljuhul kasu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Turtsumine

PostitusPostitas salchicha » 28. detsember 2012, 12:34

Meil on kestnud järjepidev aevastamine (ilma suuremate pausidet. Max. 10 minutit pausi) umbes 12h. Kas peaksin muretsema? Muidu on ta ok, sööb/joob ja mängib.
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Turtsumine

PostitusPostitas triinabelle » 28. detsember 2012, 18:58

Kuni sealt ninast tuleb väljanägemise järgi puhast vett, pole hullu. Kui asi muutub kollaseks või roheliseks, on tegemist juba põletikuga. Kuni ta pole ennast uimaseks aevastanud - pidev peaga vehkimine paneb ju pea ringi käima - ja sööb, joob ning on tavapärase käitumisega, pole vajadust mingite ravimite järele. Kui on kahtlus, et midagi on ninna kinni jäänud, võib ninna tilgutada füsioloogilist lahust või inimtittede nina loputamiseks mõeldud soolalahust. See ei meeldi neile kohe üldse ja pärast aevastab natuke aega veel hullemini aga vahel lahendab see olukorra.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Turtsumine

PostitusPostitas timmi » 08. aprill 2013, 15:54

Kas tuhkrul võib olla lapse vastu allergia? Saime pisipoja mõned päevad tagasi ja tuhkur on pärast seda kuidagi väga imelik. Turtsub 6-7 korda järjest ja niimoodi iga poole tunni tagant umbes. Ja siis veel on ta unustanud ära kus ta liivakastid on.
timmi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Turtsumine

PostitusPostitas Gunnar » 28. aprill 2013, 20:56

tähelepanuvajadus
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Turtsumine

PostitusPostitas väike kuradike » 01. mai 2013, 19:03

Turtsumine võib olla ükskõik millega seoses, äkki keegi tõi koju mingi viiruse ja see hakkas tuhkrule külge. Niikaua kui mingeid märkimisväärseid muutusi tuhkru välimuses, käitumises, söömises/joomises ei ole, las turtsub. Poti unustamine võib küll trotsist olla.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist