punn

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

punn

PostitusPostitas salumets (Teema autor) » 04. märts 2015, 01:58

tere ehk oskab keegi nõu anda nimelt minu tuhkru posil on mingi punn muna koti peale tekkinud ise enesest on selline muna ja 1 kõrgem tipp on ka nagu pea oleks väike tume täpp. Muna ise on tiku otsa suurune.Vb on mingi paise äkki ve? või on end vigastanud kuskil ja sellest punn tekkinud oskab keegi nõu anda ?
salumets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas BLackRat » 06. märts 2015, 07:58

Kindlaim on minna loomaarsti vastuvõtule. Kirjelduse järgi võib panna mitu erinevat diagnoosi, kuid arstisilm oskab kohe murele lahenduse ja rohu pakkuda (kui rohtu üldse vaja läheb). Muidu kirjelduse järgi võib tegemist olla ummistunud pooriga, siis siiski soovitan arsti juurde väikse külastuse teha ;)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas salumets (Teema autor) » 06. märts 2015, 19:39

Teagi jah olen seda 3 päeva jälginud samasugune kui ennegi. Arstile ma helistasin ta ütles telef et pole vaja muretseda kui see hullemaks ei lähe ja teda ennast häirima hakka no et hakkab kratsima närima. et siis nagu tähendab et see teeb haiget või nii. muidu on see nahaga 1 värvi kui seda veidi puutuda siis tuleb selline tume koht nagu esile hästi.suurus on umbes tiku väävli suurune kas poor lööb nii punni siis ve? Mul pole sellise asjaga varem kogemust olud selleks nõu küsingi rahva käest :D ehk on mõnel samal teemal kogemust olnud.
salumets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas BLackRat » 07. märts 2015, 10:40

Mul tuhkrul pole seda juhtunud, küll oli aga rotil. Kartsin, et on kasvaja vms, kuid tuli välja, et ummistunud poor. Lihtsalt nii umbes, et see must täpp oli himus suur nagu mingi puu jupike, oma 0,8mm pikk. Seda juhtub harva, aga võib ette tulla. Ka siis käisin rotiga arstil ja arst puhastas selle koha ära. Paari päevaga oli asi korras ja polnud enam midagi :)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas salumets (Teema autor) » 08. märts 2015, 16:38

huvitav jah see punn on täpselt sama sugune nagu algul kui avastasin. ega see vist ise ära ei kipu tulema.? peaksin vb nv vb arstil ära käima ? või tuleb ise ära millalgi ? 1 küsimus veel mida tuhkru susin tähendab kas siis kui ta kardab midagi ? ei ta seda ennegi teinud või on see miskit muud ei selleks küsin et ta tegi susinat aga mix polnud siin miskit jubedat :D
salumets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas salumets (Teema autor) » 08. märts 2015, 22:31

Nimelt 1 küsimus veel aga tahan teada saada millega tegu on olen seda ammu vaadanud kuid ma ei saa aru sellest . Nimelt isasel tuhkrul noku ots või on see äär ma ei saa aru. kas see peabki seline tumedamat värvi olema mul pole kogemust selle kohapealt kuigi mul naki juba 3 aastat olnud peale seda kui kellade pealt punni leidsin uurisin teda ja see nagu jäi silma mulle või võib sealgi punn olla ? Oskab keegi miskit öelda ?
salumets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas salumets (Teema autor) » 08. märts 2015, 22:33

Kui tahab keegi vaadata siis fb mul naki pilte küll. Kasutaja rainer salumets.
salumets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas BLackRat » 09. märts 2015, 20:30

Isase tuhkru koha pealt ei oska ma miskit rääkida. Endal on emane. Kindluse mõttes teha ikka üks visiit arstile. Kus te muidu asute? Tartus soovitan kindlasti R-kliinikut, sealne arst on pädevaim Tartus tuhkrute koha pealt :)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas salumets (Teema autor) » 09. märts 2015, 20:44

Pärnust eemal 50 km Ma sellele arstile helistasin kus nagu juttude põhjal tuhkrutest jagavad. ta ütles et pole vaja muretseda kui see hullemaks ei lähe ei noh hullem ta pole minu arust see nagu põletik ei tundu siis olex ta punane ja põletik häiriks teda ennastki aga näib et teda see ei sega muidu ta kratsiks seda. aga noh võõrkeha ikkagi ja ma ei tea kas millalgi siis kaob ära ka või mitte. ma helistan homme arstile korra vb saan targemax :D
salumets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punn

PostitusPostitas salumets (Teema autor) » 11. märts 2015, 22:43

Arst käskis veel seda jälgida mõne aja kui helistasin tna nagu avastasin,et minu arust on väiksemaks jäänud kuid selline tume tipp on tal ikka alles ja see seest see koht on kõva ma vaikselt katsusin aga enne oli selline tiku vääävli suurune muna aga mulle tundub jah et on tükk maad järgi andnud aga ju näha veel ise arvan et on ummistunud poor kuid ma pole seda varem näinud mäda punn oleks põletilikune samas olnud arvan. aga ehk paraneb ilusti vähemalt loodan :D
salumets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline