Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Mari8 (Teema autor) » 20. juuli 2014, 21:05

Olen tohutult tänulik, et leidsin sellise suurepärase foorumi: Holistic Ferret Forum. Seal on palju huvitavat ja vajalikku informatsiooni nii naturaalsest toitmisest kui haiguste ravimiseni loomulikumal ja terviklikumal moel. Eile õhtul süvenesin taas vaktsineerimise teemasse. Jagan ka teiega siin huvitavaid avastusi.
Seal foorumis on erinevaid inimesi kes oma vaktsineerimise teemal erinevatel arvamustel. Mõned teevad kõik vaktsiinid, mõned teevad ainult osad ja mõned ei tee üldse. Sai ka suheldud nendega, kes ei tee üldse ja miks nad on nii otsustanud. Aga peaaegu kõigi seas on üks otsus ühine- keegi neist ei lase tuhkruid vaktsineerida enne, kui nad on vähemalt 5-6 kuu vanad. Põhjus selles, et kuigi täpselt pole teada, mis ajani kestavad emalt saadud antikehad (tavaliselt selle ajani), siis iga tehtud vaktsiin enne seda on kasutu ,sest emalt saadud antikehad lihtsalt tühistavad vaktsiini efekti. Seega kui juba kutsikaeas ja varem kui 5-6 kuud teha vaktsiinid, on tuhkur tegelikult ikka ilma kaitseta ja ei saa süstist mitte mingit kasu. Välismaades on juba loomaarste, kes teavad sellest rohkem ja hoitavad ise inimesi iga-aastase vaktsineerimise eest ja ka liiga varajase vaktsineerimise eest.
Teine huvitav teema, mille kohta ka varem palju lugenud olen, on see, et näiteks katkuvastase vaktsiini mõju on eluaegne ja marutaudisüst annab immuunsuse vähemalt 7 aastaks või ka kogu eluks. Seda on ka mitmete uuringutega nüüdseks tõestatud ja leitud, et iga-aastane vaktsineerimine on täiesti kasutu, teeb ainult kahju. Isegi mõned vaktsiinitootjad ise on tunnistanud, et vaktsiinide mõju on pikem kui 1 aasta, seejärel tunnistati, et mõju on pikem kui 3 aastat ja täna ütlevad nad, et tegelikult on mõju kauem kui 7 aastat kuni eluaegseni. Samade vaktsiinidega. Enamasti teeb sealne rahvas vaid ühe süsti katku vastu 5-6 kuu vanuselt või vanemalt ja see on kõik. Kui otsustatakse teha ka marutaudisüst, tehakse see miinimum 3-4 kuulise vahega.


Siin see suurepärane teema edasi uurimiseks ja palju muud huvitavat: http://holisticferret60.proboards.com/thread/5763/vaccines?page=1
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Mercar » 21. juuli 2014, 12:11

Sa oled sellest siin varem ka kirjutanud, kahjuks ei saa mina küll sugugi seda arvamust jagada. Toon siis enda poolsed argumendid.

Sa ütled mitmel pool, et nn ülevaktsineerimine teeb kahju. Kuidas? Mina zooloogina ei ole mitte ühtki tõendit selle kohta leidnud.
Mainid teises teemas, et vaktsiinides kasutatakse nukleotiide- ei kasutata. Kasutatakse viiruste puhul valgulise katte valke. Ja just seetõttu, et need on kehale piisavalt võõrad, et immuunvastust tekitada ning seda piisavalt pikalt hoida. Nukleotiidide kasutamise ei ole mingit mõtet, sest need on kehale omased ja immuunreaktsiooni esile ei kutsu.
Toome näited väljaspool vaktsineerimist. Kui kehale anda midagi, mis on talle piisavalt omane siis ei teki immuunvastust (nt nt õnnetuses kaotatud käe / jala tagasi õmblemine), samas võõras (nt siirdatav organ) tekitab immuunreaktsiooni (hoolimata sellest, et doonorit ja retsipienti valitakse nii sarnast kui vähegi võimalik). Siirdatavate organite puhul peavad inimesed võtma immuuno supressante just põhjusel, et keha immuunsüsteem organit ei ründaks ja nad seega organit ei kaotaks.

Samuti ütled, et ei teata kuna lõppeb vanemalt saadud immuunsus. Iga vaktsineeritava haiguse puhul on seda ju ometi uuritud. Ja just sellest tulevadki soovitavad vaktsineerimise ajad. Antikehade olemasolu saab vereprooviga kindlaks teha. Seda uuritakse vaktsiinide tootmisel nii enne kui peale vaktsineerimist teatud intervalliga. Jah, osade vaktsiinide puhul muudetakse vaktsineerimise tsüklit pikemaks. See tuleneb nii parematest teadmistest kui ka uutest ja parematest vaktsiinidest. Ehk kui vereproovid näitavad, et piisaval protsendil loomadel on immuunsus säilinud ka kaks aastat peale vaktsineerimist siis saab vaktsineerimise tsüklit niipalju tõsta.

Lisaks tuletan meelde, et vanemalt saab saada immuunsust vaid haiguste vastu millega on selle vanemlooma immuunsüsteem piisavalt hiljuti kokku puutunud (läbi põdedes või toimivast vaktsiinist). Ehk kui emaslooma korralikult ei vaktsineerita ja ta vastavat haigust põdenud ei ole, siis ei saa kutsikas sealt ka mingit kaitset antud haiguse vastu.

Korrektse vaktsineerimise plussid
  • Loom ei nakatu haigusesse (või põeb selle läbi kergemalt)
  • Loom ei ole nakkusohuks teistele loomadele. Vaktsineerimata loomad on ohuks teistele, keda mingil põhjusel vaktsineerida ei saa.
  • Loom ei sure haigusesse / ei põe läbi väga rasket ja omanikule kulukat haigust (sõltuvalt siis mille vastu vaktsineerimisest jutt)
  • Regulaarne põhjus loomaarsti külastada ja oma lemmik üle vaadata lasta
  • Kassid-koerad-tuhkrud: võimaldab vajadusel reisimist
  • Oled seaduskuulekas (kassid-koerad-tuhkrud)

Korrektse vaktsineerimise miinused
  • Regulaarne kulu
  • Väike tõenäosus, et vaktsiin sinu loomal, millegi pärast ei toiminud, ning ta siiski haigestub. Nt kui vaktsiin ei anna immuunsust 0,1% juhtudest, siis kui kõik loomad on vaktsineeritud on see üks tuhandest ka kaitstud, kuna haigused ei levi. Kui aga paljud on vaktsineerimata on tõesti see üks tuhandest vaktsineeritust, kellel vaktsiin ei toiminud, ka ohus.
Rohkem ei suutnud siia midagi välja mõelda


Mida ütlevad vaktsineerimise vastased. Panen need kirja, mis esimesena pähe tulevad.
1) Minu otsus ei mõjuta, neid kes vaktsineerimise poolt:
Mõjutab!
Just halvasti / valesti informeeritud inimeste tõttu (kellest on saanud vaktsineerimise vastased) on näiteks taas levimas varasemalt kontrolli all olnud haigused. Mida suurem hulk on vaktsineerimata- seda suurema tõenäosusega saavad alguse haiguste suured epideemilised levikud. Vaktsineerimata isendid on ohuks teistele vaktsineerimata isenditele (liiga noored, muu haiguse tõttu vaktsiin vastu näidustatud) ning neile, kelle puhul mingil põhjusel vaktsiin ei toiminud. Ehk siis vaktsineerimata jätmise otsuse tõttu kannatavad teised.

2) Vaktsineerimisest ei ole kasu.
Vaktsiinid annavad piisavalt suure tõenäosusega immuunsuse ning kui ka piisav protsent inimesi / loomi on vaktsineeritud ei saa üksikud haigusjuhud laialt levida ja kaitstud on kogu populatsioon.
Nt inimeste puhul enne vaktsiine suremus USAs vs peale vaktsiine (lisaks on vahepeal rahva arv seal ka oluliselt tõusnud, ehk ilma vaktsineerimata oleks parempoolse tulba numbrid kõvasti kasvanud):
Pilt
Muide enamus neid haigusi on just vaktsineerimise vastaste tõttu taas tõusuteel.

3) Vaktsiin põhjustab muid tervisehädasid. Inimeste puhul nt väidetavat Autismi.
Ei ole ühtki teaduslikku tõendit selle kohta, et korrektne vaksineerimine seda teeks. Vaktsiini tehakse tervele parasiidivabale loomale, ning sellise looma immuunsüsteem saab vaktsiiniga kenasti hakkama. Kui loomal on mingid haigused, siis tuleks muidugi arutada, kas see vaktsineerimist mõjutab. Parasiidid nõrgestavad organismi, ning seetõttu tuleb enne neist aga vabaneda.
Autismi osas on tehtud tuhandeid uurimusi. Ainus (ja esimene), kes seose leidis ei kasutanud teaduslikku metoodikat ja on ise tunnistanud, et tema uuring oli teaduslikult ebakorrektne ning selle tagasi võtnud. Ükski uus uuring (neid on üle tuhande!) pole seost leidnud. Sarnased lood on ka loomade vaktsiinidel. Turule ei lubata vaktsiine, millega kaasnevad olulised terviseriskid. Lugege vaktsiini infolehte ja nt suvalise peavalurohu infolehte. Võin kihla vedada, et peavalurohu võimalike kõrvaltoimete nimekiri on hulga pikem kui vaktsiinil.

4) Vaktsiinid sisaldavad ohtlikke keemilisi elemente.
Osaliselt õige!
Vaktsiinides kasutatakse elemente, mis teatud kujul on ohtlikud. Näiteks elavhõbedat. Aga tuletame meelde põhikooli keemia. Element oma puhtal kujul ei ole samade omadustega kui siis kui ta on seotud ühenditesse.
Nt kloor on hea näide. Kes meist on puhastanud kloori sisaldavate vahenditega nt vetsupotti teab et see on ohtlik kraam, kasutada tuleks kummikindaid (või vähemalt olla ettevaatlik selle käsitlemisel) ja nt silma-suhu sattumisel loputada ohtra veega ja pöörduda arsti poole.
Samas naatrium kloriidi (lauasool- kloori ühend) sööme me kõik ilmselt igapäevaselt. Samuti on naatriumkloriid ja vesi füsioloogilise lahuse ainsad komponendid. See on aga asi millega silmi loputada või mida vedelikupuuduse korral otse kanüüliga veeni tilgutatakse...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Mari8 (Teema autor) » 21. juuli 2014, 12:50

Veel üks hea link edasi uurimiseks: http://holisticferret60.proboards.com/t ... n-vaccines
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Mercar » 21. juuli 2014, 14:30

Vot see ei aita diskussiooni eriti edasi kui sinu poolt ühtki fakti ei tule.
See link on muidugi tore. Esimene postitus annab arvamusartikli. St artikli millel pole ühtki viidet teaduslikule tõestusele. Tegu on lihtsalt kellegi arvamusega.
Teaduslike viidetega on see tore lugu, et enne teadusajakirjas artikli avaldamist saadetakse see 2-3 targale inimesele, kelle ülesanne on sealt vigu leida. Ja avaldada saad kui need vead on parandatud. Kogu asja mõte on aga selles, et lõpptulemusel on tegu teaduslikult kontrollitud faktiga, mida saab sama meetodit kasutades teine inimene läbi proovida ja jõuab samale tulemusele. Eel retsenseeritavates teadusartiklites on kõik faktid must-valgel kirjas.

Kolmas postitaja seal lehel on asja kenasti kokku võtnud, ilmselt ise ta sellest aru ei saanud. Kirjutab, et "Lihtsas keeles artikkel ilma meditsiinilise mambo-dzambota".
Just nii, ilma ühegi bioloogilise faktita artikliga tegu.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Mari8 (Teema autor) » 21. juuli 2014, 14:53

Pole sellel faktitamisel erilist mõtet. Mõlemapoolselt võib leida fakte ja teaduslikke tõestusi nii et see ei vii kuhugi. Ma ei ole teaduslike faktidega pommitaja, leian, et see on mõttetu kuna tõestada saab kõike. Tegin selle teema, et jagada huvitavat infot ja saada vastused kahele küsimusele: miks tehakse kutsikatele nii vara esimesed süstid ja miks meil ikka veel soovitatakse iga-aastast vaktsineerimist, kui ülejäänud maailm juba teab ja tunnistab liigse vaktsineerimise ohtlikkust ja tarbetust (jah ülevaktsineerimine on väga ohtlik, selle kohta leiab piisavalt infot juba viidatud foorumist ja teadlikelt loomaarstidelt mujalt maailmast). Ma leian, et inimene on mõtlev olend ja peaks selliste otsustega olema väga teadlik.
Minu soov on see, et ka siin foorumis oleks vähemalt üks teema neile, kes soovivad rohkem end kursis hoida ja kes tahavad otsida ka seda informatsiooni, mida avalikkusele väga välja ei panda, kõik ei pea mõtlema ühtemoodi ega lihtsalt kaasa noogutama. Mulle näiteks meeldib selle loomaarsti, dr. Karen Beckeri video just sellepärast, et ta räägib lihtsalt ja arusaadavalt, ilma mingite numbrite ja protsentide ja nn. "mombo-dzambota" et see oleks arusaadav ja jõuaks kohale ka meditsiinihariduseta inimesele. Ma ei leia, et arusaadavalt rääkimine tähendaks, et ta pole tõsiseltvõetav. Nii et kui see väga ei sega, siis see teema võiks jääda neile, kes on avatud sellele ja on huvitatud otsima rohkem informatsiooni. Siia võiks siis postitada artikleid ja videoid mitte vaktsineerimise pooldamisest, sest neid juba on siin foorumis, vaid realistlikult selle varjupooltest ja ohtudest, millest avalikult tavaliselt meile ei räägita. Päikest!
Viimati muutis Mari8 21. juuli 2014, 17:05, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Kissu » 21. juuli 2014, 15:02

Pisi.ee foorumis ei ole lubatud õhutada seadusevastast käitumist, mida tuhkru vaktsineerimata jätmine on Eesti Vabariigis. Samas on lubatud arutlus vaktsineerimise vajalikkusest/kasulikkusest/ohtlikkusest jne., mis eeldab siiski mõlemapoolseid argumente. Ühesõnaga, kui teema läheb vaktsineerimisvastaseks propagandaks kätte ära ja üritatakse veel asjalikud vastuargumendid ka ära lämmatada, siis läheb see teema foorumist eemaldamisele.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Mari8 (Teema autor) » 21. juuli 2014, 15:40

Teema võib ära kustutada. Vabandust segaduse tekitamise pärast.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Kissu » 21. juuli 2014, 16:06

Miks peaks teema ära kustutama? Tundub, et kui võib vastuargumente esitada, siis polegi enam mõtet sel teemal rääkida? Minu arvates on see pidevalt väga aktuaalne teema nii inimeste kui ka loomade puhul ja ma ei näe mingit põhjust, miks selle üle veidi arutleda ei võiks. Minu eelmise postituse mõte oli see, et kuna vaktsineerimata jätmine on seaduse vastane tegevus, siis ei saa me siia teha konkreetselt seda propageerivat teemat, kuhu keegi midagi vaktsineerimist pooldavat öelda ei tohi. Küll aga on arutlus selle üle teretulnud.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mõtlemapanevat informatsiooni vaktsineerimisest

PostitusPostitas Mercar » 21. juuli 2014, 17:27

Ma omalt poolt lisan et lihtsalt ja arusaadavalt kirjutamine on igati abiks. Kuid igal väitel võiks sellise doktori puhul olla ka viide, kust saaks tõestatud ja faktipõhist infot edasi leida. Selliselt esitatult ei jäta see usaldusväärset muljet ja minul pole õnnestunud küll teadusviiteid leida, mis annaks selgeid argumente vaktsineerimise vastu.
Näiteks see lihtsas keeles artikkel vaktsineerimisest inimesel IFLS lehel.
Igal väitel kenasti link taga kust täpselt üle lugeda mida uurimuses leiti. Enamus linke eelretsenseeritavate teadusajakirjade artiklitele.

Jah, vahel vaktsiinid ei mõju. Kui teha neid haigele, parasiitidega või immuunkompromiteeritud loomale võivad nad ohtlikud olla. Kuid õigesti kasutatult kaalub kasu mitmeid kordi kahju üles.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron