Lehekülg 1/1

Tuhkruga arstile minnes pea silmas neid asju

PostitusPostitatud: 27. veebruar 2013, 14:29
Postitas triinabelle
Nii... postitan oma kirjutise siia teemasse - kui keegi targem tahab ja oskab, võib selle mujale paigutada. Loodan, et enamus tuhkruomanikke käib just siit foorumist oma teadmisi ammutamas!
Viimasel ajal on kliinikusse operatsioonidele toodud loomi - ausalt -ka kasse! - mõnikord saepuru(graanulite)ga puuri põhjas. See pole kõige parem mõte. Kui emasel tuhkrul on juba jooksukas, siis ei kleepu saepuru mitte ainult haava vaid ka tursunud ja nõretavate häbememokkade külge. Peale operatsiooni keerame loomad niikuinii mingi pampersitaolise asja sisse nii et sobivaim oleks puuri panna kas pesa või mõni fliis vms, kuhu teda siis veel sooja keerata või kuhu ta siis veidi kainemana juba ise pugeda saab. Ja uskuge - meil ei maga kliinikus mitte keegi niisama ning igale poole lendavat saepuru koristada on suhteliselt tülikas lisatöö.
Teiseks - kui emasel tuhkrul on jooksukas ja teda pole plaanis paaritada, VÕIB talle teha operatsiooni! EI PEA enne süstiga jooksukat maha suruma! Kassile ei soovitata jooksuka ajal operatsiooni teha kuna jooksuaja ebameeldiv käitumine võib korduma jääda. Palju sellest peetakse ka tuhkru puhul tõenäoliseks ja paraku räägivad seda ka osad loomaarstid. Jooksuajase emase tuhkru puhul on kõige mõttekam ta paari esimese nädala jooksul ära lõigata ja TUHKRUL EI PEA OLEMA VÄHEMALT ÜHT PESAKONDA KUTSIKAID!
Ja misiganes teile kliinikust ei räägita - täitsa piisav on hoida tuhkrut enne operatsiooni SÖÖMATA 3-4 TUNDI! 12 tundi, nagu soovitatakse koerte, kasside ja inimlooma puhul, on tuhkrule liiga pikk aeg, eriti kui tegemist on noore looma või kutsikaga. Seda misiganes operatsioonide korral.

Re: Tuhkruga arstile minnes pea silmas neid asju

PostitusPostitatud: 27. veebruar 2013, 19:06
Postitas väike kuradike
Et Triinul vähem peavalu, ja teema/juhendid kõigile nähtavamaks teha, eraldasin postituse Steriliseerimise/kastreerimise teemast. Nüüd võib siia lisada üldisi asjatundlikke juhiseid kuidas peaks käituma kui tuhkruga on vaja operatsioonile minna.

Re: Tuhkruga arstile minnes pea silmas neid asju

PostitusPostitatud: 03. juuli 2013, 12:03
Postitas triinabelle
Kõigepealt tänan Karinit, kes selle teema eraldas ja seega rohkem nähtavale tõstis.
Siis annan teada, et Västriku Loomakliinikus saab 22. augustini tuhkrutele vaktsiine ja parasiiditõrjeid teha küll - augustis ju mitmed näitused tulekul! Sellega tegeleb dr. Maria Netšajeva, kes mind aastaid aidanud on, nüüd aga juba üle aasta ise väga tubli arst on olnud. Ise kavatsen ennast natuke targemaks teha, et siis edaspidi kõiki teie kalleid lemmikuid tulemuslikumalt aidata saaks :)
Dr. Oksana Vidjakina Mustamäel, Kiili tn. 11 veterinaardiagnostikakeskuses lubas seni, kuni mina kaugemal, ilusti Eestimaal paigal püsida:)
Olge terved!