Sooleummistus

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Sooleummistus

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 01. september 2011, 19:04

Vaatasin, et sellist teemat ei olegi veel tehtud.
Teen siis otsa lahti.
Asi sai alguse sellest, et Lattel oli raskusi kakamisega. Lähemal vaatlusel oli näha, et tema taguots oli väga punnis, suurest punnitamisest juba selline paistes, hemorroidide taoline, verd täis valgunud ja see asi mida ta punnitas, välja ei tulnud. Välja tuli ainult sellist veresegust vedelikku ja jubedat jubedat roiskunud haisu. Kiire kõne Triinule ja kodused protseduurid algasid. MUl oli tegelt enne ka umbes aimdus, kuidas tuhkrut sellisel puhul aidata, aga igaks juhuks kontrollisin asjade käiku arsti käest üle. Kuna ma ei ole nõrganärviline ja ennegi igast asju tehtud, siis mind ei kohutanud kodus abi osutamine (üritan kaine mõistusega asja võtta).
Tuhkrud sõid eile õhtul kanakaelu, nagu ka umbes miljon korda varem. Ju see Latte siis oli nii agar ja tittedega võidu õgis nii et sõi ka kõik kondid endale sisse. See on muidugi ammu teada, et kanakaelad panevad kõhu kinni, aga Lattel oli sool täiesti tihedalt täis kuivi kondikilde.
Aktsioon algas kõigepealt sellega, et Latte sõi sisse päris suure koguse õli, ise lakkus oma taguotsa vahet pidamata ja käis liivakastis, aga peale mingi olematu koguse vedelikku sealt midagi muud välja ei tulnud. Vinüülkindad kätte, väike sõrm õlist läbi ja aktsioon algas. Minu tore mees tegi kohe ka kontide välja tõmbamiseks vastava tööriista (ta on MacGiver mul). Ja siis kild killu haaval hakkasime neid tükke välja tõmbama, tuhkur ägisemas punnitamisest. Ma ise arvan, et suurema osa sellest asjast saime kätte, aga ilma abita ei oleks see luude kogus sealt välja tulnud.Taastumiseks ja edasiseks valutumaks kakamiseks sai kogu lugu astelpaju õliga sisse määritud. Eks õhtupoole teeme veel kontrolli, kas on sealt midagi välja tulemas või mitte ja Latte meil tulevikus enam kanakaelu küll ei saa......


Meil on Tikril ka kunagi ammu ammu sooleummistus olnud. Tal see ummistus maost kaugemale ei jõudnud ja olukorra päästis see, et ta oli võimeline endale sisse söödud vahtkummi ise välja oksendama. Pärast korduvat öist oksendamist oli ummistus likvideeritud ja hommikune kontroll kliinikus enam ummistust ei tuvastanud. Pahatihti lõppevad sellised asjad ka operatsiooniga ja mõningatel juhtudel ei õnnestu tuhkrut enam päästa.

Kogu selle jutu lõpetan läbiva suure tähega ja loodan et keegi ei pane seda pahaks: ÄRGE SEDA KODUS JÄRGI TEHKE! KUI ON KAHTLUSED SOOLEUMMISTUSE SUHTES, SIIS PALUN PÖÖRDUGE KIIREMAS KORRAS ARSTI JUURDE! VÕI VÄHEMALT HELISTAGE JA KÜSIGE NÕU!
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sooleummistus

PostitusPostitas HelloKitty12 » 01. september 2011, 19:28

Väga õudne :-(!
Nii võib ära ka surra.
Hea, et kondid välja saite.
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sooleummistus

PostitusPostitas väike kuradike » 01. september 2011, 19:47

Ma ei mäleta, kellel mul ka kunagi midagi sarnast oli. Põhimõtteliselt muudkui punnitas ja punnitas, aga välja tuli pool junni, ülejäänud pool oli tagumikus kinni. Ega siis midagi, võtsin kätte ja niikaua mässasin vetsupaberiga kuni sai sealt mingi suurema tüki eest ära. Peale seda oli elu jälle lill.

Õnneks oli see väheke lihtsam protseduur kui Heleri teha sai. Ja ega see tuhkrule ka väga meeldiv ei olnud, rääkimata siis minust, kes vigisevat ja vingerdavat karvakera paigal pidi hoidma ja teise käega tal tagumikku urkima :-D
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sooleummistus

PostitusPostitas Misty1 » 02. september 2011, 15:07

Hea, et see nüüd eraldi teema sai, sest tõesti seda nende igavesti kõikenärijate puhul tuleb ette- meil on 2 korda olnud. Tookord kirjutasin sellest teemas viewtopic.php?f=61&t=4612&start=25
Seda haigust vähemalt võib ette aimata selle järgi et liivakasti enam midagi erilist ei poetata. Misty jäi ka loiumaks.Ja siis tõesti läheb kiireks arsti juurde. Kord lausa tegime pühapäeval eriväljakutse.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sooleummistus

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 02. september 2011, 17:51

Lattel on nüüd korras. Kõht käib läbi vähemalt, kuigi see taguots vajab nüüd vähekene paranemist sellest suurest punnimisest.
Ega sellega nalja ei ole jah. Hea et leed kondid tal nii kaugele juba jõudsid. Oleks need sellel pikal teel varem kuhugi takerdunud, siis oleks tõenäoliselt op pidanud olema, kui üldse oleks õigel ajal jaole saanud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sooleummistus

PostitusPostitas Gunnar » 08. september 2011, 14:55

Ma nüüd ei mõista. Kas kana kaelad on siis sobilik tuhkrutoit või mitte, suht hirmutav, et võid pärast töölt tulles poolsurnud tõhu kodust leida. Ma ka eile potti puhastades nägin, et üks junn koosnes ainult kildudest ning kui tagantjärgi mõelda, siis sellele eelnes väheste junnidega päev, mis algas kanakaelaga. Otseselt Alvin ei kurtnud, kuigi ei näinud teda üleeile praktiliselt üldse, nüüd tuleb jälle junne nagu Vändrast saelaudu.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Sooleummistus

PostitusPostitas triinabelle » 08. september 2011, 17:31

Kanakaelad ja kõik kondid ja kogu muu kraam, millest võib tekkida teravaid osasid, on tegelikult mitme otsaga asi. Loomulikult on nad hammastele head ja maitsevad tõhkudele ja moodustavad osa nende loomulikust ratsioonist. Aga võib minna ka viletsamini. Koertega on ju sama lugu. Üldjuhul saab loom omadega hakkama. Kui kellegi juba probleeme tekib, tuleb plussid-miinused ümber hinnata.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sooleummistus

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 08. september 2011, 17:40

No tegelikult kanakaeltega on siukene lugu, et kuna seal on palju luid, siis ei soovitata anda seda niisama, st et ainult kanakaela. Lisada tuleks sinna juurde kas siis nt 1 süda või pugu või midagi, et seda kontide kogust lihaga paremini siduda ja oleks kergem seedida. Ma muidugi andsin paljast kanakaela, hoolimata sellest, et kogu see info oli mulle juba varem teada. Samas tuhkrud on mul seda 100 korda varem sellisel kujul saanud ja pole probleeme olnud, ei noorte ega vanadega. Nä toortoitmisel ehk BARFil on omad reeglid ja 1 reegel on selline, et kondi ja liha osa peab olema tasakaalus, kaela puhul see ei ole tasakaalus ja siis peaks inimene seda ise muutma. Kui ma ei eksi, siis ideaalne kondi-liha tasakaal on nt kanatiivas.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist