tuhkur lonkab...

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

tuhkur lonkab...

PostitusPostitas l2ptop (Teema autor) » 11. juuli 2011, 22:43

mul sjuuke mure , et tuhkur kyll noor , aga ikka nagu liigub roomates ja ei kasuta nagu yhte k2ppa . k2pp on nagu natuke viltu ka v6rreldes teiste k2ppadega ( sissepoole viltu ). Kunagi ta kukkus mult ca. poole meetri peale uudistades maha , kui ma korra pilgu eemale p66rasid , tuli ilge kisa aga rahunes maha . Kas sellise murega peaksin minema loomaarsti poole ? . Tuhkur ise on ca 1.5 kuune. tuhkur nagu uudistab ja m2ngib normaalselt , ja m6nuga n2rib .. v2ga midagi paha ei olevat olema , kui liigutan ta k2ppa... :umm: :umm:
Kasutaja avatar
l2ptop
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas triinabelle » 12. juuli 2011, 06:29

Vabanda mu küünilisuse pärast aga kui Sa ise ei saaks ühele jalale korralikult toetuda, kas see ei teeks muret? Paraku ei saa loom Sulle öelda: "Mul on paha, palun aita mind!" Kui Sa oled võtnud endale sellise tohutu vastutuse kellegi eest hoolitseda, siis seda ei saa teha ainult siis kui see Sulle mugav on - kui selleks on aega ja võimalust - ka rahaliselt. Ja seda tuleks teha kohe kui midagi juhtub. Noortel loomadel paranevad ka vigastused kiiresti - võimalik, et kui trauma on vana - st ka ainult paari päeva, eriti sellises vanuses - ei tekita see loomale enam ebamugavust. Aga võib-olla on see vigastus juba valesti paranenud? Palun otsi abi!
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas Heleri » 12. juuli 2011, 10:50

Mind huvitab üldsegi, miks on 1,5-kuune tuhkur oma ema juurest ära võetud?
Loomaartsi juurde tasuks kindlasti minna. Tuleks kontrollida, kas tegemist on vigastusega või nt rahhiidiga. Rahhiidi korral ka käppade asetus moondub ja nii pisikese looma puhul võib tunduda, et tegemist on traumaga.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas l2ptop (Teema autor) » 12. juuli 2011, 23:35

triinabella : vabandust, ei soovi olla kyll ennasttäis , aga mulle tundub et te arvate et mulle ei sobi tuhkrukasvatamine. Kuna ma olen tuhkrukasvatamiselt vägaväga uus , siis ei oska niihästi veel kõikke vaadata jne. Ma soovisin lihtsalt nõu , miks te peate kritiseerima?

Heleri : kahjuks ei oska vastata miks . Aitäh nõu eest , ma ise olen juba ka nyydseks mõelnud minna . Rahhiidist veel, et kas tuhkur saab kunagi siis normaalselt liikuda või jääbki lonkama ?
Viimati muutis l2ptop 12. juuli 2011, 23:48, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
l2ptop
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas Misty1 » 13. juuli 2011, 00:17

Tere. Ei me siin kritiseeri ega soovi halba:) lihtsalt su sõnastus oli natuke ehmatav, et ,,kunagi" kukkus, ja see tundub nagu ammu-ammu:) ja jäi ebamääraseks, et kas sellest ajast...
Me siin paneme ikka kiiruga punudes arsti juurde, kui midagi tundub valesti. Pane sa ka kiiruga :wink:
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas triinabelle » 13. juuli 2011, 11:18

Tunnistan, et olen ehk pisut liiga tundlik - kui seda olla saab - abita jäetud loomade suhtes. Näen neid pea iga päev. Sellepärast ei saa ma kindlasti mitte sellisele postitusele rahulikult vaadata. Ja ma ei väida, et Sa ei sobi tuhkrut pidama - reageeriksin nii ka boamao puhul, keda ma ise paaniliselt kardan.
Rahhiidi puhul on õigeaegne tegutsemine väga tähtis - esimeste ilmingute korral tuleks alustada raviga. Meie peres elas sellise murega tuhkur viis aastat. Ja ma ei osanud sellest õigel ajal aru saada. Kuna loom ennast ei haletse ja ei tea, et midagi peaks olema teistmoodi, saab ta lemmikuna elades väga hästi hakkama. Ta ei pea endale ise süüa jahtima - külmutuskapi ukse juures passimine välja arvatud - ja vaenlaste eest põgenema. Rahhiit võib areneda ka raskemaks vormiks, kus kahjustatud saavad näiteks rinnakorvi luud ja siis võib hingamine olla raskendatud. Korraliku toitumise korral asi nii hulluks siiski ei lähe.
Tuhkrute puhul on veel see eripära - mida ehk boa puhul pole - et neil toimuvad kõik protsessid väga kiiresti. Sellepärast kulgevad ka haigused kiiremini ja pigem tuleks arsti poole pöördumisega kiirustada kui mõelda, kas minna või mitte. Iga arst hingab kergendatult ja ka Sul endal on hea tunne, kui selgub, et loomal polegi midagi tõsist viga.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas l2ptop (Teema autor) » 14. juuli 2011, 09:48

triinabella : kas sa ise tõõtad ka västrikus ? , plaanin aega sinna panna , ehk panen kohe sinujuurde ? ferret.ee's on veel üks tegelane , nimega dr. triin abel... kelle juurde aega kinni peaks panema ?
Kasutaja avatar
l2ptop
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas Marilin » 14. juuli 2011, 09:50

Triinabella ongi Triin :-D Ning tema juurde soovitavad sul vast kõik minna.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas l2ptop (Teema autor) » 14. juuli 2011, 14:09

aa:-D , no aga miks k6ik soovitavad siis ? :-D
Kasutaja avatar
l2ptop
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas maris2 » 14. juuli 2011, 14:17

Sellepärast et ta on hea arst.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas Liisukas » 14. juuli 2011, 14:51

Mitte ainult hea, vaid tema igast liigutusest on näha kuidas ta tuhkruid armastab! Mina soovitan ka 100% Triinu juurde minna.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas triinabelle » 14. juuli 2011, 15:56

Eeee.... oodake nüüd natuke..... Tegelikult on nii, et tuhkrutega ma tegelen küll ja hea on olla loomaarst sellepärast, et siis ei vaata keegi NII imelikult, kui sa patsienti musitad ja kallistad :ups: Luu- ja liigesehädadega tegeleb meil üks teine arst - registratuuris tuleks kirjeldada, milles probleem ja siis saab panna sellise aja, kus ma saan selle teise arstiga koos loomaga tegeleda.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas postituvi » 14. juuli 2011, 15:56

Triin pole mitte lihtsalt hea- vaid on parim valik nii tuhkrule kui sulle :D
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas Heleri » 14. juuli 2011, 17:01

Ja ärgem unustagem mainida, et Triin on hea tuhkruarst ( ja üldisemas plaanis ka loomaarst) just seetõttu, et tal on omal ka kodus tuhkrud ning igasse patsienti suhtutakse täie tõsidusega. Lisaks on Triin päris paljude tuhkrukutsikatega tuttav juba nende emakodust. Eesti Tuhkrute Liidus registreeritud kutsikad käivad küll vist 95% ulatuses enne uutesse kodudesse minekut Triinu käest läbi :)
Täiesti OFF TOPIC juba, aga ei saanud mainimata jätta :)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas l2ptop (Teema autor) » 14. juuli 2011, 18:51

niiet , kõige parem tegevus , mis ma teha saaks oleks triinu juurde minna ?


Kui juba mõte on , siis palju peab raha kaasa võtma ? , kuna tuhkrul ple vaksineerimisi ka veel tehtud , siis äkki saab seal sedagi teha... tuhkur ise umb 8 nädalane.. sündinud on ta 20 mai.
Kasutaja avatar
l2ptop
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: tuhkur lonkab...

PostitusPostitas Heleri » 14. juuli 2011, 22:31

Juhul kui tuhkrul on mingi terviserikke kahtlus, siis teda kindlasti ei vaktsineerita. Üldiselt on Västriku kliinik vägagi normaalsete hindadega ja rahakott puuga ei pea seljas olema, aga lõplik summa oleneb kõik sellest, mida vaja teha on. Röntgenpilt maksab, samuti oleneb, kas piisab ühest pildist või on vaja erinevaid kohti pildistada jne. Võimalikud ravimid maksavad. Konkreetset hinda on raske öelda.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist