Lehekülg 1/1

Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 19. mai 2010, 11:51
Postitas triinabelle
Tegin selle kohta eraldi teema kuna Eestimaal olen sellist asja näinud juba kolmel loomal ning kuna kõik meie kallid kraed jäävad meie arvates liiga kiiresti vanemaks, on oodata, et sellise murega loomi tuleb ka juurde. Olen oma tuhkruteemalised loengud, esitlused ja muud materjalid kogunud sellisesse kohta: http://tuhkrutohter.blogspot.com. Haiguste kohta vastan meeleldi ja jõudumööda siin teemas, et oleks üks koht. Adrenaalhaiguse kohta saab lugeda Tuhkrute endokriinhaiguste teema alt. Vähemalt on jutt eestikeelne kuigi loeng on tehtud ja peetud arstidele ja võib olla veidi keeruline.

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 19. mai 2010, 12:52
Postitas väike kuradike
Väga lahe, et selline leheke olemas. Sain isegi mõne huvitava fakti teada :happy:

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 19. mai 2010, 15:33
Postitas bblondie
jah, seda blogi oli tõesti huvitav lugeda ja panin nii mõndagi omalegi kõrva taha. :-)

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 19. mai 2010, 15:36
Postitas postituvi
Sama siin- palju uusi teadmisi ja ahaa-sid, kuigi kõikide nende haiguste olemasolust oli päris hirmutav lugeda. Kas mõnel tuhkrul õnnestub ka üldse vanadusse surra?

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 19. mai 2010, 15:48
Postitas triinabelle
Noh, inimene, keda mina isiklikult tuhkrute tervise koha pealt usun, on öelnud, et iga tuhkur jääb haigeks ja siis ei tule tal mitte ainult üks haigus.

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 21. mai 2010, 18:10
Postitas Kissu
Jääks ikka teema piiridesse - teema on konkreetsest haigusest, mitte sellest lehest üldisemalt. :)

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 24. september 2011, 21:14
Postitas Anya
Kahtlustan, et ühel mu tuhkrutest (3-aastane, emane, steriliseeritud) võib olla tegu mingi adrenaaltõvega. Juba teist aastat viskas ta suve lõpuks pea kogu karva maha (v.a. pea ja käpad). Eelmisel aastal kasvas peale seda karv üsna ruttu tagasi, mistõttu ei osanud muretseda. Tundub, et ka sel aastal hakkab uus karv tulema, kuid ilmselt oleks vaja teda kontrollida. Kas keegi oskab soovitada, millise kliiniku poole oleks mõistlik pöörduda? Käin nendega tavaliselt Tartus R-kliinikus, kuid vajadusel olen nõus ka Tallinnasse sõitma.

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 24. september 2011, 21:17
Postitas postituvi
Eesti parim tuhkruarst on Tallinnas Västrikus dr. Triin Abel ( pisis on ta triinabelle nime all)

Re: Ginger

PostitusPostitatud: 07. november 2012, 19:48
Postitas AlbinoFurets
Tondil on neerupealiste haigus ja järgmine aasta saame 2x süsti...
Kusjuures on tal aluskarv kasvama hakanud ning paljale nahale tupsutasin takjajuure õli, mõne päeva pärast oli ka seal ilus tihe karv. Täna oli meil ka pättusi palju, nimelt meil on ühes toas diivan, mille all põhjas on õhuke riie ja väike auk. Tont kappas toas ringi ja järsku kadus ära ja vaikus. Siis kostis üks kahtlane krõbin, ja vaatasin diivani alla ( diivan on peaaegu vastu maad ning käsi sinna ei mahu isegi randmeni ) ning tuhkur oli suutnud augu laiaks närida-kraapida ja oli diivani sees! Ma ei jõudnud isegi seda üles tõsta et teda kätte saada ja muud üle ei jäänud, kui oodata millal suslik välja tuleb. Lõpuks tuli ta välja ja enne, kui ta kätte haarata püüdsin oli jälle kadunud, kuid seekord ma teda ei otsinud enam ja Tont mängis mööda tuba. Mõni hetk hiljem oli ta kadunud, otsisin ja otsisin kuid ei leidnud. Olin juba paanikasse sattumas kuni laua vahelt kampsuni seest leidsin väikese tudukera üles :biglove: .

Re: Ginger

PostitusPostitatud: 07. november 2012, 23:09
Postitas väike kuradike
Triinu sõnul loom otseselt ohus ei ole, tema eest peab lihtsalt veidi rohkem hoolitsema, mida ma usun et Albinofurets on tegema asunud. Visiidile võiks loomaga minna järgmise aasta alguses, siis selgub ka, mis temaga tegema peab. Ilmselt panema implantaadi - mille puhul AlbinoFurets kasutabki sõna süst (implantaat pannakse kehasse põhimõtteliselt suure süstiga).

Re: Ginger

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 07:26
Postitas Adelle
Palju see implantaat umbes maksma läheb kui tuleb vajadus?

Re: Ginger

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 10:33
Postitas Johhike
Implantaadid on küllaltki kallid, ja nende hind oleneb implantaadist (osadel on toimeaeg pikem ja osadel lühem). Kui mul Triinu jutust õigesti meelde jäi, siis siis ilmselt tuleb vähemalt 80 euri välja käia.

Re: Ginger

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 11:38
Postitas triinabelle
Mhmhh.

Ginger

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 14:34
Postitas Adelle
tegelikult ma hommikul unise peaga ei suutnud kohe kõike küsimusi esitada :-)
Kui pikaks perioodiks see pannakse või õigemini kui tihti tuleb uuendada?
Ja kas tuhkur peab nüüd ka eritoitu saama?

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 15:21
Postitas väike kuradike
Kõigepeal tuleb meeles pidada, et implantaat ei ole ravi adrenaalhaiguse vastu. Ravi on operatsioon, kui see võimalik või vajalik on. Aga alati ei ole. Implantaat aitab tasakaalustada selle haigusega kaasnevaid sümptomeid (hormoonide möllamine, karva välja langemine jne). Implantaat on igal juhul kasulik, sest see aitab loomale uuesti karva selga kasvatada, ja paneb looma ka kosuma, kui ta niruks jäänud on.

Implantaadil ei ole otsest garanteeritud tööperioodi, võib mõjuda pool aastat, või ka kolm aastat. Oleneb täiesti loomast. Minu pättidel oli suvise karvase saba järgi näha, et neile paigaldatud implantaadid mõjusid kuskil aasta-poolteist.

Minuteada eridieet vajalik ei ole. Peab loomale pakkuma lihtsalt kvaliteetset ja täisväärtuslikku toitu. Triin võib mind nüüd parandada, kui ma eksin :)

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 08. november 2012, 17:43
Postitas Ailen
Sel aastal tulid nö turule ka kaks korda kangemad implantaadid, mis kestavad ilmselt päris mitu-mitu-mitu aastat, kui mitte tuhkru elu lõpuni. Selle implantaadi hind on ka kaks korda kallim.

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 18. jaanuar 2013, 16:50
Postitas AlbinoFurets
Aga ma tahtsin küsida, kas vajadusel saab panna vaid 2-3 implantaati ja siis operatsioon teha? Sest minu plika saaba varsti 4 aastaseks ja kui palju op maksab, Triin? :-)

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 19. jaanuar 2013, 18:09
Postitas triinabelle
Arvestama peaks, et üks implantaat mõjub pool kuni kaks aastat. See, kui kaua just, on erinevate loomade puhul erinev. Ma arvan, et kahte-kolme ei jõua ühele loomale tema eluajal panna... Operatsiooni maksumust mäletab ehk Karin - ma pakuks, et mingi 150 €-ga peaks arvestama.

Re: Tuhkrute adrenaalhaigus

PostitusPostitatud: 25. jaanuar 2013, 00:23
Postitas väike kuradike
Oh jeerum, mul on selles osas täitsa alzheimer, sai see ju juba peaaegu kolm aastat tagasi tehtud. Aga arvestades, et implantaat oli tol hetkel 1300 EEK (83 EUR), ja operatsioon oli kindlasti kallim, siis see Triinu pakutud summa tundub üsna tõenäoline.