Tuhkur on lühinägelik.

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas kkrissu (Teema autor) » 13. detsember 2009, 18:28

Ma ei teadnud mis teemasse seda küsimust panna, aga küsimus on siis selline, et tuhkrud pidid siis lühinägelikud olema, tahtsin küsida , et kui kaugele ta siis näeb?? Kas mõne sentimeetri või meetri? Kuidas nad seda maailma näevad?
kkrissu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas väike kuradike » 13. detsember 2009, 21:18

Ma ei oska sulle päris täpselt öelda, kui kaugele nad näevad, aga võin sulle lihtsalt rääkida oma muljetest.
Minuarust nad ei näegi väga palju, st et kui toidutükk on neil põrandal maas, siis nad otsivad selle lõhna järgi üles. Mõnikord läheb selle leidmiseks päris kaua aega, kuigi toit on otse nende kõrval. Kui me õues mängime, ja ma kaugemalt nende poole jooksen, siis olenemata sellest, kui lähedal ma neile ka olen, hakkavad nad mõnikord mu peale susisema, nagu ma oleks võõras. Ja suures mänguhoos on suhteliselt tavaline, et kuhugi vastu põrgatakse kogemata.

Ehk siis, minu arvates ei näe nad praktiliselt üldse, ja orienteeruvad pigem kuulmise ja haistmismeelega.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas maris2 » 13. detsember 2009, 22:12

Mina arvan et nad pimedas näevad ikka paremini kui valges. Mänguhoos on meil tavaline et Bindi kuskilt alla kukub, kuid see ilmselt natuke ka nooruse viga ei oska veel arvestada millal diivan otsa saab. Ja toiduga meil samamoodi kui Väiksel Kuradil. Mängides on meilgi igale poole otsa joostud.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas marit555 » 14. detsember 2009, 08:50

http://www.cypresskeep.com/Ferretfiles/Vision.htm
Siin on päris täpselt kirjeldatud, kuidas tuhkrud näevad. Loodan,et on usaldusväärne tekst :-)
Kokkuvõtvalt võib öelda, et tuhkrud näevad detaile väga teravalt u ühe või kahe tuhkru-pikkuse ulatuses, paremini kui inimene või isegi kass. Kauguses nad ei näe detaile, kuid tajuvad hästi liikumist. Kõige paremini näevad nad hämaras, täielikud pimedas nad samuti hästi ei näe. Inimeste pupillid on ümara kujuga, kuid tuhkrutel on pilu-kujuga, nagu kassidelgi. Kuid kassidel on see vertikaalne, tuhkrutel horisontaalne. Sellest tulenevalt huvitab tuhkruid pigem ülalt alla põrkuv pall ja kassidele pakub rohkem huvi maas veerev pall. :-)
Kasutaja avatar
marit555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas väike kuradike » 14. detsember 2009, 13:22

Sellel artiklil on muidugi superhea pealkiri :rofl:
Aga igaljuhul jälle mõned huvitavad faktid teadmiseks.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas triinabelle » 16. detsember 2009, 17:23

Päris huvitav artikkel! Seletab paljugi. Lisaksin veel ühe usaldusväärse allika järgi, et kõige paremini pidid nad märkama põgeneva hiire kiirusega liikuvat objekti. Teadagi, miks. Usutav mu meelest.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas tuhkruomanik » 17. detsember 2009, 15:23

Muuseas, kui te võtate sealt lingilt ära vision.html, siis leiate sealt palju põnevat veel lugemiseks. Kui lugesin seda Litter Boxi lugu, siis naersin küll vahepeal täiega:P
Tuhkruneiu Lola avastamas maailma
tuhkruomanik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas Gunnar » 13. august 2012, 08:42

Meenus, et kui tõhu võtsin, kartsin ka tuhkru lühinägelikkust selle teema tõttu siin, aga kas siis metsiku vere suurema sisalduse tõttu (metsikud näevad palju paremini) või muul põhjusel, aga tundub, et nägemine on meie tuhkrul täitsa korralik. Mitte üht "kas sa oled pime või" episoodi temaga pole olnud, liigub nii lahtiseid treppe, laudu kui aknalaudu pidi ning ei kipu vales suunas alla hüppama, samuti pole ta millegi otsa tormanud mänguhoos. Vastupidiselt oleks me ikka suht hädas.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkur on lühinägelik.

PostitusPostitas Heleri » 27. september 2012, 18:30

No lõhinägelikkuse kohta annab tunnistust ka see, et kui tuhkrut hõigata teisest toa otsas või tuhkrust mõned meetrid eemal, siis ta ei tea kuhu tulla ja on aru saada, et ei näe. Kui Natukene ennast liigutada või nt käega vehkida, siis tabab kohe ära ja tuleb jooksuga.

Metsiku verega tuhkrud on lihtsalt hästi liikuvad ja nt põgenevad kiiremini, ennetavad ohtusid jne. Nende puhul ongi minu arust seda lühinägelikkust suhteliselt raske tabada (endal ka 1 siuke eksemplar kodus, aga ei arva, et näeb paremini kui teised, lihtsalt käitumine on teine ja liikumine ning reageerimine olustikule on teine)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist