Deegu poegis- kõik pojad surnud:S

Deegupõnnide tekkest ja muust säärasest.

Moderaator: postituvi

Deegu poegis- kõik pojad surnud:S

PostitusPostitas Maryliis9 (Teema autor) » 28. juuli 2011, 08:08

Minu deegu poegis paar päeva tagasi ja kõik pojad lõpuks surid. Hommikul ärgates vaatasin, et emane oli end heina sisse sättinud ja näris seal midagi, isane ka sebis ta ümber. Varsti sain aru, et näris oma poega:( Natukese aja pärast jättis selle surnud poja kõrvale ja poegis veel 4 poega ja tundus, et nemad olid ka surnud kõik. Emane jättis ka nemad kõrvale ja u poole tunni pärast nägin veel 1 poega, kes liigutas. Eemaldasin isase puurist ja jätsin nad 2kesi puuri, eriti ei seganud(vaadanud) neid. Järgmine päev oli aga seegi väike deegu surnud. Nägin esimest korda deegude poegimist, muidu on minu deegupaaril juba eelnevalt mitu pesakonda olnud, aga mitte kordagi pole kõik surnult sündinud. Milles asi võis olla, kas selles ka, et võtsime emast suht palju sülle- enda arust ma ei muljunud kõhtu kõvasti või on nende tiinus nii õrn? Keegi oskaks nõu anda?
Maryliis9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu poegis- kõik pojad surnud:S

PostitusPostitas Pinto » 28. juuli 2011, 10:09

Nad on üsna õrnakesed küll, nii et kui te temaga liiga palju mässasite, siis võisite poegi vigastada. Üldiselt peaks viimastel nädalatel deeguema üsna rahule jätma ja vaid õrnalt teda tõstma.

Su jutust jäi aga mulje, et ka varem on poegi surnult sündinud. Siis võib olla põhjuseks ka isase ja emase geneetiline mittesobivus. Sellisel juhul ei tohiks neid enam kokku lasta. Pidev poegimine kurnab ka emast väga ja ta polegi enam võimeline nii palju poegadele panustama + tema enda eluiga lüheneb kõvasti.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu poegis- kõik pojad surnud:S

PostitusPostitas Tiiu » 12. september 2011, 15:52

Ma küsiks hoopis teema algatajalt et kas emas ja isas loom on ikka eri pesakondadest see tähendab et kas nad pole ühest pesakonnast ehk õde ja vend.Sugulus paarituse tagajärjel võivad pojad surra ja see võib saada saatuslikuks ka emale.(nii on vähemalt hamstritel ja rottidel)
Tiiu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline