Emase paaritamisest võõraga kui endal isane olemas

Deegupõnnide tekkest ja muust säärasest.

Moderaator: postituvi

Emase paaritamisest võõraga kui endal isane olemas

PostitusPostitas Degus (Teema autor) » 29. juuni 2010, 13:32

Tekkis pisike mõte deegupoja suhtes. Tahaksin et uus poeg oleks Dessu oma. Mõtlesin ka riskide peale. Näiteks üks risk võib olla selline, et deegupoegi võib tulla vaid 1 ja see võib olla isane. Kui neid rohkem tuleks, oleks olemas omanik (vähemalt kahele) ning millegipärast Dessu palju neid ei sünnitagi (X - äkki kunagi sünnitab). Kuid nüüd üks suur küsimus - kas võin paaritada Dessut võõra isasega kui endal kodus isane olemas? Kas see võib mõjutada nende nn suhteid? Sellessuhtes, et enda isane on kastreeritud ja pole võimeline emast viljastama.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emase paaritamisest võõraga kui endal isane olemas

PostitusPostitas Pinto » 29. juuni 2010, 20:43

Uurisin targematelt. Arvati, et Dessu ja Devvu peaks peale paaritust läbi saama ilusti ja Devvu võib isegi pojad omaks tunnistada. Kohe vahetult peale paaritust ma neid aga kokku ei paneks. Laseks ennem ühises liivavannis eraldi püherdada ja siis vast väljaspool puuri koos tegutseda jne. Põhimõtteliselt samm sammult teeks tutvustamise läbi just nii kiirelt, kui loomadele vaja on.

Ennem poegimist peab nad siiski eraldama aga kokku võib üsna ruttu panna (kui Devvu poegadele midagi ei tee), ei pea ootama viite päeva, mis on vajalik, et emane uuesti ei tiinestuks.

Üks asi, mida ma aga vägagi hoolega mõtleks- Eesti deegud on suuremal või vähemal määral suguluses. Mina otsiks paarilist kuskilt kaugemalt, et Eesti deegudele värsket verd sisse tuua. Ma olen üsna kindel, et just suguluspaarituse tulemusel on Eestis deegupoegade suremus nii suur.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Emase paaritamisest võõraga kui endal isane olemas

PostitusPostitas Degus (Teema autor) » 29. juuni 2010, 20:52

Kust ma leiaks paarilist kaugemalt? Ma mõtlen, on kusagil foorum vms. Ise olen sügisel reisimas Saksamaale, kuid pole sealsete deegudega ja omanikega üldse kursis, oleks vaja eelnevalt ikka kontakti, kui seda "kaugemalt" silmas pidasid. :D
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emase paaritamisest võõraga kui endal isane olemas

PostitusPostitas Pinto » 29. juuni 2010, 21:36

Kui sul on võimalik Saksamaale oma deegu kaasa võtta, siis võid lootma jääda, et Dessul tekib võõras keskkonnas jooksuaeg ja sa saad mõne aja pärast pojad.
Teine võimalus on tuua Saksamaalt (või Soomest või kust iganes) talle paariliseks isane, kellele hiljem siis leiad uue kodu (nt koos isas(t)e poegadega) või viid kasvatajale tagasi (tuleks vast vaid Soome puhul kõne alla).

Sakslased on üsna oma keeles kinni ja inglise keelt nad väga ei armasta. Kui aga keel suus, siis pole ma arvan kasvatajatega suhtlemine probleem ja kindlasti on neil ka inglise keele oskajaid.

Lingid, millest võid abi leida:
Soome kasvatus Tiikerililjan
Soome Aavenhaltian kasvatus
Soome liivahiirte ja deegude foorum
Saksakeelne deegude foorum
Saksa näriliste foorum
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron