lonkõrval kõrvad kärbunud?

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas kekuke (Teema autor) » 29. august 2008, 09:08

Aitäh juba ette abi eest.
Hooldan ajutiselt naabri küülikut, kes on terve suve rõdul elanud (küülik siis, mitte naaber) ja võite arvata, et märga ja külma on loomake 3 kuuga küllalt saanud. Tal on küll vihmakindel puur ja katusealune, aga alati ei taibanud ta seda kasutada ja on mitu korda vihmast tilkunud.
Nüüd on tema kõrvad kärbunud, nii mulle tundub. Oma ehmatuseks avastasin eile, et kõrvad on kuivanud, nagu papp või kuivanud nahk. Tõin ta nüüd tuppa ja enam välja ei vii. Tuttava tuttav veterinaar oli soovitanud soojas hoida ja kui ei aita, siis antibiootikume anda. Selleks viin ta ikka arsti juurde. Olen valmis kõige hullemaks.
Aga kas keegi teine on varem sellise probleemiga kokku puutunud? Olen terve neti läbi kamminud, aga sellisest probleemist juttu pole.
kekuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 29. august 2008, 09:27

Sellisest asjast kuulen nüüd küll esimest korda,kuid mina arvan,et jänkul on sellepärast kõrvad kuivanud,et kõrvades vereringe ei tööta ja põhjuseks peaks olemagi see,et jänku ei kannata märga,eriti siis kui teda pärsat õuesolekut tuppa ei tooda.Ja tänu sellele on ta kõrvad ära külmetunud ja nii on vereringe kõrvades jäänud olematta.Kui on näha kõrvades selllist väga kahtlasi veresooni,musta värvi vms.(mitte nagu tavaliselt on olnud) siis on kindel,et kõrvu päästa enam ei saa.Sellekohta ei oska ma midagi öelda,et kas jänku tunneb oma kõrvu või mitte,kuid ma hästi ei usu,et ta tunneb.Ja seega ei tohiks tal ka valus olla,aga kui vereringe kõrvades toimib siis on selgelt küülikull kõrvades valud.
Rohkemat midagi öelda ei oska.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas kekuke (Teema autor) » 29. august 2008, 09:30

Tänan.
Kannatavat ta ei paista, sööb ja on rõõmus. Vaatame, mida arstid räägivad.
kekuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas Kissu » 29. august 2008, 10:48

Oijah, sellist asja on tõeliselt jube kuulda. :shock:
Valu kohta võin öelda nõnda palju, et kui tal seal vereringe taastuma hakkab (mis ei pruugigi üldse juhtuda, kui ta on liiga kaua ja pidevalt külma ja märja käes olnud) siis vot see peaks valus olema. Vaene pisike küülik, mul on temast tõsiselt kahju - mitte üksgi küülik ei peaks selliseid asju läbi elama.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas kekuke (Teema autor) » 29. august 2008, 11:33

Aitäh kaastunde eest, ma ise ka pisardan siin arvuti taga...
kekuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas Riin » 29. august 2008, 13:25

Jänkud varjavad oma valu viimase hetkeni, nii et soovitan kiirelt arsti juurde minna, pole mõtet jääda ootama, nädalavahetus on ka tulemas.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 29. august 2008, 16:44

Valu nad väga ikka ei varja,kui küülik ikka sügab oma kõrvu või nühib kuhugile vastu siis on ikka aru saada,et tal kas kõrvad on valusad või sügelevad.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas Kissu » 29. august 2008, 19:03

Tegelikult varjavad loomad oma haigusi üldse viimase võimaluseni. Iseloomudelt erinevad loomad näitavad küll erineval hulgal seda välja aga tegelikult ei pruugi see sugugi nii must ja valge olla, kui sina arvad Tupsu-Baloo. Eriti veel kui tegu inimesega, kelle küülik see tegelikult ei ole ja kes ei tea, milline on konkreetselt selle küüliku jaoks normaalne käitumine.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 29. august 2008, 19:18

No jah võib küll varjata aga mu enda küülikud kellel on midagi viga olnud,nende käitumisest olen seda aru saanud aga jah Kissul õigus,et võõral inimesel kes pole jänku omanik võib tõesti raske aru saada kas jänks käitub imelikult või mitte.
Ausalt öeldes ei ole väga kursis küülikute käitumisega haiguste puhul ja arvasin,et nad näitavad seda ikka kuidagi välja. :mellow:
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas Kissu » 29. august 2008, 20:54

Eks see haiguste varjamine ole neil mingil määral instiktiivne, looduses ei saa nad seda sugugi mitte välja näidata, kuna haigetel ja nõrkadel loomade käsi ei käi kuigi hästi. Kuna mu oma küülikud ei ole haiged olnud, siis ma seda oma küülikute põhjal väita ei saa. Samas merisigade ja rottide puhul olen näinud seda, kuidas loom varjab oma haigust nii kaua kui vähegi võimalik ja kui lõpuks näha on, et loomal midagi viga, siis ei jõua tihti peale enam midagi teha.

Praeguse juhtumi puhul aga ongi põhiline see, et võõras inimene tegeleb küülikuga, kes ei näe imepisikesi käitumise muutusi. Kahtlustan küll ausalt, et abi poleks ka selle küüliku päris omanikust, kuna kirjelduse järgi oli tal pigem vaja küülik toast eest ära saada ja kahtlen sügavalt selles, et ta küülikuga nõnda palju seal rõdul tegeles, et tunda oma küülikut piisavalt.

Samas pole see praegu tegelikult üldse tähtis, põhiline on see, et küülik jõuaks võimalikult kiirelt arstile ja saaks korraliku veterinaarset abi. Kõrvad on küüliku väga tähtsad ja õrnad kehaosad, seega nende eest tuleb hoolt kanda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas kekuke (Teema autor) » 31. august 2008, 22:16

Aitäh kõigile kribijatele. Sain samal päeval ka arsti juurde küülikuga, kes oli samuti väga imestunud ja midagi sellist polnud varem näinud. Kuigi mingist osast kõrvadest jääb jänku ilma, oli arst väga optimistilik ja arvas, et lõpptulemus võib isegi väga lahe olla. Saab endale punkari kikkkõrvad:) Küüliku üldine seisund hinnati heaks, ei vaja ravimeid ega vitamiine.
Olin otsinud küülikule vahepeal ka uut kodu ja täna andsin küüliku edasi toredale perekonnale, keda ei heidutanud ka see, et jänku kõrvad ei taastu.
Aitäh Tatari loomakliinikule ja 9-aastasele poisile, kellel nüüd täitsa oma jänku on!
kekuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas Liisu- » 01. september 2008, 17:05

Aga see on ju su naabri küülik. :huh:
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: lonkõrval kõrvad kärbunud?

PostitusPostitas kekuke (Teema autor) » 02. september 2008, 11:27

Naaber loobus küülikust...
kekuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist