Kastreerimine

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kastreerimine

PostitusPostitas tupsu@armas (Teema autor) » 14. märts 2004, 20:02

Kas keelgi on oma jänkut kastreerinud ja ka jänkuga pärast ka elusa koju tulnud ja kui on siis kus te kastreerisite.Ja mis on ta iseloomust saand? :)
Viimati muutis Endised kasutajad 15. märts 2004, 19:42, kokku muudetud 1 kord.
tupsu@armas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas kepsut » 15. märts 2004, 15:27

Näed, tahtsin ise sellise küsimuse esitada, aga jõuti ette :D Kus ja millal ja palju maksis kogu see protseduur? Endal peab jänkupoisiga selle ette võtma vast.. Kahju :cry:
Tänud vastajatele :)
kepsut
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas Liz13 » 15. märts 2004, 15:38

tupsu@armas kirjutas: pärast ka elusa jänkuga koju tulnud

Kas tõesti on nii suur tõenäosus, et jänes sureb operatsiooni kõigus ära, ei lausa niimoodi küsid?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas SigneL » 15. märts 2004, 15:38

Kui satud kompetentse tohtri otsa, siis läheb kastreerimisoperatsioon reeglina edukalt.
tallinnas teostab kastreerimist kuuldavasti soodsa hinnaga Andrus Joost Tatari tn loomakliinikus - 300-400 EEK. Temal on ka päris palju kogemusi küülikute kastreerimisega.
Teiste kliinikute hinnad on tiba kallimad (Billys näiteks 600-700 EEK).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas Jänkumamma » 30. märts 2004, 14:57

Meie jänkuplika käis nädal aega tagasi steriliseerimisel Tatari kliinikus.
Hommikul viisin ta sinna ja kuskil keskpäeva paiku sain ta juba kätte. Kui ma talle järele läksin, siis oli ta juba ärkvel, kuid väga vaikne. Selline oli ta kuni järgmise õhtuni. Põhiliselt kükitas ta kogu aeg maas ning vahel harva käis söömas. Õnneks tundis ta huvi vee vastu.
Teise päeva õhtul aga võttis ta juba omal algatusel plaastri ära. :wink:
Nüüdseks on ta juba jälle samasugune nagu ta enne operatsiooni oli, st. väike rahmeldis.
Mulle tundub, et füüsilisest traumast suurem oli talle emotsionaalne trauma. Esimesel päeval ta lausa nuttis, kui ma lähedale tulin. Ja praegu, kui ma teda sülle tahan võtta, siis tekib tal korralik paanikahoog.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 30. märts 2004, 15:15

Mismoodi nuttis??
Kahju kohe!
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas Jänkumamma » 30. märts 2004, 15:28

Ta on meil selline ekstreemne, et väga seltskondlik ning samal ajal ka väga väljendusrikas.
Nutma hakkab ta ka näiteks siis, kui ta on üksinda toas (mis ei pruugi tähendada, et üksinda kodus) ning teisest toast hakkab kostma mingit arusaamatut heli, näiteks luristamist (oli kord selline juhus, kui meil köögis torud ära külmusid).
Nutt ise meenutab valju läbi nina inisemist (iga hingetõmbega kaasneb inisemine), midagi sarnast nagu teevad kolme-nelja aastased lapsed, kui neil valus on.
Igatahes on see on väga hale vaatepilt... :cry: :cry: :cry:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. märts 2004, 15:35

Rottide kohta ütleb õpetus, et arst võiks peale kastreerimist valuvaigisti süsti teha ja võibolla seda ka kaasa anda. Kas on minu arstid seda teinud või pole neil nii valus olnud, aga rotipoisid on peale oppi ainult veidi uimased olnud.
Muidugi on poiste opid alati vähem invasiivsed kui tüdrukute opid. Teinekord peaks seda valuvaigistite asja uurima.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas Jänkumamma » 30. märts 2004, 15:41

Uimane oli ta peale operatsiooni küll.
Mis puutub nutmisse, siis mulle tundub, et nutma hakkas ta peale transpordipuuri kaane äravõtmist seetõttu, et arsti juurest tehti sedasama... Ju see assotsieerub tal haigettegemisega... :cry:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. mai 2004, 11:50

Minu jänes käis alles eelmine nädal kastreerimisel. Samuti Tatari kliinikus, viisin hommikul jänese sinna ja õhtul sain kätte. Uimasevõitu oli, kotist välja ei tahtnud ronida nagu tavaliselt, aga järgmiseks hommikuks oli kõik ok juba. Huvi oma "naise" (kummipalli) vastu on endine, aga mida vanemana sa jänksi kastreerid, seda kauem vist tuleb mõju oodata. Üks negatiivne kõrvalmõju on küll tulnud - ta teeb oma junnikesi igale poole tuppa laiali. Samas pissib ta ainult kasti nüüd, enne lasi puuri teisele korrusele ka sirtsakaid. Aga ma loodan, et see läheb ka aja jooksul üle.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 13. mai 2004, 21:33

Meie poiss käis ka opil, nyyd juba 2 nädalat tagasi.
Iseloomult oli ennem ta väga agressiivne, hammustas koguaeg oli väga tige :S nyyd teine jummeli nunnukas jälle :) Nuh ta meil veel päris noor kah varsti varsti saab alles 6 kuusex :P sirtsutamistel on nyd ka lõpp, ei pritsi enam pissi niimuudi nagu ennem :) mudugi se isase instinkt on ikke veel alles :P aga põhiline on see et seda tigedust enam pole :)
Koju saime me kah kohe sama pääva õhtul, kuskil 3 tundi oli ta sial polikliinikus :)
Ja õhtul juba tuli puurist välja ja uitas ringi, järgmine päev oli juba päris lõbus poiss :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. mai 2004, 10:40

Ma ka viisin täna hommikul Milo Tatari kliinikusse kastreerimisele... nii kahju oli väiksekesest, aga noh, mis teha, muud üle ei jäänud - peale kassipoja võtmist, kes on emane, hakkas selline pritsimine, et jube...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas linnu83 » 28. mai 2004, 12:13

oli see 4 kuu vanuselt kui tohtis juba opi teha?
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas Kairi » 28. mai 2004, 12:21

linnu83 kirjutas:oli see 4 kuu vanuselt kui tohtis juba opi teha?

Jänku peaks olema ikka vähemalt 6 kuune. 4 kuune veel liiga noor.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kastreerimine.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. september 2004, 15:28

kui vanalt võib jänkut kastreerida?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas Mio » 24. oktoober 2004, 20:12

:?:
Kallis rahvas.
Olen tegelikult jäneste kohta lõpp palju lugenud aga küsimus, mis on tekkinud on eetilist laadi.
Teadagi on küülikud seltskondlikud loomad ja vastupidi sellele, mida vahel kuulnud olen, on nad üksikuna tja... üksikud. Selleks on aga vajalik isase jänku kastreerimine. Siis on neil õnn missugune teise kastreeritud isase või emasega koos elada. Nii räägivad siinsed (elan Rootsis) kennelipidajad ja kirjandus.
Aga mina olen alati mõelnud, et ma oma loomi niiviisi kohelda ei taha, sest Mio pole ju mind valinud, vaid mina tema. Ja mul ei ole võimalust tema arvamust küsida, kas ta tahab oma munadest ilma jääda ja paksuks minna, kui ta sõpra tahab. Mida teha? Tahaks väga veel üht jänkut nii enda, kui eeskätt tema pärast aga kohitsemine tundub liigategemisena ja ebaeetilisena. Mida teame me tegelikult jänese tunnetest ja valust? Asja juurde kuulub ehk, et olen ametilt õde, mille sisse käib ju alaline eetiline mõtlemine ja vaagimine, et keegi liiga ei saaks.
Palun kommenteerige!
Tänud ette, Anu
/Kissu: (kustutan ajatu küsitluse aga tulemused lisan siia):
Kohitsemine: õige või mitte?
- jah - 10
- ei - 4
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. oktoober 2004, 23:28

Minu arust on see täiesti eetiline. :) Kui ta pole sul tõujänes, kellel on palju potentsiaali ja käib näitustel ning on plaanis aretuses kasutada, ei kaota ta midagi. Operatsioon ei ole hea arsti ja terve looma puhul ohtlik ning alandab igasuguseid kasvajate riske. Kui tal kaaslane on, siis ei lähe ta ka nii kergesti paksuks, kuna on vaja koos ringi mütata - vähemalt kasside puhul kehtib. ;)
Edasi mõtlemiseks, ega me ju ei küsi ka oma lemmikutelt, kas nemad on plaaninud poegi saada. Emadus on ju ka kurnav, meie aga mõtleme ainult, kui nunnud pojad on. Tema näeb nende kasvatamise ja toitmisega vaeva, ja siis üks päev on nad järsku läinud ja tema taas üksi.
Samasoolised grupid on minu arust väga hea mõte kõiki karjaloomade puhul. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 25. oktoober 2004, 10:35

Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 25. oktoober 2004, 20:22

Liisa kirjutas:Samal teemal Delfis arvamused:
http://woman.delfi.ee/foorum/read.php?f ... 64&t=75164
Hmm, see minu enda kirjutis... :) Aga aitäh ikkagi!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

paaritamine/steriliseerimine???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. oktoober 2004, 15:36

Tere!
Minu mure on selline, et jänku on muutunud viimaselajal rahutuks ja pole päris tema ise. Lugesin siin päris palju ja teen järelduse, et jänkupreilil on puberteet tulnud.
Tean, et steriliseerimine mõjub rahustavalt, jänku ei pissi enam tuppa, ei hammusta jne...
Aga äkki mõjub samamoodi ka paaritamine?
Muidugi on mu jänku veel selleks natuke liiga noor.. (5kuune)
Äkki keegi oskab aidata
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paaritamine/steriliseerimine???

PostitusPostitas Marit » 27. oktoober 2004, 10:53

Lihtsalt seepärast paaritada, et jänku korraks rahulikuks jääks, ei ole mõtet. Paaritumine lõpeb enamasti pesakonna poegadega. Kas sul on olemas pered, kellele hiljem oma jänku pojad loovutada? Samuti ei saa kindel olla, et jänku tiinuse ajal tigedaks ei lähe.
Emase küüliku steriliseerimine on oluliselt raskem operatsioon, kui isase kastreerimine. Esiteks on narkoosiannus suurem, mis suurendab riski, et sinu jänku igavesti magama jääb. Teiseks - arst ei pruugi jänku munasarju üles leida ja operatsioon ebaõnnestub. Loomaarst ei olnud seepärast nõus minu emast küülikut steriliseerima.
Minu emane elab koos kastreeritud isasega ja härra ikka aegajalt täidab oma mehekohustusi. Aga olen kuulnud, et mõned üksi elavad küülikud kasutavad "paaritumiseks" karvaseid mänguasju. Äkki sinu jänku lepib ka asenduspartneriga.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 27. oktoober 2004, 11:05

Kastreerimine ei pruugi anda soovitud tulemust. Ja ega see pesakonna ilmale toomine teda ka muuta pruugi. Sellise hammustava isendiga ei soovitakski poegi teha.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. oktoober 2004, 11:11

Peale paaritamist läheb hulga aega (30 päeva vist?) enne kui pojad käes. Sel ajal sööb jänes rohkem, koristamist on rohkem. Peale poegimist sööb jänes + pojad veelgi rohkem ning vaja on veelgi rohkem koristada, kuni pojad uues kodus. Paaritamine turtsaka loomuse rahustamiseks on ajutine asi, poole aasta pärast pead asja uuesti ette võtma. Minu arust kulukas ja ebaefektiivne ning eba-eetiline sundida looma poegi tooma selle pärast. et tal puberteet on.
Pigem kannata kaks kuud ja see läheb tal ise üle. :) See on veel tühiasi, võrreldes sellega, kui raske inimlastega on. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: paaritamine/steriliseerimine???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. oktoober 2004, 12:44

Aga on see ikka päris kindel, et jänku paari kuu pärast rahuneb ja muutub endiseks?
Praegu on olukord lihtsalt võimatu...teda puurist välja lasta on päris mõttetu, sest siis on kohe loigud põrandal, peale loigutamist joostakse telefoni juhet närima (seda ei ole võimalik mul kuhugi ära peita ega ka juhtmekaitse torusse panna), siis on vaja ka tapeeti närida..ja kui keegi keelama läheb, laseme kohe hambad käiku!
Kas see oleks väga julm tegu, kui hoiaks jänku need paar kuud kuni tal puberteet üle läheb enamus ajast puuris ja välja laseks jooksma ainult natukeseks ajaks (30 min - 1 tund)?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paaritamine/steriliseerimine???

PostitusPostitas Kessukene » 27. oktoober 2004, 13:38

Mina ususn küll, et ta varsti maha rahuneb. Meie küülik oli üle aasta vana, kui märtsi kuus tal imelikud tujud peale tulid ja diivanile pissima hakkas. Õnneks möödus see kuu, paari pärast.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: paaritamine/steriliseerimine???

PostitusPostitas nännukas » 27. oktoober 2004, 13:45

heiko kirjutas:Praegu on olukord lihtsalt võimatu...teda puurist välja lasta on päris mõttetu, sest siis on kohe loigud põrandal

kas sa oled proovinud panna talle tuppa kuhugi teine pissipott? meil oli sama mure, aga see lahenes kohe kui tuli lisapott.täiesti uskumatu, olin väga skeptiline algul, aga toimis. jänku hakkas koheselt potil käima, eriti kui teda millegi heaga premeeriti selle eest... ja siiamaani on pissimise koha pealt rahu majas. meie (varsti 7-kuune) tibi ka armastab veel asju närida ja kraapida, hammustamine on vähemaks jäänud. niiet lootust on enamikest pahadest kommetest ikka üle saada :D mis viimasel ajal lisandunud on, on see et enam ei lasta end absoluutselt sülle võtta, kuigi varem sellega mingit probleemi ei olnud. ise tuleb küll sülle ja pai nuruma, aga kui ise võtta tahad, siis kohe peaneb plehku või näitab hambaid...
aga edu sulle oma pubekaga ja kannatust. asi ei ole siiski kõige lootusetum :lol:
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas Jänkumamma » 29. oktoober 2004, 09:08

Mul on kaks jänkut kodus - poiss ja plika. Plika on opereeritud, poiss mitte.
Alustan kohe sellest, et enne plika operatsioonile viimist tundsin end väga pahasti - olid suured süümepiinad, aga samas tahtsin ka seda, et ta saaks endale poissjänku seltsiliseks. (Salaja lootsin ka, et saavad siis soovi korral kusagil nurga taga võdistada, kuid plikal kadus opi käigus igasugune võdistamisisu ära. :wink: Nüüd siis poiss ronib plikale selga ja pähe ning üritab võdistada, kuid plika teeb üsna kähku vehkat. :wink: ...ja nii päevad läbi...)
Poissjänku meil küll oma territooriumi ei märgista (kui pabulad välja arvata), aga ta on vist üks pisike erand selles suhtes.
Plikal on söögiisu kasvanud (operatsioon oli pool aastat tagasi), kuid oluliselt paksemaks ta läinud ei ole. Tõenäoliselt on asi selles, et peab alatasa poisi võdistamiskatsete eest põgenema. :lol:
Samas saavad nad üsna hästi läbi: söövad ühest kausist, koonud kõrvuti, lakuvad teineteise kõrvu, külitavad teineteise kõrval, ajavad kordamööda palli taga (tõeline jänesevutt :wink: )...
Kaklusi ja teisi lahkarvamusi on olnud vaid kaks korda: kui poiss meile tuli, siis plika ei saanud aru, mis teine karvane olend seal veel liigub. ...ja plika andis poisile ka siis natuke kolki, kui poiss korraks kõrvalehüppe teiste jänkuplikade juurde tegi. :wink:
Minu soovitus on küll, et jänkule oleks hea võtta seltsiline: neil on koos lõbusam, pererahval ka lõbusam, koristamistööd oluliselt juurde ei tule.
Ja veel: oleks vist parem, kui kummalgi jänkul oleks oma puur, sest siis saavad nad ka teineteisest natuke rahu.
Näiteks meie plika peaks poisiga samas puuris elamise puhul kannatama pidevaid võdistamiskatseid. ...aga neid on ka puurist väljas olles igas tunnis vähemalt 10. :wink: (Me proovisime neid ühte puuri panna. Joss läks kohe suure hurraaga võdistama ja paanikas Pipi otsis puuris kohta, kuhu võdistamise eest peitu minna. Lõpuks leidis Pipi lahenduse: heitis puuri nurka sedasi diagonaalis maha, et Joss ei pääsenud ei pea ega tagumiku poolt talle ligi. Siis oli Joss see, kes väga närviliseks läks. :wink: )
Ühe sõnaga, minu seisukoht oleks, et mitte "kohitsemine versus sõber", vaid hoopis "kohitsemine ja sõber" või "kohitsemine, et saaks sõbra".
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paaritamine/steriliseerimine???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. oktoober 2004, 00:53

mul on siis võrreldes teiega lausa põrgu kodus.....mul käivad nii küülik kui kass minu voodis pissil...minu Joosu muutub siis kurjaks(hammustab) kui keegi temaga pikka aega ei tegele. hiljuti käisin 5 päevaks tarus, keegi temaga sel ajal ei tegelenu ja ta on jälle kurjaks läinud..... :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Steriliseerimie ja kastreerimise kohta

PostitusPostitas karin. » 02. november 2004, 15:01

ma tahaksin teada kas lontut on vaja kastreerida või steriliseerida :?: kui on vaja palju see maksab ja kumb oleks lihtsam kas emase steriliseerimine või isase kastreerimine :?: ning kui emane ja isane on kastreeritud või steriliseeritud kas nende käitumises on siis vahet ja kas kastreerides või steriliseerides on mingi risk et su lontuga midagi juhtub ? :cry: veel ka et kui isast ei kastreeri mida ta siis teistmoodi teeb ning kui lontu ära steriliseeritakse või kastreeritakse kas neil jääb ka mingi haav või mingi koht mis tal valus oleks või mille eest rohkem hoolitsema peaks. :?:
karin.
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 02. november 2004, 15:34

Ei pea. Iga op on ohtlik. Emase op on tunduvalt raskem kui isase oma. Iseloom võib muutuda, ta võib jääda rahulikumaks, aga ei pruugi. Ilma tungiva põhjuseta ei maksa ette võtta.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist