Halvatus

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Halvatus

PostitusPostitas dragonrider (Teema autor) » 04. veebruar 2014, 23:06

Avastasin päeval, et küülik lesib õnnetult puuris ja ka puuri ukse avamisel ei reageerinud kuigi tavaliselt hüppab siis esimese asjana puurist välja. Võtsin ta siis ise puurist välja ja avastasin, et ta on halvatud. Sai ka kohe loomaarstile helistatud, kes tuli koju kohale ja tegi hormoonsüsti, aga väga palju lootust just ei andnud. Olukord paremaks ei läinud. Aegajalt üritas jänku ikka liikuda, aga tagumised käpad ei toiminud üldse ja ka esimesed mitte just nii nagu vaja. Lisaks tundus, et ta ei suuda ka oma pead korralikult hoida. Ja liikumine oli pigem kohapeal rabelemine, mis kuhugi ei viinud. Paari tunni pärast olid tal juba krambid ja ta suri.

Tahaks aga teada, mis sellist asja põhjustada võis. Sellel päeval ta puurist välja ei saanud ja kui ma õigesti mäletan, siis ka eelmisel päeval mitte. Tavaliselt lasen ma ta aga ikka õhtuti mõneks ajaks tuppa vabalt jooksma. Minu teada ta kukkunud ei ole, aga samas ega ma päris koguaeg teda ka ei jälgi. Küll aga ronis ta igale poole ja alati ei jõudnud teda ise maha tõsta vaid hüppas ise kõrgelt alla. Samas kordagi ta ei kukkunud hüpates ja tundus nagu kõik korras olevat. Aga kas on võimalik, et kui on kukkunud ja ennast vigastanud, siis see avaldub alles mitu päeva hiljem ja sinnani pole nagu midagi viga? Või on tõesti endale kuidagi puuris viga teinud kuigi see tundub ka suhteliselt võimatu? Või mingi haigus?
dragonrider
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Halvatus

PostitusPostitas Kissu » 05. veebruar 2014, 09:58

Kahjuks pole mul täna aega tõlkida, aga siin mõned inglise keelsed põhjused tagajalgade halvatuse osas:

There are many possible reasons a rabbit can lose the use of the back legs, including, but not limited to

  • trauma to the spine, pelvis, or limbs
  • spondylosis/osteoarthritis of the spine or pelvis
  • degenerated, damaged, or ruptured vertebral discs
  • the microsporidian parasite, Encephalitozoon cuniculi
  • bacterial infection
  • the roundworm parasite Baylisascaris procyoni
  • general weakness associated with illness


Allikas ja rohkem infot: http://www.bio.miami.edu/hare/paresis.html

See on ka asjalik leht ja sealt 2-5 artikkel - http://www.hrschicago.org/category/rabbit-care/
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Halvatus

PostitusPostitas madlimat » 24. august 2015, 14:06

Kirjutan siia ka oma jutu, Ma teen vaid seda selleks, et ka teistel oleks järgminekord infot ning teadmisi!
Nimelt eile(23,08,15) oli meie küülik imelik, võttis asendeid mida ta pole iial võtnud. Arvasime perega, et äkki on gaasid või lihtsalt halb olla... Niisiis jätsime ta rahule ning ei puudutanud teda. Saabus järgmine päev, küülik oli oma puuris oma söögikausi ja laua vms all (nii et teda ei näe seal). Õde võttis selle pealt ära ja nägi, et miskit on mäda. Ning siis selgus, et küülikutüdruk ei saa ennast liigutada. Internetist lugedes oli sümptomid täpselt küülikute halvatusele. Plaanisime arsti juurde pöörduda, kuid sinna me ei jõudnud :( Vahepeal üritas ta ennast liigutada, kuid taga käpad lohisesid vaid järgi ja ega esimesed käpad ei liikunud nii nagu tavaliselt. Üldjuhul oli ta koguaeg pikali, vahepeal tõestis ainult pead, et seda sättida. Kõige imelikum oli see, et ta kõht paisus ning mõnikord käis kõhus miskit, mida oli näha (äkki gaasid, äkki ussid?), seda me nüüd ei teagi. Peale seda, kui asi läks hullemaks, läks mööda vaid paar tundi, ning meie armsake surigi ära. Tal tekkisid krambid ning siis oligi elu tema seest läinud.. Varasemalt ei mingeid sümptomeid ega miskit.. See kõik juhtus nii äkki. Ausat ei oska öelda milles asi oli ja millest see tuli. Meile endale on see ka paras šhokk.
madlimat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist