Küünte ja hammaste lõikamine

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Küünte ja hammaste lõikamine

PostitusPostitas Revenant (Teema autor) » 24. mai 2013, 09:56

Kui tihti peab küüsi ja hambaid lõikamas käima?
Revenant
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüned/hambad

PostitusPostitas Kissu » 24. mai 2013, 10:12

Normaalse hammaste kulumise korral ei ole hammaste lõikamine vajalik. Piisavalt erinevat närimist - viljapuude oksad, kuivikud, hein, kuivtoit, värske - ja hambad peaks püsima korras. Ainult juhul, kui küülikul on vale hambumus või hambad kasvavad liialt kiiresti, tuleb neid arsti juures lõikamas käia - see, kui tihti see vajalik on, sõltub küülikust ja loomaarst oskab seda ehk täpsemalt kommenteerida.

Küüsi tuleks lõigata umbes 3-5 nädala tagant (mina vaatan küüned üle ja otsustan tunde järgi, kuna on õige aeg) ja selleks ei ole tegelikult vaja arstile minna, vaid saab vabalt ka kodus ise teha. Esimesel korral võib arstil lasta ette näidata, et kuidas ja kui kaugele lõigata on vaja, aga tegelikult ei ole see väga keeruline. Mina lõikan kõigil oma küülikutel küüned ise - keeran nad rätiku sisse nõnda, et ei saaks rabeledes mulle ja endale haiget teha. Võib ka kahekesi lõigata - üks hoiab, teine lõikab. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist