Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Meloofia11 (Teema autor) » 16. juuni 2011, 18:08

Suur mure küülikuga! Eile juba vaatasin, et oli jätnud järgi kuivtoitu, mille tavaliselt kohe ära sõi. Heina polnud ka söönud eriti. Kuna lõunal paistis kõik ok olevat, viisin ta õue aeda. Nüüd õhtul kui järgi läksin lamab ta maas, pea püsti ja hingeldab. Tõin ta tuppa, kohe esimese asjana pikali, ei söö ja ei joo. Mis teha? Vaatasin et kliinik (tatari) kuueni lahti, või saab sinna ikka helistada? Või oodata homseni? Palun abi ja vabandust, kui kordusteema.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Meloofia11 (Teema autor) » 16. juuni 2011, 19:38

Ei jõudnud abi ära oodata. Surm sai võitu temast ja pisarad minust.

R.I.P. Minni-Liina :lein:
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Jännu1 » 16. juuni 2011, 19:50

Tunnen kaasa
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Anete12 » 16. juuni 2011, 20:57

Väga kahju! Kaastunne! :better:
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Aydy » 16. juuni 2011, 21:45

Kurb, et abi ei jõudnud jänku ära oodata. :lein: tunnen kaasa!
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas riverdarkness » 26. juuni 2011, 19:03

Hilinenud kaastundeavaldus !! Pilt
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas QMS » 24. november 2011, 20:00

Tunnen kaasa:(
Minu Jussiga juhtus samuti. Ta oli alles 9 kuune mul, aga kahjuks ei olnud mul varasemaid kogemusi ja jäin hiljaks tema aitamisega.
Kasutaja avatar
QMS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas myrka » 18. jaanuar 2012, 07:01

Minu küülikul tuli sarnane äkiline muutus kella 8 ajal ja kell 1 öösel heitis kahjuks hinge, loomaarstid muudkui soovitasid sööta teda vägisi, kuid seegi ei aidanud.

Puhka rahus väike Muffykene :(
myrka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Kristine » 15. juuni 2012, 07:26

Jagan ka enda kogemust, ehk on kellelgi tulevikus sellest kasu.

Meie küülikupoiss muutus ühel õhtul järsku väga imelikuks - oli väga vaikselt ühel kohal, ei huvitunud söögist ega joogist ja hoidis omaette. Päeval oli veel kõik korras ja hüppas ringi, kuid õhtul ronis ära kapi taha ja sealt välja ei tulnud. Hommikuks ei olnud ta ikka veel sealt end liigutanud ja midagi ei olnud söönud ja joonud ka. Vetsus ka ei käinud. Kui ma ta sealt välja lükkasin hüppas ta laua alla ja viskas kohe pikali. Samas muutis koguaeg asendit nagu oleks ebamugav. Küülik hingeldas kõvasti ja kui muidu on tal silmad ilusti punnis siis nüüd olid nad sellised pool kinni ja loiud. Aegajalt tundus et küülik ka niutsus :(
Hommikul oli see minu jaoks täielik SOS ja helistasin kohe arstile, kes soovitas kiiremas korras lasta röntgeni teha ja seejärel tartu sõita. Sõitsin kohe valga loomakliinikusse, kus keegi mind aidata ei osanud ja röntgenit nii väiksele loomale teha ei saavat. Pakuti seedimist edendavat preperaati, millest ma aga loobusin.
Helistasin uuesti tartu arstile M.Makkole, kes oli ise kella kaheni hõivatud ning soovitas seni küülikut vägisi sööta ja joota, et muidu ta lihtsalt ei pea vastu. Olin ikka tõsiselt mures ja hakkasin otsima kliinikut, kus saaks röntgenit teha samal päeval. Lõpuks sain maaülikooli kliinikusse kella üheks aja, aga sel ajal oli kell alles 9. Et jänku ikka vastu peaks söötsime talle süstlaga aedviljapüreed ja sõitsime tartusse. Tee peal oli ta ikka väga loid ja tundus, et ta isegi ei jaksa enam pead üleval hoida ja ma kartsin, et õhtuks mul enam lemmikut ei ole. See oli väga õudne!! Sõidu ajal üritasin teda ka natuke süstlaga joota ja vahest ta natuke ikka jõi ka. Kui röntgen sai tehtud sõitsime Pallimi kliinikusse ja seal selgus, et jänkul on magu väga väga paistes ja gaase täis ning arst arvas, et ilmselt on sool umbes kas nt karvapallist vms. M.Makko oli väga abivalmis ja asjalik arst ning oli näha, et oskab küülikutega hästi tegeleda. Sain juhised, mis edasi teha ja vajalikud ravimid. Kui hakkasime tagasi koju sõitma, sõi jänks juba viis võilille lehte, mis oli päris hea tulemus.
Räägin siis ka lühidalt, et mis juhiseid raviks saime. Esiteks saime siis valuvaigistit, mis juba ka arsti juures sai talle sisse antud, see oli siis vedelal kujul ja seda pidi iga 24 h järel talle andma. Lisaks selle saime karvapallipasta, mida tuli päevas kuni 5 korda talle suhu panna ning söötma ja jootma pidin teda igapäev umbes 3 tunni tagant. Söötmiseks ostsime talle beebidele mõeldud aedvijlapüree, milles pole liha ega piima, püreestasin ka papaiat, mis pidi karva siledamaks ja libedamaks tegema ja oliiviõli, mis soolt libestaks, et ummistus ära tuleks. Samuti sain arsti käest mingi pulbri, mis tuli vees lahustuda ja see siis oli mingi bakter, mis pidi asja parandama. Igatahes siis hakkas meil ravi pihta ja mudkui söötsime ja jootsime küülikut ning puuris oli tal koguaeg tema lemmik petersell ja võilille lehed. Järgmisel päeval hakkas ta ise neid juba sööma ka ja asi läks järjest paremaks. Ravi lõpetasin viiendal päeval ja jänks on jälle elurõõmus, sööb, joob, pabuldab ja teeb trikke :D
Kui paljudel on sellised sarnased olukorrad kurvalt lõppenud siis meil läks hästi ja loodetavasti annab ka lootust teisele.
Ja seda preparaati, mida esialgu valgas pakuti, ei soovitanud M.Makko mingil juhul anda, sest muidu me vb ei olekski Tartu jõudnud :(
Seega, kui kellelgi on samasuguseid sümptomeid või muresid siis mina kindlasti soovitan Tatus Pallimi kliinikus arsti M.Makkot! Ja kindlasti ärge selliste asjadega venitage, vaid tegutsege kohe!
Kasutaja avatar
Kristine
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 6
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas soff » 15. juuni 2012, 09:52

kaastunne! las puhkab rahus!
soff
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Jännu1 » 21. juuni 2012, 17:05

Minu küülikul oli täna sama mure, nagu Kristine kirjelndas. Öösel umbes kell 5 veel nö. märatses oma puuris. Mina magasin kaua, kella 11-ni aga ema ärkas varem ja ütles et juba siis oli ta loid, mõtlesime et see on lihtsalt palavusest ja ema läks kell 2 tööle. Siis olin üksi kodus ja lasin jänku korraks lahti, kuid ta läks diivani taha ja pikutas seal ainult, ei söönud-joonud ka. Ma sain teda ka vabalt süles hoida, sest muidu hakkab ta varsti rabelema. Aimasin et tal on karvapallid soolestikus, kui lugesin siinseid postitusi. Kui isa koju tuli kell 16.30, siis läksime Vana-Pärnu loomakliinikusse. Arst ei osanud eriti midagi öelda, kuid kuna me pole ta menüüs erilisi muudatusi teinud ja ta pole ka midagi võõrast sisse söönud arvas ka arst et ta on oma karvu söönud. Ta andis meile seda "karvapallide pastat" ning probiootikume. Aga kuna ta ei söönud ning ei joonud ennem (praegu pole ka veel söönud) ,
äkki peaks ka talle vett ja toitu suhu süstima?
sest kardan et ta ei hakka niisama sööma.
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas elen500 » 21. juuni 2012, 18:02

Kaastunne.
Minu küülikul oli päris tihti sellist probleemi,et oli pikali, ei söönud,ei joonud, hingeldas. Meile soovitati sööta süstlaga maitsestamata jogurtit ja aitas iga kord. Ainult esimesel korral pöördusime arstile, siis soovitati ka terve küüliku pabulaid jogurti sisse segada aga toimis ka ilma. Tõenäoliselt oli ka põhjuseks karvapallid kuna tegemist oli pikakarvalise küülikuga.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Kissu » 21. juuni 2012, 18:20

Jännu1 kirjutas:Aga kuna ta ei söönud ning ei joonud ennem (praegu pole ka veel söönud), äkki peaks ka talle vett ja toitu suhu süstima?


Ma loodan, et sa mõtled ikkagi nõelata süstlaga suhu panemist? :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Jännu1 » 21. juuni 2012, 18:45

jah muidugi :)
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei söö, hingeldab ja lamab

PostitusPostitas Evelin88 » 04. veebruar 2015, 23:16

Kirjutan ka enda kogemuse siia igaksjuhuks, kui kellelgi peaks veel selline mure oma küülikuga tekkima.
Täna hommikul ärgates avastasin, et tavapäraselt hüperaktiivne jänku lamab laua all peidus ja hingeldab. Minu katse teda krõbinatega sealt välja meelitada ebaõnnestus ja seejärel sain aru, et miskit on väga pahasti. Siinset kurva lõpuga postitust lugedes sain kohe aru, et pean kiiremas korras jänku arsti juurde viima. Sain õnneks peaaegu kohe aja Nõmme loomakliinikusse, aga ausaltöeldes kartsin, et jään hiljaks, sest küülik nägi väga haige välja. Arsti juures selgus, et gaase jänkul ei ole ning samuti ei leitud röntgenilt ka suuremat ummistust sooltes, kuid miski siiski seedimises teda vaevas ja seega jäi jänku minust mõneks tunniks kliinikusse, kus talle anti sooletegevust taastavaid ravimeid ja valuvaigisteid. Samuti sai ta vesilahuse süsti naha alla, kuna ta ei olnud tunde vett joonud ning veel mingisugust toitu süstla kaudu, sest küülik ei tohi kindlasti nii kaua söömata olla. Sain veel koju kaasa beebidele mõeldud espumisani, valuvaigistit ja sooletegevust taastava rohu, mida pean talle kolm päeva veel suukaudu andma. Koju jõudes oli jänku juba palju paremas seisus ja asus kohe vett jooma ning heina sööma. Lisaks soovitas arst anda talle süüa ka midagi, mis talle väga maisteb (meie puhul salatileht), et ta kindlasti ikka sööma hakkaks.
Minu point on see, et küülikute puhul ei tasu kindlasti isegi mõnda tundi oodata, et ehk läheb paremaks- nende tervis (eriti seedimine) on väga õrn ja nii mõnigi olukord võib jänkule saatuslikuks saada juba mõne tunniga. Kohe kui jänku ei söö või ei joo tuleks kontakteeruda arstiga, sest see on esimene märk, et miski neid vaevab.
Evelin88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist