Jooksupall

Puur, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: postituvi

Jooksupall

PostitusPostitas krabikoll (Teema autor) » 21. juuni 2009, 22:27

Tere! Olen üpris värske deegude omanik ja üritan võimalikult palju kasulikku teada saada. Seega oleks mul küsimus deegudele mõeldud jooksupalli kohta: kas ja kui palju te seda kasutate? Mul endal on see olemas ja aeg-ajalt lasen oma kullaksestel selle sees joosta. Alati ei jõua valvata neid, kui vabalt mööda tuba jooksevad ja seepärast tundub pall mõnikord päris hea variant olevat. Palun siis teie arvamusi ka.
Kasutaja avatar
krabikoll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Kissu » 21. juuni 2009, 23:10

Jooksupall kipub olema rohkem vilets lahendus loomaomaniku laiskusele. See polnud mõeldud solvanguna vaid pigem ei osanud seda lihtsalt paremini sõnastada. Siiani ei ole küll kuulnud jooksupallide kohta ühtegi postitiivset sõna, mis paneks seda kasutama, küll olen aga kuulnud hulgaliselt negatiivset.

Esimene ja kõige tähtsam on loomulikult see, et neid lihtsalt ei tehta deegudele ja rottidele parajas mõõdus. Liiga väikeses pallis kaardub loomakese selgroog liialt ning pidevalt sellises asendis jooksmine võib tekitada tõsiseid ja pöördumatuid probleeme vanemas eas.

Teiseks probleemiks on aga see, et kui humaanne on üldse looma sellisesse palli panna. Nimelt ei saa loom jääda selles pallis seisma ja puhata kui tal tekib vajadus selleks, mis võib viia infarktini vms. Samuti ei suuda loom, kes on sellises pallis, orjenteeruda. Seega põhimõtteliselt kaob igasugune taju ning lisaks ei saa sa veel seisma ka jääda ning oled sunnitud jooksma. Kuidas sina ennast sellises olukorras tunneksid?

Loomatarvetega kahjuks on juba nõnda, et tihti teevad firmad asju, mis meeldivad küll loomaomanikele, kuid on kahjulikud loomadele endale. See on üks kõige ehedamaid näiteid sellest.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Pinto » 21. juuni 2009, 23:55

Lisaks veel omalt poolt, et loom ei oska oma uute gabariitidega arvestada ja jookseb palliga kõikjale otsa. Kuna loomadel on tunduvalt parem kuulmine, siis võib ka vastu tooli jalga jooksmisest tekkida päris kõva müra palli sees + põrub kogu nende ümbrus ja jalgealune. Pallid on alati tehtud ka mingit lillat või rohelist värvi ja mitte kõige parema läbipaistvusega. Kahtlen, kas loomad sealt väga hästi üldse välja näevad, et maailma hinnata.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas mammu17 » 23. juuni 2009, 08:54

Minul on see eest väga hea kogemus palliga. Esiteks saavad nad küll palli seisma(hamster) ta isegi leiab aeg ajalt aega seal enda pesemiseks, näiteks Pärnu Bosses on selline pall müügil kus isegi deegu end hästi tunneks, suurem kui jalgpall isegi, miinus, et oli punast tooni, endal läbipaistev. Pintoga nõustun, et nad kipuvad asjade vastu põrkama aga olen ka märganud oma hamsu drajektoorides paranemist ja manööverdada oskab ta selle asja sees ikka päris asjalikult. Samas võibolla hamsu on aeglasem loom kui deegu ning keskendub sellele liikumisele rohkem, deegu see eest võib tunda ennast seal see liiga piiritletult ja kärsitult. Nad ju hüppavad ja kargavad ka?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Degus » 26. juuni 2009, 22:59

Ei ole näinud põhjust selleks, et enda deegudele jooskupall osta, aga eks peab ära proovima.
Kasutaks me seda küll ainult selleks, et deegul oleks huvitav, mitte selleks, et mul endal temaga vähem tegevust oleks.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas krabikoll (Teema autor) » 28. juuni 2009, 22:02

Nojah ega me ise ei saa kunagi täpselt teada, mis tunne deegul tegelikult sellises pallis olla võiks. Ja tal on kindalsti oma puudused. Aga ma tahaks rohkem selliste inimeste arvamust, kellel endal ka pall on. Lisaks veel, et praegusel hetkel on deegudele küll juba päris oma pallid tehtud, kus nad ei pea kõveras olema. Eks need loomapoe tooted uuenevad kiiresti. Seisma saavad nad ka jääda tegelikult ja nagu mammu17 ütles oma hamstri kohta, siis aja jooksul õpivad ka deegud paremini manööverdama selle palliga.
Pealegi pole neil niikuinii soovitatav seal üle 20 minuti olla. Ma arvan, et päevas 20 minutit pallis on huvitav vaheldus.
Kasutaja avatar
krabikoll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas postituvi » 19. juuli 2009, 00:21

Olen enda vanema deegu peal proovinud jooksupalli. Ise ei ole ma selles pallis küll midagi positiivset leidnud- ta põrkab selle palliga vastu erinevaid mööbliesemeid... kõrgemad kohad jäävad segama- vaibad näiteks. Ja mis veel mind ennast häiris on see, et Tiigu tegi isegi 10 minutilise "jooksu pausi" ajal palli sisse nii junnikesed kui ka loigu(arvan, et see äkki tingitud stressist, mida pall põhjustab). Aga loik veerevas pallis pole just kõige toredam- ei minu jaoks(ei meeldi pissine loom+ piss tuleb läbi õhuavade ka põrandale), ega eelkõige looma enda jaoks- tema saab ju pissiseks.
Kas teie(kes te kasutate jooksupalli) deegud ei tee oma hädasid palli sisse?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas krabikoll (Teema autor) » 25. juuli 2009, 18:18

Eks nad teevad neid junnikesi jah sinna palli sisse, aga ma kallan ära pärast jooksmist ja pesen ka ikka palli. Pealegi teevad nad oma häda igal
ajal ja igale poole, ka siis kui nad vabalt mööda tuba jooksevad(vaevalt neil siis eriti suur stress on). Ühel minu omadest õnnestus täna isegi mööda puuri võret alla pissida, nii et tilgad rippusid. Siis ise läks ja seisis seal ees, nuusutas ja tegi imelikku nägu. Muidu palli sisse nad mul ei pissi(vähemalt ma pole märganud) ja pabulad on üsna kuivad, nii et need ainult kõrisevad seal sees.
Kasutaja avatar
krabikoll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Liismari » 25. juuli 2009, 18:20

Aga ma arvan, et loomadel on ikka vastik seal nende pabulatega joosta. Kas sina tahaks joosta suures pallis, mis on pabulaid täis?
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas krabikoll (Teema autor) » 25. juuli 2009, 20:25

Kui loomadele pabulad nii vastikud oleks, siis käiksid nad wc-s nagu inimesedki. Deegud nähtavasti söövad ka oma pabulaid vahel. Kuskil mingi teema all on sellest räägitud ka. Ega nad kaua nagunii seal pallis joosta ei või ja kohe kõik kohad pabulaid täis ka pole.
Kasutaja avatar
krabikoll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Kessu » 11. august 2009, 11:42

Mina jooksupalli ei kasuta.Mõnes mõttes võib se pall hea olla ,sest siis saab deegu paremini kätte kui ta toas ringi jookseb.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas tiku » 01. september 2009, 13:53

Kunagi sai ostetud jooksupall aga me ei kasuta seda.
Ühekorra proovisime,siis nad ehmatasid täiesti ära.
Ma lasen neil oma toas vähemalt 1tund lahti joosta ja siis nad on väsinud,ning viskavad end heinapalli pikali.
Elu ilma minu nunnudeta oleks liiga mõttetu.
Kasutaja avatar
tiku
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: tallinn-kolde pst
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott » 07. november 2009, 17:22

Kust selliseid palle saada?Kas rakvere läheduses võib neid poode olla kus neid palle müüakse?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Täpp » 09. mai 2010, 17:01

Täna sai ka deegule jooksupall muretsetud. Algul küll ehmatas täitsa ära kuid kui natukene kaasa aitasin ja ta nipi selgeks sai keerutas ja jooksis mööda tuba ringi. Keeramist ta selgeks ei saanud seega potsaki lendas ta igalepoole vastu. Seisma sai kenasti. Kuid eks ta paar junni uuest kohast ehmatades lasi.
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott » 13. mai 2010, 11:59

aga kas neid võib koos sinna sisse panna kui hästi suur see pall on ?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Täpp » 13. mai 2010, 12:42

Ma arvan, et isegi siis kui see suur on on neil ebamugav kahekesti koos üritada joosta.
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas maleva » 13. mai 2010, 18:17

Jooksupall ei ole kasulik. Ka meil oli alguses, aga panime kappi ära ja pole rohkem kasutanud. Kuna deegudel näiteks hea kuulmine siis see plastiku mürin on nende jaoks väga vali, samuti ei näe nad sealt välja. Läbipaistev plastik pole nende jaoks läbipaistav - neile on ainult mingid kogud, mitte selge pilt.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott » 16. mai 2010, 11:37

siis ma ikkagi seda palli ei osta,aga kui deegud näiteks toas kuhugi ära kaovad,kas nad tulevad tagasi?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Pinto » 16. mai 2010, 11:40

Deegude majast kättesaamine kolis omaette teemasse: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

Kellyrott- laused algavad suure tähega!
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott » 21. juuni 2010, 16:05

Ma ikkagi ostsin endale selle palli.olen väga rahul!kui deegud palli näevad hüppavad kohe sisse :happy:
ja jooksevad rõõmuga seal sees.pidurdamisega neil probleeme ka pole.tavaliselt panen nad sinna koos ja sellega ka probleeme pole.
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas postituvi » 21. juuni 2010, 16:39

Soovitaks selle pallis jooksutamisega ikka väga ettevaatlik olla, ja ajaliselt ka mitte kauaks neid sinna jätta. Nagu ees pool on juttu juba olnud, ei ole pallis jooksmine nende kehale kasulik- ebaloomulik asend ja samuti kõik helid, mida nad pallis olles kuulevad- olgu selleks siis palli enda veeremine mööda põrandat või millegi vastu minek- nende jaoks on see hääl kõrvulukustavalt kõva müra. Sama hästi võiks küsida, kellele inimestest meeldiks vaba aega veeta nt. ehitusplatsil, kus puuritakse, taotakse ja lõhutakse betooni.... Sulle võib tunduda, et neile seal meeldib, kuid tegelikult ei pruugi see üldse mitte nii olla. Liiguvad nad pallis edasi, kuna see on paratamatus- nad tahavad liikuda(nad on ju uudishimulikud ja püsimatud) ja nii kui nad end liigutavad hakkabki pall veerema.
Mis läbimöödus see pall on ja mis värvi? Kui neid sinna üldse panna siis ikka ühe haaval- kahekesi jooksmine ei ole päris see ikka- üks trügib ühes, teine teises suunas. Ja kui nad ka jooksevad samas suunas, siis seda raskem on neil seisma jääda vajadusel, ning millegi vastu põrgates on hoog kiirem ja mats kõvem. :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott » 21. juuni 2010, 19:21

mul on tühi tuba selle jaoks!ja nad jooksevad üühes suunas.
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Mona » 20. juuli 2010, 20:41

Minu liivakal on sama palli mis Täpp'ilgi. Pisikesele meeldib küll, aga ega ma tal seal palju joosta ei lase. Kogu see jutt lihasvaludest ja nii hirmutas ära natuke :D
Lord Voldemort, Ebony
Yoko, Adrian, Dorian, Leia, Blanca, Pisike
Mona
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Palamuse
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Stina » 20. juuli 2010, 22:40

kellyrott kirjutas:mul on tühi tuba selle jaoks!ja nad jooksevad üühes suunas.



Kui sul selleks tühi tuba on ,siis võiksid ju nad niisamagi jooksma lasta.
:wink:
Stina
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 180
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas PisiKirsiHamster » 21. juuli 2010, 10:02

Tere!Tahaks küsida ,et kust saaks osta jooksupalli ,millega saaks hamster mööda tuba joosta ringi.Ma ise sain alles kääbushamstrid ja tahaks seda jooksupalli osta ,aga pole kusagil poes seda näinud...loodaksin saada head nõu:)) :-D
PisiKirsiHamster
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Pinto » 21. juuli 2010, 11:13

Ennem loe läbi jooksupalli miinused ja eks siis loomapoest saad osta neid, kui veel tahad.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Liia814 » 07. august 2010, 13:02

Mina ostsin oma deegudele jooksupalli sellejaoks, et nad saaks sellega õues joosta! ( ärge nüüd arvake et ma neid 30 kraadise kuumaga selle palliga kuhugi õue jätan! Ei, ikka sis käime õues kui ilm normaalne on ja liiga kuum/külm pole) Ja niidetud murupeal jooksevad nad seal väga edukalt ja ei ole ka mingit müra! Ja neile hullult meeldib seal kahekesi joosta! Kui palli kätte võtan, hakkavad nad juba ringi kargama - tahavad kähku sisse saada palli. Sinna nad muidugi ronivad ka ise vabatahtlikult! Ja kusjuures, kui ma alguses neid sellega jooksma panin, sis panin nad ikka ühekaupa, kuid siis jooksis see deegu kes pallis oli puuri juurde ja jäi sinna seisma vaadates küsiva näoga mulle otsa... Mõtlesin et äki ta tahab puuri, tegin ukse lahti ja palli kaane- ja ei , ta ei läinud puuri, vaid tahtis omale kaaslast!
Nemad tunduvad küll selles pallis väga õnnelikud, ja just koos, ja väga edukalt jooksevad ühes suunas ja seisma jäämisega pole ka mingit probleemi märganud, kui üks seisma jääb sis jääb teine kah...
Ma küll ei ütleks et nad seal sees õnnetud vms oleks. Nad armastavad seda pali!
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Mona » 07. august 2010, 16:44

Bossedes olen ma neid palle palju näinud, vahest müüakse koos puuriga, siis osta puur, saad palli ka :D
Minu pall oli näiteks puuriga kaasas, seda saab mul puuri külge ühendada :D
Lord Voldemort, Ebony
Yoko, Adrian, Dorian, Leia, Blanca, Pisike
Mona
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Palamuse
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas PisiKirsiHamster » 07. august 2010, 17:19

Ma juba ostsin 1 palli endale Lõunakeskusest.Kui ma Bosses käisin öeldi mulle ,et enam neid ei müüda seal.Ja kui ma Petcenteris käisin öeldi ,et nad pole kunagi neid palle müünud:(.Aga nüüd on see mul olemas ja minu kääbushamster on rõõmsalt seal sees:).
PisiKirsiHamster
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Degus » 07. august 2010, 17:27

Ikka eelmist lehekülge lugesite??
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist