Mure deegu kaalu pärast

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Mure deegu kaalu pärast

PostitusPostitas LiisaDeegu (Teema autor) » 29. september 2016, 20:06

Tean, et on olemas palju teemasid nii kaalust kui toitumisest, kuid mu mure on suur :sad:
Deegude puure puhastasin võtsin neid puurist välja ja avastasin, et üks deegu tundub palju kõhnem kui teine. Tõin siis köögi kaalu ja asusin kaaluma. Tirts, pontsakam deegu, kaalus 205g, mida pidasin üsna normaalseks. Milda aga kaalus 155g :shock: Ta on täiskasvnud deegu, vanuses pole täiesti kindel kuid ta on minu juures olnud üle pooleteise aasta. Nüüd tahangi küsida, mida ma peaksin ette võtma? Milda jookseb küll rõõmsalt ringi, sööb normaalselt (nii palju kui ma vaadanud olen), aga kaalu on tal väga vähe. Milles võiks olla proleem? Kas peaksin pöörduma loomaarsti poole? Palun kiiret vastust :wacko:
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Mure deegu kaalu pärast

PostitusPostitas Lind1100 » 30. september 2016, 22:39

Mingil määral on loomade kehaehitus loomulikult varieeruv - mõni on selline pisike "kõhna kondiga", teine selline suur ning "jämeda kondiga".

155g tundub samas tõesti natuke vähevõitu... Mõni koht pakub deegu normaalkaalu alguseks 200g, Google otsing suisa 220, kuid väikseim number, mida märkasin, oli 170. See, et ta aktiivne on ning sööb, on muidugi hea. Kas varasemalt on teda ka kaalutud? Kaalulangus, eriti kiire, on sageli suurem ohumärk, kui lihtsalt madal kaal. Deegudel võib kaalulangus tekkida ka nt diabeedist - kui on kahtlus, siis seda võimalust uurida ning arstiga konsulteerida.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure deegu kaalu pärast

PostitusPostitas LiisaDeegu (Teema autor) » 03. oktoober 2016, 12:21

Varem ei ole eriti kaalunud, sest et deegud on tundunud mõlemad terved ja rõõmsad. Lihtsalt ühel päeval kätte võttes tundus Milda kõhnem ja seetõttu otsustasigi mõlemat kaaluda. Ma ise kahtlustan, et võibolla ei lase Tirts Mildal korralikult süüa, kuigi ma pole neid kunagi kaklemas näinud ja neil on kaks eraldi kaussi. Praegu on nad eraldi puurides ja kui Mildale toit ette panna siis ta sööb ikka normaalselt. Kõige hirmsam on see, et Milda kaal on veelgi langenud, ta kaalub nüüd 134 grammi ja me plaanime temaga täna või homme arsti juurde minna. :sad:
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Mure deegu kaalu pärast

PostitusPostitas miracle » 04. oktoober 2016, 20:52

Seda on tõesti väga vähe :S Kas käisite arsti juures ära? Ma arvaks esimese asjana, et ehk on hambad pikad ja ei saa süüa, aga kui sööb normaalselt, siis ei ole ilmselt selles asi. Anna teada, mida arst arvas.
miracle
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron