Kuidas diabeeti ära tunda?

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas orav100 (Teema autor) » 14. jaanuar 2014, 05:41

Oma kallite loomade heaolu pärast sooviksin väga teada saada, et juidas aru saada kui deedul on diabeedi haigus kallale tulnud? Et kas muutub käitumine või väljanagemine?
Deeguplikad: Musirull, Mesimumm ja Naaskel
Liivahiired: Nupsu ja Tupsu
Notsu: Musku
Kasutaja avatar
orav100
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 23
Pildid: 30
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas LiisaDeegu » 15. jaanuar 2014, 16:24

Mina olen lugenud, et diabeeedi üks sümptomitest on palju joomine. Samuti on piss kuivades valge ja teistsugune kui tavaliselt. Muidu, kui sa kahtlustad oma deegul diabeeti, siis mine parem arsti juurde, las ta teeb uriiniproovid ära. Parem karta kui kahetseda. :-)
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas orav100 (Teema autor) » 16. jaanuar 2014, 00:44

Kohe algusest peale kui ma nad ostsin poest siis markasin et pappkarbi peal olid mõned valged laigud (kusjuures ostes muujae ütles et poes poputati neid iga päevaselt kuivatatud banaanidega ja soovitas soojalt- ise pole peale "versele laga degu nature" ja õunapuuokste miskit eriti andnud)
Probleem on selles et deegusi on 3 ja ei tea täpselt kelle pissiga tegemist oli ja samuti pole absoluutselt kursis kas ja kus viljandis asub pisiloomadearst :-(
Deeguplikad: Musirull, Mesimumm ja Naaskel
Liivahiired: Nupsu ja Tupsu
Notsu: Musku
Kasutaja avatar
orav100
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 23
Pildid: 30
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas Deegukari » 16. jaanuar 2014, 08:33

Ma just murdsin pead, et miks mõned voodimadratsile lastud pissilaigud kuivades selliseks valgeks ja imelikuks muutunud on. Diabeedi kahtlus tõstis küll pead, sest üks vanematest deegudest tundub viimasel ajal väga saledaks jäänud olevat. Ise panin küll selle arvele, et enne meie perre kolimist istusid deegud kogu aeg puuris, siin aga jooksevad palju vabalt ringi. Toidusedel oli ka enne meie perre tulekut mitte päris selline nagu peab. Palju joomist ma samas täheldanud ei ole ning deegud on rõõsad ja rõõmsad... Ei oskagi nüüd seisukohta võtta. Mina neile magusat ei anna, toiduks on hein ja Versele Laga . Kas diabeetiku deegu heaks saab üldse rohkem midagi ära teha?
Üks merisiga ja kolm kassi :)
Deegukari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 16
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas LiisaDeegu » 17. jaanuar 2014, 20:11

To Deegukari: ma arvan, et kõige parem oleks mõlemaga arsti juures ära käia. Samas, kui sa palju joomist pole täheldanud, siis võibolla ei ole siiski diabeediga tegemist. Mina sinu asemel käiksin loomaarsti juures ära, kuid see on sinu valik kas käia või mitte käia.
To orav100: kui neid ikka loomapoes iga päev banaanilaastudega toideti, siis on arvatavasti ühel neist(kui mitte mitmel) diabeet. Kas su deegud joovad rohkem kui tavaliselt? Loomaarstide kohta Viljandis tõesti ei tea, ise elan Tartus, kuid võibolla saad oma küsimusele vastuse mõne teise Viljandis elava pisilase poolt kellel on samuti olnud vaja oma loomale arstiabi.
Edu teile mõlemale koos teie deegudega.
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas postituvi » 17. jaanuar 2014, 20:39

Uriini valkjas värvus on tihti seotud soolade ladestumisega uriinis. Diabeeti põdev deegu joob tavapärasest rohkem(kui õigesti mäletan, on ühe deegu norm. vee hulk ööpäevas kuni 50ml), haiguse süvenedes muutub ta esmalt paksuks ja see järel hakkab kõhnuma. Ja silmadele tekib valkjas- hall katt/kiht ehk deegu silm paistab tuhm. Haiguse süvenedes jääb ta sellest tuhmist silmast pimedaks.
Deegu igapäeva toidust ( isegi kui see on firma toidu sees) nokiks ma välja igast kuivatatud puuviljad(neid saab kasutada maiuse või preemiana)- parem karta kui kahetseda.
Ja kui tõesti on kahtlus, et deegul võib olla diabeet( ainult valge värvus uriinis-muude sümptomiteta- seda tõenäoliselt siiski pole), siis tasuks looma arstile näidata- las ta siis kinnitab või lükkab ümber selle hirmu.
Kui diabeet on juba diagnoositud, siis paraku ei saa deegu heaks rohkemat teha kui varustada teda värske veega ja vältida igasuguseid suhkru sisaldusega tooteid- pikendades lihtsalt deegu elupäevi nii.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas orav100 (Teema autor) » 18. jaanuar 2014, 17:21

Suur aitäh vastajatele! Õnneks meil peale valkja pissi muid sümptomeid ei paista olevat, kuid nüüd tean neid jälgida.
Deeguplikad: Musirull, Mesimumm ja Naaskel
Liivahiired: Nupsu ja Tupsu
Notsu: Musku
Kasutaja avatar
orav100
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 23
Pildid: 30
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kuidas diabeeti ära tunda?

PostitusPostitas Deegukari » 26. jaanuar 2014, 20:08

Aitäh ka minu poolt, lugesin ja uurisin vahepeal ka ise selle teema kohta ja ei paanitse hetkel, sest samuti peale valkja pissi muid sümptomeid ei ole. Joovad nad suhteliselt vähe (minu arust) ja silmad on ka korras.
Üks merisiga ja kolm kassi :)
Deegukari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 16
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist