Deegul kõrv ja sabaots katki

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Deegul kõrv ja sabaots katki

PostitusPostitas Ciara (Teema autor) » 25. juuni 2012, 14:22

ma lugesin näriliste raamatud, mis räägib närilistest,ja sinna oli kirjutatud,milline on terve lemmikloom, tegin siis deegudele ka tervisekontrolli! Ühe deeguga oli kõik korras, aga teisel deegul oli kõrv natuke rebenenud, ja seal raamatus oli kirjutatud, et kõrv ei tohi olla rebenenud, ja siis ma veel uurisin teda, jama avastasin, et mu deegu sabaots oli katki, sees oli valge asi, ma arvan, et see on ta abakont, ja ümber oli punane, tegin pildi ka:

http://i47.tinypic.com/35n34op.jpg
http://tinypic.com/r/10wmqvk/6

Mida ma tegema peaksin?See on kindlasti selle jooksuratta pärast, aga see peab seal olema, sest nad ei saa ju minu toas joosta, ema ütles!

Edit(Kissu): Muutsin liiga suured pildid linkideks.
Ciara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 8
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu sabaots katki

PostitusPostitas Pinto » 25. juuni 2012, 15:15

Sabaotsad lähevad enamasti katki neil valest rattast. Kui ratas näeb välja nagu rulli keeratud redel, siis tuleks see vahetada uue ratta vastu, mis on turvaline. Näiteks võrgust kattega rattad on head. Jooksuratastest on rohkem juttu siin. Katkise sabaga pole aga enam midagi teha- nii see jääbki aga kui tahad teise deegu saba päästa, siis parem on ratas ära vahetada ja ise olla hästi ettevaatlik, et deegut sabast ei haara- see on väga õrn ja sabaots tuleb kergelt ära.

Katkise kõrva võis ta saada teisega maadeldes või kuskil puuris terava asja vastu (nii et vaata puur üle, et seal midagi teravat ei oleks). Teda ennast see ei sega ja kuidagi ravida seda ka ei saa.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron