Deegu sabal pole "pintslit"

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Deegu sabal pole "pintslit"

PostitusPostitas Deeguneiu (Teema autor) » 29. mai 2012, 13:04

Tere. Olen märganud, et minu deegu sabaga on midagi lahti. Deegu sabal on karvad väga hõredad ja saba otsas seda nö. "pintslit" ei olegi. Kui me ta ostsime, siis oli ta veel väike ning arvasime, et küll saba läheb ajapikku karvasemaks. Kas see on pärilik?
Kasutaja avatar
Deeguneiu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 2
Asukoht: Ida-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Deegu saba

PostitusPostitas Täpp » 29. mai 2012, 15:17

Sama mure on minu Käpikuga. Käpiku saime 6-nädalasena ja nüüdseks on ta 10-nädalane. Ei teagi, kas nii noorel deegul peab juba pintsel olema, aga minu mäletamist mööda oli Emmil juba üsna varakult uhke saba. Käpikul on saba aga otsast peaaegu karvutu. Puuris kuskil võimalust pole, et saaks sabaga kuskile vahele jääda. Kas siis on tõesti midagi juhtunud või saab see ka pärilik olla? :umm:

Pilt ka Käpiku sabast: Saba
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu saba

PostitusPostitas postituvi » 29. mai 2012, 21:05

Deeguneiu- kui vana su deegu on?
Saba võib olla, et on tõesti lihtsalt "hilisema arenguga"... Vaatasin oma deegupõnnide pilte läbi aja- ja seal 2 kuustena neil ka veel pintsel lahti ei olnud, kuid aimatav oli ala, kuhu see tuleb, kuna seal olid karvad nats siiski pikemad kui saba alguses(kere juures)...
Millisel rattal teie deegud jooksevad? Võimalik, et titekad lihtsalt ei oska oma saba veel korralikult üleval hoida ja kui ratas pole just 28cm läbimõõduga(ka sis võib lohiseda), et siis sabaots lohiseb rattal, ja seega karvad kuluvad ja seda just saba otsast.
Samuti või olla ka see, et deegu kas ise või puurikaaslane aitab eemaldada(st sikutab) sabalt karvu nt. pesemise käigus... Jälgige deegut kui ta end peseb.
Mida deegud söövad teil? Kas toit on vitamiiniderikas?
Pärilikkuse kohta ma ise kahjuks midagi kosta ei oska...
Käpiku saba vaadates on seal vähemasti pintslialgmed olemas ja seega võib vähemasti loota, et ajaga ka need karvad pikemaks kasvavad ja Käpikule uhke pintsli moodustavad :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegu saba

PostitusPostitas Täpp » 30. mai 2012, 18:34

Minu deegudel on Trixie 28 cm ja 22 cm läbimõõduga rattad, väiksemal rohkem istutakse, kui joostakse. Natuke jälgisin ja tublisti hoidis oma saba, et jooksuratas ei tohiks küll karvu kulutada.
Ka puhastamist jälgisin, Emmi rahulikult puhastab ja arvestab väga kenasti pisikesega, saba ta ei puutu. Aga olen märganud, et kui Emmil mängutuju kipub ta Käpiku sabast kinni ja natuke sikutab seda, õnneks mitte palju ja Käpik ei lase, hakkab kiljuma.
Söövad Eritexi heina, Vitakraft Emotionit, paar korda nädalas saavad natuke maiust ka. Muidugi mitte magusa kujul :)
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu saba

PostitusPostitas Deeguneiu (Teema autor) » 31. mai 2012, 07:08

Mina kahjuks oma deegu vanust ei tea.
Deegu jookseb 28 cm läbimõõduga rattal.
Puurikaaslast minu deegul pole, seega, pole võimalik et keegi ta saba vigastaks.
Sööb siis Vitakraft Menu kuivtoitu ja samuti Eritex heina.
Kasutaja avatar
Deeguneiu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 2
Asukoht: Ida-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Deegu sabal pole "pintslit"

PostitusPostitas Täpp » 20. juuni 2012, 13:29

Käpik on nüüd kolmekuune, saba on läinud natukene karvasemaks, aga pole ikka päris õige pintsel. Olen ikka jälginud ja märkasin, et Emmi ikka võtab Käpiku sabast kinni ja sikutab, äkki siis kuidagi saba saab viga?
Saba
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Deegul pole enam sabatutti

PostitusPostitas miiiisuh » 27. oktoober 2012, 14:58

Avastasin, et mu deegul pole enam sabatutti. Varasemalt tal see oli ning pole nagu jälge kah, et ta omal saba küljest närind oleks või selle kaotand oleks, sest saba näeb ilus & terve välja, lihtsalt karvatutt on kadunud. Ratas on samuti 28 cm läbimõõduga ja on toosamune võrest, mitte nn. redel, seega ma arvan, et see ilmselt põhjuseks pole. Millest see siis tingitud võib olla, et tal enam sabatutti pole ja mida edasi teha :dunno: ?
Mainiks ära, et tegu on pea kahe aastase emase deeguga, halli värvi ning alles paar kuud tagasi kaotas ta oma puurikaaslase ning oli vahepeal üksi (nüüdseks uus kaaslane ostetud, kellega saab suurepäraselt läbi, sabatutt oli kadunud juba enne vana kaaslase surma).
miiiisuh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron