Kramp jalgades

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kramp jalgades

PostitusPostitas Sassukas (Teema autor) » 29. oktoober 2011, 15:38

Tere,millest võiks olla tingitud see,et vahepeal tõmbab mu ühel deegul jal(g)ad krapi?
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas postituvi » 29. oktoober 2011, 16:24

Erinevaid põhjuseid võib olla. Sügavalt meditsiinilisi põhjuseid( haigused) ma ei oska öelda. Kuid alustuseks tuleks puur üle vaadata- ega jooksurattas ei ole triipvõrega? Ega puuri korrused ei ole võrest?
Ja veel on võimalus, et asi on seotud ka sellega, et nad juba 2 nädalasena emalt ära võeti. Jäi emapiimaga kaasatulevatest toitainetest puudu. Mida ta sul süüa saab üldse? ( inimestel nt. põhjustab ühe põhjusena lihaskrampe magneesiumi puudus)
Kui krambid tunduvad ikka liiga sageli ja teevad su murelikuks- oleks targem pöörduda loomaarstile selguse saamiseks. Ehk on probleem lahendatav. :)
Kuidas see kramp välja näeb, või millest sa järeldad, et tegu krambiga jalgades on?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas Sassukas (Teema autor) » 29. oktoober 2011, 20:32

Jooksuratas ei ole triipvõredega ja korrused ei ole ka võrest. Ta saab süüa vitakraft´i või oli vitapol ( täpselt ei mäleta kuna pakisisu kallasin purki). Ma arvan,et see on kramp kuna ta on tõmbleb isegi liiga tihti eks me esmaspäeval läheme siis vist arsti juurde.
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas postituvi » 29. oktoober 2011, 20:51

Kui ka homme on deegul krambid, oleks tõesti arstilt targem nõu küsida(kas või telefoni teel konsulteerida kui kohale ei saa minna).
Kui tegu on Vitapoli toiduga, siis on tõesti võimalik vitamiinide puudus, kuna Vitapol Karma ei sisalda vitamiine( aint need mis tulevad kaasa "juurikate" kuivatamisega) ja mineraale. Vitapol ei kuulu kvaliteet toitude alla.
Arstile tuleks kindlasti mainida, mida deegu sööb ja millises puuris elab. Ka seda võiks mainida, et ta on emast liiga noorelt eraldatud. Ja muidugi millal krambid algasid.
Kas oled muidu ise täheldanud, millal või mille peale tal need krambid algavad? Et mida ta siis hetkel teeb?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas Sassukas (Teema autor) » 30. oktoober 2011, 12:41

Tegelikult ma arvan,et ta kardab,sest ma olin üle nädala lõuna-eestis. Ja see oli ikkagi vitakrafti toit (otsisin pakendi üles). Ta väriseb siis kui ma ta sülle võtan.
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas postituvi » 30. oktoober 2011, 12:47

Värisemine ei ole ju võrdne krambiga... kas siis aint väriseb või tõmbleb ka? Kas deegu teeb valuhüüatusi siis? (Mis on kramp? - Kramp on tahtmatu ja püsiv ühe või mitme lihase kokkutõmbumine, mille tagajärjeks on tugev valu, mis halvab krambi käes vaevleva lihase normaalse tegevuse.) Seega kui deegul on jalas kramp, siis pole ta suuteline kõndima ega jooksma see hetk.
Kas see värin tekib just siis kui ta sülle võtad, kuid kui ta puuris jookseb siis ei ole?
( mis tolle Vitagrafti toidu nimi on- neid on ka mitu)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas Sassukas (Teema autor) » 30. oktoober 2011, 13:31

Mõlemat, ei valuhüüatusi õnneks ei ole, kui ma ta sülle võtan või ükskõik kes (ema,isa).
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas Sassukas (Teema autor) » 31. oktoober 2011, 18:25

Tundub,et tal läks see üle jookseb juba rattas ja on väga õnnelik kui ma ta vabaks lasen. :)
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline