Millal võib deegupojad ära anda?

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Millal võib deegupojad ära anda?

PostitusPostitas lovedeegus (Teema autor) » 03. jaanuar 2019, 20:48

Ma väga vabandan kui küsin küsimus, mida on korduvalt siin esitatud...Asi selles, et istun lihtsalt ajahädas, ja arvutist informatsiooni istumisest silmad grillis. Loodan, et lihtsalt mõni on nii inimlik inimene ja suudab normaalselt vastata :D mitte ei hakka sellepärast mingit tragöödiat tekitama. Üritasin küll ise ka googeldada, aga sealt ei saanud deegude kohta piisavalt usutavat informatsiooni...Näiteks oli kirjutatud, et deegudele antakse magusat, mina tean, et neile ei või üldse mitte magusat anda....Seega...Lootsin lihtsalt kogu oma südamest, et siin on mingi deegude teadlane, kes oskab siis mulle seda õiget nõu anda. Nii kui deegupojad näiteks mingi periood võib ära anda, siis küsimus selle kohta, et miks just see periood, mil võib ära anda, on just selline nagu ta on? Ühesõnaga kui näiteks kuu aega ei või ära anda, siis miks? sest nad hakkavad ju nädalaselt ise juba seda deegude toitu sööma, ja üsna usinad on joomise ja kõikide pesemisoskustega...
lovedeegus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal võib deegupojad ära anda?

PostitusPostitas Lind1100 » 10. jaanuar 2019, 19:13

Esimesed 3-4 nädalat toidab ema pesakonda piimaga ja sel ajal pisikesi kindlasti emast eraldada ei tohiks. (Natuke võidakse neid ka kauem toita, aga peale 4ndat nädalat on pisikesed piisavalt välja arenenud, et ise kogu mahus tahket toitu süüa ja joomas käia. Muidugi, nad söövad natuke tahket toitu varem kui 4-nädalaselt ka, aga harjumiseks ja üleminekuks läheb natuke aega, liiga järsk üleminek ühelt toidult teisele võib olla ohtlik.) Minimaalne piir on seega neli nädalat.

Umbes 6-7 nädalaselt võivad noordeegud juba suguküpseks saada (see ei juhtu alati, aga võimalus on olemas) ning seega on oht, et isased võivad üritada oma ema või õdedega paarituda, mida tuleks kindlasti vältida. Seega tuleks hiljemalt 6-nädalaselt isased pojad õdede ja ema juurest eraldi tõsta. Emased võimad emaga pikemalt kokku jääda (miks ka mitte püsiva uue puurikaaslasena).

Vastavalt ülaltoodule võib noordeegusid ära andma hakata 4-6 nädalaselt. :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millal võib deegupojad ära anda?

PostitusPostitas lovedeegus (Teema autor) » 16. märts 2019, 12:20

Oh yess, siis läks hästi, ei andnudki enne 4 nädalat ära :) Suured tänud vastamise eest :)
lovedeegus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron