Mahlad ja tee rotile?

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Mahlad ja tee rotile?

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 29. juuni 2004, 21:56

Jõin siin täna õhtul Liptoni kõigetavalisemat teed, kui äkki vaatan, et minu rotu peapidi teetassis ja limpsib teed. Talle maitses see väga. Pärast luusises veel pikalt teetassi ümber.
Kas mingit moodi on tee neile kahjulik ka? Ja kui palju tohivad nad seda juua? Nii et öelge, kas ta võib teed ka juua? :?:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas Laura188 » 29. juuni 2004, 22:52

Ma ei usu eriti et see kahjulk on.Aga ega mul teevad alati nii kui mina teed joon.Ja siis kui tee saab otsa siis tulevad limpsivad veel huuli ka et nendes on ikka veel tee lõhn küles. :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 30. juuni 2004, 09:09

Nujep, minu oma lasusa jõi seda ja pärast limpsis tassi kah takka. :D
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. juuni 2004, 17:37

Rotid tohivad isegi natuke kohvi juua. Tee on mõnedel andmetel isegi kasulik - aitab vähi ja kasvajate vastu ja mis kõik veel (nii aasta eest oli selline uudis, et katsed rottidega näitavad... ).
Vahel muretsetakse ja hoiatatakse, et tee/kohv võib neil vererõhku tõsta - vat ei tea, kui reaalne mure see on. Enamasti nad ei saa vist nii palju kätte. Ja haigele rotile võib justnimelt jahedat teed pakkuda.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas nuu » 30. juuni 2004, 22:50

tee on väikeses koguses väga kasulik, suures koguses enam mitte. Rohelises tees on kasulikke aineid rohkem säilunud kui mustas.
Olen oma rottidele pakkunud nii rohelist teed kui ka erinevaid taimeteesid, aga kõik peale Turni keelduvad neid joomast. :(
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas Laura188 » 30. juuni 2004, 22:59

Aga miks must tee nii kahjulik on?Ma just joongi alati musta ja pruunikat.Aga seda ma neile palju ei anna kuna see hästi magus.Paar tilka ikka limpsivad. :D
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas nuu » 30. juuni 2004, 23:13

Ee, väljendusin vist jälle segaselt. Must tee on ka kasulik, kui sellega ei liialda. Must tee lihtsalt on natuke vähem kasulik kui roheline tee, sest musta teed on kuidagi teistmoodi ja pikemalt töödeldud kui rohelist teed. Iseenesest on nad mõlemad ühest ja samast taimest tehtud.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kummel

PostitusPostitas avalanche » 14. september 2004, 08:59

kiska kirjutas:Olen lugenud et rotikestele on kasulik anda joogiks kummeliteed.Mida te sellest teate?


Olen kuulnud, et üldse võib erinevaid taimeteesid anda. Melissiteed tahtsid nad kül väga. Kummel peaks üldse suht kasulik asi olema.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. september 2004, 11:46

Kummel on üldise põletikuvastase toimega, muidugi võib seda anda. :) Kui sa sinna veel mett ka sisse paned, siis joovad seda nagu limonaadi. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummelitee rotile

PostitusPostitas Siretike » 14. september 2004, 20:53

Ma arvan küll, et kohvi ei tasu anda.
Aga ise mõtlesin ka sama asja, et kas võib teesid ja mett anda. Ega nad eriti vaimustuses polnud, natuke limpsisid kummeliteed. Naaskel eelistas seda vati seest imeda,(kummeliteega immutatud) tema meelest on vist väga põnev nii teed juua:P Mett nad ka natuke sõid. Proovin meega teed
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 15. september 2004, 21:04

Oh lahe. Peaks ka proovima. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas rotile võib kibuvitsateed anda?

PostitusPostitas Eagles » 24. september 2004, 20:06

Ma tean et kummeli teed tohib anda ja see pidi kasulik olema. Ma mõtlesin oma rottidele ka anda, aga vaatasin, et kodus polnud kummelit. Oli aga kibuvitsatee. See on ka ravitee, arvasin et see midagi halba ei saaks teha. Siis andsin rottidele, õudselt maitses. :P Aga kas ikka võib anda? :P
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. september 2004, 20:16

Muidugi võib.
Hiljuti just oli mingi nupp ajalehes, et keegi on hakanud tegema kuivatatud kibuvitsast toidulisandit, mis inimeste liigeste vaevusi leevendab. Seega hea ravitee ja sobib just vanematele rottidele, kellel 2 aasta ringis võivad liigeste probleemid tekkida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 25. september 2004, 10:35

jah, ma arvan et ma hakkangi seda neile andma, nii üle päeva. Esiteks : neile maitseb ja teiseks kasulik ka.
Aitäh Liisa!
:)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

mahlad

PostitusPostitas avalanche » 08. oktoober 2004, 09:51

Tere!
Vaatan, et meil on siin viimasel ajal toimunud arutelu toiduainete järgi. Mõtlesin ka oma uudisest teatada- nimelt on minu rotid hullud, nagu avastasin, tomatimahla järele. Kusjuures nali on selles, et nooremana ei söönud nad isegi tomatit (praegu maitseb küll).
Annan neile Largo tomatimahla, mis on ka minu arust kõige parem, st kõige vähem soolane ja väga eheda maitsega.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sharky » 08. oktoober 2004, 16:25

annaks ju ka oma rotile (sorry, ma ise olen ka tomatimahla järgi hull, niiet läheks vist kolesuureks madistamiseks siis, kui jälle seda häääd mahla on)
Sharky
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tomatimahl

PostitusPostitas Laura188 » 08. oktoober 2004, 23:06

Pole proovinud ja ei proovi ka.Vähemalt mitte enda nähes.Sellepärast muide et mul läheb selle sõna peale juba süda pahaks rääkimata veel selle joomisest. :oops:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 10. oktoober 2004, 09:44

Jep, võibolla prooviks ka. Ise küll seda suusissegi ei võtaks. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tomatimahl

PostitusPostitas avalanche » 20. oktoober 2004, 15:32

Andsin neile ka ananassimahla- see meeldib ka. Tundub ainult, et tomatimahl läheb endiselt veel rohkem peale. Otsustasin, et rottidele annan ainul 100% mahlu, nektarites on pool suhkrut ja kasutegur üsna väike.
Apelsinimahla vist ei annaks, sest vähemalt inimestel viib see kaltsiumi kehast välja ja soodustab luude hõrenemist.
avalanche,
targutab mahlade teemal :P
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 21. oktoober 2004, 08:08

ISe proovisin ka ploomimahla anda, neile täitsa maitses, aga vesi on ikkagi lemmikum. Kibuvitsa tee maitseb ka hullupööra. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tomatimahl

PostitusPostitas nuu » 23. oktoober 2004, 02:49

apelsini ja tsitruseliste mahla ei tohiks isastele rottidele eriti anda. Poe pakimahlasid tehes on apelsine pressitud koos kõigi koortega, kust sattub mahla miski aine nimega d-limoneen, mis põhjustab isastel rottidel neerukahjustusi/neeruvähki. (koostoime mingi valguga, mis on neerudes ainult isastel rottidel.) Samal põhjusel ei tohiks isastele rottidele kättesaadavasse kohta jätta apelsini või mandariini koori. Samas puhas kooritud viljaliha peaks olema igati ohutu, samuti puhtalt viljalihast pressitud mahl.
allikas: http://www.ratfanclub.org/diet.html
muude mahlade kohta ei ole mulle midagi hoiatavat-üllatavat seni silma hakanud. Olen ise kah neile pakkunud, aga ma rohkem nagu puuvilja-sõber muidu ja eriti sageli mahlu ei osta...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas Konoichi » 17. detsember 2004, 18:21

Heh, mu Ninju ronis just peadpidi teetassi ja sõi ära ühe teelehe. Mõnikord varemgi on ta tassipõhjast külma teed limpsinud, kuid väga pöördesse ta sellest ei lähe.
Kas teie rotud on ka teelehti/teekotikest närinud?
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. detsember 2004, 00:25

Minu rotid, ei taha näiteks juua mingeid mahlu ja ka vesi on selline jook, mida nad ei armasta, piimast rääkimata. Teed nad lausa jumaldavad. Kohvi aga käivad minu tassist joomas.
olen ka pannud tähele, et neile meeldib coca-cola, kui gaasid on väljas. Kuigi olen kuulnud, et coca - cola on neile kahjulik.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas nuu » 18. detsember 2004, 14:48

kõik minu rotid peale Pikseli on kohvihullud olnud. (Piksel lihtsalt ei tee kunagi pahandust ja kohvitamine liigitub rottide puhul raudselt pahanduste hulka.) Mina ise kohvi ei joo, aga minu mees-inimene teeb igal hommikul suure kannutäie kohvi omale, millest siis vaevalt poole ära joob. Noh ja siis käivad rotid seal kannus sukeldumas, kui just minul jälle meelde ei tule seda kuhugi kõrgemale eest ära tõsta... Põhiline huvi paistab neil olevat põhjas oleva kohvipaksu vastu, vähemalt üritatakse sukeldumise ajal kannu põhjast alati peotäis seda sodi kaasa haarata.
Ja kuigi minu rotid teed ei joo, siis teekottide vastu on neil kah mingi eriline viha. Kui mõni kätte saadakse, on vaja see loomulikult pihuks ja põrmuks teha...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 18. detsember 2004, 17:47

Must tee ja kasulik? Must tee ja kohv on mõlemad kahjulikud... neid ei joo ma ise ja rottidele ei paku ammugi! Roheline tee on tervilik.. seda oleme rottidega koos joonud :)
*kellele tuleb uudiseks et must tee on kahjulik siis kange must tee sisaldab peaaegu sama palju kofeiini kui kohv.
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid ja tee?

PostitusPostitas nuu » 18. detsember 2004, 20:43

ei mulle ei ole uudiseks, et "must tee on kahjulik"... :)
See on vist selline teema, mille üle võib vaidlema jäädagi, ühed on lugenud üht ja teised teist juttu ning ühed usuvad üht teised usuvad teist...
Noh, et sa ei arvaks, et ma niisama lahmin, siis võid vaadata näiteks, mis kirjutatakse sellel lehel: http://www.teahealth.co.uk/th/facts/1.htm
Et siis lühidalt kofeiinist ja teest: kofeiini on nii rohelises tees kui mustas tees. Rohelises tees tavaliselt mõnevõrra vähem kui mustas, aga mitte tingimata. Masinakohvis on kofeiini ligikaudu 2-3 korda rohkem kui keskmises mustas tees. (Jutt käib siinkohal valmis joogist; kuivas teepurus on tõepoolest umbes sama palju kofeiini kui kuivas kohvipurus.) Poest on võimalik osta ka spetsiaalseid kofeiinirikkamaid teesid nii nagu võib soovi korral osta näiteks kofeiini sisaldavat energiajooki, aga nendest ei käi praegu jutt. Selleks, et inimene saaks teed juues liiga palju kofeiini, peab ta ära jooma rohkem kui 6 tassitäit musta teed päevas ja tegelikult mõjub veel seegi kogus vist ainult rasedatele.
Vastukaaluks kofeiinile on nii mustas kui rohelises tees (erinevalt kohvist) palju antioksüdante, mis muuhulgas neutraliseerivad mõningaid kofeiini halbu omadusi ja on tervisele ka niisama kasulikud...
Selline on siis minu senine arusaamine sellest asjast...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. detsember 2004, 11:36

minu rotu armastab ka teed, kuid teetassi ligi ta enam ei lähe, talle tuleb anda lusika pealt...kui ta veel väga pisi oli, siis ta kukkus teetassi :oops: , õnneks tee oli jahtunud ja tema viga ei saanud, aga ikkagi sa ta shoki...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 20. detsember 2004, 16:18

Mnjah... ma ei vaidle tegelikult üldse nuu jutule vastu ... endast targematega ei vaielda :P Aga eks roheline tee ole siiski tervislikum mustast ja igaüks meist teeb omad valikud. Tegelikult oli mõttetu musta tee kohta öelda et see kahjulik on sest kui me mõtleme sellistele asjadele nagu krõpsud, friikartulid, cola jms siis on must tee lausa eluvesi :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rotile võib kibuvitsateed anda?

PostitusPostitas TäpikeL » 23. juuli 2005, 16:38

Ma arvan et ikka võib, kuigi siis mitte eriti magusaks teha. Aga midagi paha see küll teha ei tohiks, ma olen oma rotule ka meega teed andnud :)
TäpikeL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 23. juuli 2005, 16:41

Mett ei tohiks tee sisse kuigi tihti panna. Korra-paar nädalas mitte tihedamini. Vähemalt nii meie loomaarst väitis.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist