Kommentaare roti kuivtoitudele

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kommentaare roti kuivtoitudele

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 16. märts 2004, 16:07

nuu kirjutas:Aga nüüd teemast täiesti mööda: nuu särab praegu õnnest - nii juhtub iga kord, kui saan kellegagi pikalt rottidest lobiseda - ja hurraa-hurraa see pood lubas hiljemalt maikuust (EL) hakata Eestisse tooma ka Russel Rabbiti rotitoitu. Seni on neil loa saamine veninud, kuna see toit sisaldab liha. Lõpuks ometi üks rotisöök, mis ei ole taimetoitlastele! Poe (vist Soomlasest) omanik, kes ka ise merisigu ja rotte ja võib-olla veel kedagi kasvatab, väitis, et tema rottidele väga maitseb. Ja Russel Rabbiti koduleht jätab ka väga hea mulje!!!! http://www.russelrabbit.com :D

Reggie Rat on rotitoit, millest olen kuulnud, aga ei mäleta, kas head või halba. Uurin ja annan teada - ja kui müüki tuleb siis prooviks.
Igatahes kui nad oma Hamster Harry hamsutoitu sisse tooma hakkavad, siis see pidi küll väga hea olema, kiidetakse.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 16. märts 2004, 18:06

Nii, lisan siia välismaised kasutajate arvamused selle toidu kohta.
Linda Dyndiuk, US kirjutas:I used to feed my rats Reggie Rat, but I'm doubtful of
the quality of the food, plus they would just pick out
the parts they like and leave the rest behind. It has
these weird little pellet things - I'm not sure what
they are, but my rats would NEVER eat them. I make
them SueBee food now and they eat ALL of it.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Reggie Rat

PostitusPostitas nuu » 16. märts 2004, 19:51

Kui ma vaatan rotitoitude valikut meie loomapoodides, siis mind ausalt öeldes huvitab üsna vähe, mis need inimesed mujal maailmas räägivad :lol: . Kõik uus, mis turule tuleb, tuleb lihtsalt suure hurraaga vastu võtta ja järele proovida.
Spets rotitoidud, mida ma seni olen kohanud:
1. Banquette, tootja Sluis, Holland (müüb Bramhami kett) - poole toidust moodustavad heinagraanulid, mida vähemlat minu rotid küll kunagi söönud ei ole, ülejäänust pool on mais, mida küll süüakse, aga mis suurtes kogustes just kuigi tervislik ei pidavat olema...
2. Koliber dla Szczura, Poola päritolu - pehmelt öeldes täielik saast. Pilt ja kirjeldus pakendil on ilus ja paljutõotav, aga sees põhiliselt ühetaoline teravili ning paar päevalilleseemet ja neoonroosat teadmata koostisega tükikest. Ja see vili millegipärast ei kõlba vähemalt minu rottidele üldse süüa. Ei teagi mis häda on...
3. Prestige Crispy Rat Muesli, Versele-Laga, Belgia - olemasolevaist minu meelest parim. Koostisosad on küll jälle suudetud mingiteks mittemidagiütlevateks värvilisteks graanuliteks pressida, aga rotid vähemasti on nõus seda sööma. (Kuigi kavalam on seda anda mitte iga päev vaid paari päeva tagant, sest muidu hakkavad elukad ikkagi tüdinud nägusid tegama.)
Ja see ongi kõik, mida mina olen suutnud leida!!!
Tegelikkuses segan oma rottidele kuivtoidu lihtsalt kõikvõimalikest närilisetoitudest, müslidest, makaronidest, riisileibadest, leivakuivikutest jms kokku, aga see on juba teine teema.
Viimati muutis Endised kasutajad 20. märts 2004, 13:53, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Reggie Rat

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 16. märts 2004, 21:05

No ma loodan veel kommentaare kuulda selle Reggie Rati kohta. Nõus, et kui tuleb, siis proovin, aga ei garanteeri, et kasutama hakkan.
1. Banquette, tootja Sluis
Seda minu rotid ka ei söö. Hamstrid ka Sluisi hamsutoitu ei söö.
2. Koliber, Poola päritolu
Pole näinud, ei hakka proovima ka.
3. Prestige Crispy Rat, Belgia
Pole näinud, võiks proovida.
4. Vitkraft Menü - seda rotid jällegi sisuliselt keeldusid sööma. Miskipärast ka meie hamsud seda ei armasta. Kallis toit kah veel.
5. Zippyt olen kunagi ammu andnud ja maitsvamad palad süüakse sealt välja. Aga mõttetu osta, kuna tegelikult rotile sobimatu.
Minu omad saavad ka ise kokkukeeratud segu pluss inimeste toitu.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 17. märts 2004, 00:41

õige! Meelde tuli...
4. Vitakraft'i olen kunagi ammu ostnud, aga ei midagi erilist. Kui ma õigesti mäletan, siis koosnes see suuremalt jaolt kõige tavalisematest kaerahelvestest.
5. Zippy rotitoitu ei ole kohanud. Zippy üldine närilistetoit läheb muu kraami sees kaubaks küll. Võib-olla koguni lemmik :roll: Jaanikauna ei söö, heinagraanuleid ei söö, aga neid on selles toidus õnneks suhteliselt vähe. Ülejäänut söövad.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Suur Hiir » 17. märts 2004, 16:59

Minu põnnid vist imelapsed - Banquette söögist jäävad järele ainult nisuterad. :shock: Aga see vist sellepärast, et nad ei ole veel saanud peale "juurikate", õunte ja muu sellise värske kauba ja kuivtoidu rohkem midagi. :?
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Reggie Rat

PostitusPostitas SigneL » 17. märts 2004, 17:14

nuu kirjutas:ülejäänust pool on mais, mida küll süüakse, aga mis suurtes kogustes just kuigi tervislik ei pidavat olema...

Miks ei ole mais suurtes kogustes tervislik?
P.S. Koliberi ja Vitakrafti kuivtoidusegusid paadunud loomakasvatajad üldse ei soovita - Koliberi peetakse küllalt ebakvaliteetseks (üldse on Poola toidusegude suhtes paljudel aretajatel umbusk), Vitakrafti koostis aga on (vähemalt merisea toidus) täiesti vale - koosneb peamiselt vaid teraviljadest!!
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 17. märts 2004, 19:10

Signe kirjutas:Miks ei ole mais suurtes kogustes tervislik?

http://www.ratfanclub.org/diet.html
Debbie The Rat Lady Ducommun kirjutas:Dried corn can contain high levels of fungal contaminates which has been shown to cause liver cancer in rats. Corn also contains high levels of both nitrates and amines. These two compounds can combine in the stomach to form nitrosamines which are carcinogenic. Other foods high in nitrates include beets, celery, eggplant, lettuce, cucumber, radishes, spinach, collards and turnip greens. Therefore, I suggest you limit the amount of these foods in your rat’s diet. Some fresh corn is fine, but if you feed your rats blocks, try to avoid brands which have corn as the first ingredient.

Ehk siis lühidalt: kuivatatud mais võib suure tõenäosusega olla nakatunud seentega (hallitus?), mis põhjustab rottidel maksavähki. Samuti sisaldab mais palju nitraate ja amiine, mis võivad kõhus moodustada kantserogeenseid ühendeid. Seepärast võiks kuivataud maisiga olla ettevaatlik...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Siretike » 17. märts 2004, 22:45

Muidu andsin kogu aeg oma rottidele seda odavat närilistetoitu(vist Zippy oli,järele jätsid mõned terad, graanulid, maisi) nüüd proovisin Banquette`i, mida müüja väga kiitis. Söövad põhimõtteliselt kõik ära. Väga maitseb neile see. Ise kokkusegatud toidust pole nad sugugi vaimustuses :(
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 17. märts 2004, 23:02

Mul tekib juba kahtlus, et Banquette koostis on muutunud või midagi, ja peaks prooviks ostma jälle ühe paki... Kas teie rotid tõesti söövad neid rohelisi pressitud heina moodi jubinaid? :shock:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Siretike » 18. märts 2004, 07:26

Vist küll. Aga seal toidu sees on koerakrõbina suurused graanulid, millest nad just eriti vaimustuses ei ole, kuid söövad ära.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Suur Hiir » 18. märts 2004, 08:55

Minu pägalikud jahvatasid jah neid suure hoolega. Ometi on neil hein ka nina ees olemas. Kadunud Keke vaatas graanulitest ja viljast seal toidus mööda. Sõi ainult oranže junne, maisi ja neid porrulaugu moodi asju. Ma eeldasin, et saan hakata jälle rohelisi junne kokku korjama :P Seepärast oligi mu üllatus suur, kui uued pätid ainult nisu alles jätsid.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 18. märts 2004, 09:10

Minu rotu leiab siiski, et hommikune (ja õhtune) puder on siiski üle kõige. Kuigi vahel harva krõbistab kuivtoitu ka. Aeg-ajalt on maisihelbed ka "in". Aga muidu ikka putru, idandatud nisu, rukkist ja värske kraam ning liha.
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas m » 18. märts 2004, 11:29

meie rotid on peale kodutoidu söönud
Zippyt - õigemini Triiba ei söönud sealt midagi, kott seisis nurgas ja sellest käidi kaarega mööda, nööba aga näris selle hiljuti siiski katki ning midagi ta seal aeg-ajalt nuuskimas käib. Mida just, ei tea - kõik paistab alles olevat :?
Lactamin R70 on mingite hallide silindrikeste nimi (Dimela Tartus müüb), kus kõik vajalik ühes jublakas sees - ei saa midagi mittemaitsvat-aga-kasulikku järele jätta. Kui putru ega liha pole tükk aega saanud, siis seda ikka süüakse vahel
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Laborirottide ja -hiirte sööt Lactamin R70

PostitusPostitas nuu » 18. märts 2004, 12:16

m kirjutas:R70 Lactamin on mingite hallide silindrikeste nimi (Dimela Tartus müüb), kus kõik vajalik ühes jublakas sees - ei saa midagi mittemaitsvat-aga-kasulikku järele jätta. Kui putru ega liha pole tükk aega saanud, siis seda ikka süüakse vahel

Tegin kohe põnevusega kiire otsingu selle Lactamin R70 kohta: :) Dimela e-poest http://www.dimela.ee/epood/ on seda tõepoolest võimalik osta, ainult et, nagu ma aru sain, on see 15-kiloses pakis (hind 352.82 + 49.- postikulu st kilo hind umbes 26.80) ja sellist kogust sööksid minu neli rotti rohkem kui pool aastat... ja kui neile äkki ei maitsegi? Lihtsalt huvi pärast: m, kust sa sellise toote üldse avastasid?
Lactamin ise on Rootsi firma, aga kodulehelt ei leidnud ma selle R70 kohta midagi :( http://www.lactamin.se/en/
Viimati muutis Endised kasutajad 18. märts 2004, 17:22, kokku muudetud 2 korda.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas m » 18. märts 2004, 14:15

oh, lihtsalt Tartu laborirotid söövad seda ja ma sain sealt natuke. ega ma muidu mingi peente söökide ostja ei ole ja kuna meil kodutoitu nagunii iga päev tehakse ja rotid seda väga armastavad, siis ei kavatse osta ka. Aga huvilistele võin natuke proovimiseks tuua-saata.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. märts 2004, 14:18

m kirjutas: Aga huvilistele võin natuke proovimiseks tuua-saata.

Ninii, millal sa saarelt mandril oled, et kokusaamist korraldada saaks? Või teed 4. aprilli vabaks? ;) [Neist plaanidest räägiks natuke hiljem.]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 18. märts 2004, 14:28

Ega sul, Liisa, TÜ inimesel, ei oleks äkki lihtsam ise käpp sealt labori ukse vahelt sisse ajada? Marss linna peale uusi tutvusi otsima! :lol: Kevad ka käes ja...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas jessikas » 18. märts 2004, 14:33

Ja kindlasti saab seda ka Dimela laost küsida - kas pole katkist kotti, kust saaks suutäie prooviks. Ega nad ei hammusta seal :lol:
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas SigneL » 18. märts 2004, 14:57

See käis küll kähku...
Ma huvi pärast küsin, jessikas, kellele sa need graanulid hankisid - kas merisigadele? Rotipoisse sul vist pole (andmetes vähemalt mitte) :?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas jessikas » 18. märts 2004, 15:00

Hiirtele-rottidele ikka. :D Endal jah hetkel rotti pole, kuid sõbrannal rott Roberto täitsa olemas. Ja kähku käis asi sellepärast, et asi see siis pole kord trepist üles-alla lipata - töötan juhtumisi Dimelas nimelt :lol:.
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 18. märts 2004, 15:12

Väga lahe! Nagu aru sain, Liisa ikkagi plaanib 4. aprillil mingit kokkusaamist korraldada Tartus. See õnneks on pühapäev ja ma arvan, et oleksin sel ajal tartusse tulemas. Selleks ajaks jõuab vähemalt Liisa selle hallolluse oma rottide peal ära ka katsetada :roll: Ma küll hirmsasti tahaksin selle toidu kohta rohkem infot (koostis jms), muidu ei julgeks 15-kilost pakki ka siis osta, kui see loomadele väga-väga maitseb :? Või siis peaks teiste tallinlastega ära jagama... aga see vist juba kaugem plaan, enne tuleb siiski ära proovida...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas jessikas » 18. märts 2004, 15:26

Et koostis siis laias laastus selline: kaerahelbejahu, oder, nisukliid, nisujahu, peedikiud, kalajahu, mineraalid, lüsiin, vitamiinid, mikroelemendid
Toitainesisaldus (%)
Toorproteiin 14,5
Toorrasv 4,5
Linoolhape 1,0
NFE 60,1
Toorkiud 4,9
Tuhk 5,0
Vesi <11
Omastatav energia kJ/100g 1254
(arvestatud sisaldus)
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas nuu » 18. märts 2004, 16:05

Oi aitäh!
Hm. nagu näha, ei ole selles söödas peamiseks koostisosaks mais (väga hea). On olemas loomne proteiin... Liisa oskab kindlasti öelda, millele veel tähelepanu pöörama peaks.. A. Kuidas säilitusainetega lood on?
No aga - tee mis tahad - 15 kg on liiga palju :lol: . Äkki nad on nõus seda ka väiksemate kogustena müüma, kui ise kohale tulla?
Ma kujutan ette kui igav võib olla päevast-päeva mingieid ühesuguseid halle krõbinaid järada... Nii et see ei saaks kohe kindlasti olema ainus toit, mida ma oma rottidele pakun. Nii et 15 kilo söömiseks kuluks palju rohkem kui pool aastat. Ime kui aastaga hakkama saaks. :D
Aga jah, kõigepealt võiks keegi veel ära proovida ja muljetada...
Muuseas, misasi see NFE on?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas jessikas » 18. märts 2004, 16:26

Häda selles, et kahjuks see asi ainult 15 kg kottides ongi. Kui rotid seda söövad, siis võib selle tõesti kamba peale võtta, sest muud varianti vist pole.
NFE peaks olema lühend sõnadest nitrogen-free extract ja selle taga peaks peituma aine, mille saab toorkiust seedumatuma osa eraldamisel.
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas nuu » 18. märts 2004, 16:34

Nojah, andke siis kõik, kes proovivad, katsetulemutest teada... Seejärel saab mõelda, kuidas edasi toimida.
Aga selline küsimus tekkis, et kui kaua see söök üldse säilida võiks peale koti avamist?
Ja kas sinu sõbranna, kelle rotile seda viid, ei ole varem seda talle pakkunud?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. märts 2004, 16:35

Selle firma erinevate toitude hästi detailne koostis on selles PSF failis:
http://upphandl.vhs.se/upphandling_link ... ctamin.PDF
Rootsi keeles. Aga kohutavalt põhjalik ülevaade, mikroelementide ja muu pudini välja. Rotitoite on neil neli erinevat, peamiselt erineb proteiini ja rasva sisaldus.
Kommenteerida ma täpsemalt ei oska. See, kui palju rasva ja proteiini rottidele hea on, erineb inimeste arvamuste kohaselt väga palju. Kindel on see, et imetav ema ja noored vajavad rohkem, nagu ka vanad viletsaks jäävad rotid. Ja mõned täiskasvanud ei kannata liigset. Laboritoidule saab alati midagi lisaks anda, ja värsket nagunii peaks andma.
Proovida tahaks seda asja küll. Et kas nad üldse söövad mul sellist asja. Kui söövad, siis ehk isegi tasuks ära selline kartulikott nurgas, kust siis tasapidi edasi müüks (kui Tom seda enda peale võtta ei taha? kui on üldse lubatud sedasi edasi müüa?).
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas SigneL » 18. märts 2004, 16:40

nuu kirjutas:kui kaua see söök üldse säilida võiks peale koti avamist?

Merisigade toidus säilivad vitamiinid peale avamist ca kolm kuud (mõned väidavad koguni, et vaid kuu aega!). Tolles toidus siin on aga loomset ainet palju rohkem, nii et võimalik, et säilivusaeg on veel lühem.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas jessikas » 18. märts 2004, 16:46

Sõbranna rott proovib ka seda esmakordselt.
Edasi müüa tohib siis, kui seda ümber ei pakenda ja kusagil ei valjusti ei kuuluta, sest Eestis on söötade ümberpakendamise seadused üsna karmid. :(
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas nuu » 18. märts 2004, 16:52

Kindel on see, et imetav ema ja noored vajavad rohkem, nagu ka vanad viletsaks jäävad rotid

Muuseas, vanade rottide valgu- ja rasvavajaduse kohta olen kah leidnud risti üksteise vastu käivaid arvamusi. Variant 1: kuna nad liiguvad vähem, siis oleks neile vähem energiat vaja; variant 2: kuna nad söövad vähem, siis peaksid nad vajaliku energia saama kätte väiksemast toidukogusest. Vanadele koertele mõeldud toitudes näiteks on valku vähem ja rasva rohkem kui tavlistes. Nii et igavesti segane lugu.
Kui üles leian, võin siia hiljem visata lingi mingile lehele, kus oli pdf-ina üleval terve paks raamat erinevate laboriloomade toiduvajadustest... Ise lihtsalt ei ole viitsinud seda raamatut lugeda, natuke liiga tark jutt minu jaoks.
Tõenäoliselt see, mida Dimela müüb, on selline keskmisele täiskasvanud tervele rotile mõeldud toit...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron