Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 26. juuli 2004, 11:23

Kuidas saab teada kui rott on liiga paks?Mida siis ette tuleb võtta, ka panna ta diedile või anda lihtsalt vähem süüa??Palun aidake!
Ette tänades!
Piret P.
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 26. juuli 2004, 16:26

Anda vähem rasvast toitu, rohkem igavat ja tervislikku. ja natuke vähem ehk ka - kassidel soovitatakse dieedil olles anda 10% vähem kui tavaliselt, eks rotiga võib sama teha.
Aga enne peaksid kuidagi ära normeerima, mida ja kui palju su rott sööb päeva jooksul, andma toitu kindlal ajal ja vahepeal palukesi mitte.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rott läks paksuks

PostitusPostitas roberta » 22. juuli 2005, 13:58

Ma olin ära 2 nädalat maal ja selle aja jooksul on mu ema ja isa suutnud minu Jännukese paksuks sööta :( Mis ma tegema peaksin et ta oleks jälle kõhnem?????? :?:
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida ma peaksin tegema, rott jälle kõhnemaks saaks???

PostitusPostitas m » 22. juuli 2005, 14:47

noo loogiliselt võttes rohkem füüsilist tegevust ja vähem kaloreid - palju joosta ja vee-salati peale.
Ega Su Jännuke äkki poegi oota või mõne tervisehäda all ei kannata? Raske ette kujutada, kuidas selle palavaga rott on nõus nii palju sööma, et lausa nähtavalt paksem on.. Mu omad pigem vabatahtlikult dieedil on olnud need nädalad..
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. juuli 2005, 15:17

Ehk on sul ka rotukas lihtsalt kasvanud? Kuni aastani kasvavad rotukad jõudsalt, peale seda tekib oht, et lähevad paksuks. Niiet kui noore rotiga tegu, siis tavalisele toidule üle minnes peaks ta mõne ajaga jälle maha võtma. :)
Kui ta sul aga üle aastane, siis vähenda toidu kogust 10% võrreldes eelnevaga. Ja nädala pärast veel 10%. Lisanämmasid ei saa, või kui saab nämma, siis sellevõrra toitu natsa vähem.
Anna siis paari nädala pärast teada, kuidas läheb. :) Kui saad, kaalu ta ära ka, siis saad silma peal hoida, kuidas kaalulangetamine edeneb.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida ma peaksin tegema, rott jälle kõhnemaks saaks???

PostitusPostitas nuu » 24. juuli 2005, 20:27

kas kahe nädalaga ikka on võimalik kedagi paksuks sööta? Võib-olla on asi hoopis selles, et sa vahepeal mõnda aega oma rotti ei näinud ja tagasi tulles vaatasid teda justkui uue pilguga ning avastasid, et ta ei olegi enam seesama pisitilluke rotikutsikas, kes poest tulles?
ise märkan küll, et mu rotid on kasvanud, ainult siis, kui kusagil vähe pikemalt ära olen. Siis on igakord tunne nagu oleks vahepeal mingi imekiire kasvamine toimunud.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rotid on paksud!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. august 2005, 17:59

Mul on kaks umbes aasta ja kaheksa kuu vanust rotti. Ja viimase poole aasta jooksul on nad väga palju paksemaks läinud, mõlemad ühtemoodi. On see ehk ülesöömisest või on ka selline võimalus, et mingid kasvajad kõhus?
Rotid ju pidavat umbes 2 aastat elama...välimuselt muud pole neil veel midagi näha, et mõni haigus oleks aga nõnda paksukesed teised...
Samas ju sellises vanuses hakkavad haigused peale ju või mis?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 18:04

Kuni aastani kasvavad rotid suuruses. Aastane rott on suuruse täis kasvanud ning hakkab ainult laiuses juurde võtma. Niiet viimased pool aastat su rotid ilmselt seda teinud ongi.
Seega, korja nende menüüst ära kõik hea ja parem, mida dieedil olev inimene süüa ei tohiks - rasvane, suhkrune, jne. Rohkem värsket ja seda, mida dieeti pidav inimene sööb.
Kuivtoitu ei saa samuti piiramatult anda, kuna enamikus on sees päevalilleseemneid ja muid nämmasid, mida siis kõht täis puugitakse ja muud ei puututa. Seega ka toidu kogust pead hakkama piirama. Tee kindlaks, kui palju annad, ning hakka andma 10% vähem.
Kui tõesti kahtlustad kasvajat, käi arsti juures. Kasvaja on siiski enamasti konkreetne moodustis. Emastel võivad emakakasvajad kõhu metsikult suureks ajada muude väliste sümptomiteta. Kasvajad tekivad ka enamasti väga kiiresti.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 18:25

.. ainult et dieeti peavad nad nüüd kohe mitu kuud pidama ja ilmselt tasub sul toitumise teemasid lugeda, eriti nuu postitusi. Miskipärast olen veendunud, et nuu on toitumisest korrapärasemalt kirjutanud kui mina. :P
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paks rott

PostitusPostitas Carmen » 07. detsember 2005, 22:56

Pane rott dieedile. Vähenda tema söögikoguseid ja suurenda tema liikumist. Lase tuppa vabaks jooksma ja mängi temaga. Võid proovida panna puuri ka suure jooksuratta, sest olen näinud, et osadele rottidele meeldib seal joosta. Šokolaadi ja muud sellist ära anna. Soovitaks anda poe toittu.
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 12. detsember 2005, 15:16

mul on any paksuks läinud kohe tunduvalt suurem ja raskem ja scratchyst, vanemast rotist, on ka palju suurem ja raskem..
kätte võttes on kohe aru saada kes nüüd suurem
enne oli ikka scratchy suurem..
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas Kissu » 24. juuli 2007, 16:20

Selle dieeditamisega on väga raske lugu tegelikult. Nimelt olen püüdnud Lingi dieeti mitmeti korrigeerida, ning anda talle tunduvalt lahjemat toitu kui teistele (minul on seda õnneks lihtne teha, kuna tema elab eri puuris). Tema toiduks on pigem juurviljad/aedviljad ning tailiha vahel ka puuviljad ja jogurd, kuid rotikene on jätkuvalt paksukene ning ei näita isegi märke sellest, et tal plaanis kõhnuda oleks. :o
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas Mercar » 24. juuli 2007, 17:12

Sul on köögikaal, äkki kaalud teda iga paari nädala tagant. Selles mõttes et dieediga alustades on hea seegi kui kaalu juurde ei tule ja eks pikapeale hakkab vast vaikselt vähenema ka. Endal sellist kaalu kodus pole, üldse ei tea kas loomad dieedile alluvad või ikka kosuvad...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas Molly » 26. juuli 2007, 13:51

Minu piigad on vahelduva eduga dieedil alates aprillist- 4 kuud siis varsti juba. See dieet tähendab, et peavad leppima lahjade koerakrõbinate, värske kurgi, tomati, porgandi ja rasvavaba kodujuustuga. Vahel harva saavad veidi hakkliha. Sinki, lahjemat juustu, makrat nad lihtsalt ei söö. Tõsi, vahel on mul meel ka haledaks läinud ning nad on saanud muna ja keedetud kartulit. Kui Trips opilt tuli ja kosus, siis lõpetasin mõneks ajaks tema dieedi sest Trips pidi võtma päevas 3 korda suht jäleda maitsega rohtu ning pidi seda tegema ainult moosi ja siirupiga. Ega mu rotud selle dieedil oleku aja jooksul eriti kaalus alla pole võtnud. Paljud on mu rotte näinud ning ega nad ju kõhnad välja paista? Pigem ei ole nad kaalus enam juurde võtnud.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas Kissu » 28. juuli 2007, 22:56

Tuleb välja, et mul häda oma paksukese dieeditamisel. Nimelt arvab tema, et loomadele mõeldud söök ei kõlba kuhugile. Seega pigem nälgib kui sööb koerakrõbuskeid/lactamini või midagi muud sarnast. Kurgitükid olid küll kõik viimseni nahka pistetud suure näljaga. :8
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas marjeta » 10. oktoober 2007, 13:19

Kui paks rott ,on paks kas 500g on paks ,minu isane aastane rotu paistab küll sellise kaalu juures väga paks, kaalu langetamiseks püüan teda võimalikult tihti lahti hoida, kõik peidukat mis tal on tegin eelnevalt varutud toidujääkidest puhtaks ,
kõiksugu vorstide ja piimatoodete andmise olen ära lõpetanud välja arvatud piim ise , annan palju puu ja juurvilja ,siis juurde veel sihvkasid,kaerahelbeid ja pähkleid,ja muidugi piirasin toidukoguseid,selline meetod on aidanud küll eelnevalt.
marjeta
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas Scratchy » 10. oktoober 2007, 13:50

"Rottide kaalust- alakaal/ülekaal"
See, kas rott on paks või ei, oleneb ka sellest, millise kehaehitusega ta on. Suuremat kasvu rott võib ka 600grammi juures täiesti normaalne välja näha, samas kui väiksemat kasvu rott sama kaaluga on silmnähtavalt paks.

Piim ei ole rottidele kasulik. Seda ei soovitata anda, pigem teisi piimatooteid anda, kui piima ise, kuid ka neid vähe.
Sihvkasi ei soovita ka palju anda. Need on väga rasvased ja dieedil olev rott ei tohiks nendega eriti maiustada.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas Mercar » 10. oktoober 2007, 15:43

Piima jah ei tohiks anda. Pigem jogurtit (seal pole laktoosi eriti). Tasuks pakkuda ka keedumuna. Lisaks kvaliteetne roti kuivtoit ja lahjad koerakõbinad (Royal canin näiteks). Ja palju värsket ja palju liikumist. Et asi ühekülgne poleks siis ikka aegajalt sooja (manna / tatra / kaerahelbe) putru ja muud head ka. Aga lihtsalt kogused pisemaks kui varem.
Pähklid ja sihvkad ikka võimalikult ära jätta. Vahel harva võib muidugi pakkuda. Inimestele mõeldud võileivapealne kraam (vorst / juust) võiks dieedi ajal roti menüüst puududa. Rotitoit milles palju sihvkasid / pähkleid ei ole kindlasti rotile põhitoiduks hea valik.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paksu roti toitmine- mida ja kui palju pakkuda?

PostitusPostitas roberta » 12. oktoober 2007, 16:58

Kuna mu 2 rotti 6-st bandest ( Luulu ja Jimmy) on lisaks oma suurele kasvule ka üsna prisked poisid, siis arstiga nõu pidades soovitas ta panna rotid ainult kodusele toidule. Menüüsse kuuluksid kodus keedetud puder, köögiviljad keedetult ja toorelt, nati puuvilja, keedetud riisi, mõnikord kanafileed- ühesõnaga korralik rasvavaene kaalujälgija menüü. Et rott saaks kõik vajaliku toiduga kätte, aga tühje kaloripomme(nagu näiteks kohukesed) pole vaja. Kuivtoidu kohta ütles, et rott otsib segust paremad ja rammusamad tükid välja ja ülejäänud jätab nagunii alles. Tegelikult niimoodi nad mul teevad kah. Nüüd me siis söömegi kodutoitu, kuivtoitu juurde ei lisa kaussi. Hommikul pistsid kõik riisihelbepudru isukalt nahka.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron