Toit puuri laiali ehk scatterfeeding

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Toit puuri laiali ehk scatterfeeding

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 23. aprill 2013, 14:29

Lugesin inglise rotifoorumit ja jäi silma, et viimasel ajal soovitavad nad rottidele toitu mitte kaussi panna vaid üle puuri laiali. Nõnda söödetakse kuivtoitu aga ka muud toitu - kõik mis ei ole kleepuv või vedel. Loogika on selles, et rott peab toidu leidmiseks ringi liikuma ja otsima. Peletab igavust ja lisab veidi trenni.

Toitu võib laiali visata põhja aluspanu sisse (kui see ei ole märg!) ja puuri riiulitele, kiikedesse põhimõtteliselt üle kogu puuri. Peaasi, et oleks lõbus ringi rallida ja otsida. Mõned "scatter"-toitjad kasutavad spetsiaalseid kassipissikaste selliseks toitmiseks (asetatakse puuripõhja), kus segavad toidu aluspanuga, et rottidel oleks mõnus ja huvitav kaevata seal. Sellise toitmisega alustamine võib olla küll keeruline, sest ega rotid rumalad ole ja seega võidakse väheke protesteerida, et kausist on ju palju mugavam süüa. Aga kui tegu pole just haigete või hästi kõhnade rottidega, siis paar päeva väikest näljastreiki ei tee neile midagi ja üldiselt ei näljutata ennast oluliselt kauem.

Igatahes huvitav idee ja kaalun seda oma paksukeste peal katsetada. :rofl:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Toit puuri laiali

PostitusPostitas Õntsu » 30. aprill 2013, 21:29

kusjuures peab mainima, et see nipp peab ka jäneste peal paika. :wink: Vähemalt minu oma peal küll. Kuna ta mul suur kolistaja ning ta elab minu toas siis ööseks panen ma talle krõbinad lihtsalt puuripõrandale aga mitte ühte koht vaid laotan kuhugi laiali. Üksõhtu oli täitsa huvitav vaadata kuidas piiluti üle puuriserva ega mina ei segaks teda ja siis ajas jälle lõhnarada edasi. :D
Seega ei ole see ka ainult rottidele tõhus nipp aga sellegipoolest oled leidnud huvitava artikkli mis annab teistele ühe nipi juurde. :wink:
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Toit puuri laiali

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 26. mai 2013, 09:54

Kuivtoiduga olen nüüd täielikult "scatter" toitmisele üle läinud ja rottidele meeldib. Rallivad mööda puuri ringi, otsivad paremaid palasid ja korjavad ülejäänud igaüks oma peiduurkasse kokku. Ainus oht sellega on see, et keegi võib väga agaralt omale neid kõrvale panna ning seega tekivad hiigelvarud kusagile aga selleks tuleb lihtsalt majad-kiiged läbi raputada iga päev ja järgi vaadata. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (4)

PostitusPostitas Lili » 21. oktoober 2013, 19:13

Aga selle scatterfeedingu kohta on mul küsimus ka. Hetkel ma näen, palju neil täpselt kausis toitu alles on, sest hoian seda pidevalt ees. Kas scatterfeedigu puhul on raske silma peal hoida toidu kogusel, mis ees on? Või ei ole see oluline, et neil pidevalt neid krõbuskeid kuskil leida on? Lihtsalt tuleb iga päev korra mingi kogus toitu laiali puistata?
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Toit puuri laiali ehk scatterfeeding

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 21. oktoober 2013, 20:44

Mina annan kuivtoitu tavaliselt hommikuti puuri laiali ja õhtuti saavad siis aedvilju-puuvilju jms. kodutoitu. Üldiselt annan suhteliselt tunde järgi. Esialgu võib tibake rohkem anda, kui aga on märgata, et majades/kiikedes on õhtuks veel hulk kuivtoitu alles, siis võib kogust vähendada. Loomulikult võib ka vastupidi teha, et annad õhtul kuivtoitu ja hommikul vaatad kiiged/majad üle. Kui saad selle koguse paika, siis edasi on juba lihtne. Ehk siis minul on päeval rottidel kuivtoit ees ja öösel värske ning kodutoit. :)

Minu rotid saavad ühe sellise paraja peotäie 6 roti peale. Võtan kahes jupis, et laotada osa üles ja osa alla laili. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist