Roti peldik on ta voodi

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas helectra (Teema autor) » 26. oktoober 2005, 13:27

Morg kirjutas:Kui ma pool aastat tagasi endale just selle õige Mündikese sain ja koju tõin, käis ta kenasti ühes nurgas hädal.
Aeg lendas ja rott kosus jämedaks :oops: ja nüüd käib hädal oma pesas.
Ükskõik kui vahvat elamist ma talle ka ei teeks, pissib ta selle täis ja magab kõige kupatuse otsas. Alguses ostsin talle loomapoest Grasnesti. Sinna tegi ta endale vahva elamise . Aga kui ta laisak muutus ja sinna pissima hakkas pidin grasnesti välja viskama. Iga nädal uut osta ka ei jaksa. Siis plastik pesa, siis papimaja.... ei midagi.
Ja loomulikult talle vesi ei meeldi, aga kujutate ette ju kuidas tyyp stinkib :x . Üritab mööda kätt üles ronida kui teda pesen. Ei taha kiusata ka ju ....
Täitsa haige värk.
Mida teha et ta hakkaks puhtust pidama.
?


mina pesin oma Vana Paksu regulaarselt 1x nädalas, sest ta lihtsalt EI VIITSINUD mujal kusel käia kui seal kus ta parajasti magas. ise ta loomulikult kujutas ette, et nii peabki üks korralik rott lõhnama, aga nädala lõpuks haises rott hullemini kui puur. ei oskagi sulle muud nõu anda, kui regulaarne pesu ja võrkkiikede vahetus :)
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 26. oktoober 2005, 13:47

Minul plikad pissivad ka viimasel ajal üha rohkem oma kiikesid täis. Õnneks nad küll hoolitsevad selle eest, et nad väga ropult ja rõvedalt haisema ei hakkaks ise. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. oktoober 2005, 13:50

Ok, vannis käidud . ta hakkas piiksuma. kuigi mu käsi oli talle toeks ja jalad olid tal põhjas.
praegu hoian teda süles rätiku sees, sest ta väriseb, kuigi vesi oli soe.
ei tea...loodan et ta ei külmetu...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas helectra (Teema autor) » 26. oktoober 2005, 16:07

Vana Paks, kes oli loomult ka suht kuri rott protesteeris algul kõva kisa ja hammustamisega igasuguste veeprotseduuride vastu. lõpuks võttis ta seda kui paratamatust ning käitus suht korralikult. küll sinu rottki harjub asjaga :D
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Siretike » 26. oktoober 2005, 17:34

Minu plikad käisid alguses ilusti ühes nurgas hädal ja magasid oma heinapesas, aga hiljem magasid tihti oma tualettnurgas...Vist sellepärast, et see on puuri kõige varjulisem koht. Hõng oli ka päris tugev neil, aga praeguseks nagu ära kadunud. Õnneks peale seda, kui puuri pappmajakese ja muid magamiskohti juurde panin, nad seal enam eriti ei maga.
Võib-olla tasuks ikka kiitmise ja noomimise tehnikat proovida? Kui jälle magamiskohta häda teeb, siis noomida pahase häälega ja kui ta õigesse kohta läheb, siis kiita, pai teha vms. Ja pissinurka teine aluspanu. Kuskil foorumis on selle kohta teema juba olnud ka :)
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 26. oktoober 2005, 22:56

Minu rott piiksub ka hrmsasti pesu ajal. Eriti hulluks läks ta siis kui üritasin käega talle vett selja peale panna. Võtsin appi pritspudeli ja panin selle uduvihma peale ja niivisi sain ta ilusti märjaks. Ta prakselt ei tundnudki. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 26. oktoober 2005, 22:59

Kusjuures, kõige mugavam on rotti pesta jooksva vee all. Minu plikad nii palju kui neid üldse vannitatud on, on pestud enamasti jooksva vee all kraanikausis. Nad reeglina ei jõua arugi saada, mis, kus, kes jne. enne kui protseduur läbi. :)
Kausis solgutamine on mõttetu.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 27. oktoober 2005, 11:27

Mina pesen ka kraanikausis, aga jooksva vee alla küll ei julgepanna. Ta saaks shoki. :shock:
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 27. oktoober 2005, 11:31

Egas ma seda vett nüüd nii suure survega ei lase. Aga protseduur on tunduvalt kiirem ja rotil pole väga aegagi mõista mis temaga juhtus. Pealegi mulle tundub, et jooksva vee solin mõjub neile mõneti rahustavamalt. :)
Irwf mina kardan kausis rotti lihtsalt ära uputada, kui vesi aga madal on siis on ebamugav pesta. Pealegi shampooniga pestes läheb vesi shampooniseks ja loputa siis teda mitu ringi, et korralikult puhtaks saaks.
Irwf, pesin ka merisigasid jooksva vee all - asi oli jällegi tunduvalt efektiivsem ja kiirem.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. oktoober 2005, 12:41

Kuulsin kuskilt poole kõrvaga et kuskil x maal tehti katse ja pandi rott koos raadiosaatjaga ühele saarele. Järgmine päev oli rott hoopis teisel saarel. Tyyp oli pool kilomeetrit ujunud :eek:
Peaks hakkama Mündikest ka ikka ujumismeistriks harjutama :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 29. oktoober 2005, 22:07

No ma proovin jooksva veega, vaatanb mis juhtub. :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Siretike » 31. oktoober 2005, 22:44

Mina pooldan ka jooksva vee all pesemist. Toiming palju kiirem, lihtsam ja mugavam :) Kausis on tüütu rotti taga ajada, eriti kui ta veel pidevalt üritab oma teravate küüntega mööda kätt üles ronida.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Molly » 01. november 2005, 18:34

Mina olen nii aru saanud, et rottidele jubedalt meeldib magada oma soojas loigus. Vähemalt on seda harrastanud minu esimene rott Mirka ja praegune suurem plika Truki. Mina olen olukorra lahendanud nii, et kõige magusamas tudunurgas on suur hunnik salvrätte või pehmet WC paberit. Selle kuhjavad nad kõhu alla ja kasutavad ka nagu tekki. Igal õhtul viskan selle hunniku minema ja panen uue. Mirka oli sellega rahul ja on ka Truki. Truki lausa vaatab mulle etteheitvalt otsa, kui õhtul on kell palju ja mina pole veel paberit vahetanud. Igal juhul ei pesnud ma Mirkat kordagi ja ka Trukil pole mingit paha lõhna juures. Tibi on esialgu selline puhas piiga. Temal on puuris kivi, mille peale ta kõik oma hädad õiendab.
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 01. detsember 2005, 17:53

minu rotid vihkavad pesu ja juba siis kardavad kui vannituppa lihtsalt minna..
nad piiksuvad hullultja tahavad käest üles ronida..
siis hüppavad kas vannist või kraanikausist välja ka ja junne tuleb ka päris palju..:P
aga nad ei hammusta..:D
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas hanna2004 » 21. oktoober 2008, 14:14

Kunagi oli mul rott nimega Miki,kes käis poti peal.Potiks oli tal suur sööginõu,mida ta siis kasutas wc-na.Sööginõuks oli siis hoopis väike kauss. Ükski teine rott pole mul seni poti peal käinud.Kõik 4lasevad oma pessa,paberi peale.Aga tema käitus nagu printsess,et kui pott ( sööginõu ) täis oli siis tema sinna ei läinud.
hanna2004
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Mai-Liis » 19. detsember 2008, 16:54

Täitsa printsess ikka;)
Ma ei ole julgenud oma rotte pesta, aga ega hetkel nende lõhn mind ei häiri kaa, see pole üldse halb :) aga samuti teevad nad pissi pessa, wc paberite peale, vahetan neid samuti igal õhtul ;) Õnneks suurema häda korral viitsivad nad ikka alumisele korrusele minna, sinna, kus õige koht :D
Mai-Liis ja rotiplikad Sööbik ja Pisik!
Kasutaja avatar
Mai-Liis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas RotiSabake » 28. juuni 2010, 22:51

Minul on rott karvutu ja pesta ma teda ei taha et äkki jääb haigeks.Mina kasutan loomapoest ostetud salvrätte.Need on sobivad tema puhastamiseks ja läheb see suur pissilõhn ära.
RotiSabake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 13
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas samton » 28. juuni 2010, 23:05

"Suur pissilõhn" tekib ainult siis, kui puuri korralikult ei puhastata. Ennast pseb rott ikka ise, aga vaat puuri koristamisega ta küll hakkama ei saa.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Kissu » 28. juuni 2010, 23:39

Mina olen täheldanud, et kui lasta puuril haisema minna, hakkab ka rott ise haisema. Kui puur korralikult ära koristada, hoiab ka rott ennast ilusti puhtana ja mingit pissihaisu ei tekigi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas Merily » 29. juuni 2010, 10:50

Lisan, et puuri korralikult puhastamine tähendab seda, et kiigud, majad, võred ja muu mööbel kõik pestakse puhtaks. Olen paar korda ainult saepuru ära vahetanud (laiskus, laiskus), aga sellest ei ole suurt tolku. 2-3 päeva hiljem tuleb lihtsalt kogu kupatus põhjalikult uuesti puhtaks küürida.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas samton » 29. juuni 2010, 11:21

Eks see puuri puhastamise sagedus ja põhjalikkus oleneb puuri suurusest ka. Minu suures puuris piisab valdavalt ühest põhjalikust puhastusest nädalas, aga riiulid käin niiske lapiga üle igal õhtul (ja vahel veel hommikul ka, kui vaja on) ning mõnikord tuleb ka kiikesid korra nädala sees vahetada. Diivanile kaitseks laotatud rätikuid vahetan tavaliselt nädalas korra, aga kui tuustid seal pikemalt jooksmas on, siis sagedamini.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti peldik on ta voodi

PostitusPostitas RotiSabake » 29. mai 2011, 13:49

Minu sfinks Sipsy käitub ka nii, et pissib oma pessa. Haiseb ta vahel kohe jubedalt. Enamasti ma kasutan haisu kaotamiseks looduslikke beebilappe. Karvutu roti puhul need toimivad, aga karvase kohta ei oska midagi öelda.
RotiSabake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 13
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist