Rotiga tülis

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotiga tülis

PostitusPostitas kaarnapreili (Teema autor) » 30. juuli 2004, 18:40

vahepeal on tunne.et rott solvub minu peale,sest ma ei anna talle seda mida ta tahab.Ta ei tule minu juurde ja väldib mind...tavaliselt see läheb kiiresti üle aga kas see on üldse võimalik??? :roll: minu arvates on kuidagi imelik tülitseda loomaga,kuid vahepeal seda minul igastahes juhtub... :P
kaarnapreili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 31. juuli 2004, 13:00

Mkm, teiste kogemused ka ütlevad, et nad võivad su peale solvuda. Ka siis, kui sa nt kodust ära oled ja tema on pidanud sind igatsema.
Aga nad on enamasti andestavad loomad, ei pea pikka viha. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 02. august 2004, 13:23

Liisa kirjutas:Mkm, teiste kogemused ka ütlevad, et nad võivad su peale solvuda. Ka siis, kui sa nt kodust ära oled ja tema on pidanud sind igatsema.
Aga nad on enamasti andestavad loomad, ei pea pikka viha. :)

Kui ma olin nädal aega ära ja siis tagasi tulin,siis vaatasid ka rotid solvunul näol. :oops: :o
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 03. august 2004, 23:07

Kassidel on ka siuke komme.Ei usu eriti et rott pikka viha peab.
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 07. august 2004, 22:40

Jah, usun ka et ta oli veidi solvund ja igatses lihtsalt. Aga ma tahtsin küsida, et kas rott saab nii kaua üksiolla kui ma lähen neljapäeva hommikul aj tulen laupäeva lõunal tagasi? Ma panen talle piisavalt toitu ette. Võib teda niikauaks üksi jätta?
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. august 2004, 11:11

Mina olen rotte omapäi jätnud kuni 3 päevaks ehk kaheks ööks. Enne tuleb puur korralikult puhastada, toitu palju panna, joogipudelid täis panna. Mul on suured joogipudelid, kui sul väiksed on, siis kaalu teise juurde ostmist. Toit võiks olla selline, mis ei rikne. Näiteks rottide endi kuivtoit - siis on nende valida, kas söövad või nälgivad, ning näljaga on minu omad ka seda söönud.
Ja pea silmas ka seda, et kui tagasi tuled, on üks esimesi asju puur puhastada ja rotiga tegeleda. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rotiga tülli minemine

PostitusPostitas nuu » 09. august 2004, 18:39

No vot. minul just oli selline lugu, et tulin eile õhtul peale kahepäevast eemalviibimist koju tagasi. Kell oli 2 öösel ja mõtlesin kohe magama minna. Enne käisin köögist läbi (kus mu rotipuur praegu on), et kähku üle vaadata, et kas rottidega on kõik korras. Kuna kõik oli normis, siis ei viitsinud puuri ustki lahti teha, kuigi nemad pingutusest punnis silmadega ukse küljes rippusid....
Hommikul kui ma peale ärkamist kööki läksin, konutasid tüübid absoluutselt solvunud nägudega puuririiulil - ei mingit rõõmsat igahommikust ringi rabelemist ning minu tähelepanu püüdmist. Oh jummel kui häbi mul enda õhtuse käitumise pärast oli. Õnneks andestati mulle varsti ja mõned minutid peale nende puurist välja laskmist riputi mul juba kambakesi pükste küljes. :)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas muztikas » 15. september 2004, 11:15

Kuuldavsti pidi ka kassidel, selline komme olema

Meil ükskord oli paraadnauks lahti ja keldriuks ka sest naabrimees oli keldris, üks mustavalgekirju isane kass läkski sisse ja sirtsutas kõiklahtised keldriosad täis, võib-olla piirkonnamärgistamiseks, võib-olla kättemaksuks. Ema on teda pidevalt pidanud luuaga välja ajama, või millega iganes :P
Aga , närilised üldse, nad on küll meist lollimad, aga mingil määral neil tunded ikkagi eksisteerivad ju, vaadake kasvõi kui vihaselt nad oma territooriumi kaitsevad uustulnukate eest :D
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 28. september 2004, 11:52

Mul õnnestus ka oma rotudega tülli minna. Pidin puhkuse ajal nädalaks ajaks Eestist ära sõitma, seega tuli rotud hoiule anda. Minu sõbranna, kah kunagine rotiomanik, oli lahkelt nõus poistel nädal aega silma peal hoidma.
Kui tagasi olin ja rotud taas endale nõudsin, sai minu palav jällenägemisrõõm valusa ehmatuse osaliseks. Kui käe puuri torkasin, hammustas Paks mu pöidla veriseks. Sellest sai õnneks üle, kui piiksusin, Paks oli ikka päris kohkunud. Leppisime siiski üsna ruttu ära.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 13. jaanuar 2005, 21:40

Minu rotid on ka minu peale solvunud olnud ja pärast pole minu käest enam isegi rosinaid võtnud, aga õnneks on see kiiresti mööda läinud!
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 14. jaanuar 2005, 11:47

meil oli Äpuga ükskord nii, et saime uue vaiba. Aga vana vaip äpule nii meeldis. Ta oli vist umbes kuu aega pahane meie peale. Alguses ei tulnud üldse puurist välja.
Üleüldse ta oli selline äpuke. Iga asja peale kohe solvus.
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotiga tülis

PostitusPostitas sillekene » 08. jaanuar 2012, 23:52

Tere.
Mul on selline mure, et minu 2 rotti oleks minu pele nagu solvunud... Lihtalt üks õhtu vaatasin mis nnad teevad ja tahtsin mängida ja siis nad nagu kardaksid mind ja kui puuri ukse lahti tegin siis nad alati tulevad ukse juurde aga tollel õhtul mitte ... miks see nii on .. ja nad on puuris ka hästi vaikselt ja kartlikud.. Ma ei ole neile midagi teinud .. Mis see võiks siis olla . see on siis juba 2 päeva olnud .. :S
Palun aidake :)
Suured tänud vastajatele!.
sillekene
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotiga tülis

PostitusPostitas roberta » 09. jaanuar 2012, 16:33

Ehk on miski muu neid ehmatanud? On teil kodus veel teisigi loomi-linde,kes rotikesed võisid ära hirmutada? Või leidis aset mingi muu valjuhäälne tegevus-müra? Või on su riietel juures mingi võõras lõhn, näiteks kassilõhn? See võib olla sinu silmis niivõrd väike ja tühine, aga rotike tajub seda ohuna.
Püüa oma pisidega hästi rahulikult suhelda, anna neile miskit nämmat suhu peost kui neile külla lähed. Et nad tunneksid end igati turvaliselt, et nad näeksid sinus seda oma"emmet", kelle juurest saab alati ja kõikide eest kaitset.
Arvan,et kui see hirmutekitaja on kõrvaldatud, küllap siis olete jälle sõbrad nagu ennegi.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline