Rott närib asju

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 30. jaanuar 2004, 22:23

m kirjutas:(nuu eraldas selle teemast "Rotile puur riidekapist")
Ega su Nööp ometi närima ei ole hakanud?

ma ei tea..
puuris ta vahel näkitseb õunapuu oksa ja selle kõrvalt ka natuke võret :|
Ja siis on meil selline vahva mäng, et mina vedelen diivanil, läpakas ees ja tähtsad paberid laiali. Siis sööstab kuskilt patjade vahelt välja Nööba, närib kiirelt lähimast paberist nii suure tüki välja kui jõuab, enne kui ma karjuma pistan, ja põgeneb. Ja nii ikka kümneid kordi.
Samas muud strateegilist ta närinud pole.
Ei tea, mis tast kasvab..



Oi, ära nüüd ise endale kolle ka välja mõtlema hakka. :) Oleks su Nööbik närija, kes kõigele hambaid sisse lööb, oleks sul diivanipadjad juba uue "pitsiga". :) See praegune käitumine on päris süütu. :D
Minu plikad närivad huviga ainult riideid, mis puuri lähedal on. Aga seal ongi ainult neile mängmiseks pandud asjad - nagu praegu on üle kogu suvila visatud üks mu vana fliis, kuhu on lisa-avausi tekitatud. Samas minu seljas pole nad midagi katki närinud.
Puumajasid ei närinud mitte keegi, enne kui Tembu tuli. Ja nüüd ei näri tema ka neid.
[ Ps. Tähtsate paberite kohta seletad euroametnikele kurva häälega, et Eesti on kolmanda järgu arengumaa, kus rotid inimeste elamises vabalt ringi jooksevad. ;) ]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 30. jaanuar 2004, 22:51

m kirjutas:[sööstab kuskilt patjade vahelt välja Nööba, närib kiirelt lähimast paberist nii suure tüki välja kui jõuab, enne kui ma karjuma pistan, ja põgeneb.

Tead, minu meelest on sinu Nööbikul ja minu Nellil praegu just see iga, kus kõik asjad on vaja hambaga järgi katsuda - nagu inimlastelgi on vaja kõik uus ja huvitav suust läbi lasta mingil eluetapil :). Piksel oli algul just samasugune, aga see on praeguseks juba unustatud...
Aga mis pitsidesse puutub, siis mina enam ei loodagi, et mul ükskord õnnestuks voodipesu nii ära lappida, et sinna ühtegi auku enam ei jääks.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 31. jaanuar 2004, 10:38

kui meie rottid lahit saavad siis nad närivad kõike!kül riiet ja pilte.....
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Suur Hiir » 31. jaanuar 2004, 11:53

Nagu näha, on nuu puutunud kokku sama naljaga, millega mina :) Mul ka üks vana tekikott, mida kunagi kasutasin, kenasti pitsilise mustriga. Kusjuures minu koha pealt, abikaasa pool on nagu tervem. Puuri koristamiste ajal leidsin pidevalt puuri põrandalt ilusaid ümmargusi riidetükke, mis hämmastaval kombel sarnanesid minu tekikoti mustriga. :shock:
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 31. jaanuar 2004, 23:36

mina ja mu sõbrad mängisime kirjapeitust ja pa peitsin oma ühe kirja rotti puuri saepuru alla....no sõber jõuab siis sinnani ja vaatab et sott närib minagi ma läksin vaatama...rott näris paberisse augud,,,,lõpuks tuli ilus lumehelbes.... :)
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: appi, närivad! ;-)

PostitusPostitas nuu » 24. veebruar 2004, 23:43

mul on Turn täielikuks närimismaniakiks muutunud. :cry: (niimoodi viimaks koolitaitkse minust veel korralik inimene, kes töölt tulles ei viska jopet ja teisi riideid tugitooli.) Viimase aja kuriteod: suured augud vanema talvejope seljal, augud uuema talvejope esiküljel, augud triibulises kampsunis, augud uutes teksades (õnneks ostsin viimati mingid odavad), väga palju auke tekikotis ja villases pleedis, augud kahes öösärgis, suured augud minu seljakotis.... :roll: rohkem ei tule nii järsku meelde. Ja kõik selle pärast, et Turn millegipärast tahab kogu aeg igale poole omale pesa meisterdada. Tegime talle nüüd vanadest kaltsudest tuppa paar valmispesa. Kui midagi põnevamat kättesaadavas kohas ei vedele, siis ta isegi kasutab neid... miskipärast on see lontrus mulle närimisest ja hammustamisest ja kiilanemisest hoolimata hirmus kallis. :?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: appi, närivad! ;-)

PostitusPostitas m » 25. veebruar 2004, 00:19

muidugi, ikka on ju kallis see, kellesse palju aega ja raha (jopesid ja pleede) panustatud on 8)
aga misasjad on pesad? Valmispesad? Kuidas sa neid teed? minu omad leiavad ise igatsugu pesi, mis neile +/- sobivad ilma ümbertegemata (teki sees, diivanikatte all, Tähtsate Paberite kuhja otsas,...)
veel ei tea ma, millised on jogurtidropsid. Triibal oli täna sünnipäev..
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: appi, närivad! ;-)

PostitusPostitas nuu » 25. veebruar 2004, 00:49

eks see "valmispesa" ongi lihtsalt üks hunnik asju (kaltse ja paberied), mida ma pean piisavalt väheoluliseks, et võin neid rottidele ette "sööta". :) Nii intelligentsed nad mul õnneks ei ole, et vahet teeksid, milline paber on Tähtis Paber ja milline on tarbetu rämps. Niisiis kõlbab neile ka see kraam, mille ma meelega kuhugi laokile olen jätnud. Nemad ju ei tea, et meelega... Ja ma loodaks küll, et pesa tuleb ülearusest paberi- ja riidekraamist sama hea kui kõige kallimast materjalist ehitatu. (Aga kuna ma rott ei ole, siis ma seda muidugi ei saa kunagi teada. :roll: )
Jogurtidropse müüakse loomapoes. tavalised närilisemaiustused, välja näevad nagu pisikesed küpsised või valged shokolaadinööbid, eri tootjatel pisut erinevad. Aga ma arvan, et pähklid ja muu seesugune ajab selle asja sama hästi (kui mitte paremini) ära - pole värvaineid ja kõike seda jama.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rott närib asju

PostitusPostitas Scratchy » 25. mai 2004, 13:37

Ema ja isa magavad diivanil, teevad selle öösel lahti.. Rott närib kõik linad ka katki... Tatrapadjale tegi augu sisse.. Pissib diivani vahele...
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott on pätt

PostitusPostitas Nukkuke » 25. mai 2004, 16:59

mul on nad toas lahti muud ei närita kui aint voodi pesu tekkid padjad jäävad terveks kuid tekkikottid ja padjapüürid on sellised nagu oleks sõjast läbi käind ei tea miks see neile meeldib küll? :? :? :? :cry:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 25. mai 2004, 18:02

Minu närilised on meil ka päris mitu paari linu katki närinud..
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 25. mai 2004, 18:04

Rotid ju ongi närilised... Meil on kardinatel "pits" servad ja plika voodiriided augulised. Aa jaa, pliiatsid sõid sahtlis ära.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott on pätt

PostitusPostitas liliah » 25. mai 2004, 18:15

Minul 1 rott teeb patjadesse ja särkidesse auke. Püksteaugud pole ka väga üllatav moment :P
liliah
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott on pätt

PostitusPostitas m » 25. mai 2004, 18:50

meil avastas Nööba, kuidas mingist praost poja kinnisesse lauasahtlisse saab ja tegi siis endale sinna pesa kõigest seal leiduvast (diplomid, ujumisprillid, noatupp, kommipaberid jmt.) Eelnevalt näris selle kõik muidugi parajateks tükikesteks
Viimati muutis Endised kasutajad 25. juuni 2004, 17:31, kokku muudetud 1 kord.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. mai 2004, 16:26

Vedelevad paberid, kilekotid, kommid, küpsised vms. veab ta kapi alla pessa või diivani sisse, et naeid hiljem süüa ja närida. Ka linade ja tekikottide närimisest ei ütle ta ära :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas katzik » 03. juuni 2004, 20:13

ka minu rotile meeldivad linad ja tekikotid.ükskord näris ta ühepäevaga kardinasse väga väga suure augu.ka ühe uue kaktuse mis ma sain pani ta nahka..see oli veel väikene kh..
There are rats in my house.
Kasutaja avatar
katzik
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 213
Teemad: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuni 2004, 09:20

Kunagi ammu oli mul rotikene (emane) kes võis sibada vabalt kus iganes. Kõik jäi terveks ja oma hädad ajas ka alati puuris ära... :)
Aga nüüd on kaks poissi. Alguses jooksis vabalt ringi aeg-ajalt, ei pannu tähele, et ta miskit kurja oleks teinud. Aga siis äkki tegi arvutihiirega tutvust :D hammustas teisel saba ühe ampsuga läbi. Peale seda enam valveta ei jookse :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuni 2004, 09:22

Kõige suurem üllatus oli see, kui istusin arvuti taga, poiss süles magas. Siis ärkas, ringutas ja pissis mulle sülle suure loigu :P
Välja nägi, nagu oleksin ise püksi teinud :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. juuni 2004, 12:42

Minu rotu närib kah kõike mis kätte saab kõik linad,kardinad,pliiatsid,minu riided(kui ta mul vahest voodis jalgade juures sibamas käib siis ma lasen tal seal olla ja üks kord jäin magama hommikul tõusin suure huraaha ülesse et rotut laiaks ei makanud ja mida ma siis näen.....rotu oli mul öösärgil yhe külje ära söönud)Aga juhtmed et tõmba teda absoluutselt olen kuulnud et osad ainult oma juhtmeid kodus päästavadki :lol: (tegelt see ei ole valjakas)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuni 2004, 14:33

Õnneks ei näri minu rotid midagi (sülitan üle vasaku õla). Ahjaa, üks kord kui mul teksad jalas olid näris üks neist, ma ei tea kumb, sinna vääga väikese augu. Enam seda õnneks juhtunud ei ole
Viimati muutis Endised kasutajad 22. juuni 2004, 16:06, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 22. juuni 2004, 16:04

heinz007 kirjutas:Õnne ei näri minu rotid midagi (sülitan üle vasaku õla). Ahjaa, üks kord kui mul teksad jalas olid näris üks neist, ma ei tea kumb, sinna vääga väikese augu. Enam seda õnneks juhtunud ei ole
Nojah, ei näri me rotid küll, aga täna mängis Solo meil kaevur Matit toakase lillepotis. Hea, et avastasime enne, kui juurteni jõudis. Koristamise käigus leidsin tugitooli alt hulgaliselt toiduvarusid.Ja diivani tagune , see on ilmselt välikäimla.
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott on pätt

PostitusPostitas sphinx » 23. juuni 2004, 11:29

Minu rotu närib ikka kõike... Juhtmed on meil juba katki... kampsun katki... õe barbied on invaliidid... kotte on näkitsenud... aga ega ma ei kaebs. ma teadsin et nii läheb :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. juuni 2004, 13:02

Minu rott ei näri ültse ,kuid varastab! lasin kord roti lahti ja nägin kuidas ta teekotiga minu tuppa jooksis. :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. juuni 2004, 14:43

klege andke abi, peale seda kui rott hakkas puuri närima, siis alati kui ta lahti lasen siis midagi ta jälle ära närib, täna näris mu käekoti ära mis polnud just eestist ja paarsaja krooniga ostetud:@
riideid närib jne jne jne
kui asi nii jätkub siis mina teda enam puurist välja ei lase ja kui siis ka öösiti liigselt trallitab siis peab see loomake kyll loojakarja minema
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 25. juuni 2004, 15:24

Pizike, parim mis sa teha saad, on tuba enne roti lahti laskmist nii üle vaadata, et talle ei jääks kätte asju, mida ta närida ei tohi. Või siis piira pinda, kuhu ta saab, ning hoia tal kogu aeg silma peal. Minu rotid saavad ainult laua peal käia või minuga põues/varukas. Rotile piisab, kui ta iga päev sinu käest tunni tähelepanu ja välja laskmist saab.
Aga selle pärast rotti tappa, et ise koristada ja silma peal pidada ei viitsi, küll ei tohi. Siis anna ta parem koos puuriga ära.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott on pätt

PostitusPostitas Suur Hiir » 25. juuni 2004, 18:24

Ma olen Liisaga täitsa ühel nõul. Rott ei ole selles süüdi, et sinu (pizike) kott liiga heast materjalist on. Minul on eelmisest rotist näiteks refleks korjata kõik paberid ja raamatud rottide teelt ära, et õnnetusi ei juhtuks. Magamapaneku kohta ütleks, et see on ääretult vastutustundetu tegu, eriti kui oled 17-aastane, kellel peaks juba olema mõistus pehmest kohast pähe jõudnud. Ära palun pahanda, aga see on minu arvamus asjast. Eelmine pägalik keeras mul ka palju käkke kokku ja näris juhtmeid (imestan, et ta elektrilööki ei saanud), aga selle pärast ma küll ei jooksnud teda magama panema.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 25. juuni 2004, 19:47

Ega minu rotidgi ilma pätuse tegemiseta olla saa.Mul on puur kapi otsas ja vahel on nad seal lahtiselt.Eile olid mõlemad kapi all ja ei tule ära kah, aga Steffy tuli meelitamise ja kutsumise Reti suurem kaak ei tulnud.Reti pidin harja varrega ajama kapi alt välja ja nüüd karistuseks istuvad puuris.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott on pätt

PostitusPostitas Laura188 » 26. juuni 2004, 09:45

Minul närivad rotipojad igasuguseid asju.Kui ma ehitasin neile puuri võrkkiige,siis oli see ehk liiga väike ja nõrk,ja nad närisid selle ribadeks. :lol:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 04. juuli 2004, 23:28

Ehteid meeldib kah mu rottidele närida. Kui õlal istuvad, siis üritavad kaelaketti ja kõrvarõngaid närida. Üks kord oleks Hugo mul isegi ninarõnga(õigemini needi) ära varastanud. :P
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sharky » 05. juuli 2004, 09:19

kui ta mul voodile saab siis ta teeb endale mõnusa nurgakese padla alla, muidugi kuulub selle alla ka märgistamine
Sharky
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist