Millal uus rott lasta vabalt jooksma?

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Millal uus rott lasta vabalt jooksma?

PostitusPostitas m (Teema autor) » 04. aprill 2004, 14:58

sunny kirjutas:Nad mul juba umbes nädala olnud ja siiani pole veel neid tuppa lahti julgenud lasta. Millal muidu selleks õige aeg oleks? Äkki pärast ei saa kätte neid enam? Nad küll mind enam ei karda aga uut kohta ikka ju võõrastavad. Kuidas siis selle asjaga on, et kuidas ja millal neid lahti võib lasta?



no esiteks tuleb ruum kindlasti rotikindlaks teha - hiireurud-sügavad kapialused-uksed-jne. blokeerida.
Minu viiamne rotike hakkaski umbes nädala pärast tuba avastama - siis, kui ta oma puuris ja minu süles end juba kindlana tundis. Ja ega ta algul puurist kaugele kippunud - esimesed paar päeva, kui puuriuks lahti oli, julges ainult puuri ümber paar ruutmeetrit ringi luusida ning iga ehmatuse peale silkas puuri tagasi. Tasapisi siis laiendas oma territooriumi ja nüüd peremehetseb juba terves majas.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal väiksed rotid jooksma lasta?

PostitusPostitas Nukkuke » 04. aprill 2004, 17:43

Hii minuomad on kuskil kuused ja jooksevad juba mööda voodit ja telekalauda ringi,maha nagu ei kippugi-tore(kes neid küllklaveri seest püüdma hakkaks :lol: )ja minul on nad kodus olnud alles nädala :D
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 04. aprill 2004, 18:42

Minu noored käivad suurte puurkatusel (millel riie katteks) ja laua peal. Laua peal on lõbutsemiseks 3-kordne hamsupuur ja vana fliispusa (selle käistes on hea ronida) ja üks pappkarp, millel on uksi-aknaid.
Üsna kiiresti kujunes nii, et õhtul tõstan nad oma puuriga suurte puuri katusele ja teen uksed lahti. Ja hommikul jälle oma puuri tagasi. :)
Tüüpidele väga meeldib mängida omavahel ja minuga ja ringi joosta siin. Aga kui nad maha kipuks minema, siis ma ei saaks neid nii välja lasta.
Vali mingi piiratud ala, kuhu neid jooksma lasta. Väga hea, kui see on mingi koht, kuhu saad nad puuriga panna - või pane nende majake sinna, et oleks koht, kuhu varjule joosta.
Kui nad kätte võtmist kardavad, on veel vara neid välja jooksma lasta. Muidu ei pruugi sa neid kätte saada hiljem. Siis meelita niisama välja ja hoia ja sõbrusta nendega.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist