Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kas võtta juurde või mitte?

PostitusPostitas efkamusi » 08. november 2007, 15:01

Mul on üle kahe aasta vana isane rott.
Ta siis mul siin kaks aastat üksinda olnud.
Nüüd aga lugesin siinseid postitusi, sest alles nüüd leitsin selle foorumi.
Kirjas oli, et rotidele meeldib rohkem koos olla jne.
Mul hakkas nagu temast kahju:( Ta tundub tõesti olevat vahest selline kurb vms.
Minu puur ei ole rotile kindlasti kohe õige, see veits väiksem kui peaks.. Mul oli seal olemas ka jooksuratas, aga ta jäi sinna kinni:D või ei jooksnudki enam-vähem seal peal ja võtsin ära sest see võtis ruumi(kes teab võib-olla oleks jooksma hakkanud). Tal polegi puuris midagi.. ase, toit, ja minu ninnunännutamine:) Põhimõteliselt, sööb, magab ja jookseb mul voodis ringi, puuris pole tal midagi teha.
Küsimus siis olekski, et kas ma peaks talle ostma seltsilise?
Kui seltsiline oleks temast noorem jne..äkki hakkab talle närvidele käima, et noorem tahab mängida, aga minu oma nii vana et võib-olla ei taha mängida enam?Kas mul oleks mõtet osta talle seltsiline?
Äkki ei harju ära, hakkab kartma või mida iganes..
Nüüd ma siis alles hakkasin mõtlema.. aga tal minuga ka tore:)
Viimati muutis Kissu 08. november 2007, 15:56, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Edaspidi palun postita oma küsimus juba olemasoleva teema alla (kui selle kohta on teema), mitte ära tee kohe uut teemat!
efkamusi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Lind1100 » 08. november 2007, 17:17

Kõige mõistlikum lahendus olek võtta 2 pisirotti ja osta suurem puur, kuna muidu võib uus rott varsti üksi jääda.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Molly » 08. november 2007, 19:42

Õige ta on, et kui juurde tahad rotte võtta, siis kindlasti 2 rotti. Sinu rott on üsna eakas ning terve elu üksi elanud- ei oskagi öelda, kas ta pisikestega enam harjub. Kui aga hoolid oma rotist ja tahad tema vanaduspõlve huvitavamaks muuta, siis muretse talle suurem puur. Jooksurattast peavad lugu suht vähesed rotid ja seda pole talle vaja. Suuremasse puuri võiksid aga murtseda ja meisterdada talle huvitavaid asju- torud, kiiged, majakesed.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Lind1100 » 17. november 2007, 21:31

Kuna arvatavasti tuleb mul varsti endal see tutvustamiselukas ette võtta siis tekkis kaks küsimust:

Kas kaht rotti kahele on raskem või kergem tutvustada kui üht kahele või kaht ühele? :umm:

Rotid korraldasid kunagi väga ammu (7,5 kuuselt, praegu 1a 9 kuud) tänu minu venna õhutustele :bang: verise kakluse ja mul tuli neid uuesti tutvustada. Kas on arvata et nad käituvad enamvähem samamoodi?


(See teema võiks kleeps olla, seda on paljudel vaja ja pole ju erilist mõtet seda iga kord taga ajada, kuna ajaga liigub see allapoole.)
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Mercar » 17. november 2007, 23:16

Mulle on mulje jäänud, et on lihtsam kui juurdetulijaid on mitu. Noortel (eriti kui nad on ühest pesakonnast) on koos julgem. Samuti tavaliselt olemasoleva roti (rottide) tähelepanu hajub mitme uue peale ja loota on et kumbki (keegi) uutest ei saa väga tuuseldada.
Kui mul oli 3 rotti ja 2 tuli juurde siis oli aga ka teistpidi muresid. Uued üritasid kahekesi vanadele kambakat teha :bang:

Samas kui viiele rotile ühe juurde tõin oli ta alguses üksinda väga õnnetu viie "siili" keskel. Ja õekeste kõrval on ta kergelt tõrjutuks siiani jäänud (st. liiga eriti ei teha (vahel nägelusi on) aga õed magavad pigem üksteise kaisus ja temast väga välja ei tee).

Seega ise tooks pigem korraga mitu uut ühest pesakonnast, ükskõik kas vanu on 1 või rohkem.

Lind1100 kirjutas:... Kas on arvata et nad käituvad enamvähem samamoodi?
Ega seda kindlalt öelda ei saa, aga karta on.

Kui sul kodus praegu 1 rottidest selgelt boss on, võid alguses üritada noori talle tutvustada. Sest kui see tutvustamine korralikult tehtud, siis teoorias teine vana olija näeb, et boss uutega sõbralik ja ei tohiks väga enam probleeme olla.Kuigi see ei pruugi nii minna. Eks tutvustamine on iga kord veidi isesuguna ja reeglitele lisaks tasub nö. kõhutunnet järgida.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Brix » 18. november 2007, 14:22

Mullegi tuleb peatselt uus tita. Meil on jälle nii, et on noor rott(8kuud) ning 20 kuune vana paks boss. Vahest käib väike võimuvõitlus ja näksamine, aga mitte hullusti(6,5k koos olnud). Suurem on natuke kurjem rott ( eks sellest aastasest üksi olekust).
Ma tahtsin küsida kumbale ma enne tutvustan pisikest. Ma mõtlesin, et teeks nad alguses nooremaga tuttavaks ning siis vanemaga. Et nagu äkki noorem rott titale toeks ja mängu kaaslaseks, kuna vana rott enam nii palju ei mängi, aga noor kargleb ringi nagu pöörane(ning turnib).

Segane jutt tuli, aga loodame, et saate aidata.... :ups:
Kasutaja avatar
Brix
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 18. november 2007, 15:02

Meil ka tutvustamine ees. Siiani on titade tutvustamine vanematele läinud küll väga kiirelt ja probleemivabalt aga eks näis. Loodetavasti tüdrukud lapsendavad pisikese kiiresti. :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas aneelika » 16. aprill 2008, 13:55

Ma mõtlesin võtta sünnaks isast rotti aga kui mul on üks isane juba kas neid saab siis pärast kui teine on ka suur ühte puuri panna?
Viimati muutis Kissu 16. aprill 2008, 14:07, kokku muudetud 1 kord.
Loomad igavesti When you can live forever. What do you live for?
Kasutaja avatar
aneelika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 8
Asukoht: Kohtla-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Scratchy » 16. aprill 2008, 14:06

Kui sa õigesti tutvustad, siis peaks nad ikka leppima. Isased on tavaliselt uustulnukate suhtes sõbralikumad, kui emased. Kui vana su praegune isane on? Kui sa võtad juurde veel väikese roti, siis tõenäoliselt ikka lepib, kui õigesti tutvustad ja piisavalt suur puur sul on. Kui juurde võtad vanema roti, siis võib tutvustamine raskem olla.

PS. Suurte tähtedega kirjutamine võrdub foorumis karjumisega, mis pole viisakas.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas alpachino » 24. september 2008, 09:59

Olen kaua mõelnud ja tahaks küsida, kas kellelgi on kogemusi.
Mul on umbes aastane rott, kuid ta on üksik rott ja tahaks talle kaks noort seltsik võtta, kuid ma niiväga kardan et ta ei võtagi neid omaks , kuna ta nii kaua juba üksi on olnud.
Puur on mul kolmele rotil piisav(F. Jenny).
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Eva4 » 24. september 2008, 10:05

Kui rott on üksik, siis tõneäoliselt ta võtab uued ikka omaks. Kui alguses korralikult neutraalsel pinnal tutvustada, siis minul on kõik rotid lõpuks leppinud. Kui kerge või raske see on, oleneb roti iseloomust ja selgub alles tutvustamisel. Emastele on tavaliselt lihtsam tutvustada uusi rotte, aga see ei ole ka muidugi reegel.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas alpachino » 24. september 2008, 11:52

Selge, siis algavad läbirääkimised poisi ja perekonnaga :happy:
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Scratchy » 24. september 2008, 15:36

Kas ta on emane või isane?
Mina tutvustasin kunagi oma 9kuusele isasele umbes kuu vanust poisikest. See tutvustus läks üsna hõlpsalt, eks alguses oli päris palju uudistamist uue kallal, kuid neist said suured sõbrad. Vana rott oli samuti uue tulekuni üksi elanud.

Aga kui võtta, siis võikski võtta korraga kaks noorukest, sest siis on neil seltsis julgem ja siis kui vana rott peaks juba nii vanaks saama ja üle vikerkaare paterdama, ei jää sulle üksikut rotti. Kahe võtmise juures on ka hea see, et kui tutvustamine kohe ei klapi, on neil seltsi.
Uued rotid võiks olla veel päris pisikesed, siis on suurem lootus, et vana nad omaks võtab. Tavaliselt antakse ära rotipojad kuskil 6-7 nädalaselt, siis on nad loovutusealised, aga loomapoodi tuuakse vahel ka nooremaid.

Edit: Lugesin uuesti ja märkasin, et sul ongi plaanis kaks võtta. :ups:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas alpachino » 24. september 2008, 18:10

Jep on jah plaanis kaks võtta.
Minu Rotu on tütarlaps niiet need uued peaksid ka siis tüdrukud olema.
Mõtlen juba selle peale, et peab kuskilt mingi normaalse puuri selleks ajaks saama, kui uued veel vanast eraldi.
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas LimPs12 » 18. juuni 2009, 07:02

Tahtsin seda küsida, et kas isaseid on raskem tutvustada ? vana rott on 7-8 kuune ja uus rott oleks siis 4 kuune.
Armastan Rotte
My Fav.
Kasutaja avatar
LimPs12
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Asukoht: Eesti : )
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Lind1100 » 18. juuni 2009, 15:39

Pigem peaks vastupidi olema- emaseid on raskem tutvustada. Samas, teatud eas, 6-8 kuuselt, on isaseid jälle võibolla veidi raskem tutvustada, kuna on siis n-ö pubeteedi-iga.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 18. juuni 2009, 16:05

Tegelikult oleneb see hästi palju rottidest endast, nende iseloomust ning vanusest. Olen kuulnud mõlema soo puhul nii positiivseid kui negatiivseid jutustusi tutvustamistest. 7-8 kuusele rotile teise roti tutvustamisel peab igal juhul suhteliselt ettevaatlik olema (ega ainult isastel siis puberteediiga pole), sest nagu ka inimeste puhul võib puberteediikka jõudnud rotikene käituda väga ettearvamatult. Tõenäoliselt peaksid alustama ikka ettevaatlikult neutraalsel pinnal seda tutvustamist, et saada teada, kuidas uustulnukasse üldse suhtutakse ning kui seal õnnestub see kenasti, siis võib vaikselt hakkata ka tuttavamates piirkondades neid kokku laskma. Tihti minu rotid ei tee uustulnukaist väljas üldse välja, kuid kui see üritab neile puuri või majja pugeda, siis läheb alles kismaks. Seega tuleb seda protsessi võtta hästi rahulikult.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas RottNuffik » 10. september 2009, 16:03

Tere!
Plaanime võttam juurde rotipoissi enda 7 kuusele rotipoisile?
Kuidas nad läbi võivad hakata saama?
Kogemusi kellegil?

Sügist teile
Rott Nuffiku seiklused Soomes
RottNuffik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Asukoht: Soome
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 15
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Scratchy » 10. september 2009, 18:14

Mina kunagi tutvustasin 9kuusele isasele rotile väga noore rotipoisi (umbes 3nädalane). Kuna uustulnuk oli nii pisike, siis vanem rott võttis ta kohe omaks, hakkas isa mängima. :) Nuusutas kogu aeg saba alla, see käis ilmselt pisikesele närvidele natuke. Aga muud nagu polnudki. See tutvustamine oli võrdlemisi lihtne. Ainult siis tekkisid probleemid, kui noorem rott jõudis puberteediikka, siis tekkisid puuris kaklused, mis aga hierarhia paika panemisega lõppesid. Muidugi selles oli süüdi ka ilmselt see, et nad olid tol ajal mul pisikeses puuris (tegelikult olid kaks hamstripuuri ühendatud) ja jäid üksteisele jalgu. Siis sai ehitatud aga mõnusalt suur puur, kus neile mõlemale piisavalt ruumi oli. ;)
Muidugi see tutvustamise kergus oleneb suuresti rottide iseloomust. Isegi kõige rahulikum rott võib teiste rottidega suhelda hoopis teistmoodi (olla agressiivne näiteks). Sellepärast peab tutvustamine olema korralik ja põhjalik ning puur põhjalikult puhastatud (et vana rott ei peaks seda enda territooriumiks).
Väga hea oleks kui teiseks rotiks võtaksid rahulikuma rotipoisi, sellise, kes vanale olijale väga vastu ei hakka. Võiksid mõne kasvatajaga ühendust võtta, kuna nad valivad aretuseks tavaliselt rahulikuma iseloomuga rotid, kellel pole ka väga domineerivat iseloomu. Kuna Nuffik on praegu üsnagi puberteedieas, siis ilmselt võib ta alguses uustulnukaga ülbama hakata, muidugi oleneb see suuresti su roti iseloomust.

Sa lihtsalt uuri kõvasti tutvustamise kohta erinevaid teemasi ja pane igasugused nipid kõrva taha, mis tutvustamise lihtsamaks võivad teha. Kui õigesti tutvustad, peaks kõik hästi minema. ;) Kuigi ära looda, et see kõik ühe päevaga toimub. Mul läks näiteks oma emaste rottide tutvustamisega aega vähemalt kuu (kui mitte rohkem, kui mälu ei peta).
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Merily » 16. aprill 2010, 14:27

Nii... Olen juba pikemat aega mõelnud 1 roti juurde võtta. Nüüd leidsin ühe ja küsin targematelt, et kuidas käib tutvustamine, kui mul on praegu 2 emast ja tahan 1 emase juurde võtta? Kas pean kõigepealt ühega tutvustama ja siis teisega eraldi või võib ka kõik 3 korraga kokku panna? Selline asi on võimalik, et tehakse kambakas uuele nooremale isendile? (Korraga kokku, st enne on puurid olnud kõrvuti ja lõhnaga on harjutud, neutraalsel pinnal, nt vannis)
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Loomahull » 16. aprill 2010, 17:22

Ikka korraga. Alguses loomulikult vaikselt ja tasakesi, neutraalsel pinnal ja hoolika järelvalve all. Eks muidugi tunnevad mõlemad huvi ja pisike võib kisama pista, aga kisatakse ka siis, kui kärbes lendab. :-D Muidugi kui vaenulikku suhtumist näidatakse, tuleb eraldada.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Merily » 16. aprill 2010, 18:00

Ahnii, mina oleksin enne 2 pannud ja pärast 2. Jään lootma, et Su jutt ikka tõele vastab :P.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 16. aprill 2010, 18:37

Tegelikult ei pea ilmtingimata kõiki korraga kokku panema. Mina panen uustulnukaga rotid kokku ükshaaval rotte lisades. Esimesena tõenäolisemalt kõige ohtlikuma roti (alfa roti) ja siis järgemööda ülejäänud rotid. Nõnda saab jälgida iga roti reaktsiooni. Eemaldama ma eelmist rotti loomulikult ei hakka, kui ta just tõesti agressiivselt ei reageeri. Seda muidugi esimesel korral. Edaspidi käitun vastavalt rottide reaktsioonile. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas algaja » 11. mai 2010, 19:16

Mina olen endale küll vist raskeima variandi valinud: kodus oli mul algul 8 kuune kaaslase kaotusest stressis rotipoiss. Ta on 1,5 kuud üksi olnud ja otsisin talle kogu selle aja kaaslast. Kuna kuskilt sfinkse ei saanud, venis asi pikale... Eile sattusin loomapoodi, kus ühest põrandal, teiste puuride all asetsevast hamstripuurist leidsin 2 sfinksi - 11 kuud vanad. Nad on peaaegu aasta sellistes tingimustes elanud - ei olnud neil isegi hütti, kuhu tuttu või sooja minna. Loomulikult ei raatsinud ma neid sinna jätta. Tõin koju, panin suurde puuri. Öösel toimus tohutu jooks ja madistamine: poisid said esimest korda elus joosta ja ennast tagakäppadele püsti ajada. Joshua - minu oma tupsu - ei ole uutega veel kohtunud, elab ta isegi teises toas, kuid nähtavasti on uute müdistamine ja lõhnad temani jõudnud, sest väriseb see vaene vennike omas hütis ja hommikul keeldus isegi hommikusöögiks puurist välja tulemast... Niisiis kolm peaaegu täiskasvanud rotti, igaüks oma psüühikaprobleemidega. Uued, Gudmund ja Benedikt, ei ole ju inimestega harjunud... No vaatame, mis sest asjast saab. Nädalavahetuseks kavatsen puurid lähestikku panna.
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas algaja » 25. mai 2010, 17:44

Nüüd võin juba natuke kogemusi vahetada. Esimese nädala uusi Joshuaga kokku ei lasknud - harjusime omavahel. Teisel nädalal, kõigi õpetuste kohaselt, toimus tutvumine neutraalsel pinnal.(olin selleks hoolega valmistunud - veeprits, nahkkindad jm, jube närvis olin ka :-D ) Algul läks kõik kenasti, nuusiti üksteist, kuid siis võttis Joss ikka nõuks Benedikti tiba lähemalt st hambaga uurida. Õnneks haav pisike ja selleks korraks sai tutvumine läbi. Teisel päeval sai Joshua ka Gudmundist maitse suhu. Aga kuna kumbki polnud eriti söödav oleme kolmandas nädalas ja "tutvume tuttaval territooriumil". Kui võõral pinnal askeldasid poisid rohkem omaette, siis praeguses etapis võtab Joshua kivikuju poose ja uued poisid kükitavad kõige meelsamini minu õla peal. Suuremaks madinaks ei ole läinud, sest olen ise paaniline ja kipun sekkuma kohe, kui natukegi ohtu aiman. Ehk peaks neil laskma seda territooriumi-kunni mängu mängida. No näis, kuidas edasi. Pean veel mainima, et kui minu Joshua oli enne uute poiste tulekut stressis, kõige suhtes ükskõikne leina-rott, siis pärast nendega esmakohtumist muutus ta 100% - jälle minu aktivist tagasi :-D
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas algaja » 20. juuni 2010, 10:36

Pole tükka ega kirjutanud, kuid nüüd võin öelda - kolme enam-vähem täiskasvanud roti tutvustamine läks lõppkokkuvõttes libedalt. Kummalgi uusikul küll üks hambajälg pepu peal, aga neljandat nädalat alustasime ühes puuris. Esialgu küll uute poiste puuris, sest seda oli Joshua juba enne uudistamas käinud (ütleme ausalt: sealt toitu varastamas käies :-) ) ja proovinud ka vendade hütti pugeda. Need katsed piirdusid tavaliselt sellega, et Benedikt ja Gudmund olid tagajalgadel, vehkisid üksteise poole käppadega ja kurtsid kõvahäälselt vingudes teineteisele oma kurba saatust - Joshuat ei rünnanud. mingil hetkel jäi Joss päevauneks sinna kolmandale korrusele magama, siis otsustasingi, et nüüd on aeg... Esimesel ööl koos mingeid ektsesse ei toimunud, aga hommikul arvas Joss, et nüüd on küllalt külas oldud ja läheks ära koju. Suur oli tema paanika, kui tema kodupuur oli kadunud. Tõstsin siis uute poiste puuri Joshua puuri kohale, et kirik nö keset küla oleks - ühtedele harjunud pesa, teisele harjunud koht. Kolme päeva pärast kolisin kogu kamba Joshua puuri (olin seda enne hoolega küürinud), mis hulga suurem. Ka seal leidsid kõik mõnusalt ühise keele. Isegi mingeid võimumänge ei ole toimunud, aga müratakse mõnusalt.
Julget pealehakkamist - võtke oma pisikestele kaaslased, näete, nad on koos hulga õnnelikumad.
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas katuuuu » 05. august 2010, 09:56

Kuidas on kahe kuuse ja ühe kuuse roti tutvustamisega? Suuruse vahe on neil ikka suur, kas vanem väiksemale kasvõi mänguhoos haiget teha ei või?

Ja rotid on poisid, kui see loeb. :wink:
Kasutaja avatar
katuuuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 458
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas algaja » 05. august 2010, 10:38

Kui lugesid minu kogemusi ühe 8-kuuse ja kahe aastavanuse poisi tutvustamisel, siis selle najal julgen küll arvata, et probleeme ei tohiks tekkida. Varu ainult kannatust ja käi läbi kõik tutvustamise etapid - küll su poisid ise märku annavad, mil nad järgmiseks astmeks valmis on. Ka minu poiste suurusevahe oli küllalt suur - aastased olid kirbud minu 8-kuuse Joshua kõrval ja natuke hambajälgi tekkis ka (ja mõnikord tekib siiani, kuna Joss on laiskvorst ja Benedikt käib teda torkimas) kuid nüüd on nad igati mõnusad mängu- ja kaisukaaslased üksteisele.
Parimat!

algaja
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Rotsik » 03. jaanuar 2011, 16:40

Hei!
Plaanis võtta oma kahele ca aastasele rotipreilile kolmas plika kaaslaseks. Küsimus: milline oleks uue seltsilise soovituslik vanus? Lugesin kuskilt, et väga pisikesed emastele rottidele ei meeldi - võõrad tited või nii... Kas sobiks siis pigem teismeline?

Tänud vastamast :)
Kasutaja avatar
Rotsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Merily » 03. jaanuar 2011, 19:30

Tegelikult pole vahet, keda tutvustad. Täiskasvanuid on muidugi raskem, aga kõik on võimalik. Mina soovitaks pigem ikka päris tite võtta, neis ei näha konkurenti, seega läheb asi kiiremini. Teismeline on juba selline, kes võib bossi koha üle võtta, seega tahetakse tavaliselt neid rohkem paika panna. :)
Kõik rotid on erinevad, seega tulemus on igakord erinev - lihtsalt tuleb neile aega anda.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline