Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. august 2004, 14:52

Mejust kas sul on juba rotid olemas ja nad pole leppinud? Kuidas sa neid tutvustasid?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 05. august 2004, 16:07

Jah, muide selline vihje ka, et rottide jutud on loomade all üleval. Lugege ja pakkuge täiendusi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

tutvustamine käsil

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. august 2004, 14:16

kurtsin mõne aja eest, et kahest emasest pidi üks paremasse rotimaailma siirduma.. nüüdseks on seltskond jälle kasvanud.. ootamatult on koju soetatud 3 rotipreilit, kes näevad välja nagu indiaanlaste hobused, laigulised (vanad olid üleni hallid valgete kõhualustega)..
kummaline on see, et kui loomakesed lasta lahti neutraalsele pinnale, ei tee vana neist välja, vaid katsub aga kuidas sülle ja sealt edasi puuri saaks.. puuri territooriumil aga käib korda mööda pisikestele taha hiilimas ja siis näksamas..
täna proovisime vanilje triki.. ei oska öelda, kas õnnestus. nüüd istuvad perekonnaliikmed vahetustega puuri juures, veepudel käes..
mida võiks veel proovida?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. august 2004, 19:11

Rohkem On Asi selles,et suurem rott totu emane& on juba 2-3 aastat
elanud üksi.Teda on nunnutatud!
Ja pisike emane on 8 nädalane.
Vanem On Lihtsalt Kade..Armukade!
:( njah see on loogiline,kes ei oleks.
Aga see Pole Kõik.TotuTahaks talle
Nii väga kallale Minna
Laseme Lahti siis muudkui ronib
Polla puurist Ülesse Ja ähvardab
Polla Nii Loll alles läheb tema juurde
ja üritab söbraks saada.Totu virutab
talle käpaga.Tavaliselt Hakkab Verd ka
jookma..Ma Ei taha nii elada
Kas Ma peaks Puurid Eraldi Tuppa panema?!
:cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. august 2004, 11:09

Loe ka siit:
http://www.lontu.ee/index.php?menyy=rot ... tvustamine
See vanilje asi ei ole sugugi nii usutav kui kõik uskuda tahaks. Ma arvan, et anna neile päev puhkust, kus vana rott ei pea uusi nägema ja tegele temaga. Kui ta on alati üksi olnud, siis ta lihtsalt ka kardab uusi. Samas püüa ka uuega tegeleda, et ta sind kartma ei hakkaks. Aga lase neil ülepäeviti kokku saada ning ära nii tee, et üks on omas puuris. Kui agressiivsuse märke ilmutavad, siis tõsta eraldi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. august 2004, 11:17

Jah, ära lase tal teist läbi puuri terroriseerida. Lase neil siis ainult väljaspool puuri kokku saada.
Võid proovida sellist segadusse ajamise meetodit - vahetad rottidel puurid ära. Siis ta võiks harjuda teise lõhnaga.
Ja loe rottide tutvustamisest, eks http://www.lontu.ee/index.php?menyy=rot ... tvustamine
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. august 2004, 12:50

kui kaua ma peaks hoima.
Ükskord tegin hoidsin 2 tundi see on vist vähe eks?
njah!
Ega see rotikestele eriti ei meeldinud! :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. august 2004, 18:35

Ma vaatan, et see on päris
popp teema. Juba üle saja
Postituse.! Mul tuleb ka
rotte tutvustama hakata varsti.
Kuna võtan oma rotule [Ruudile.]
kaaslase. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 11. august 2004, 19:07

Minul on 2 rotti keda pidin kah algul tutvustama ja leppisid küll ja väga hästi. Minu sõbral on minu steffy õde ja mina käin koos oma 2 kaagiga seal ( võibolla nädalas 1 korra või vähem) ja saavad küll läbi. Meil on tavaliselt nii kui keegi reisile läheb saab anda rotid üksteise kätte. Hetkel on minu juures tema rott ja magavad kõik ühes kiigus nagu kilud karbis(üks teise peal) aga ruumi on.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. august 2004, 19:49

Millit on teisega päris raske tutvustada.
Teised koguaeg hammustavad ja kiusavad teda. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuidas õnnestus minul kahe roti sõbrustamine :)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2004, 14:47

Tõin oma rotiplikale siis täna sõbranna... Ta ise oli nüüdseks siis 3 päeva oma uues kodus elanud. Mõtlesin et pigistan rottide tutvustamise reeglite kohapealt silma kinni ja pistsin plika kohe teise juurde puuri (eelnevalt puhastasin loomulikult puuri ära).. siis nad mürasid ja kallistasid seal natuke, nuusutasid üksteist üle ja susisid üksteise karvades. Pärast magasid koos ühes karbis külg-külje kõrval... aga asja juures on üks huvitav asi... niikui pisike läheb 4ndale korrusele siis ajab vana oleja kohe hambad välja ja ehmatab ta alla tagasi... umbes nii et muid ruume ta jagab meeleldi aga selle ühe korruse on hästi omaks võtnud 3 päevaga ja sinna uustulnukat ei lase :eek: päris koos ma neid siiski ei julge hoida... kui vahepeal ise väljas käisin tõmbasin vaheluugi kinni (siis on mõlemal rotul oma elamine). Kuid ühte asja võin kindlalt väita : Mu rott on koos sõbrannaga hooopis elavam ja erksam... muidu tundus et tal oli lausa deprekas. Aga ega ta sellegi poolest puurist välja ei tule ja ennast kätte ei lase võtta :( pisike on hoopis julgem. Üks töö on veel tegemata... nimesid pole ka veel pandud.. aga eks see tuleb ise ajapikku :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õnnestus minul kahe roti sõbrustamine :)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. august 2004, 22:58

Tore et nad siis ikka hästi läbi saavad.
Mul Millit ainult kiusavad ja tahavad rünnata.Seepärast on Milli üksi eraldi puuris.Olen proovinud küll mingi kaks nädalat aga asjata... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2004, 09:07

Mul on ka nüüd hakanud öösiti madistama... panin igaks juhuks ööseks eraldi puuridesse.. siis kui keegi ei saa valvata
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õnnestus minul kahe roti sõbrustamine :)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2004, 13:57

Õieti teed :) Ja ma parem ei hakka seda lugu kirjutama mis mu tuttavatel uustulnuka ja vana olijaga öösel juhtus.. :? :eek: :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 28. august 2004, 14:58

mina tutvustasin oma rotte nii et panin nad dušši ruumis(vanaema juures) maha ja siis olid nad väga uudisimulikud scratchy pani andyt koguaeg maha pikali ja siis ma ei teadnud mida see tähendab ja ma võtsin scratchy ära aga nüüd on ikka koos ja pahandusi ei ole aga nats kaklevad ikka ja suuremaid kaklusi ei ole ning nad magavad koos ja on ikka sõbad vähemalt mulle tundub nii...;)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2004, 15:59

hiirepreili.... vahe on selles et mul ei olnud tegelikult teine rott ju vana olija... ta oli ise ka ainult 3 päeva uues kohas olnud...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2004, 16:56

No siis on ju see kõik sinu kasuks Katzzza.. Ehk saavad siis hästi läbi.. ;) :)
Viimati muutis Endised kasutajad 30. august 2004, 07:23, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. august 2004, 10:40

Aga vot ei saa... :S täna kaklesid hirmsasti. Asi vist selles et vanem on kõikide eelduste kohaselt tiine ja pisikene käib talle koguaeg pinda... ronib tal seljas jne.. tema aga tahab rahu ja siis läheb kismaks :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õnnestus minul kahe roti sõbrustamine :)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. august 2004, 07:16

Oi.. :( Tunnen kaasa! :( Aga seda ikka tead, et kui emane rott sünnitab pojad, ei tohi ta isasega ühes puuris olla, isane võib pojad ära süüa.. Olgu.. Ma kiirustan liiga ette.. :wink: Aga kui neil see jooksuaeg ongi, siis võib-olla läheb see kaklemine peale poegi üle..? Mul oli nii... Ja Roberta sünnitas pojad kell kuus.. Ruudi (isane rott) magas veel.. Roberta sünnitas enda pojad alusmaterjali (kassiliiva) peale. Nuux :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. august 2004, 08:32

Tegelikult kui nüüd päris aus olla siis mul on mõlemad emased rotid ja ma tean et KUI mul oleks isane siis tuleks nad lahku panna... ilmselt tuleb pisike ka eraldi panna kui vanem sünnitama hakkab, mis sest et mõlemad naised. Usun et kismaks läheks ikkagi kuna ema kaitseb ikka poegi...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. september 2004, 09:49

No milline ema oma poegi ei kaitseks :).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. september 2004, 17:30

Aga kust Sa üldse said sellise tiine roti??
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. september 2004, 17:37

Jah, kuhugi sinna kus keegi pole varem olnud. Mul rotid sõbrunesid päris kergesti. Aga vahel ikka müravad/kaklevad, midagi tõsist küll pole olnud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kuidas kahte rotti tutvustada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. oktoober 2004, 15:40

võtsin kaks nädalat tagasi endale roti.ta on nüüd 7 nädalane. täna võtsin endale teise roti ka,kuna hakkas esimesest kahju,et ta päeval mitu tundi üksinda peab olema. teine rott on 5 nädalane. lasin nad voodi peal korraks ninapidi kokku juba,aga kui mõlemad nurka sattusid,hakkasid kaklema.lahutasin nad kähku ära. kuidas oleks kõige õigem käituda? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas kahte rotti tutvustada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. oktoober 2004, 18:12

rottide käitumise all on mitu teemat rottide tutvustamisest, loe neid.
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=1614
näiteks
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 20. oktoober 2004, 18:51

No kui sa ära kastreerid, ja emase võtad siis on kõik Ok. Aga kui tahad teist isast juurde võtta - siis võib sellest tõepoolest probleeme tulla. Kui keegi targem annab sulle veel nõu, siis ma arvan et saad ka kahe isasega hakkama. Kuid eks see oleneb roti iseloomust ka, ja nagu kuskil juba mainitud, võiks sul mõni teine puur varuks olla - kui noorem isane saab lõpuks teismeliseks, võib tekkida hulle kaklusi.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isaste rottide tutvustamine

PostitusPostitas sphinx » 29. oktoober 2004, 20:50

Njamh, nüüd mul seda probleemi enam pole. Morka jookeb juba suvest vikerkaare taga ja minu kolmikud(kolm emast) ei kakle. :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. november 2004, 16:08

Minu rotid ei saanud alguses üldse läbi, hammustasid teinreteist - noorema roti varvas hammustati katki=( aga siis hakkasid nad järsku läbi saama ja lõpuks sõid, magasid ja mängisid koos=)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. november 2004, 17:13

Minu rotid saavad praeguseks ideaalselt läbi... lahutamatud sõbrantsid. Algne agressiivsus oli ilmselt tingitud tiinusest. Kui ta ära poegis ja pojad võõrutati oli kõik ok :) Tiine roti sain ma Pärnu Yasmina keskuse loomapoest...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide tutvustamine

PostitusPostitas paraboa » 10. november 2004, 23:52

Kuna meie rotiperes on pühapäevast uus liige ,tuli mul ka see tutvustamise protseduur ette võtta. Minu oma kolm paksu on 4 kuused ja tõelised kaisurotid - kordagi pole kakelnud ega kedagi hammustanud.Uus poiss Vunts tuli sellest Rakvere satsist.On selline pisut metsiku ja ebasotsiaalse olekuga , meie suurtest poistest poole väiksem (väidetavalt ainult kuu aega noorem).Kõige rohkem kartsin ,et minu kolm suurt mürakat võivad pisemale liiga teha.Näitasin neid siis alustuseks üksteisele läbi võre ja kuna mingit ägedat reaktsiooni ei järgnenud ,lasin nad täna lauapeal kokku (eelnevalt said kõik rotid ja suur osa lauda vanillisuhkruga üle puistatud ,et sarnaselt lõhnaksid).Lauapeal sebiti üsna rahumeelselt ja sel ajal pesin suure puuri korralikult üle ja panin sinna veidi inventari (lisa pudel ,kauss ,maja ja kiik)juurde.Kui rotid puuri pistsin algas kõigepealt puuri ülevaatus ,aga selle käigus avastasid poisid ,et neid on rohkem kui enne ja pealegi üks kaak ei oska käituda vaid norib tüli :eek: .Minu leebed paksukesed ei osanud pisikesest tigedikust kohe midagi arvata ,aga kui teda lähemalt uurima läinud Rölli kulmupealt hammustada sai tekkis lausa paanika.Puuri ukse avamisel rippusid kõik kolm paksu minu küljes ja keeldusid valju viiksumisega sinna tagasi minemast ,kui see vastik väike rott veel seal on :? No lohutasin ja kallistasin neid natuke aega (ja desinfitseerisin Rölli haava).Toppisin siis kõik vastupanust hoolimata puuri tagasi.Edasi jäi nii ,et kolmik istus ülemisel riiulil ja Vunts all.Varsti hakkas Vunts ka teiste juurde kippuma ,aga Troll lükkas ta kaks korda alla(ei hammustanud ja järele ka ei jooksnud).Edasi paistis ,et vennad on vastikut tüüpi lihtsalt ignoreerida otsustanud -istuvad kolmekesi ülemise riiuli kiiges ja ei tee väljagi ,et teine teeb hüppeid "nende "riiulile ja tagasi.Ise piilusid küll selliste valvsate nägudega.Mõne aja pärast hakkas siiski rohkem liikumist ja krabinat kostma. Algul läks Trolli üksi alumisele korrusele toimetama (ja kempsu) ,kusjuures temast poole pisem Vunts jõlkus tal sabas ja tegi katseid suurt paksu pikali panna.Mõne aja pärast oli ka Siblik puuris normaalselt ringi liikuma hakanud.Ainult sügavalt solvunud Rölli istub siiani kiiges.Piiksumist ja kisa pole igatahes kuulda olnud ,eks näis kes siis lõpuks bossiks jääb.Ma vähemalt loodan ,et poisid uustulnukale kombeid suudavad õpetada -praegu ta pabaldab kaussi :oops: .Ja inimesi kardab pisike sindrinahk ka -pihkuvõtmisel algab rabelemine ja piiksumine.Eks ta on harjunud karja omasuguste seas enda eest seisma ja süllevõtmine on mingi uus ja kahtlane asi.Mulle oli üllatav ,et vanad olijad ei tulnud mõttele uus ülbik ühiselt paika panna ,või ei ole rottidel sellise tegutsemise kommet?Lausa kahju hakkas oma pirakatest totukestest ,kui nad oma puurist põgeneda üritasid.Eks ma pean nüüd vaatama ,et neile ülearu liiga ei tehtaks.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron