Kraaklev teismeline rotipoiss

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas roberta (Teema autor) » 02. jaanuar 2010, 15:26

Meie rotiperre on saabunud rahutud ajad. Väikesest paist dumbopoisist Etsist on kasvanud kraaklev teismeline.Ajab ennast puhevile, karvad ümberringi turri ja ärpleb rotielamises ringi, valmis kõigiga tüli norima. Millegipärast meeldib tal kõige rohkem Ruudikesega jageleda, aga kui juba tüli üles võetud, siis kistakse ka Tupsud kaasa. Ruudikesest on mul nii kahju, vahest ta lausa põgeneb välja puurist, et sellest kraaklejast lahti saada, kardab sööma-jooma minna. Õnneks erilisi suuri haavu seni pole kumbagil, täna hommikul Ruudil oli kärnake suu juures ja Etsil ka täpike. Kui kodus olen, siis olen lausa Etsi vahepeal oma väiksesse titepuuri maha jahtuma pannud, et elu üle järele mõtleks, aga see pole ju lahendus, varsti pean ikka puuriuksed jälle lahti tegema. Inimese vastu on Etsikene endiselt väga pai musirott. Mida küll teha? Oskab ehk keegi mõnda head nõu anda, kuidas selle kraakleva teismelise poisiga hakkama saada nii, et ülejäänud rotipere ka normaalselt elada saaks?
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roberta rotibande.

PostitusPostitas Eva4 » 02. jaanuar 2010, 15:39

Kahjuks peale kastreerimise muid variante pole...Enamikel rottidel mõjub see, aga 100% garantiid pole.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas Scratchy » 03. jaanuar 2010, 16:06

Ma veel enne kastreerimist prooviksin erinevaid variante. Üks võimalus muidugi on, et peale "teismelise iga", kus ta ennast kehtestada ja bossitada tahab, rahuneb maha.
Võid ka proovida veel rotte tutvustada, erinevate viiside kaudu (otsi foorumist, erinevaid tutvustamisvariante on palju).
Kas ta ka väljaspool puuri kraakleb või teeb ta seda ainult puuris ('oma' territooriumil)?
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas roberta (Teema autor) » 03. jaanuar 2010, 17:57

Tutvustamisest niipalju, et nad on juba ammu tuttavad. Kõik said hästi läbi, sõid, magasid, näkitsesid nagu rotipere ikka. Ja siis äkki läks ülbamiseks. Selliseid kergeid ärplemisi tuli ikka ette, aga siis paar päeva tagasi, kui nende majapidamist kraamisin ja pappkarbist paar rotti teise kohta tõstsin, kargas Etsike Ruudile kallale. Ise turris. Ehmatasin isegi algul ära ja rabasin ühe neist kätte,(enam ei mäletagi, kumb mulle pihku jäi) et kumbki viga ei saaks, siis muidugi hammustati minu sõrm ka kellegi poolt katki. Ja nüüd ongi nii, et kui ei näe Ruudit, siis läheb otsib ta suurest rotimajapidamisest üles. Kui Ruudi tudib karbist majas, siis on tal tingimata sinna majja minna vaja, kui Ruudi on Tupsudega teki kihtide vahel, siis läheb sinna ülbama. Ruudi tuleb mu sülle kaitset otsima ja poeb õlale, kuhu ta enne kunagi vabatahtlikult ei tulnud, lihtsalt pole sülerott.
Neil on omal suur territoorium, puur ei ole meil puur selle sõna tõelises tähenduses. Rottide territooriumiks võib meil pidada ka suure puuri ümbrust, kus on laud ja sellel veel igasugu pappkarpe, kuhu soovi korral tudile minna. Arvan, et ruumi puudusest ei tohiks küll tüli tõusta, iga rott saab soovi korral omaette pesas tudile jääda.
Etsi oma territoorium on ta väikene puur, mis asub ka sel laual ja kuhu siis vahest puhisev kraakleja vabatahtlikult suundub, kui ei lastud kakelda või tegid teised rotid kambaka.Sinna ta viib oma paremad palad ja sinna ma ta ka maha rahunema vahest panen, kui asi igasuguse piiri ületab.Siis ma sulgen muidugi puurikese luugi ka ja Ets jääb siis tavaliselt mõne aja möödudes magama keras.
Ma ei tea, kaua ma seda kraaklemist veel välja kannatan, sest teistest rotikestest on kahju, neil pole üldse asu. Kui kaua selline teismelise periood tavaliselt kestab?
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas Scratchy » 05. jaanuar 2010, 22:35

:umm: Hmh, imelikult käituv poiss sul!
Kui mul oli probleeme rottide tutvustamisega ja puuris nad omavahel läbi ei saanud (kogu aeg kraaklesid ja kisa taga), siis üritasin veel mitmeid kordi rotte tutvustada. Arvasin, et nad ei saagi kuidagi läbi omavahel (vaatamata mitmetele tutvustamismeetoditele), aga lõpuks kandis asi vilja. Ei ole päris sama asi, aga ehk siiski aitab, kui proovida neid veel kuidagi lepitada.
Minul aitas ilmselt vees tutvustamine või õigemini see, et ma neid koos ujutasin. Rotid väga kartsid vett, aga koos sellise 'jubeda' olukorra üle elamine lähendas neid ja lõpuks leppisid üksteisega. See ei ole küll kõige soodsam variant (ise kasutasin seda viimases lootuses, kuna kõik teised variandid olid läbi proovitud), sest teadagi on külmetumise oht ja rotid tihtipeale ei naudi ujutamist. Aga pärast pesid üksteist ja lõpuks nautisid üksteise seltskondagi. :)

Ei kujuta ette, kas sinu olukorras see praegu aidata võiks, ehk on poiss lihtsalt nii hormoonidest tulvil. Muidugi mina isiklikult prooviks enne operatsiooni kasuks otsustamist kõikvõimalikud variandid läbi.
roberta kirjutas:Kui kaua selline teismelise periood tavaliselt kestab?
Vot ei oskagi niimoodi täpselt öelda. Ei ole selles päris kindel, aga ehk kestab see kuskil 6-9 kuustena.

Aga pane otsingusse "puberteet" ja saad palju vastuseid. Loe neid, ehk saad mõnest teisest teemast soovitusi, mida veel proovida (samuti ka operatsiooni kohta).

Hoia kursis, kuidas teil läheb! :)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas Snowypixie » 21. jaanuar 2010, 13:07

Kuidas Etsiga läheb? Kas on endiselt uksi prõmmiv teismeline ja elu rahutu?

Huvitav on näiteks see, et Etsi õde on juba poest toomisest alates kõige rahulikum ja sõbralikum rotuke! Nii teiste sabaliste vastu, kui inimpere vastu, pubekast pole haisugi. Ehk on vennal ka ikka mööduv nähtus.....
Kasutaja avatar
Snowypixie
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 50
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas roberta (Teema autor) » 27. jaanuar 2010, 17:08

Olukorra lahendusena olen praegu valinud kuldse kesktee - jääme ootele, kuni puberteet möödub. Organiseerisin Etsikesele elamise vanemate rottide kõrvale, nii umbes 1,5 meetri kaugusele. Ruumi Etsikesel seal jagub, saab joosta ja 3 mõnusat pappkasti on tagavarade kogumiseks.Saavad omavahel nö.juttu rääkida, aga puutuda ei saa.
Vähemalt korra päevas üritan neid teineteisele ligemale lasta. Tupsudega eile ei puhisetudki enam, aga Ruudiga ei taha kuidagi sõbralikke suhteid luua, ikka on üks väga turris rotike mul. Kui aga päris kokkupuude puudub, siis istuvad Ruudiga teineteise läheduses kumbki oma lauanurgal ja teevad mõnuga tualetti.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas algaja » 14. märts 2010, 19:03

Kuidas Etsil Ruudil läheb? Kas on sõbrunemise märke? Minu Abraham ja Joshua ka nüüd juba kuu aega pubekad ja selle aja jooksul 3 korda Joshua ära kriibitud ja näritud. Varem sellist asja ei juhtunud. (sfinksidel ju iga kriim hästi näha ka kohe) Siis Joss mõnda aega pelgab vennat, ei julge samast kausist süüa, venna lähenedes paneb putku jne. Mõne päeva möödudes ja minu julgustamisel olukord jälle normaliseerub - elavad jälle nagu suurimad sõbrad. Loomakliinikust soovitati, et lahutagu ma nad ära, kuid samas on sõbralikku aega ikkagi rohkem kui riiuaega. Täna on küll Abraham nii "lai leht", et mõtlesin ta ööseks diivani peale kasti-majja jätta. Eilse öö veetis seal Joshua, aga kui nii edasi läheb on karta, et Abramile jääbki mulje, et tema on puuri boss ja ainuvalitseja.
Kas kellelgi on juhtunud nii, et pärast puberteeti selline terror lõpeb?
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas roberta (Teema autor) » 15. märts 2010, 20:29

Ets-poiss elab endiselt omaette. Mõnikord piisab juba sellestki, kui ma Ruudi-lõhnase käega hakkan Etsi silitama, noormees saab kohe pahaseks ja ajab oma karvad püsti. Ja Ruudi-poiss muutub ärevaks Etsikese lõhna peale. Ruudikesel on probleeme hingamisega( krõgiseb), eriti tugevaks läheb see krägin siis, kui ta ärevuses on ja seetõttu püüan teda võimalikult vähe ärevile ajada. Vahel mulle tundub, et just tänu sellele krägisemishäälele ei meeldi ta Etsikesele. Kui Etsi läheduses on ainult Tupsud( mu 2 valget rotikest), on kõik rahumeelsed, keegi ei puhise, aga kui läheneb Ruudi, nii saab paist Etsist kuri rott.
Varsti saab Etsike endale sõbra, vähemalt ma loodan temaga kokku sobitada pisikese Mutionu. Läbirääkimised Etsiga käivad, vaatab, mis välja tuleb. Loodame parimat.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas algaja » 26. märts 2010, 15:08

Jõudu ja pikka meelt sulle. Minul nii palju kannatust polnud ja lasin Abrahami kastreerida. Arstilt koju tulime veel elus poisiga. Siis jäi ta aga magama. Igavesti.... :sad:
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kraaklev teismeline rotipoiss

PostitusPostitas roberta (Teema autor) » 26. märts 2010, 18:33

Eks minagi jätan selle mitteärkamise ohu pärast kastreerimise kõige viimaseks võimaluseks. Kui vähegi võimalik sellest loobuda, siis seda ma ka teen, ei tahaks oma kullakest kaotada, rottide eluiga on niigi häbematult lühike. Tahaks väga loota, et Etsike saab peagi saabuva tillukese Mutionuga sõbraks ja las nad siis elavad koos, noorim põlvkond.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist