Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Rott näris lapse kätt

PostitusPostitas aiku » 13. juuni 2005, 15:17

Naine tõi täna loomapoest 2 uut rotut. Need nagu metsalised, löövad kohe hambad sisse. Ründavad ka suuremaid rotte läbi puuri. Ise ei saa ka neid kätte võtta, purevad kohe.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Mupsu hammustas silmast!

PostitusPostitas Laura188 » 12. september 2005, 00:43

Umbes kaks päeva tagasi hammustas mu kõige ustavam ja sõbralikum rott mind silmast.Tegin talle pai ja ta nuusutas mind ja ma polnud taga kaua tegelend ka pole ültse aega olnud ja siis (Õnneks oli silm kinni) ta hammustas mind silma (tegelt lau) pealt.Mul praegu seal kriim ja mulle meeldib vahel lauvärvi panna (Noorte värk :roll: ) ja siis mul sealt väga valus panna seda ja asi on ka selles et see on sealt valus.Teised isased mind nii ei hammustand kuigi nendega ma ei jõudnud ka tegeleda vahepeal. :eek:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 12. september 2005, 08:21

ära mingit meiki küll sinna peale pane, ravi seda ja määri mignit värki sinna. Mind ka eile Taevasina hammustas. :| Aga see oli sellepärast et ma üritasin kaklus takistada ja panin käe vahele.
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mupsu hammustas silmast!

PostitusPostitas Snowblind » 12. september 2005, 12:17

Äkki ta üritas seda lauvärvi seal kätte saada? Mu sõbranna rott pidevalt lakkus tal meiki maha. Keeruline takistada ka, sest ega see hea ju ei ole.
Kuniks see kriim paraneb võiks küll lauvärvist vähemalt loobuda. Haav ikkagi ju, olgugi, et pisitilluke.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mupsu hammustas silmast!

PostitusPostitas Siretike » 12. september 2005, 16:03

Hehh, mindki näksatud sealt ja oli küll päris valus. Ustavus ustavuseks, aga su rotu ei pruugi teada, et see sinu jaoks valus võib olla. Ehk lihtsalt uudishimust näksas sealt(eriti, kui armastad sinna midagi peale määrida :P ) Ei usu eriti et ta viha pärast :)
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 12. september 2005, 16:36

Inimeste ripsmed on midagi, mis rottidele väga meeldivad ja mida nad heal meelel näkitseks. Niiet võibolla ei tahtnud ta mitte sind hammustada, vaid su ripsmeid korrastada.
Meigi magusat lõhna ei saa ka välistada.
Kindlasti välistaks ma agressiivse rünnaku, ei usu kuidagi, et sellega tegu oli. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tirinipi » 12. september 2005, 16:44

Mind ka rotipoiss tihti hammustab.
Jalutab rahulikult ringi, siis tuleb hammustab nii, et veri väljas ja jalutab edasi nagu ei oleks midagi juhtunud :)
Olen sellega pooleteise aasta jooksul juba harjunud :)
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mupsu hammustas silmast!

PostitusPostitas Laura188 » 12. september 2005, 20:41

Muide ma alles ärkasin ja ma polnd ühtegi meiki peale pannud ja siis vaatan et ema on isased jooksma lasknud ja lähen teen pai ja siis Mupsu hammustaski silmast.Ma arvan et seepärast, et ma olen varem palju värvind silmi ja siis võõras lõhn või midagi sarnast.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 12. september 2005, 20:57

Minu rotikud on lausa hullud meigi järgi.. kui mul miski voodi peale vedelema jääb siis on sellele varsti 1:0 ära tehtud :P Huulepulke ja huuleläikeid ahniksid nagu šokolaadi kui saaks. Loomulikult on väga huvitav ka kõiksugu pliiatseid (silma, huule, kulmu) "teritada". Ning ei öelda ära ka tuubidele aukude sisse närimises :) Brrr.. siiani olen õnneks peaaegu alati õigel ajal jaole saanud.
Mulle tundub et ripsmetes huvitab neid eriti ripsmedush.. minuomad tunnevad ripsemete vastu huvi vaid siis kui need on värvitud... sama on kulmudega.. kulme näksivad ka siis kui on pliiatsiga toonitatud neid.
Alles eile hommikul tegi üks rotu mulle üllatuse. Mul oli huultel magusa lõhnaga huuleläige. Lollitasin niisama ja näitasin suht lähedalt rotile keelt. See krahmas kohe keeleotsast hakkastega kinni ja klammerdas oma küüned mulle põskedesse. Keelel pole häda miskit aga põskedel on punased küünejälgedest "vurrud" :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 13. september 2005, 14:37

Minu rott teeb nii: Kui ta mu näo lähedale satub, lakub mu suud ja üldse põski ja lõuga, siis hingab mulle küll hääletult, aga hästi kõvasti kõrva ja siis jookseb silmast mööda, seda nagu muuseas näksates. Ma olen õppinud juba täiesti ignoreerima seda näksamisvärki, sest seni pole verd väljas olnud.
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 14. september 2005, 13:59

oookeeeyy, Ma polnud praegu üllatunud mitte roti käitumisest... meigiasjad on jah nende meelest maitsvad... olen oma pättide eest ikka peitma pidanud, aga üllatas hoopis see koht : " mulle meeldib vahel lauvärvi panna (Noorte värk Rolling Eyes ) ja siis mul sealt väga valus panna seda " ja samas on vanus 12 ..... no kmida veel ? isegi mu 14 aastane õde ei sodi ennast veel , see on jube kui algklasside lapsed mingi jubeda krohviga vastu tulevad, ja kui seda on valus panna siis poloegi vaja seda teha ju . Kui sul sõrmeluu oloeks pooleks siis sa ei hakkaks ka sõrmust sõrme toppima...
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mupsu hammustas silmast!

PostitusPostitas sphinx » 15. september 2005, 14:30

Üldiselt OT aga kui inimene tahab ennast värvida siis pole tal selleks ju luba vaja. 12 aastane võib meikida küll ennast, niikaua see mind ei häiri kuni krohvikiht 1 cm liginema ei hakka. :wink:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 15. september 2005, 14:40

No noor inimene lihtsalt kirjeldas eheda näite abil oma silmalau vigastuse suurust, meikimise värk on ju igaühe isiklik asi :D
Minu rotid kipuvad ka ripsmeid ja silmalauge uurima/õrnalt maitsma. Kõvasti pole õnneks hammustatud. Teine asi, kust neile kinni võtta meeldib, on kõrvanibu.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotiplika12 » 17. oktoober 2005, 20:43

See on päris vastik kui su kõige ustavam rott sind hammustaks:( !!!
aga mu ema on arst ja ta ei soovitaks sinna mitte, midagi peale panna sest see lauvärv läheb sinna" haava" sisse ja võib jääda arm.
Loodan et paraneb ära :)
rotiplika12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 02. november 2005, 13:55

Roki kirjutas:oookeeeyy, Ma polnud praegu üllatunud mitte roti käitumisest... meigiasjad on jah nende meelest maitsvad... olen oma pättide eest ikka peitma pidanud, aga üllatas hoopis see koht : " mulle meeldib vahel lauvärvi panna (Noorte värk Rolling Eyes ) ja siis mul sealt väga valus panna seda " ja samas on vanus 12 ..... no kmida veel ? isegi mu 14 aastane õde ei sodi ennast veel , see on jube kui algklasside lapsed mingi jubeda krohviga vastu tulevad, ja kui seda on valus panna siis poloegi vaja seda teha ju . Kui sul sõrmeluu oloeks pooleks siis sa ei hakkaks ka sõrmust sõrme toppima...

Praegu on mul täiesti paranenud silm, aga kle mida sa õiendad praegusel ajal mu 9-aastane sõber tuleb ka mingi julma meigiga vastu vahel.See on nagu täiesti normaalne et 12-aastane meigib saaks aru siis et mingi 9-10 aastane ja tegelt vanus ültsegi ei loe kui mingi hullude siniste silmadega ja punaste huultega vastu tulla, siis on imelik see ka 15-aastasel.Pealegi lauge ma ei värvigi enam või ainult heledaga ja harva tumedaga see meigi hullus sai mul juba ammu läbi.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Lili » 10. september 2007, 11:00

Sain ka paar päeva tagasi esimest korda oma rotipoisilt hammustada. Ta saab selle nädala lõpus 4-kuuseks, kas võib see juba puberteet olla?
Juhtus nii, et nad olid mul voodi peal jooksmas ja mina seal nende juures istusin ja vaatasin telekat. Neil on ju energiat üleliia ja seal nad siis sebisin mu ümber ja minu peal, muudkui mööda fliisi varrukat üles õla peale ja siis alla jne.
Joosep tuli siis mulle õlale ja niisama sebis seal, nuusutas mu kõrva (ma tegelikult keeran tavaliselt pea teisele poole, kui nad mu kõrvu tahavad nuuskida, aga kuna olin teleka vaatamisest hajevil, siis ei pööranud eriti Joosepi tegevusele tähelepanu) ja lihtsalt lõi hambad sisse. Karjatasin nii, et terve maja kajas ning võtsin ta õla pealt ära! Karjusin veel korra ta peale, et nii ei tohi! Ta oli peale seda ise ka nii ehmatanud.
Katsusin siis kõrva, valus oli...Läks minu minutit mööda, mõtlesin, et ahh, pole hullu. Katsusin veel korra ja vaatasin, ennäe...käsi verine! :o
Ikka nii hullusti võttis kinni, et kaks verist auku järel ja kõrva kohta tuli suht korralikult ikka verd ka. Siiani kaks väikest kärnakest alles.
Tekkiski küsimus siis, et millest selline käitumine tulla võis?
Varem ei ole nad mind kordagi hammustanud (mõnikord vaikselt küünt või sõrme hambaga vaid katsunud).
Lugesin terve selle teema läbi ja kardan jubedalt seda aega, kui nad peaks täispubereetikud olema ja hakkama mind hammustama :sad:
Kas annab mingit eeltööd teha, et neil seda kommet ei tulekski?
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Scratchy » 10. september 2007, 14:19

Mial on ka komme näksata. Viimasel ajal on seda päris palju juhtunud. Aga kui ta hammustab, siis mitte valusasti, vaid võtab kuidagi nahast kinni, verele ei hammusta.
Alles eile puges ta videomaki taha. Seal on päris kitsas, ma sirutasin oma käe tema poole ja tahtsin teda tagumikust lükata, et ta kätte saada. Kui käsi temani jõudis hakkas ta mind näksama ja mitu korda järjest. Nii on ka varem juhtunud, et kas võtan talt siis midagi ära (paberi jupp nt.) ja tema tuleb (vahel isegi jooksuga) hammustama (näksama).
Ise arvan, et ehk näksab ta hirmust, nt. kui sirutan käe, siis ta enesekaitseks hammustab, kuigi ma talle haiget ei tee. Ja teisel juhul arvan, et ta näksab, sest on koguja rott ja enda asju ei taha loovutada, kaitseb oma asju. Igasugused ettejäävad asjad tuleb tal ära viia.. olgu see kas või pastakas või väike paberitükike.

Lili, ma pole küll kuulnud, et puberteedi ajal rotid hammustama hakkavad. Mul pole ei emased ega isased rotid puberteedi ajal hammustanud (Mia on üle aastane, ei mäleta, et ta puberteedi ajal oleks hammustanud). :huh: Puberteedi ajal võivad rotid omavahel kaklema hakata, panevad positsioonid paika, inmeste vastu agressiivseks küll ei tohiks muutuda.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Lind1100 » 10. september 2007, 17:45

Scratchy, kas hammustamine pole mitte siis kui veri väljas? :roll:

Ma arvan, et rott ehmatas millegi pärast. Ei maksa pahane olla, see on neil lihtsalt üks esimesi asju mida teha kui hirmus on. Telekas mängis ja sealt võis ju tulla mõni hirmus hääl. (Roti jaoks.)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Scratchy » 10. september 2007, 18:02

Ei, see ei olnud ehmumisest millegi peale.
Esimene asi mida rotid ehmumise peale teevad on põgenemine või tardumine, vähemalt minu rottide jaoks, ehmumise pärast hammustatud küll pole (vähemalt ei mäleta küll).
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Lind1100 » 11. september 2007, 14:46

Kui ükskord Siki Ronnule selga kukkus tegi Ronnu küll esimese asjana Siki kõrva sälgu. Alles pärast sai aru et oih, minu alluv hoopis ja palus vabandust. Minhu rottidele kellele üldiselt raadio meeldib, mis mul vahel väga vaikselt käib, ning nad kuulavad seda seal ees lesides, aga paar korda on mõni hääl rotti vihastanud. Rott sõna kõige otsesemas mõttes ründab raadiot. :shock:
Aga seda on ainult kaks-kolm korda juhtunud.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Loomahull » 30. september 2008, 18:59

Mul on Mürgliga probleem. Vahetevahel on ta mind niisama näksanud küll, sellest ei tee numbrit. Aga viimasel ajal on ta tigedaks läinud. Esimene kord oli maal, üks torujupp,oli maha kukkunud ja ma läksin seda kinnitama, st., et ma olin umbes küünarnukist puuris sees. Siis võttis kohe vihaga sõrmest kinni. No seda ma tõlgendan veel kuidagi puuri kaitsmisena. Aga viimasel ajal on asi päris hulluks läinud! :wacko: Mõned päevad tagasi hammustas emal varbad veriseks. Täna, kui lahti olid, hanmmustas mind ninast, kui ta mul käes oli ja kui õla peal oli, silitasin, siis hammustas sõrmest. :mad: Mina istusin laua taga, õppisin ja siis lihtsalt tuleb ja lambist hammustab! Kohe vihaga, nina peal kaks verist triipu ja sõrm lõhki! Varsti ei julgegi enam rotte lahti lasta! Ausalt, kohe kardan Mürglit enda peal ronida lasta, kunagi ei tea, millal hambad sisse lööb! Kas annab midagi teha? Kuidagi leebemaks teda muuta? Mul on plaanis ka umbes kuu aja pärast uus rott võtta, kas Mürgli iseloomu juures see üldse on võimalik? Aga samas on neil Uudisega suhted kõik korras, täiesti sõbralikud.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Scratchy » 01. oktoober 2008, 19:48

Mõned isased võivad muutuda agressiivseks. Osad lähevad agressiivseks teiste rottide, teised aga inimeste peale, kõige hullem juhus on aga, kui minnakse agressiivseks nii inimeste kui ka teiste rottide peale. Kui see ajapikku üle ei lähe (kui see mingi mööduv nähtus pole), siis peaks aitama kastreerimine. Ilmselt midagi muud ei aitagi. :(
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Loomahull » 03. oktoober 2008, 14:16

Eks ma vaatan veel mis ja kuidas on. Teise roti peale ta (ptüi-ptüi-ptüi) absoluutselt agresiivne pole. Kui nad eile lahti oli, siis oli Mürglil täiesti reaalne võimalus mulle kallale tulla. Ise värisesin küll, kas nüüd jälle, kuid lihtsalt nuusutas mu lõuga ja läks minema. :happy: Kõige hullem ongi see, et ta teeb seda täiesti lambist! :sad:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Eva4 » 03. oktoober 2008, 18:30

Aga kas ta kasukas on hästi rasvaseks ka läinud? Ja kui sa paned ta kuhugi kus ta enne ei ole olnud, siis kas ta hakkab ennast hõõruma mööda asju, et oma lõhna külge jätta? Kui nii on, siis tal võivad hormonaal probleemid olla ja selle vastu aitab kastreerimine.
Kui tal neid süptomeid ei ole, siis isased võivad üritada ka pähe istuda (nagu koerad). Tõenäoliselt sa ehmatad ära kui ta hammustas ja sellest saab ta veel indu juurde. Järgmine kord kui ta ülbitseb, siis võta ta kätte ja keera selili ja hoia nii. Võta kindlasti tagant poolt kinni, et ta su kätt ei näeks. Käes olles nad tavaliselt ei ülbitse enam.Sa peaks tegelikult juba enne hakkama temaga tegelema rohkem, õigemini pigem väntsutama - keerama teda selili, siis õla peale panema, siis tõstma teda sinna kuhu sa tahad jne. Ühesõnaga sa peaksid näitama, et sina oled boss.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rott näksab/hammustab

PostitusPostitas Loomahull » 06. oktoober 2008, 18:09

Olen seda nn seljatamist mõned korrad praktiseerinud ning (ptüi-ptüi-ptüi), rohkem ja mind hammustand pole. Eks ma vaatan, mis edasi saab. Kasukas ja roti käitumine peale hammustamise küll muutunud pole.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

PostitusPostitas alpachino » 05. august 2009, 16:15

Minu rott pole üldiselt minu peale tige. Kui võõras käe puuri paneb siis saab küll hambad sõrme. Probleem on aga selles, et näo ja jalgade ligi ei saa isegi mina teda lasta. Mingil müstilisel põhjusel ta hammustab varbaid, huuli, silmi, nina :shock:
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

PostitusPostitas monapaike » 08. november 2009, 13:41

Kuidas saab loomapoest teada roti vanust?Kui tahan nooremat rotti kes harjub inimesega.
Kleopatra ja Zeus(argented)
Kasutaja avatar
monapaike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 114
Teemad: 5
Pildid: 11
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

PostitusPostitas samton » 08. november 2009, 13:47

Enamasti ei saagi - tuleb endal silma järgi hinnata. Müüjate juttu ei tasu enamasti väga tõsiselt võtta - ja tihtipeale nad tunnistavad ausalt, et ei teagi.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

PostitusPostitas Kissu » 08. november 2009, 15:55

Üldiselt tasub loomapoest küsida, nad ise ei tõtta sulle seda küll suure suuga kuulutama aga küsida võib. Enamasti nad mingi sünnipäeva sulle ka ütlevad, kuigi see võib tegelikkusest erineda. Nimelt inimesed, kes loomapoodi rotititasid viivad tahavad tihti neist võimalikult ruttu lahti saada ja ei hooli rotititadest endast absoluutselt. Samas häbi on ju tunnistada, et nii kiire on neist lahti saamisega ja valetatakse nad see tõttu vanemaks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

PostitusPostitas Pistik » 14. september 2010, 21:55

Sama mure!
Nimelt meie uue rotuga mis vanemale olijale seltsiks sai võetud. On teine juba vast mnädala meil olnud kuid jah, kipub näksama, last lausa hammustas näpust nii et veri väljas!!!!
Ma küll proovin teda harjutada iga päev, ennast peale ei pressi... probleem selles, et ise ka kardan teda veidi :D on teine tõeline ROTT, pruuni kasukaga ja üsna suur ka, suurem kui meie vanem olija. kui sai toodud ta eelmine nädal siis esmalt kui loomapoes vaatamas käisin öeldi 4k ja järgmine päev kui ostama läksin öeldi 2,5 !!!!! ilmselt müüja ei mäletanud mida mulle öelnud oli. Aga kaldun sinna esimese poole sest meie oma peaks olema 2,5 aga see tükkmaad suurem.
Ühesõnaga saan aru et pean teda harjutama aga see suht raske kei ise kardan teda :d
Edusammud vähemalt... lasen neil vabalt joosta pidevalt kui kodus olen, siis tundub vanem julge ja julgemaks muutub kuid näksamine ei ole kadunud, eriti kui teda pihku võtan. teise rotiga läbisaamine 5pluss.
Pistik
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist