Kuidas õpetada rotti potil käima?

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Rottide aktiivsusest

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 12. veebruar 2004, 01:38

Carita kirjutas:äää ple vict just kõige parem teema aga siiski Nuu kuidas sa õpetasid oma rotid potil käima?
sa midagi kodukal mainisid?


Minu neljast rotist kolm käivad enam-vähem korralikult potil. Üks siis on see "must lammas", kes kohe üldse aru ei saa, mida ma talle selgeks teha üritan. Ausalt öeldes olen loobunud kah...
Üldiselt peaks õpetamine käima nii:
1. paned talle kempsukasti seda aluspanumaterjali, mis tal seni on kogu puuri põhjas olnud, ning ülejäänud puuri põrandale paned midagi hoopis muud.
2. Kempsukasti paned sellesse samasse kohta, kuhu rott niigi on harjunud käima (nad tavaliselt ju valivad selleks ainult ühe puurinurga välja.)
3. paned kempsunurka kohe algul ka mõne nende värske pabula "seemneks".
4. Kui algul pabulad valesse kohta ka satuvad, korjad need ise kasti seejuures rotiga riieldes.
5. Kui rott sinu nähes potti sihtotstarbeliselt kasutab, kiidad teda ülevoolavalt.
Kuubiku ja Nelliga käis see asi mul väga lihtsalt. Kuna nad mõlemad olid enne minu juurde kolimist elanud saepuru või -graanulite peal, siis panin kohe, kui nad koju tõin, neile puurinurka kempsukasti saepuruga, ülejäänud puuripõrand oli kaetud paberiga. Transpordikastist raputasin saepuru peale veel "rosina" ka ja tüübid said ilma mingite probleemideta kohe aru, mis värk on. Piksel jõudis liiga kaua enne minu juures paberist aluspanul elada, kui ma talle kempsutrikki õpetama hakkasin. Kuigi ega tal varem kah mingeid erilisi kempsukombeid ei olnud, lasi sinna, kuhu just juhtus. Ma ei teagi, kas temaga oleks see õnnestunud, kui ma õigel ajal oleksin õpetamist alustanud. Aga vanus selle triki õppimisel määravaks ka ei ole, sest vanale Turnile ma üldse ei üritanudki õpetada, mõtlesin, et mis ma vanamutti ikka kiusan, aga kui ma nad kolmekesi ühte puuri elama sain lõpuks, siis sai Turn kohe aru, et vaja sinna käia, kus Kuubik oma asju ajab..
See, kas ja kui kergesti rott potilkäimise selgeks saab, sõltub vist tugevasti iseloomust. Ja ka minu "korralikud" rotid lasevad vahel nurka. Absoluutset puhtusepidamist ei ole vist mõtet rotilt nõuda. Alati lihtsalt ei jõua ju õigeks ajaks potile :). Sel viimasel põhjusel võib suuremas puuris olla vaja ka mitut kempsunurka. Minul näiteks on kaks: üks üleval ühes puurinurgas, teine all teises nurgas...
Viimati muutis Endised kasutajad 04. märts 2004, 16:21, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Carita » 12. veebruar 2004, 15:01

tänud abi eest ja ex ma yritan ka oma rotid välja õpetada :)
nii olex nii mulle kui neile kidlasti parem
Carita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 21. mai 2004, 13:27

Meil on kaks rotti, kes meil elanud 3 nädalat. Esimese, isase Solo võtsime, kui ta oli peaaegu kahe kuune. Algul oli ta sunnitud elama väikeses hamstripuuris ja seda nädal aega, kuni valmis suur puur vanast raamaturiiulist. Nii õppis ta oma hädad tegema sinna, saepuru sisse. Kui uus puur valmis, tõstsime lihtsalt selle plastikust kasti uude puuri ja mujale ta ei teinud tilkagi. Siis võtsime talle kaaslse, isase, nädal noorema Han-i.Kahjuks ei viitsinud me tema puhul seda nädalast koolitust teha ja loomulikult valis ta omale toiletiks just Solo pesa, kus ta söömas ja magamas käis. Koolitas veel ka peremehe välja - pissima ja pabuldama sinna, kus süüakse ja magatakse.Nats ebahügieeniline, või mis? Lisaks on veel puuris kaks majakest, kus nad tudumas käivad ja kahjuks laseb Han sinna ikka loigukesi. Ülejäänud puur püsib enamasti kuiv.Aga koolitus käib edasi, koristan iga päev, äkki ikka annab tulemusi.Paremaks justkui läheb.
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 21. mai 2004, 14:21

Meil pabuldatakse puuri põhja saepuru sisse. Pissitakse aga magamisasemele. Kui see liialt märjaks saab, kolitakse võrkkiike.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 21. mai 2004, 17:24

mu rott pissib puuris ühte nurka ja veel igale poole...:P
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 01. juuni 2004, 14:17

Minu pätid alguses nagu lasid kenasti oma wc-sse, nüüd on jälle pähe võtnud, et võib lasta kõikjale.. Tupsu peab ilusasti korda, tema puhastan 1-2 korda nädalas puuri ja see on kenasti korras :) Poistel puhastan üle päeva(vahest ka iga päev) puur on ikka sassis, kõik on pea-peale pööratud ja täis pabuldatud :S Puuri vaadates on vahest selline tunne, nagu see oleks paar nädalat puhastamata. :eek:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas rotid potil käivad...

PostitusPostitas Laura188 » 01. juuni 2004, 22:50

Kui Mupsu veel mingi 4 kuune oli siis ta käis korralikult ühes puuri nurgas hädasid tegemas,aga kui hakkasime puurist puuri teda vahetama siis ta kakib igalepoole nats,nii ka Tupsuga.Aga ega see ei häiri mind nii väga :D .
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 09. juuli 2004, 10:40

Aga nuu, et kui sa tegid sele kempsu neile siis mis aluspanu panna sinna, kui mujale höövlilaastud, kas mingi spets liiv?
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. juuli 2004, 11:00

Kui mujale laastud, siis sinna kas pisinäriliste liiv või saepurugraanulid. Nt. tsintsude pühendusliiv ei hoia üldse lõhna kinni, niit mõttetu.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas rotid potil käivad...

PostitusPostitas Andra » 09. juuli 2004, 11:02

Paned talle kempsukasti seda aluspanumaterjali, mis tal seni on kogu puuri põhjas olnud, ning ülejäänud puuri põrandale paned midagi hoopis muud.

Minul on puuripõhjas höövlilaastud ja pissinurgas spets. näriliste liiv vms.
Pilt
Selline puru on minul pissinurgas. Ja praegu on hästitöödanud. Esmaspäeval panin ja tänaseni pole haisema hakanud. :roll:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 09. juuli 2004, 11:15

Aga palju selline liiv maksab Andra? Ja kust sa said selle? :P
Viimati muutis Endised kasutajad 09. juuli 2004, 11:20, kokku muudetud 1 kord.
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas rotid potil käivad...

PostitusPostitas Andra » 09. juuli 2004, 11:17

Sellest kirjutasin jänku teemas pikemalt. Siit leiad vajalikku inffi! :idea:
Andra kirjutas:Nüüd on müügil maisitõlvikutest alspanu närilistele, lindudele ja roomajatele.
CORN COBS.
Keskkonnasõbralik ja täiesti naturaalne suur imamisvõimega maisitõlvikutest valmistatud toode. Hoiab endasi nii vedeliku kui ebameeldivad lõhnad. Söömisel loomadele ohutu.
Pakid on minuarust 0,5 kg ja 3 kg. Ma ei tea, minuarust nägin veel üht suuremat. :roll:
Ise pole veel kasutanud, aga kuna minu rott teeb kõik häda ühte nurka, siis otsustasime pissinurga kasuks ja nüüd ostsime prooviks ka selle. Seda võib panna nii pissinurka, kui ka kogu puuri põhja.
Hind : 0,5 kg = 39 krooni. 3 kg = ca 150 krooni.
Peale selle võid ju kasutada veel kassiliiva, mis ka imeb endasse seda lõhna jm. Kuid kui ka pesemisest on kasu. :wink:

Sain Järve Selveri Loomapoest. 3 kg pakki nägin ka Rocca al Mare keskuse lemmikloomapoes.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 09. juuli 2004, 12:08

Seda siis puhastad iga päev jaH?
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas rotid potil käivad...

PostitusPostitas Andra » 09. juuli 2004, 12:11

Ei, miks? See ongi ju selle mõttega, et see enda sisse pissi lõhna võtaks ja ei peaks vahetama nii tihti. Hetkel on nädal aega vahetamata olnud - lõhnu pole!
Hiljem hakkan sinna tavalist saepuru panema! Siis tuleb küll igapäev vahetada.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. juuli 2004, 12:40

No see vahetamistihedus oleneb ka mitu rotti ja kui suured. Viie roti peale üks pissikast - tuleb küll iga päev vahetada. Aga kaks noorukit - jah, kauem peab kindlasti vastu. :) Eks su nina ja silmad ütlevad, millal paras aeg.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas rotid potil käivad...

PostitusPostitas Laura188 » 09. juuli 2004, 14:40

Ma ei mäleta kuidas Mupsu hakkas ilusti ühes kohas kakima.Praegu on ta väikestele eeskuju et näitab kuhu nurka tuleb pissuda ja kakida. :D
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rottide aktiivsusest

PostitusPostitas Scratchy » 13. juuli 2004, 11:55

nuu kirjutas:Minu neljast rotist kolm käivad enam-vähem korralikult potil. Üks siis on see "must lammas", kes kohe üldse aru ei saa, mida ma talle selgeks teha üritan. Ausalt öeldes olen loobunud kah...
Üldiselt peaks õpetamine käima nii:
1. paned talle kempsukasti seda aluspanumaterjali, mis tal seni on kogu puuri põhjas olnud, ning ülejäänud puuri põrandale paned midagi hoopis muud.

Mis see kempsukast üldse on ja kus seda müüakse?
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. juuli 2004, 13:27

Kolmnurkne plastist asi, müüakse kõigile pisiloomadel WC-nugaks. Müüakse pea igas loomapoes. Aga võid ka suvalise muu plastikkarbi võtta selleks otstarbeks - peaasi, et see väga kergesti ümber ei läheks ja rott seal istuma mahuks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas rotid potil käivad...

PostitusPostitas Laura188 » 13. juuli 2004, 13:30

Aga kui palju see maksab?Kristiine loomapoes seda vist ei ole. :(
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 13. juuli 2004, 16:25

Tegelikult ei olegi vaja ju seda loomapoest osta, võid ju ise vaadata, ega sul kodus pole mõnda tühja säilitus karpi vms. :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 13. juuli 2004, 21:42

Meil nüüd kõigil neljal korrusel oma toilet, sest härrased ei viitsi enam pikemat käiku ette võtta, kui vajadus tekib.
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. juuli 2004, 09:35

Kams, kas nad kasutavad ka neid kõiki? :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 14. juuli 2004, 14:24

Jah, kasutavad küll.Alguses oli neil ainult üks ja käisid ainult seal.Mina ei tea, kas puur neile liiga suur aga üks rottidest hakkas suvaliselt igale poole junnitama ka. Nüüd, kus igal korrusel oma kastike, on kõik neli karpi ühtlaselt kasutuses.
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 15. juuli 2004, 11:15

Kas kellelgi on sellest pilti?
ma ei kujuta ette milline see on..
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada rotti potil käima?

PostitusPostitas unistaja » 14. aprill 2010, 15:10

Meil läks asi enam või vähem sujuvalt ning lausa päevapealt. Rotid on mul olnud kaks nädalat. Esimesel nädalal panin kogu puuri põhja aluspanuks graanulid ja wc kasti ka graanulid. Rotid käisid täitsa omal initsiatiivil kakal ainult graanulite peale nii puuri põhjas kui wc kastis.

Nädal pärast meile saabumist võtsin ette suurema puuripuhastuse ja graanuleid panin ainult wc kasti. Rotid käivad enam või vähem ainult wc kastis kakal ja ka pissil.
Siiski juhtub pisikesi erandeid kus kakatakse magamisasemele lähemalasuvale söögikorrusele või märgistatakse pissiga puuri erinevaid nurkasid. Aga need on üksikud juhused.
Kasutaja avatar
unistaja
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada rotti potil käima?

PostitusPostitas Mercar » 14. aprill 2010, 16:08

Kahjuks võin hoiatada et sageli see asi vanuse ja laiskusega mingi hetk lõppeb ja lastakse ikka siina kuhu juhtub. Muidugi kui on püsivust kõik mujale sattunud loigud ja junnid õigesse kohta tõsta siis see on abiks. Aga see vajab palju püsivust... Eriti kui rotte on rohkem.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline