Mure roti preiliga!

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Mure roti preiliga!

PostitusPostitas merlyn1000 (Teema autor) » 20. november 2015, 11:28

Mure mul selline, et meie kullakallis Piiksuke suri ära (oli vaid 7-8 kuune) arvatavasti kopsupõletik!
Jäime arstile minekuga hiljaks!
Aga küsimus järgmine, et võtsime Piiksu ja Bymbu aprillis ja kasvanud koos!
Jaa eelmisel nädalal kui Piiksuke ära suri võtsime juurde kaks pisikest preilit Bella ja Donna!
Aga olen tähele pannud, et aeg ajalt Bella ja Bymbu kaklevad! Aga samas magavad järgmine hetk üksteise kaisus ei ole probleemi!
Aga nüüd Bymbukesel silm läinud rähmaseks (nagu verised) puhastan kummeliga teega aga väga paremaks pole läinud!
Kas võib olla, et Ta ei sobi nende noortega (2-3 kuused)?
Kas peaksin Bymbu eraldi puuri panema? Ja kas ta seal ennast üksi ei tunne kui varem harjund olema Piiksukesega?

Ette tänades :)
Kasutaja avatar
merlyn1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure roti preiliga!

PostitusPostitas krom » 24. november 2015, 19:08

Tere
Ma olen ise üsna värske rotiomanik, aga nelja kuu jooksul olen väga palju rottide kohta lugenud, ja kuna keegi teine pole veel vastanud, ma üritan aidata nii palju kui saan. Aga muidugi oleks väga hea, kui keegi kogenumatest rotipidajatest siin sõna võtaks. Siinsamas foorumis olemas selline teema - viewtopic.php?f=52&t=5653 - seal üsna palju selle kohta kirjas, kuidas peab võõraid rotte tutvustama. Mida ma olen seni lugenud, on see, et kindlasti ei tohi uusi rotte vanade (need kes enne olid, mitte vanuse poolest) juurde kohe puuri panna - vana roti jaoks on tema puur tema ala, ja ta hakkab seda kaitsma. Soovitan seda teemat lugeda ja samuti ingliskeelsetest allikatest lugeda, professor Google aitab alati.
Samas, kui oled neid juba kokku pannud, siis ma selle kohta tõesti ei oska enam midagi öelda, kas nüüd peab eraldama või mitte.
"verine" rähm silmas on roti pisarad, nad ongi punast värvi, sellest on ka siin foorumis juttu. Mul ühel poisil tihti rähma ühes silmas, loomaarst soovitas niiske lapiga/vatitupsuga rähma kindlasti ära võtta, aga niikaua kui silm pole põletikku läinud (a la pole suurust muutunud, paiste läinud vms) pole selle silmaga otselelt midagi teha. Kui aga noor rotike vigastas Bymbu silma ja peale rähma on silm ka paistes õvi silmaümbrus vigane, vb peaks korra loomaarstile näitama...
Ootaks targemate inimeste kommentaare :)
Kasutaja avatar
krom
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure roti preiliga!

PostitusPostitas Lind1100 » 15. detsember 2015, 20:28

Noored rotid kipuvad üsna palju "võimumänge" pidama, ning võivad seejures üsna agressiivselt rahmeldada. Kui naad muidu ühes hunnikus magavad ja vahepeal rahumeelselt koos tegutsevad ning üksteisele hambaid pole sisse löönud, võid nad kokku jätta. Päris võitluses lastakse hambad käiku ning see, kuidas ründama asuv rott teisele läheneb on üsna iseloomulik - külg ees, karvad turris ja turtsudes.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron