Rott kardab uut puuri

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rott kardab uut puuri

PostitusPostitas jyy (Teema autor) » 08. september 2014, 19:48

Okei, uus mure. Kardan, et lähen sellega juba off-topic, kuna algne mure on lahenenud - rotid on vahepeal kenasti sõbrunenud - kuid kuna siin see jutt alguse sai, siis... Uus puur sai ostetud, mõõdud 40x60x57 cm. Vahekorruseid praegu veel ei ole, aga saan need ise pleksiklaasist teha. Mure selline, et üks rottidest kardab uut puuri tohutult. Ei aita kõigi vanade, tuttavate asjade sissepanemine ega midagi. Metalli klirin ajab ta täiesti närvi ja ta vaesekene saab mul varsti närvivapustuse, kui ma samal viisil jätkan. Teisel on ükstaspuha, aga esimene kardab lausa mõlema eest.

Seni on mainimata jäänud, et tegemist on väikeste rottidega, kui end välja venitavad, annavad nibin-nabin 20 cm pikkust välja.
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott kardab uut puuri

PostitusPostitas Kissu » 09. september 2014, 08:46

Eraldasin selle postituse eraldi teemaks. Miks see puur nii hirmsasti kliriseb? Üldiselt puurid väga ei kolise-klirise, sellest minu küsimus. Kas see on seotud uste kinnitustega? Äkki saaks ehitada paremad kinnitused vms., et välistada klirisemist? Ei ole sellise murega ise konkreetsemalt kokku puutunud, aga äkki peaks hakkama teda lihtsalt harjutama selle puuriga - paned jalutamise ajal selle puuri neile sinna jalutamisalale ja las ta ise uudistab seda?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rott kardab uut puuri

PostitusPostitas jyy (Teema autor) » 09. september 2014, 18:22

Rotti ajavad närvi puuriuste avamine ja minu vähimgi puudutus vastu puuri. Tähendab, iga heli, mida puur teha suudab.
Ta on üldse üsna nõrganärviline. Mulle tundus täna, et teine lausa vihastas tema peale, sest too jookseb nagu rakett iga väiksema heli peale rõdu pealt alla ning ajab sellega rahulikuma roti pikali või mingi asja otsast maha. Rahulikumal sai mõõt lõpuks täis, hüppas talle kaela, surus selili ning lihtsalt järjekindlalt hoidis teda oma kolm minutit käpaga vastu maad. Muidu nad enam õnneks ei kakle.

UUENDUS: Pärast külastuskäiku arstionu juurde (tegelastel olid parasiidid, nagu loomapoest võetud loomadel ikka) on nad palju rahulikumad ja ühtäkki ka julgemad. Transpordiboksi vastu neil pärast kliinikust tulekut enam midagi ei olnud. Lasin neil siis koju jõudes seal natike kauem istuda ja seadsin suures lootuses uue puuri valmis. Ning minu üllatuseks ja rõõmuks võtsidki selle omaks. Jee!

Loo moraal uutele rotiomanikele: Kui vastvõetud loom on närviline ja kõigele vastu punnib, lase ta kindlasti pärast mõnd päeva sinuga harjumist arstil üle vaadata. Eks oleks inimenegi vast närviline, kui mingid elukad mööda tema turja pidevalt ringi sibliksid. Olles aga parasiitidest vaba, ongi rotil rahulikum olla ja tekib võimalus temaga reaalselt tegeleda.
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist