Rotti agressioon!Palun abii!!

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotti agressioon!Palun abii!!

PostitusPostitas StinaT (Teema autor) » 14. aprill 2014, 21:55

võtsin endale septembris 2 rotipoissi,kelle sain loomapoest.väidetavalt olid nad siis 2-3 kuused.inimesi nad ei usaldanud üldse,olid kartlikud ja esimese nädala veetsid vaid oma majas peidus ja söömas käisid vaid öösiti.ennast tutvustasin järk järgult enda lõhna nendele tutvustamas.välja võtsin nad esimest korda puurist peale 3 ,4 nzdalat.kartes nad ei hammustanud,vaid piiksusid,kuid mitte paaniliselt...lihtsalt väike piiksatus,kui sedagi.kui nad välja võtsin lasin neil ise joosta diivanil ja tõstsin ka puuri aluse diivanile,ilma puurita,et tuttav lõhn oleks.ei tirinud neid sülle ega midagi,ka lakkusid mu käest merevaikku.igatahes alguses agressiooni polnud.üks neist (Joosu)on suhteliselt vaikne,vapper uutes olukordades,kunagi pole isegi näksanud..kuid see eest ta venna (Jeebu)on paras tegelane,ta sirtsutab/tilgutab rohkem(mis polegi mu mure,sest see ongi ende üks rituaalidest,ag vb vajalik fakt),ja ta läheb kergelt turri kui näeb sind seda ära pühkimas.tõmbab ennast turri nag siil ja hakkab keksima ja kui ma oma kätt ära ei võta siis ta hammustaks..alguses oli see näksamine,kuid nüüd viimasel ajal on see agressiivsemaks läinud ja samal ajal kui ta hammustab ta hüppab õhku ja pureb nagu koergi rebides siis mu kätt.see pole kunagi mul nii halvasti lõppenud kuini tänaseni,kui ta mul lausa naha liha küljest lahti tõmbas.minul pole häda midagi ja rotti ma ei süüdista,sest esiteks ta ei analüüsi oma tegu ja nii palju kui ma googlest olen juba otsinud rottide agresiooni kohta siis neid pole mõtet ka karistada,et tekitab vaid halba emotsiooni käega.kuid kui Jeebu on rahulik,ja ei ole turris,siis on ta nii armas ja hea sõber,me käime väljas jalutamas ja ta ei jookse ära,tal on suur elamine oma vennaga,nii et ruumi puudus tema agressiooni ei tohiks põhjustada.iga päev laseme neil jalutada toas,voodis.lasevad teha pai,sülle võtta,pesta,kus juures see ei meeldi neile üldse,aga mõnikord harva seda peab ikka tegema,eriti kui oled mulla sees mänginud...pesu ajal ei hammusta ega näksa.oleme tutvustanud neile kassi,kelle nägemisest said shoki,kuid isegi siis ei näksanud nad hirmust.kuid see eest koeraga saavad läbi...ma tõesti ei oska põhjust leida:(
niisiis palun kõikki kes oskavad vähegi aidata mu rottipoissi Jeebut,et ma teda mõistaks.ja küsiks ka kohe ära,et kuna ma ei taha neid paaritada,siis kas see Jeebuu agressiooni ei vähendaks kui ta ära kastreerida.netis ma kahjuks vastust ei leidnud:)
Aitäh,et mu mure viitsisite läbi lugeda:)
StinaT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotti agressioon!Palun abii!!

PostitusPostitas Kissu » 15. aprill 2014, 09:14

Arvan, et siinkohal on mitme juhuse kokkusattumisega tegu. Esiteks paistab probleemiks olevat, et alfa staatus teie peres on lahtine. Kui rotile ei ole üheselt selgeks tehtud, kes on alfa, siis võib tekkida samuti agressiivset käitumist - rott üritab sind paika panna. Sa oled tema jaoks lihtsalt veel üks rott, kes ei kuuletu temale. Rottide jaoks on väga tähtis, et hierarhia nende karjas oleks kindlalt paigas. See lisab neile oluliselt kindlustunnet. Ei tasu arvata, et rotid ei suuda oma käitumist analüüsida - rotid on piisavalt intelligentsed loomad, et nad saavad mingil määral aru ka põhjus-tagajärg suhtest. Seoses sellega on karistamine täiesti põhjendatud. Samas karistuse all ei pea ma siinkohal silmas puuri panekut või vee pritsimist. Kui rott ründab, tuleb ta lükata pikali (loomulikult nii, et valus ei ole). Rotid näitavad oma võimu tihti kaaslase pikali panemisega ja mina soovitaks Sinul täpselt samamoodi käituda. Samas sellega oleks pidanud alustama juba siis, kui ta näksama asus, hetkel on ta oma staatuses päris kindel ja seega võid Sa selle eest lihtsalt uuesti pureda saada. Siinkohal tulebki mängu see teine pool - isastel rottidel võivad esimese eluaasta jooksul hormoonid möllata ja sellest tingituna võivad nad muutuda veelgi agressiivsemaks. Hormoonidest tingitud agressiivsus näebki välja selline, et rott konkreetselt ründab ja võib lausa taga ajada inimest, ilma olulise märgatava põhjuseta. Sellisel puhul tõesti aitab kastreerimine ja eemaldab selle hormoonidest tingitud käitumise. Seega esmalt peaks tõsiselt kaaluma kastreerimist ja seejärel oma enda käitumise muutmist, et üheselt mõista anda, kes on teie peres boss.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotti agressioon!Palun abii!!

PostitusPostitas StinaT (Teema autor) » 15. aprill 2014, 10:58

ohhhnooo,tunnen ennast nii halvasti,et olen asja nii kaugele lasnud:/aga ma otsustasin siis ikkagi lasta kastreerida ja siis oma kasvatust muuta.
alguses kui ma nad sain püütsin teda küll vastu maad suruda kui ta hammustas või näksas,aga siis ta hakkas mu käe all kõvasti hingeldama ja siplema ja kui ta oleks sealt käe alt saanud siis oleks ka kallale tulnud või hammustanud...ja peale seda kui ma netis lugesin ,et ei tohikski rotti karistada,siis ma olin nõutu ja ei teadnud enam mida teha kui hammustab.aa ja viimasel ajal siis minu nö karistus turjast hoidmine,mitte 6hku t6stmine aga lihtsalt hoidmine,see t66tas kui ta polnud väga närvis..ag kui ta oli juba vihane ja turris siis ei peatanud teda miski.igatahes kuidas oleks siis 6ige rotti karistada?et surun ta vastu maad ja hoian teda nii kaua kui ta maha rahuneb?isegi kui ta teeb selliseid hääli nagu ma teeks talle haiget,kuigi ei tee?
StinaT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotti agressioon!Palun abii!!

PostitusPostitas Kissu » 15. aprill 2014, 13:33

Esiteks ei tasu ennast halvasti tunda, sest ega inimene ei saagi kõike kohe ja korraga teada. Eks me kõik õpime suuresti läbi kogemuste ja tulevikus oskad nüüd selliseid probleeme ette näha ja nendega varem tegelema asuda.

Rott võib piiksuda ka näiteks protestiks, hoiatuseks või alandusest. Mõned rotid ongi häälekamad ja piiksuvad iga suvalise asja peale (kui ka teine rott neid liiga lähedalt vaatab või nuusutab või puutub). Seega piiksumine ei tähenda kindlasti alati haiget saamist. Haiget saamise piiks on natukene erinev sellest lihtsalt piiksumisest ja selle tabab ära, kui rotti jälgida. Eks see protest olegi rotil kerge tulema, kui kaks suurt ego kokku saavad ja tema alla jääb. :D

Kõige parema tulemuse annaks kindlasti lausa selili panemine. Kui rott ründab siis võtta ta pihku ja keerata selili ning hoida kuni maha rahuneb või vähemalt kuni enam ei ründa (päris rahunemiseni võib kuluda ikka väga hulk aega). Samas kui see on esialgu võimatu, siis võib proovida ka seda maha surumist. Mõlemal juhul tuleb rott piisavalt ära fikseerida, et ta omale rabelemisega ise viga ei teeks. Samuti tuleb mõlemat teha absoluutselt kohe pärast ründamist, hiljem ei ole sellest enam kasu ja rott ei seosta karistust konkreetse tegevusega.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotti agressioon!Palun abii!!

PostitusPostitas StinaT (Teema autor) » 28. aprill 2014, 18:02

Nii käisime Jeebuga siis tatari loomakliinikus arstil m6ttega,et kastreerime ära.sinna j6udes valgustas meid arst faktiga,et roti kastreerimine on ohtlik ning isegi v6imalus ,et rott ärkab on 50 %.siin kommuunis lugedes sellist muljet küll ei jää,et see nii ohtlik oleks ja alternatiivsetest v6imalustest pole siin ka räägitud.niisiis ei arvanud ,et asi nii hull on ,et peaksin ta elu 50% määral ohtu seadma,ning küsisin kas alternatiivset võimalust on.arst pakkus välja hormoon süsti,mis oleks keemiline kastreerimine siis.lasime siis süsti teha,millega olen üli rahul,esiteks on see 3 korda odavam(20euri,koos visiiditasuga) ,teiseks roti jaos palju vähem stressi ja kolmandaks vähem enda stressi,sest ütleme ausalt,mina olin VÄGA närvis,et kui midagi juhtub siis olen ju mina see kes seda p6hjustas...ja arst selgitas mulle ka seda,et see on täiesti ohutu ja süsti v6ib vajadusel korrata.mina olen Jeebuga nüüd väga rahul,pole kordagi näidanud üleolekut ega näksanud.Nii et ma soovitan enne kastreerimist proovida kindlasti süsti,sest l6igata saab alati:)
StinaT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist